Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Palun kogemusi hambaimplantaadiga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Palun kogemusi hambaimplantaadiga

Postitas:
Kägu

Kellel on hambaimplantaat või mitu, palun jagage kogemusi, kui vanalt selle panite, mitu aastat on olnud, kas vahepeal on mingeid komplikatsioone ja kas suus on tunda, et teistmoodi kui oma hammas? Mul oleks vaja kolme implantaati, üks ülemine viies ja kaks ülemist kuuendat. Üks arst ütles, et menopausis naistel, eriti ülalõualuus, ei pruugi need püsima jääda, kuna luu hakkab implantaadi ümbert taanduma. Teine arst naeris selle jutu peale. Nüüd lähen kuu lõpus kolmanda juurde konsultatsioonile, kuulan, mida see räägib. Millised on teie kogemused ja soovitused, kellel need juba olemas on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pandi implantaat umbes 10 aastat tagasi, olin siis umbes 50 aastane. Siiani püsib kruvi ilusti sees, mingeid vaevuseid ei ole. Nüüd lähipäevil lähen sama arsti juurde teist implantaati panema. Ma arvan, et karta pole vaja. Ainuke miinus on see, et palju raha tuleb välja käia. Mul on alalõuas ja teine tuleb ka sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enam levinud on põletik implantaadi kruvi ümber.Lõpuks hakkab see loksuma ja tuleb suust ära.Eesti veebikeskonnas on kirjeldatud ka paari juhtumit kus implantaat võib tekitada valu.(lõualuu põletikku) Siis implantaat puuritakse välja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kolme kruviga neli hammast asendatud. Kaks on tagant purihambad, kaks on eest alumised hambad. Ja käisin nendega nelja arsti juures. Mu enda tavaarst ütles, et mulle ei saa kuskile implantaate panna, liiga vähe luud. Järgmine, kelle juurde ta mul soovitas minna, pani purihambad, naeris, et mis seal siis viga peaks olema, muidugi saab panna. Samas nende eesmiste kohta ta ütles, et sinna ei saa panna, tuleb panna sild. Käisin veel kahe juures konsultatsioonil, need ka ei julgenud tegema hakata. Lõpuks leidsin arsti, kes ütles, et ette saab tavaliselt alati panna, isegi kui luu on kadunud, tuleb lihtsalt pikem kruvi panna. Aasta aega läks selle panemisega aega, aga pandud sai ja on nüüd aastaid ilusti püsinud. Väljanägemiselt on ilusamad kui enda hambad olid, aga aru küll ei saa, et kunsthambad. Seega kui üks ütleb, et ei saa panna, tuleb ikka siis järgmiste ja järgmiste juures käia, sest mitte kõik arstid ei oska keerulisemate juhtumitega toime tulla. Kui ma oleks seda ühte arsti uskunud ja silla lasknud panna, oleks see tähendanud kõrvalhammastele suurt koormust, mis ka pole kõige paremad ja hiljemalt kümne aasta pärast oleks mul eest juba neli hammast puudu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Tallinnas käid arsti juures?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kolme kruviga neli hammast asendatud. Kaks on tagant purihambad, kaks on eest alumised hambad. Ja käisin nendega nelja arsti juures. Mu enda tavaarst ütles, et mulle ei saa kuskile implantaate panna, liiga vähe luud. Järgmine, kelle juurde ta mul soovitas minna, pani purihambad, naeris, et mis seal siis viga peaks olema, muidugi saab panna. Samas nende eesmiste kohta ta ütles, et sinna ei saa panna, tuleb panna sild. Käisin veel kahe juures konsultatsioonil, need ka ei julgenud tegema hakata. Lõpuks leidsin arsti, kes ütles, et ette saab tavaliselt alati panna, isegi kui luu on kadunud, tuleb lihtsalt pikem kruvi panna. Aasta aega läks selle panemisega aega, aga pandud sai ja on nüüd aastaid ilusti püsinud. Väljanägemiselt on ilusamad kui enda hambad olid, aga aru küll ei saa, et kunsthambad. Seega kui üks ütleb, et ei saa panna, tuleb ikka siis järgmiste ja järgmiste juures käia, sest mitte kõik arstid ei oska keerulisemate juhtumitega toime tulla. Kui ma oleks seda ühte arsti uskunud ja silla lasknud panna, oleks see tähendanud kõrvalhammastele suurt koormust, mis ka pole kõige paremad ja hiljemalt kümne aasta pärast oleks mul eest juba neli hammast puudu.

