Esileht Koolilaps Palju ja millal te laste koolitööd kontrollite

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Palju ja millal te laste koolitööd kontrollite

Postitas:

või koos õpite ? Vanemad peavad siis juba nii vara töölt lahti saama,et oleks aega koos õppida kui laps ei oska

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 6 klass. Kontrollin inglise ja vene keele sõnu. Kui on mõni kontrolltöö tulemas, siis tahab ise, et küsiksin tema käest selle teema kohta. Vahel harva palub mõne ülesande/harjutusega abi. Muidu õpib ise ja hinded väga head.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9.klass. Kui abi küsib, siis püüan aidata. Õppimist ei kontrolli, kui e-koolis on näha, et mingis aines hakkab ridamisi kolmi tulema, siis huvitun, mis lahti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kontrolli, kui neil endal küsimusi tekib, siis küsivad ja üritan vastata. E-koolil hoian silma peal ja ainult niipalju kaagutan igapäevaselt, et uurin, kas neil on õpitud, kui vastuseks tuleb “jaaaaaa”, siis järelikult tuleb usaldada ja eeldada, et see nii ka on, kui ütlevad, et ei ole, siis suunan tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on ath, õpin koos lapsega. Õpib 4.klassis. Nüüd 4.klassis on juba paremaks läinud, algklassides õppisime kõik kodused ülesanded koos. Matemaatikas on ta tugevam ja seda õpib nüüd juba üksi, inglise keele sõnu ka (sõnu pärast kontrollin). Muud õppimised kõik koos, sest ta ei suuda üksi teemas püsida, keskenduda. Õpib siiski enamuses ise, kuid minu roll on kõrval olles ta õppimise juurde tagasi suunata, kui jääb unistama, hakkab muude asjadega tegelema jne. Lihtsalt peangi järge, et nüüd see ülesannet, nüüd järgmine jne. Mõnikord pean ülesannet lahti seletama ning eesti keeles kontrollin kirjavigu, kuna lisaks ath-le on ka düsgraaf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kontrolli reeglina, kui just juhuslikult ei selgu, et laps vajab mingis aines abi sest hinded ei ole viied. Aga igapäevaselt pean utsitama tagant, et ta üldse alustaks õppimist. Kui olen tööl või lihtsalt kodust ära, siis helistan. Koos lapsega õpin siis kui ta aru ei saa ja abi palub. Vahel on nii, et tulen kell 20 õhtul laulukoorist ja selgub, et laps on vene-keelega hädas. Siis istumegi seni koos, kuni selgeks saab. Kasvõi südaööni. Vahel on nii, et mina teen süüa ja laps istub vihiku-õpikuga minu kõrval köögis ja ma nö. “jooksu pealt” aitan. Enne 18 ei jõua ma koju. Üldiselt saavad minu lapsed ise õpitud, kui ainult kätte suudavad asja võtta ja normaalsel ajal alustada. teise klassi lapsel pisteliselt aitan kirjavigu üles leida, sest ta kirjutab väga suurte vigadega, aga talle antakse üsna vähe koju õppida. Kui on üheks päevaks palju õppimist, pean oma viielist neljanda klassi tüdrukut täpselt sama moodi keskenduma sundima, nagu eelmine siin oma ath lapse puhul kirjeldas, laps ei keskendu, venitab ja raiskab tohutult aega kui kogu aeg kõrval meelde ei tuleta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrolltööde puhul ikka vaatame üle, muidu õpib enamvähem ise. Inglise keel on 5 ja kui aus olla ei oska õpetada (hoopis teine metoodika, kui minu ajal). laps on 4 kl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps. Õhtul vaatan ta vihikud-töövihikud üle (on juhtunud, et tunnitöös on vigu sees, siis lasen parandada). Kui on lugeda-jutustada, siis kontrollin, kuidas jutustamisega läheb. Kui on mingid tehted-tähed jmt kodus teha, siis ka ikka vaatan üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu laps käib juba 7.klassis, siis ta õpib ise ja põhimõtteliselt vastutab ka ise selle eest, et õpitud oleks. Jutujätkuks ma küll tihti küsin, kas on õpitud või milles sul täna õppida on. See on rohkem selleks, et ta ise mõtleks, mis tal tänasel päeval teha on vaja, palju tal on vaba aega ja kuidas oma töid ja puhkust niimoodi planeerida, et asjad tehtud saaks. Mõnikord harva tuleb ette seda, et õhtul, kui peaks juba voodis olema, tema alles õpib, sest ei ole osanud oma aega planeerida ja päevased vabad tunnid niisama ära olesklenud. Siis peab ta küll minu tänitamist kuulama 🙂 ja õpetussõnu selle kohta, kuidas uneajast õppima ei peaks. Oleme talle öelnud, et kui ta millestki aru ei saa, siis küsigu ja püüame aidata. Seda juhtub harva. Kui tööd tulevad C-d, siis küsin ka ise igaks juhuks üle, kas ta on aru saanud, milles vead olid ja kas teema on üldjoonets selge. St kindlasti ei tee me hindest (C=hea) probleemi, aga põhimõtteliselt ma tahaksin, et tal ei jääks mingid teemad poolikuks või lünki kuhugi. Aga reeglina on vastuseks see, et koolis on juba selgeks tehtud, milles vead olid. Samuti on tavaliselt töödeks juba koolis õpitud ja tihti ta kodus ei vaevu isegi kordama (v.a mõned raskemad tööd).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kontrolli reeglina, kui just juhuslikult ei selgu, et laps vajab mingis aines abi sest hinded ei ole viied. Aga igapäevaselt pean utsitama tagant, et ta üldse alustaks õppimist. Kui olen tööl või lihtsalt kodust ära, siis helistan. Koos lapsega õpin siis kui ta aru ei saa ja abi palub. Vahel on nii, et tulen kell 20 õhtul laulukoorist ja selgub, et laps on vene-keelega hädas. Siis istumegi seni koos, kuni selgeks saab. Kasvõi südaööni. Vahel on nii, et mina teen süüa ja laps istub vihiku-õpikuga minu kõrval köögis ja ma nö. “jooksu pealt” aitan. Enne 18 ei jõua ma koju. Üldiselt saavad minu lapsed ise õpitud, kui ainult kätte suudavad asja võtta ja normaalsel ajal alustada. teise klassi lapsel pisteliselt aitan kirjavigu üles leida, sest ta kirjutab väga suurte vigadega, aga talle antakse üsna vähe koju õppida. Kui on üheks päevaks palju õppimist, pean oma viielist neljanda klassi tüdrukut täpselt sama moodi keskenduma sundima, nagu eelmine siin oma ath lapse puhul kirjeldas, laps ei keskendu, venitab ja raiskab tohutult aega kui kogu aeg kõrval meelde ei tuleta.

