Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgasoov kandideerimisel

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Palgasoov kandideerimisel

Postitas:

Olen paari kohta kandideerinud nii, et tööandja soovib teada minu palgasoovi. See on juba töökuulutuses kirjas.

Väga raske on seda hinnata enne täpsemat töömahtu ja vastutust teadmata.

Ühel korral jätsin kaaskirjas selle märkimata ja siis helistati mulle ning öeldi, et nad on minust huvitatud, aga enne vaja teada palgasoovi. Ütlesin siis enda arvates pigem madalamapoolse numbri, pärast seda pole nad tagasi helistanud.

Ütlen veel niipalju, et olen kõrgharidusega ja otsin spetsialisti kohta.

Mis on teie kogemus ja soovitus?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:35; 02.05 11:34; 02.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ütleb, et kes ei küsi, see ei saa kohe kindlasti. Eelnevalt on muidugi mõistlik enda jaoks läbi mõelda, mis üldiselt on sinu valdkonnas palgapakkumised ja mis on see eelis, mille pärast võiks sulle rohkem ka maksta. Näiteks, kui oled elanud Soomes, siis ei ütle, et oled välismaal elanud, see ei huvita kedagi, küll aga võib seda presenteerida kui lisateadmist näiteks Soome turu kohta, kui ettevõttel on laienemise mõtted. Jne.

Ega see vastastikku teineteise leidmine olegi nii lihtne. Ja koht, kus oli sinu vastu huvi, loobus sinust vaid raha pärast, siis mingi tore töökoht see vaevalt oli. Mingi mõnesaja eurose erinevusega palgasoovi pärast toru hargile panna… Oligi sitt koht.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen öelnud, et palgasoov on kokkuleppel ning sõltub nõutud tööst ning pakutud boonustest, nt kaugtöö võimalus, sporditoetus jms.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on see jama, et kui küsid liiga vähe, siis ei võeta, kui küsid liiga palju, ka ei võeta. Liiga vähe küsijate puhul mõeldakse, et see on mingi meeleheitel ja ennast mitte väärtustav, liiga palju küsijate puhul arvatakse, et mingi ennasttäis õnneotsija. Või midagi sinnakanti. Muidugi oleneb ametikohast.

Uuri selle valdkonna palgad palgainfost järele https://www.palgainfo.ee/

Ja siis küsi mingi keskmine, pigem ülespoole keskmine. 🙂

Minu meelest on see palgasoovi küsimine iga väiksemagi ameti puhul täiesti absurdne. Kui on kindel palgavahemik teada, siis pangu see kuulutusse. Palgaläbirääkimised ja tingimine on siiski rohkem juhtivate kohtade teema, aga meil küsitakse iga koristaja, kassapidaja ja klienditeenindaja puhul palgasoovi.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 10:37; 07.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lolli pole mõtet mängida. Tahad sellist palka millisega oled nõus töötama.
Lõppkokkuvõttes ei huvita su palgasoov kedagi-asutus teeb lihtsalt statistikat sinu kulul.
Palgaläbirääkimised toimuvad ikka viimases voorus.
Ma siin veeretaks palli tagasi-kõik võiks vastata-oleneb töötingimustest jne.
Ma ei näe mingit põhjust, miks nad peaksid mu palgasoovi uurima, kui on alles esimene voor ja 100 kandidaati.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kandideerides märkinud oma reaalsest soovist mõnevõrra kõrgema summa ja kirjutanud juurde, et palganumber on läbiräägitav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemus, et küsiti palgasoovi ja selle kohta ei öeldud pikka aega midagi. Voor vooru järel sain edasi ja siis helistati, et ma pääsesin viimasesse vooru, aga neil tegelikult ei ole võimalik minu palgasoovile ligilähedastki palka maksta. Et neil on riigiasutus ja astmed väga kindlalt paigas, läbi ei saa midagi rääkida. Ja selle peale raiskasin siis kaks kuud. Oleks võinud ju kohe palga välja öelda, kui see on kindlalt paigas, aga seda meie tööandjad ei tee. Seda väga mitmel põhjusel. Et äkki saab veel odavamalt kellegi, head inimesed ei kandideerigi, kui naeruväärset palka näevad ja eks põhjusi ole veel.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on see jama, et kui küsid liiga vähe, siis ei võeta, kui küsid liiga palju, ka ei võeta. Liiga vähe küsijate puhul mõeldakse, et see on mingi meeleheitel ja ennast mitte väärtustav, liiga palju küsijate puhul arvatakse, et mingi ennasttäis õnneotsija. Või midagi sinnakanti. Muidugi oleneb ametikohast.