Ahh, see on mingi nali vist et “kui luu on kadunud, tuleb lihtsalt pikem kruvi panna”.  Või on lihtsalt väljamõeldud lugu.Inimese lõualuu ei ole mitte nagu suvila sein et küll pikem kruvi probleemi lahendab.Alalõuas jookseb peenike närvide niidistik,kui seda kruviga vigastada on tagajärjed rasked-tekib püsiv alalõua värin mis on ravimatu tüsistus.Kindel on see et neid implantaate panevad erineva hariduse ja praktikaga arstid.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahh, see on mingi nali vist et “kui luu on kadunud, tuleb lihtsalt pikem kruvi panna”.  Või on lihtsalt väljamõeldud lugu.Inimese lõualuu ei ole mitte nagu suvila sein et küll pikem kruvi probleemi lahendab.Alalõuas jookseb peenike närvide niidistik,kui seda kruviga vigastada on tagajärjed rasked-tekib püsiv alalõua värin mis on ravimatu tüsistus.Kindel on see et neid implantaate panevad erineva hariduse ja praktikaga arstid.

Kindlasti sina tead paremini, kuidas implantaate panna. Minu arst on õppinud Rootsis ja teeb siin koolitusi keerulistest implanteerimisjuhtumistest ja tema juurde saatis mind teine arst, kes ise ei julgenud hakata asjaga tegelema. Ja sai selle implantaadi panekuga väga hästi ka hakkama. Ta on pannud implantaate mitu aastakümmet ja tema juurde on aastane järjekord. Aga eks sina tead muidugi paremini, et ta on üks soss-sepp, kes midagi ei oska.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

implanteerimisjuhtumistest

Juhtumitest tahtsin kirjutada, aga vaatan, et “implanteerimisjuhtumised” on ka vahva sõna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Tallinnas siis soovitaks Vääna 7 hambaravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean, et see pole Perekooli foorumis, kus enamus inimesi on rikkad kui trollid, populaarne teema, aga mul on implantaadi asemel hoopis plaatprotees. Umbes nädala võttis harjumine sellega tõesti aega, aga praeguseks meenub mulle küll ainult küsimise peale, et see mul üldse on. Kordades odavam, ei minegid valulisi protseduure (no peale hamba tõmbamise). Ma ei arva, et kõik peaks valima nagu mina, aga ise olen küll igati rahul, tean, et ka mitmel mu tuttaval on plaatproteesid. Ehk siis vähemasti hinnatundlikumatel inimestel soovitan küll seda võimalust ka kaaluda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul protsess hetkel pooleli. Vanust 40. Tegemist ülemise hambarea 5.-6 hambaga. Hambad on puudu olnud 3-4 aastat, enne oli puudu üks hammas ja tehti sild, aga üks silla alune hamba juur murdus ära ja tõmmati välja- seega 2 hammast oli puudu. Nüüd olenn piisavalt raha kogunud, et implantaadid panna. Esmalt tehti pildid ja nenditi, et lõualuus ei ole ühe hamba puhul piisavalt luud, kuhu kruvi kinnitada, aga selle lahenduseks oli luu (graanulilaadne) siirdamine- koos kruviga pandi siis vajalikku kohta ka luud juurde, mis nüüd koos kruvidega luustub/ kinni kasvab.

