Esileht Kodunurk Palun nõu – väikeste toore liha portsude sügavkülmutamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Palun nõu – väikeste toore liha portsude sügavkülmutamine

Postitas:

Tegemist toortoitu armastava noore tubase kassiga. Sööb väga hea meelega toorest kanafileed, sealiha, maksa, broilerisüdant. Loomaarstilt nõusolek ja heakskiit olemas, ussirohtu annan sageli. Krõbinad on igapäevaselt saadaval 24/7.

Palun nippe tema toiduportsude külmutamiseks, nii et oleks hea kasutusmugavus. Kas on olemas mingeid pisikesi säilituskotte, umbes nagu jääkuubikute omad on, aga et kuhu saaks lihatükke panna ja sügavkülmutada? Mul ei tule head ideed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli üks jääkuubukute rest, millele käis kaas peale. Tavaline, mitmekordseks ehk igaveseks kasutamiseks. Sellesse panin. Kaanega jääkuubikurestid on head – kuidagi lihtsam näib nendega toimetada ja vähemalt näiliselt hügieenilisem ka. Kui tahad midagi nende peale panna v lõhnad jne. Midagi SELLIST. Seal tuleb vaadata, kui suur see jääkuubiku osa on. Mõnel on see kuubik mõeldud väga väike, aga on ka selliseid 4 cm läbimõõduga kuubikute tegemise vorme. Oleneb siis kassi isust, kumba sul vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on olemas mingeid pisikesi säilituskotte, umbes nagu jääkuubikute omad on, aga et kuhu saaks lihatükke panna ja sügavkülmutada? Mul ei tule head ideed.

väiksemaid minigrippkotte toiduainete sügavkülmutamiseks/pakendamiseks müüakse kõigis ehitus- ja kodutarvete poodides, nt Espaki uue maja 2.korrusel kodutarvete osakonnas. Samuti on neid eri suuruses müügil Ikeas.
Ise kasutan oma sügavkülmikus lisaks neile ka pakendikeskusest ostetud nn lukuga kilekotte toitainete säilitamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

paned portsud kandikule (et ei puutuks kokku), kandik sügavkülma (võib nt küpsetuspaberi alla panna). Kui on läbi külmunud, siis kõik kokku suuremasse sügavkülma kotti – neid portse on väga lihtne hiljem ühekaupa sulatada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kass saab toortoitu igapäevaselt, siis ma mingite kottidega ei mässaks. Osta sellised sügavkülmakarbid, millesse mahub 3-4 päeva ports. Võtad külmikusse sulama ja lusikaga siis võtad sulanud liha ja serveerid. Selle ajaga, mis see liha seal tavakülmas on, ei juhtu temaga veel midagi. Kui ühe päeva ports on alles, siis võtad järgmise karbi sügavkülmikust tavakülma sulama. Olles ise aastaid kassidele toortoidusegusid teinud, võin sulle kinnitada, et see liha kotti toppimine ja sealt välja võtmine on üks paras mäkerdamine, rääkimata tekkivast prügihulgast ja sellest, et paratamatult need kotid sulatamise käigus lekivad. Karbiga on palju lihtsam ja puhtam opereerida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaanega karp kordades parem kui minigripid. Karbi pesed pärast masinas ära ja saad uuesti kasutada. Ise segasin ka toortoitu ja eelneva käo soovitus võtta paari päeva varu sügavkülmast külmkappi vaikselt üles sulama on väga hea. Ise isasin sisse veel toorest muna, omega õli, lüsiini, vetikaid jms. Üks päev said terveid subprodukte, järgmisel päeval segu lisanditega. Krõbinad ka kogu aeg ees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaakumpakendaja, sellega on võimalik teha täpselt nii suur või väike pakk, nagu ise tahad. Soovitan, maksab ca 100 eurot, aga sellega saad kõike muud ka teha (nt mul mees pakendab pidevalt ise suitsetatud lõhet), kestab kauem. Loomulikult on ka igast potsikuid ja minigrip kotid olemas, aga nendest tuleb ikkagi õhk läbi ja toidule tekivad „kristallid“ ja „külmkapi maitse“, mida ma ise väga ei fänna.  

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaakumpakendaja, sellega on võimalik teha täpselt nii suur või väike pakk, nagu ise tahad. Soovitan, maksab ca 100 eurot, aga sellega saad kõike muud ka teha (nt mul mees pakendab pidevalt ise suitsetatud lõhet), kestab kauem. Loomulikult on ka igast potsikuid ja minigrip kotid olemas, aga nendest tuleb ikkagi õhk läbi ja toidule tekivad „kristallid“ ja „külmkapi maitse“, mida ma ise väga ei fänna.

vaakumpakendajaid saab 25-30 euro eest ja teevad ära sama töö kui 100eurone masin.

p.s kuidas see mees sul lõhet suitsEtab?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka aegajalt annan kassile sea südant.

Need lõikan minigripkottidesse. No ka umbes 2 -3 päeva kogus läheb ühte kotti. Sulab külmikus ja ei juhtu paari päevaga midagi.

Koti eelis on see, et selle saab lamedaks suruda. Karp võtab liiga palju ruumi sügavas.

Hakklihaga ma teen sama. Tõstan poekarbist ümber kotti ja siis litsun selle paari cm paksuseks laiali kotis. Ruumi kokkuhoid on siis üsna suur.

Mul üsna väike sügavkülmiku osa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen jääkuubiku alusele ja siis sügavkülma. Kui on külmunud, panen alumise poole korraks kuuma vee alla, et segu lahti tuleks ja kuubikud tulevad kenasti lahti. Kuubikud panen väikesesse grippkotti ja võtan sulama portsu mida kassile anda plaanin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Palun nõu – väikeste toore liha portsude sügavkülmutamine