Uuri selle valdkonna palgad palgainfost järele https://www.palgainfo.ee/

Ja siis küsi mingi keskmine, pigem ülespoole keskmine. ????

Minu meelest on see palgasoovi küsimine iga väiksemagi ameti puhul täiesti absurdne. Kui on kindel palgavahemik teada, siis pangu see kuulutusse. Palgaläbirääkimised ja tingimine on siiski rohkem juhtivate kohtade teema, aga meil küsitakse iga koristaja, kassapidaja ja klienditeenindaja puhul palgasoovi.

Uuriks küll aga tundub, et selle pangaibfo lehel peab190€ eest ostma paketi, et midagi näha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 09:02; 07.04 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.palgainfo.ee/

sa saad osaleda uuringus, siis saad tasuta näha. Seal üleval on link: osale uuringus. Järgmine töötajate küsitlus toimub mais.

Ma olen selles varem osalenud, pakkumine tuli meili peale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 10:37; 07.04 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.palgainfo.ee/

sa saad osaleda uuringus, siis saad tasuta näha. Seal üleval on link: osale uuringus. Järgmine töötajate küsitlus toimub mais.

Ma olen selles varem osalenud, pakkumine tuli meili peale.

Selge. Suur tänu juhatamas. Ma küll oletasin, et äkki nii saab aga ei olnud veendunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 09:02; 07.04 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemus, et küsiti palgasoovi ja selle kohta ei öeldud pikka aega midagi. Voor vooru järel sain edasi ja siis helistati, et ma pääsesin viimasesse vooru, aga neil tegelikult ei ole võimalik minu palgasoovile ligilähedastki palka maksta. Et neil on riigiasutus ja astmed väga kindlalt paigas, läbi ei saa midagi rääkida. Ja selle peale raiskasin siis kaks kuud. Oleks võinud ju kohe palga välja öelda, kui see on kindlalt paigas, aga seda meie tööandjad ei tee. Seda väga mitmel põhjusel. Et äkki saab veel odavamalt kellegi, head inimesed ei kandideerigi, kui naeruväärset palka näevad ja eks põhjusi ole veel.

Riigiasutused, vähemasti osad ministeeriumid, on oma palgaskaalas vägagi paindlikud. Uutele tulijatele pakutakse palka mida makstakse 10 aastat tööl olnud inimestele ja eridiile tehakse rohkesti.
Seega ei tasu alati uskuda seda mida personaliosakond räägib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgasoovi lisamine on üks imelik asi.
Olen korduvalt kuulnud, kus inimene paneb oma palgasoovi kirja, aga kutsutakse vestlusele ja pakutakse 500.- eur madalamat palka. Milleks üldse enda ja teiste aega raisata, kui sul pole ikka sellist palka pakkuda. Samas enda valdkonnas on palgatasemed väga erinevad ja liiga suurt palka küsides, võid ilma jääda heast kohast. Mulle üks firma / kollektiiv väga meeldis, aga tean, et küsisin just 100.- eur enam, kui neil pakkuda oli. Samas oleksin olnud nõus ka väiksema palgaga, aga ilmselt just selle pärast jäin sellest kohast ilma. Väga rakse on tegelikult arvata, mida firmal pakkuda on palgaks. Nendes ettevõttetes kus olen töötanud, on tegelikult väga kindlad palganumbrid paigas – nad ei maksa kunagi enam, isegi kui oled väga hea töötaja. Pigem võtavad inimese, kes midagi ei tea ja teeb 2 korda aeglasemalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul pole aimu, mis selle töö eest makstakse ja uurida ei õnnestu, ma pigem ei pane. Kui ma aga kandideerin omaenda erialale, siis ma ju tean, mis ma väärt olen. Selle summa panengi. Sõltuvalt sellest, kas ma soovin väga seda konkreetset asutust (kas siis asukoha või tuttavate soovituste pärast) või pigem mitte nii väga, võib mu palgasoov kõikuda isegi üle 1000 euro. See pole mingi saladus – viimati kui kandideerisin, saatsin 7 CVd, kus palgasoov kõikus 1600 ja 2900 euro vahel brutos. Sellel 1600sel oli superhea asukoht ja väga hea tööandja maine, lisaks toredad boonused. Bensukompensatsioon, haigustasu 1. päevast, tasustatud puhkus 35 päeva, kodukontor kahel päeval nädalas. Tervise- ja sporditoetus 600 eur kvartalis, mile eest võis ka spaas käia ja seal kasvõi maniküüri teha või mis iganes protseduure. Läpakas, telefon jne. Tasuta puuviljad ja juurikad kontoris iga päev.