Minuga tegeleb kokku 2 arsti- ausalt öeldes ei eeldakski, et üks arst kõike oskama peaks. Kruvid ja luu siirdas näo- ja lõualuukirurg (dr Narits), kes teeb veebruaris kontrolli, kas kõik on hästi ja siis saab edasi proteesiarst kroonidega jätkata. 15.04 peaks olema viimane külastus ja uued hambad suus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul protsess hetkel pooleli. Vanust 40. Tegemist ülemise hambarea 5.-6 hambaga. Hambad on puudu olnud 3-4 aastat, enne oli puudu üks hammas ja tehti sild, aga üks silla alune hamba juur murdus ära ja tõmmati välja- seega 2 hammast oli puudu. Nüüd olenn piisavalt raha kogunud, et implantaadid panna. Esmalt tehti pildid ja nenditi, et lõualuus ei ole ühe hamba puhul piisavalt luud, kuhu kruvi kinnitada, aga selle lahenduseks oli luu (graanulilaadne) siirdamine- koos kruviga pandi siis vajalikku kohta ka luud juurde, mis nüüd koos kruvidega luustub/ kinni kasvab.

Minuga tegeleb kokku 2 arsti- ausalt öeldes ei eeldakski, et üks arst kõike oskama peaks. Kruvid ja luu siirdas näo- ja lõualuukirurg (dr Narits), kes teeb veebruaris kontrolli, kas kõik on hästi ja siis saab edasi proteesiarst kroonidega jätkata. 15.04 peaks olema viimane külastus ja uued hambad suus.

Mis summaga oled arvestanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Implantaate varsti enam ei panda.Nende asemel hakatakse uut hammast kasvatama.

Allikas: https://tervis.postimees.ee/7933403/huvasti-implantaadid-teadlased-panevad-inimesel-ka-kolmanda-komplekti-hambaalgeid-kasvama-need-on-olemas?fbclid=IwAR3GL1x8n-cgObgsPFmhrVTMt3M69ZXZ0D-cKYn-SfozKTUuz2UUfvHt__M

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Implantaate varsti enam ei panda.Nende asemel hakatakse uut hammast kasvatama. Allikas: https://tervis.postimees.ee/7933403/huvasti-implantaadid-teadlased-panevad-inimesel-ka-kolmanda-komplekti-hambaalgeid-kasvama-need-on-olemas?fbclid=IwAR3GL1x8n-cgObgsPFmhrVTMt3M69ZXZ0D-cKYn-SfozKTUuz2UUfvHt__M

No seda kümmet või kahtkümmet aastat ikka ilma hammasteta ju ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Implantaate varsti enam ei panda.Nende asemel hakatakse uut hammast kasvatama.

Allikas: https://tervis.postimees.ee/7933403/huvasti-implantaadid-teadlased-panevad-inimesel-ka-kolmanda-komplekti-hambaalgeid-kasvama-need-on-olemas?fbclid=IwAR3GL1x8n-cgObgsPFmhrVTMt3M69ZXZ0D-cKYn-SfozKTUuz2UUfvHt__M

TA olen. Lugesin jah, aga kardan, et ei jõua seda ära oodata. Muidu oleks see küll ju suurepärane lahendus!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean, et see pole Perekooli foorumis, kus enamus inimesi on rikkad kui trollid, populaarne teema, aga mul on implantaadi asemel hoopis plaatprotees. Umbes nädala võttis harjumine sellega tõesti aega, aga praeguseks meenub mulle küll ainult küsimise peale, et see mul üldse on. Kordades odavam, ei minegid valulisi protseduure (no peale hamba tõmbamise). Ma ei arva, et kõik peaks valima nagu mina, aga ise olen küll igati rahul, tean, et ka mitmel mu tuttaval on plaatproteesid. Ehk siis vähemasti hinnatundlikumatel inimestel soovitan küll seda võimalust ka kaaluda.

