Esileht Väikelaps Palun jagage eelkooli kogemusi!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Palun jagage eelkooli kogemusi!

Postitas:

Eelkooli pooldajad ja vastaseid on umbes pooleks, olen aru saanud. Kaldun selle poole, et tahan oma poisi ikka eelkooli saata, et üleminek poleks nii järsk. Tahaksin kuulda nende vanemate kogemusi, kelle laps käis eelkoolis. Kas eelkool oli korra või kaks nädalas? Kui kaks, kas seda liiga paljuks ei läinud? Kas järgmise lapse paneksite eelkooli?

Eriti ootaksin kogemusi lapsevanematelt, kelle laps käinud Toomkooli või VHK (Püha Miikaeli) eelkoolis. Kuidas jäite rahule, kas 2x nädalas oli ok või liiga palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kõike vanemad kardavad… kõik me saime ilusti kooli minnes hakkama, miks te oma lastesse ei usu?

Aga kui viitsid vedada teda kaks korda nädalas, lase käia!

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui mina olen aru saanud, jõuavad eelkoolis mittekäinud väga kiiresti järele niikuinii, kui just õpiraskustega erand pole. Oma valik kuhu raha panna

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sind huvitavate koolide kohta ei oska kaasa rääkida, aga minu koolieelik käib eelkoolis oma kodulähedases koolis, kuhu ta ka sügisel õppima läheb. Eelkool toimub üks kord nädalas, kestab kaks tundi, vahepeal on nn söögivahetund. Laps käib lasteaias ka, aga 3 poolikut päeva, sest olen ise väiksema lapsega kodune ja rohkem ta ise käia ei soovi. Eelkooli panna otsustasin seepärast, et laps on sündinud augusti lõpus ja nii lasteaiaõpetajatel kui mul endal oli väike kahtlus, et ehk peaks tema puhul koolimineku aasta võrra edasi lükkama. Ühelt poolt soovisin, et laps saaks veidi rohkem käelist tegevust harjutada, ja teisalt tahtsin ka eelkooliõpetaja arvamust, et kas laps on kooliks valmis või mitte. Nüüdseks oleme siiski kõik ühel nõul, et laps on valmis sügisel kooli minema. Kusjuures minu lapsele meeldib eelkool kohe väga, palju rohkem kui lasteaed 🙂 Kas teise lapse ka eelkooli panen, ei oska veel öelda. Temaga küll ilmselt kooliküpsuse küsimust ei teki ja lasteaias peab ta ka rohkem käima, nii et ma praegu pigem arvan, et tema eelkooli ei lähe. Ma olen üldiselt seda meelt, et kui laps käib viis päeva nädalas lasteaias ja tema areng on igati eakohane, siis ei ole eelkooli vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin lapse vhk eelkooli, kuna laps meeletult kartis kooli minna.(hiljem tuli alles välja, et lasteaias hirmutati sellega) Kuna tegemist on suvelapsega, siis mõtlesin, et kui jaanuaris on veel näha, et kooli kohe üldse minna ei soovi (nuttis jms) siis hakkan uurima koolipikendust. Laps väga nautis käimist, raske ei olnud. Eks uneajad jäid ära aga kuuesele ei olnud see ülemäära koormav. VHK eelkoolist õnneks koju midagi teha ei anta ja laps tegi ka koolikatsed nii ära, et ta ise ei saanud sellest arugi. (katsed tehakse kooli ajal ja laps käis enda arvates lihtsalt kõrvalklassis mängimas). Eelkoolis läbitakse põhimõtteliselt sama programm, mis lasteaias (oleneb vist küll lasteaiast natuke ka), nii et vahe ongi selles, et laps saab aimu, mis asi see kool on.

Teise lapse panin tema enda nõudmisel ka eelkooli aga Kullosse. Hinna pärast. Seal anti koduseid ülesandeid ka aga lapsele meeldis.

Põhimõtteliselt soovitan eelkooli kui peaks tõesti harjutama ja on näha, et laps võib-olla muidu ei saa aru või on aeglane kohaneja, soovid kindlasti panna teatud kooli vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis VHK eelkoolis. Ise väga tahtis minna, lasteaias oli kohe tegija, et käib juba koolis. Eks tüütu oli see keset päeva vedamine, aga mehe, tuttavate eelkoolikaaslaste vanematega ja lapsehoidjatega klapitasime ja saime viidud-toodud.
Eelkoolis sai ehk paremini koolist aimu. Iga kord vist õppisid mõne uue tähe, värvisid töölehti, rääkisid rahva- ja kirikukalendrist, õppisid inglise keele laule ja sõnu. Laulmistund oli vist ka. Õpetajad olid ülitoredad.
Mu laps küll luges juba neljaselt raamatuid (ise olin samasugune, praegu loen väga vähe), ka enamik klassikaaslasi loeb esimeses klassis Harry Potterit, nii et ei usu, et suuremale osale lastest see tähtede õppimine eelkoolis vajalik oleks. Aga samas laps ei kurtnud, et eelkoolis väga igav oleks olnud, küllap õpetajad oskasid elu huvitavaks teha.
Kodus harjutasime natuke etteütlusi. Katsetel ju keegi pelgalt tähtede tundmist ei küsi 🙂 Sai sisse Püha Miikaeli kooli. Enamik klassikaaslaste peresid on kooliga ka varem seotud (õed-vennad ees, suur osa õpetajate/huviringide juhtide lapsi). Nii et päris väljaspoolt on ehk paar last.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin lapse eelkooli eelkõige selle pärast, et saaks aimu, mida koolis käimine endast üleüldse kujutab – et on erinevad tunnid, vahetunnid, söögivahetund, kodused tööd. Panin sinna kooli, kuhu oli plaanis ta ka 1.klassi panna, et koolitee ja -maja tuttavaks saaksid. Tegemist siis erakooliga.
Käis eelkoolis, kus oli valida, kas käia 1 või 2 korda nädalas – meie valisime 1 kord nädalas variandi. Ka koolist öeldi, et 2 korda nädalas võiks käia need lapsed, kes lasteaias ei käi. Meie koolis oli ka söögivahetund, kus söödi koos teiste õpilastega (tean, et enamikes eelkoolides seda ei ole).
Eelkooli päev kestis 4 tundi ja algas hommikul. See mulle väga meeldis, kuna laps oli puhanud ja värske peaga. Tean, et enamikes koolides algavad eelkooli tunnid kas lõunast või üleüldse õhtupoole, kui laps on esimese osa päevast juba lasteaias veetnud ja pea võib väsinud olla.
Olin eelkooli panemise otsusega väga rahul. Lugemine-kirjutamine-arvutamine said kindlasti selgemaks kui lasteaias õpitu (kahtlen natuke lasteaia õppetöö tasemes), kooli ees mingit hirmu ei olnud ja läks sinna 1.klassi alguses väga hea meele ga ja enesekindlalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kõike vanemad kardavad… kõik me saime ilusti kooli minnes hakkama, miks te oma lastesse ei usu?