Üksikvanemal ongi raske. Samas on see ka teatav kvaliteetaeg lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kontrollin, et küsin, kas on õpitud ja kooliasjad koos, enamasti on sellele küsimusele vastuseks: “Sain tunnis tehtud ja õpetaja kontrollis üle!”. Poiss käib 4. klassis. Viimased ligi 2 kuud ei ole ma, olude sunnil, rohkem kontrollida saanud kui telefonis küsida ja rääkida, kuid olen 100% kindel, et ta õppimised on kontrollitud ka tuttava juures, kus ta elab. Õppeedukus on täpselt sama nagu varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüdruk 6. klass, hinded head, nii et mul pole otsest põhjust kontrollida ja ei kontrolli ka. kui ise abi küsib, siis aitan. siiski hoian e-koolil silma peal ja kui näen et mõnes aines on tulnud mõni kehvem hinne, siis uurin, et miks nii läks ja ega ma ei saaks teda aidata selle aine osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siin ikka tublid vanemad..!
Meil küll alles II klass (poiss) aga pole iial ta tegemiste vastu huvi tundnud..
Niipalju vaid, et e-koolist vaatan seisu (kujundav hindamine, tulemused enamasti maksimum või selle lähedased..) ja kui miskit on pähe õppida, siis tahab ise mulle esineda, laulu puhul aitan ka youtuubist otsida, et koos viisiga harjutada.
Vahel küsin ka pisteliselt e-koolis kirjas olevate ülesannete kohta ja need siis enamasti tal juba koolis tehtud.. niiet pole asjugi kodus kaasas..
Ettevalmistus enne kooli oli tugev, katsetel nägin ta võimeid ja tundub, et kohusetunde/õpiharjumuse on õnneks vist meilt pärinud..
Võibolla hiljem tuleb muidugi rohkem sekkuda, sp neid teemasid siin huviga loengi..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel kontrollin kui koolist tuleb teade, et eelmisel päeval kodutööd tegemata vms.
Just käisin koolis ka arenguvestlusel ning koolis läheb lapsel väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Palju ja millal te laste koolitööd kontrollite

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.