Kuna olen kah “vaene” tahan kah seda tavalist panna. Kui mitme hambaga teil proteesid on? Kas  kellelgi ka päris täisprotees on? kuidas selle plastsuulaega harjub? Palun jagage oma kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Implantaate varsti enam ei panda.Nende asemel hakatakse uut hammast kasvatama. Allikas: https://tervis.postimees.ee/7933403/huvasti-implantaadid-teadlased-panevad-inimesel-ka-kolmanda-komplekti-hambaalgeid-kasvama-need-on-olemas?fbclid=IwAR3GL1x8n-cgObgsPFmhrVTMt3M69ZXZ0D-cKYn-SfozKTUuz2UUfvHt__M

jummel, seda alles japsid mõtlevad välja. Eestisse jõuab 50 aasta pärast kui üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean, et see pole Perekooli foorumis, kus enamus inimesi on rikkad kui trollid, populaarne teema, aga mul on implantaadi asemel hoopis plaatprotees. Umbes nädala võttis harjumine sellega tõesti aega, aga praeguseks meenub mulle küll ainult küsimise peale, et see mul üldse on. Kordades odavam, ei minegid valulisi protseduure (no peale hamba tõmbamise). Ma ei arva, et kõik peaks valima nagu mina, aga ise olen küll igati rahul, tean, et ka mitmel mu tuttaval on plaatproteesid. Ehk siis vähemasti hinnatundlikumatel inimestel soovitan küll seda võimalust ka kaaluda.

Kuna olen kah “vaene” tahan kah seda tavalist panna. Kui mitme hambaga teil proteesid on? Kas kellelgi ka päris täisprotees on? kuidas selle plastsuulaega harjub? Palun jagage oma kogemusi.

Mul on hammastega väga halb seis, ehk siis tänaseks on mul plaatproteesid nii üleval kui all. Üleval on totaalprotees, ehk siis pole ühtki oma hammast, all on 5 oma hammast. Olen nendega nii harjunud, et ei tule üldse meelde, et mul proteesid on. Esimene tunne suhu pannes oli küll ehmatav, kartsin, et ei harju iial. Isegi kerge iiveldus oli natuke aega. Aga harjusin tegelikult kiiresti, minu meelest umbes nädalaga. Söön vabalt kõva õuna, porgandit. Mina liimi ei kasuta, pole vaja, proteesid istuvad niigi hästi suus. Igal õhtul ja hommikul pesen suu korralikult ära, samuti harjan proteesid puhtaks ja panen kohe suhu tagasi. Magan proteesidega. Ühel korral on juhtunud, et mingi toidutera jäi alumise proteesi vahele ja hõõrus igeme pisut valusaks, siis hoidsin proteesi paar ööd suust ära, kuni ige paranes. Maksis mu ülemine protees kõigi hammastega 400 eurot, sel suvel lasin uue teha, kuna eelmine oli 17 aastat vana. Alumise hinda ei mäleta, vist oli vähe odavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean, et see pole Perekooli foorumis, kus enamus inimesi on rikkad kui trollid, populaarne teema, aga mul on implantaadi asemel hoopis plaatprotees. Umbes nädala võttis harjumine sellega tõesti aega, aga praeguseks meenub mulle küll ainult küsimise peale, et see mul üldse on. Kordades odavam, ei minegid valulisi protseduure (no peale hamba tõmbamise). Ma ei arva, et kõik peaks valima nagu mina, aga ise olen küll igati rahul, tean, et ka mitmel mu tuttaval on plaatproteesid. Ehk siis vähemasti hinnatundlikumatel inimestel soovitan küll seda võimalust ka kaaluda.

Kuna olen kah “vaene” tahan kah seda tavalist panna. Kui mitme hambaga teil proteesid on? Kas kellelgi ka päris täisprotees on? kuidas selle plastsuulaega harjub? Palun jagage oma kogemusi.