Sain neljas kohas voorudes ka edasi ja kahte kohta odati mind tööle. Ühe käest olin küsinud 2000+võimalikud boonused ja teise käest 2250 eurot. Valisin selle 2000se. 7 kuud hiljem helistati sellest 1600sest ja kutsuti tööle, aga ma loobusin.

Ma ei tea, mis moraali siit saab teha peale selle, et kandideeri ainult ametitesse, mille üldsit palgataset sa kujutad ette ja ära küsi vähem, kui see summa, millega elad ära hindele 4+. Ja see palganumber on meil kõigil erinev. Mina 1600 brutoga elaksin ära üsna kenasti, sest a) on veidi investeeringuid ning likviidset vara, mida hädakorral müüa (kulda, ühesõnaga, mille eest saaks nii 6-7 kuud lõdvalt elada) ja b) mul pole pangalaene ega suuri kommunaalkulusid ja c) mul on inimestest väike aga tihe tugivõrgustik hädajuhtudeks. Ja lõpuks olen puudega ning vähenenud töövõimega isik ja saan puudetoetust ja vähenenud töövõime eest ka midagi, kui palk jääb mingist piirist alla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole eriti kandideerinud, aga on tehtud pakkumisi a la jäta vana töö ja tule meile. Siis olen ikkagi kõrgemat palka küsinud kui see, mis praeguses kohas makstakse (sest mis mõtet on muidu üldse kohta vahetada). Paraku on see liiga kõrgeks osutunud (on öeldud, et nii palju pole neil võimalik maksta). Eks olen oma praeguses kohas edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga kas sa ise tead, mis palka sa sooviksid? Kui sa seda ei tea, võid kommunikeerida, et soovid selle valdkonna head turul makstavat taset.

Kui sa aga tead, mis palka soovid, siis paku välja vahemik, vastavalt sellele kui palju on teadmatust, muuda ka vahemik suuremaks. Kui näiteks midagi ei tea aga soovitakse palgaootust, siis võid ju ka vastata sama mõistliku infoga – äärmiselt suur vahemik.

Üldiselt, ettevõtted, mis esitavad sulle juba alguses selliseid arulagedaid soove ja omavad täiesti tarbetuid personaliosakondi, siis on parem kui nendest pääsed. Igasugune äraütlemine nende poolt on positiivne uudis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et palgasoovi järgi hinnatakse ka inimese enesehinnangut. Paljud kohad ei taha tööle inimest, kes arvab, et ta pole inimväärset palka väärt. Kõige lihtsam on oma palgasoovi põhjendada turul makstava palgaga ehk uuri, kui palju mujal vastavatel ametikohtadel makstakse ja siis ütledki tööandjale, et selle töö eest makstav keskmine palk on nii suur ja sa soovid kätte saada vähemalt keskmist. See näitab ka seda, et sa oled oma valdkonnas toimuvaga hästi kursis, mis tööandja silmis on kindlasti pluss.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Tänan kõiki vastamast ja kirjutan oma viimasest kogemusest.

Küsiti samuti palgasoovi kohe tööpakkumise kuulutuses. Märkisin motivatsioonikirja oma palgasoovi ja mind kutsuti esimesse vooru. Küsiti kohe, kas palgaootus on läbiräägitav ja ma vastasin jaatavalt. Aga läbirääkimisteni palga osas me kuidagi ei jõudnud. Jätkasin kandideerimist ja jõudsin kolme parima seas viimasesse vooru. Viimases voorus küsisin ise, et kas võiks teada saada ka palganumbri. Sain selle peale pika põhjenduse, et nad sellist summat maksta ei saa. Olgu, küsisin siis, et mis on see summa, millega nemad on arvestanud. Sellele vastati ümmarguselt, et neil on mingid astmed ja vahemikud (riigiasutus) jne ja küsisid minult uuesti, et mis on minu ootus!? Ma siis vastasin, et minu ootus on kirjas motivatsioonikirjas, aga saan aru, et see on liiga kõrge ja olen valmis läbirääkima. Siis jätkus jälle ümmargune jutt ja meie vestlus lõppes sellega, et nad lubasid mulle teada anda tulemuse ja ka palganumbri.