Aga kui viitsid vedada teda kaks korda nädalas, lase käia!

Sest lasteaiad erinevad ja õpetajad ka.
Meil näiteks leidsid õpetajad, et lapsed ei peagi veel lasteaias koos paigal istuma (kõik kunstitööd tegid 2-3lapsega ja ülejäänud mängisid, polnud koos lauataga olemist, söömine oli kaet osad juba lõpetasid ja mängisid, kui viimased alustasid),ei pidanud tähti tundma, numbris piisasid 1-5, töölehti ei teinud, tv polnud. Lasteaed oli arvamusel, et õpimine on ikka vanema teha ja lasteaed vaid sotsiaalne keskkond. Osad vanemad nõustasid sellega osad mitte, aga need kes panind eelkooli nendel lastel on koolis kergem.
Eelkooli saigi pandud just sellepärast, et laps saaks aru, et 45 minutit peab paigal olema, et kui midagi öelda, siis peab kätt tõstma. Õpetamise osad tegime rohkem kodus juba enne seda ja eelkooli minnes oskas laps lugeda ja arvutada. Eelkooliks valisime nö kodukooli, kuhu laps ka kooli läks.
Kui on tugev lasteaed(õpetaja), siis pole vaja, aga kui kahtlus, siis mina paneks. Muidugi see ei anna kindlust, et eelkooli õpetaja on tugev (hea) ja sealne kasu on hea. Meil oli tugev õpetaja, kes jättis ka kodus teha ja see andis ka lapsele õpiharjumuse juba sisse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime PMK eelkoolis. Tundus, et oli tore eelkool, laps arenes, talle meeldis kool ja lapsed jne. Kuid kohutavalt tüütu oli teda 2 x nädalas keset päeva sinna vedada. Õnneks mu töö võimaldab säärast elukorraldust, aga teine kord säärast asja küll ette võtta ei tahaks. Teisalt ei tahtnud ma last õhtul veel eelkooliga ahistada, las ikka veidi puhkab ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käis kodulähedase kooli eelkoolis. Hiljem läks samasse kooli. Eelkooli panime, kuna tema rühmast teised läksid mujale kooli, nii et soovisime, et tal siis eelkoolist oleks mõni tuttav laps juba ees. Eelkooli oli 1 x nädalas, algusega 15.30.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eelkoolis ja oli nagu kooliski e-r. Esimesse klassi minnes oli tol ajal lihtsam küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kõike vanemad kardavad… kõik me saime ilusti kooli minnes hakkama, miks te oma lastesse ei usu?

Aga kui viitsid vedada teda kaks korda nädalas, lase käia!

Nii palju kui mina olen aru saanud, jõuavad eelkoolis mittekäinud väga kiiresti järele niikuinii, kui just õpiraskustega erand pole. Oma valik kuhu raha panna

Minu jaoks ei taandu kõik sellele, kas eelkoolis käinud laps on pärast akadeemiliselt edukam kui teine laps, kes eelkoolis ei käinud… Kui ma saan kuidagi soodustada seda, et elumuutus (lasteaiast kooli) oleks lapsele sujuvam ja mõnusam, siis – minul pole kahju.

Minu laps läheb vallakeskuse kooli. See kool pakub eelkooli üks kord nädalas ning kavatsen järgmisest sügisest lapse eelkooli panna. Mitte seetõttu, et ma ei usuks oma lapsesse või kardaks, et ta jääb õppimisega jänni. Panen seetõttu, et laps saaks võimaluse koolimajaga harjuda ja aimu saada, mida kooliskäimine tähendab. Samuti läheb sinna tema rühmast teisi lapsi ehk ta saaks nendega koos kooliskäimist harjutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käis VHK eelkoolis. Eelkooli programm meeldis ja lapsele väsitav polnud (2x nädalas). Meeldis, et katsed tehti tundide ajal, lapse jaoks märkamatult. Kuna koolitee jätkub VHK-s, on ka eelkoolis käimisega teekond selge ja koolimaja tuttavam. Õppida midagi ei jäetud koju ja kui laps puudus, sai töölehed tagantjärele, mille täitmine oli omal soovil.

Eelkooli viimine-toomine keset tööpäeva oli tülikas ja eeldab mõistvat tööandjat. Õnneks sai lasteaiakaaslaste vanematega viimisi jagada (kelle lapsed samas kohas eelkoolis käisid).
Iga kell paneks uuesti lapse eelkooli, vaatamata enda ebamugavusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Palun jagage eelkooli kogemusi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.