Mul on hammastega väga halb seis, ehk siis tänaseks on mul plaatproteesid nii üleval kui all. Üleval on totaalprotees, ehk siis pole ühtki oma hammast, all on 5 oma hammast. Olen nendega nii harjunud, et ei tule üldse meelde, et mul proteesid on. Esimene tunne suhu pannes oli küll ehmatav, kartsin, et ei harju iial. Isegi kerge iiveldus oli natuke aega. Aga harjusin tegelikult kiiresti, minu meelest umbes nädalaga. Söön vabalt kõva õuna, porgandit. Mina liimi ei kasuta, pole vaja, proteesid istuvad niigi hästi suus. Igal õhtul ja hommikul pesen suu korralikult ära, samuti harjan proteesid puhtaks ja panen kohe suhu tagasi. Magan proteesidega. Ühel korral on juhtunud, et mingi toidutera jäi alumise proteesi vahele ja hõõrus igeme pisut valusaks, siis hoidsin proteesi paar ööd suust ära, kuni ige paranes. Maksis mu ülemine protees kõigi hammastega 400 eurot, sel suvel lasin uue teha, kuna eelmine oli 17 aastat vana. Alumise hinda ei mäleta, vist oli vähe odavam.

Kas totaali said suvel alles enne kandsid üleval ka osalist. kas on väga suur vahe ülemistega totaali ja osalise vahel. kas totaal lahti ei kipu hammustades tulema. ise kaldun juba sinna totaali panemise poole sest need mõned hambad tuleb lõpuks ikka  välja tõmmata ning totaal teha. alumistega oleme arstiga üksmeelel et osaline esihambad jäävad omad mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas totaali said suvel alles enne kandsid üleval ka osalist. kas on väga suur vahe ülemistega totaali ja osalise vahel. kas totaal lahti ei kipu hammustades tulema. ise kaldun juba sinna totaali panemise poole sest need mõned hambad tuleb lõpuks ikka  välja tõmmata ning totaal teha. alumistega oleme arstiga üksmeelel et osaline esihambad jäävad omad mul.

Ennem uue proteesi tegemist oli ka üleval kaks oma hammast, arst arvas, et targem oleks siis juba ka need eemaldada. Totaal on jah sellest suvest alates. Hammustades lahti tuli alguses rohkem, nüüd enam üldiselt ei tule. See ka sihuke harjumuse asi. Mul rääkis arst, et alumisi on olulisem säilitada, et protees paremini istuks, ülemistel tema sõnul vahet ei olevat ja ma tõesti ei tunne ka vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eile käisin hambaarstil. Juur tõmmati välja ja kahe kuu pärast pannakse loodetavasti kruvi sisse ja protsess läheb edasi. Vestlesin arstiga ja ta arvas, et eks see maailm sinna implantaatide suunas liigub. Proteese või totaalproteese panevad vanad inimesed (no 70 või 80) ja need, kel pole peaaegu üldse hambaid suus. Protees on odavam lahendus. Kui aga üks kaks hammast vaja asendada ja inimene on nii 50 ringis, siis ilmselt implantaat on hea lahendus. Rahakotile mõeldes on ühe implantaadi panek ca 2000 eurot.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eile käisin hambaarstil. Juur tõmmati välja ja kahe kuu pärast pannakse loodetavasti kruvi sisse ja protsess läheb edasi. Vestlesin arstiga ja ta arvas, et eks see maailm sinna implantaatide suunas liigub. Proteese või totaalproteese panevad vanad inimesed (no 70 või 80) ja need, kel pole peaaegu üldse hambaid suus. Protees on odavam lahendus. Kui aga üks kaks hammast vaja asendada ja inimene on nii 50 ringis, siis ilmselt implantaat on hea lahendus. Rahakotile mõeldes on ühe implantaadi panek ca 2000 eurot.

ole normaalne, plaatproteesid on hoopis levinumad ja noorematel kui arvad. Lihtsalt neid tehakse  juba nii hästi, et aru ei saa.  Meie inimeste palgapäevast palgapäevani  elu juures on see kohutav hind.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ole normaalne, plaatproteesid on hoopis levinumad ja noorematel kui arvad. Lihtsalt neid tehakse  juba nii hästi, et aru ei saa.  Meie inimeste palgapäevast palgapäevani  elu juures on see kohutav hind.