Paari päeva pärast tuli kiri, et tänatakse mind kui väga tugevat ja head kandidaati, aga valituks osutus keegi teine. Ja lõppu oli lahkelt kirjutatud, et nad vastavad meeleldi minu küsimustele. Haha – küsiks uuesti palganubrit!?!

Milleks inimest niimoodi lollitada? Ja riigiasutuse puhul tekib küsimus, kas üldse kedagi valiti või oli formaalne konkurss.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:35; 02.05 11:34; 02.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigiametnike palgad peaksid olema ju avalikud (vähemalt mõned aastad tagasi olid). Kas sa eelnevalt ei uurinud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigiametnike palgad peaksid olema ju avalikud (vähemalt mõned aastad tagasi olid). Kas sa eelnevalt ei uurinud?

Jah uurisin ja sellet lähtuvalt panin ka oma palgasoovi, mis polnud sugugi utoopiline!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:35; 02.05 11:34; 02.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no eks see on umbes sama, et kandideerija tahaks ka kangesti juba kuulutust vaadates teada, kas üldse on mõtet jamada.

Mina olen elus paar korda kandideerinud nii, et olen kohe kandideerides ka palgasoovi teatanud – kas siis olukorras, kui mul on kahtlus, et nad ei suuda soovitud palka maksta (et ärgu siis kutsugugi vestlusele) või kui ma tegelikult otseselt ei otsi uut tööd, aga huvitav pakkumine on, siis ka kohe kirjutan palgasoovi – et mul pole nagu midagi kaotada ka, kui vestlusele ei kutsuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mis moraali siit saab teha peale selle, et kandideeri ainult ametitesse, mille üldsit palgataset sa kujutad ette ja ära küsi vähem, kui see summa, millega elad ära hindele 4+.

Aga mida teha olukorras, kus teen erialavahetuse ja uuel erialal olen algaja, küll juba praktikaotsi teinud, kuid siiski algaja. Samas pole ma päris samaväärne nendega, kes ülikooli ajal või vahetult pärast lõpetamist kandideerivadki oma elu esimesele päris töökohale?

Asja teeb keerulisemaks, et vanal erialal olin madalalt tasustatud ja oma elu selle järgi seadnud, ehk ma tulen toime ka üsna väikese palgaga. Sellist palka aga enam ei taha ja keegi ei võtaks mind vist tõsiselt, kui uuel erialal sellist palka küsiksin.

Mida siis palgasoovi kohta ütlema peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina nt olen üsna leplik. Vahetan samuti tööd. Alamakstud haridustöötaja läheb uuele tööle. Juurde on vaja nii mõndagi õppida. Alustuseks ma töökohta vahetades palgas ei kaota, kuid õppides ja taset tõstes saan juba poole aasta pärast palga kõrgemaks. Boonused on olemas kohe alguses. Kui palk olnuks praegusest väiksem, kuid sama suure nn hüppevõimalusega, oleksin ikkagi läinud. Nii kõrini on tasustamata ületunnitööst ja igaaastasest halast: nooo eeei teaaa, kas saame koormusnormi täis. Mitte mingit tahtmist pole 0,75 kohaga viis päeva koolis töötada.
Töökoha puhul vaatan keskkonda, mainet, uued töökaaslased on olulised, ka palk. Ma ei ole ei IT ega majandusinimene, seega kolmest tuhandest ei unista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina nt olen üsna leplik. /…/

Töökoha puhul vaatan keskkonda, mainet, uued töökaaslased on olulised, ka palk. Ma ei ole ei IT ega majandusinimene, seega kolmest tuhandest ei unista.

Selles see probleem ongi, et kui juba oled alla andnud (ei unistagi) siis polegi midagi loota. Ka mina lugesin mitmes ülikoolis loenguid aastaid a la 100€ eest ja siis otsustasin, et aitab. Täna eraettevõtluses tahaks küll kiruda, et miks varem ei pöördunud teist teed, aga samas olen aru saanud, et kui poleks olnud ülikooli teoreetilist baasi siis poleks ka tänast edu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgasoov kandideerimisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.