Pigem on meie inimestel mentaliteet, et ennem ostetakse kallis mobiiltelefon või käiakse reisil, aga hammaste peale kulutada ei raatsita. Implantaadipanek on pikk protsess, umbes pool aastat, ei pea täna ja kohe see 2000 eurot välja käima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on meie inimestel mentaliteet, et ennem ostetakse kallis mobiiltelefon või käiakse reisil, aga hammaste peale kulutada ei raatsita.

Nii ta täpselt on. Kohtusin mehega, kellel on uhke auto, aga kui naeratab, siis on näha, et hambaid on puudu. Ise on ehitusfirma omanik. Minu jaoks arusaamatu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et käiakse reisil ja hammastesse ei investeerita? Minu puhul on see tõsi. Tegelikult ma arvan, et kui mul oleks probleem vaid ühe, maksimum kahe hambaga ja muidu hambad tugevad, siis ma oleks pannud implantaadi. Mul aga olid pooled hambad parandatud juba ennem 18 aastaseks saamist, ka isal olid väga kehvad hambad, lapsena sain mingit kopsuravi, mis arsti arvates ka kaasa võis aidata, et hambad lagunesid. Ma olen elu jooksul suhu pannud ilmselt tuhandeid, enne välja tõmbamist on hambaid ka parandatud. Kuni umbes 30-selt otsustasin, et aitab, lasen lagunenud hambad välja tõmmata ja panen plaatproteesi. Sealtmaalt on see mul ka olnud, nüüd olen 56. Elu jooksul on selle külge hambaid järjest lisatud, nii nagu vaja. Kui ma nüüd mõtlen, et kuidas see protees mu elukvaliteeti halvemaks on teinud, siis üldse ei ole. Mul pole lõhutud luid, keeratud luudesse kruve. Suurim närvikulu oli see, kui vanasse proteesi miksropragu tekkis. Ja tänu sellele, et olen oma plaatproteesi eest üsna vähe maksnud, olen tõesti päris palju reisida saanud. Iga kell teeks sama valiku. Neid on kindlasti veel, aga ise tean kaht sõbrannat, kellel on plaatprotees – ühel on kindlasti 30-ndatest eluaastatest, teist nii täpselt ei tea. Aga 70-ni on tal ikka 20 aastat veel minna. Aga ma igati saan aru, et suurema sissetulekuga inimesed valivad teisiti ja otsustavad implantaadi panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et käiakse reisil ja hammastesse ei investeerita?

Ega keegi ei ütlegi, et peab kõige kallima variandi valima ja kogu muu elu arvelt ainult hammastesse raha taguma. Jutt oli ikka sellest, kui jäetakse suu üldse hooletusse ja puuduvaid hambaid ei asendata ükskõik mil viisil. On ka täiesti jõukatel inimestel suus mädakolded, hambad katkised, pruunid laigud peal, hambad puudu, suu haiseb. See jääb arusaamatuks ja on tõesti prioriteetide küsimus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et käiakse reisil ja hammastesse ei investeerita? Minu puhul on see tõsi. Tegelikult ma arvan, et kui mul oleks probleem vaid ühe, maksimum kahe hambaga ja muidu hambad tugevad, siis ma oleks pannud implantaadi. Mul aga olid pooled hambad parandatud juba ennem 18 aastaseks saamist, ka isal olid väga kehvad hambad, lapsena sain mingit kopsuravi, mis arsti arvates ka kaasa võis aidata, et hambad lagunesid. Ma olen elu jooksul suhu pannud ilmselt tuhandeid, enne välja tõmbamist on hambaid ka parandatud. Kuni umbes 30-selt otsustasin, et aitab, lasen lagunenud hambad välja tõmmata ja panen plaatproteesi. Sealtmaalt on see mul ka olnud, nüüd olen 56. Elu jooksul on selle külge hambaid järjest lisatud, nii nagu vaja. Kui ma nüüd mõtlen, et kuidas see protees mu elukvaliteeti halvemaks on teinud, siis üldse ei ole. Mul pole lõhutud luid, keeratud luudesse kruve. Suurim närvikulu oli see, kui vanasse proteesi miksropragu tekkis. Ja tänu sellele, et olen oma plaatproteesi eest üsna vähe maksnud, olen tõesti päris palju reisida saanud. Iga kell teeks sama valiku. Neid on kindlasti veel, aga ise tean kaht sõbrannat, kellel on plaatprotees – ühel on kindlasti 30-ndatest eluaastatest, teist nii täpselt ei tea. Aga 70-ni on tal ikka 20 aastat veel minna. Aga ma igati saan aru, et suurema sissetulekuga inimesed valivad teisiti ja otsustavad implantaadi panna.

Sa oledki ju tubli ja investeerinud oma hammastesse proteeside näol. Suu on korras naeratus ilus. Kõik ei peagi minu arust samuti implantaate valima ikka vastavalt oma võimalustele.Olen nagu sinagi samuti teinud saab üsna jõukohaselt ka hakkama. Aga osade jaoks see ilmselt pole oluline tõesti, sest mul on samuti töökaaslane, kena noor naine ainult esihambad suus juba aastaid needki paistab et hakkavad käest minema. Teenib normaalselt järelikult valikute küsimus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luud siirdatakse tänapäeval üsna niks-naks, pole mingi probleem. Küll on aga töö tellija materjalist ja tean üht suitsetajat, kes oma implantaatidega kõvasti hädas on. Tean ka üht, kellel tekkis aastaid hiljem allergia nii et oli vaja eemaldada implantaat. Aga selle kohta öeldakse, et ikka juhtub, st enamusel läheb ikka hästi. Minu implantaat pandi siis, kui 15 aastat suus olnud sild otsad andis ja implantaat oli kohe nagu oma hammas (sillaga harjusin omal ajal üle poole aasta).

Küll aga pannakse kruvi KOHE kui juur välja tõmmatakse, ei ole kuulnudki, et enam seda vana meetodit kasutataks et kohe kruvi ära ei panda kui juur välja tõmmatakse! Üks trauma ja paranemine ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga pannakse kruvi KOHE kui juur välja tõmmatakse, ei ole kuulnudki, et enam seda vana meetodit kasutataks et kohe kruvi ära ei panda kui juur välja tõmmatakse! Üks trauma ja paranemine ju.

Ei panda ALATI kohe. Mulle näiteks ei pandud, öeldi et juure all oli väike põletik ja paneme kruvi kahe kuu pärast. Tehniliselt ilmselt võiks kruvi panna ka 3 või 4 kuu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan YouTubes hambaarstide nõuandevideoid, küll venekeelseid, sest ingliskeelsetest ma ei saa aru. Ja seal paar hambaarsti on soovitanud, et kui oma juur kannatab, siis tuleks ikkagi see üles ehitada, mitte implantaat panna. Seal näidatakse, et juurtesse pannakse selline väike kännumoodi asi (vene keeles вкладка), mille peale käib kroon. Meil arstid väga ei taha teha seda, ikka soovitatakse välja tõmmata ja implantaat panna. Ma ei saagi aru, miks, kas see ei õigusta ennast või ei viitsita mässata. Ma tahaks väga oma juuri säilitada, jääks ära mitu valulikku protseduuri ja oma juure peal on hammas kahtlemata loomulikum suus. Seda enam, et ühte hammast välja tõmmates lõhuti mul ka kõrvalhammas ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Ilu ja tervis Palun kogemusi hambaimplantaadiga