Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangakaart blokeeritud, kas netis saab oste teha?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Pangakaart blokeeritud, kas netis saab oste teha?

Postitas:
Kägu

See on võib-olla loll küsimus, aga mu pangakaart blokeeriti turvalisuse huvides panga poolt. Kaardiandmeid oli kopeeritud ja üritati ühte ostu läbi viia. Uue kaardi saan järgmisel nädalal. Asi jäi minu jaoks selgusetuks, kas ka arvelsusarve on kinni või ma neti teel ikka saan ülekandeid teha.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pangast ei oska küsida?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on selline koht, kus maksad otse pangakonto pealt, siis muidugi saab. No näiteks kui tahad toidupoest tellida kulleriga toitu koju (barbora, selver). aga kui sa tahad osta sellisest kohast, kus võetakse raha kaardi pealt (wolt, bolt), siis neid teenuseid kasutada ei saa.

Kui sul on vaja maksta elektriarvet oma konto pealt, siis muidugi saab, selleks sa ei kasuta ju kaarti. Aga kui sa tahad tellida mõnest sellisest kohast, mis tahab kaardiandmeid, siis sa seda ei saa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad teha oste pangalingiga, pangaülekandeid netipangas teha jne. Ei saa teha oste, kus vaja kaardiandmed lisada.

Mul analoogne juhtum, nõudsin pangalt ka selgitust, kuna tegelikult peaksid ka kõik krediitkaardimaksed täiendavalt smart-idga kinnitama. Vastust ei saanudki, et kuidas siis ikka nii juhtus, et turvakontroll ei toiminud. Raha sain küll tagasi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh info eest.
Eks omad vitsad peksavad. Laps tahtis botaseid tellida mingi USA lehe pealt. Ma ei kontrollinud ka tausta. Üritasin seal kaardiga maksta, aga ei krediitkaardiga ega deebetkaardiga maksta ei saanud. Samas kaardi andmed ma sisse panin. PayPaliga sai maksta. Botaseid ma muidugi ei näinud, aga tänu PayPalile sain oma raha tagasi. Kahtlustan, et seal salvestati minu kaardi andmed. Nüüd siis taheti mingi USA firmast 240euri eest midagi osta ja kusjuures mitte krediitkaardiga vaid deebetkaardiga. Pangale tundus see imelik, sest mul polnud kaardi peal nii palju rahagi. Tehing kohe blokiti. Ja nüüd siis deebetkaart kinni. Oleks krediitkaarti kasutatud, oleks tehing ka läbi läinud võib-olla. Igaks juhuks blokkisin ise ka krediitkaardi netiostude võimaluse. Ma nagunii nii harva kasutan seda. Las olla kinni. Alati saan avada.
Nii et üks kord on ikka esimene kord ja väga valvas peab olema ende netipoodidega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pangakaardil ja kontol ikka vahet teed?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaart on blokeeritud, siis ei tähenda, et su arve on kinni.  Pank peaks andma sulle kaardi, millega saad ainult sularaha välja võtta, aga  pangatehinguid saad ikka teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh info eest.

Eks omad vitsad peksavad. Laps tahtis botaseid tellida mingi USA lehe pealt. Ma ei kontrollinud ka tausta. Üritasin seal kaardiga maksta, aga ei krediitkaardiga ega deebetkaardiga maksta ei saanud. Samas kaardi andmed ma sisse panin. PayPaliga sai maksta. Botaseid ma muidugi ei näinud, aga tänu PayPalile sain oma raha tagasi. Kahtlustan, et seal salvestati minu kaardi andmed. Nüüd siis taheti mingi USA firmast 240euri eest midagi osta ja kusjuures mitte krediitkaardiga vaid deebetkaardiga. Pangale tundus see imelik, sest mul polnud kaardi peal nii palju rahagi. Tehing kohe blokiti. Ja nüüd siis deebetkaart kinni. Oleks krediitkaarti kasutatud, oleks tehing ka läbi läinud võib-olla. Igaks juhuks blokkisin ise ka krediitkaardi netiostude võimaluse. Ma nagunii nii harva kasutan seda. Las olla kinni. Alati saan avada.

Nii et üks kord on ikka esimene kord ja väga valvas peab olema ende netipoodidega.

Mul ongi kaart kogu aeg netiostudeks kinni – kui tahan midagi osta, siis lähen avan netipangas, sooritan ostu, panen kohe uuesti kinni. Miks ta peaks mul kogu aeg saadaval olema?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ongi kaart kogu aeg netiostudeks kinni – kui tahan midagi osta, siis lähen avan netipangas, sooritan ostu, panen kohe uuesti kinni. Miks ta peaks mul kogu aeg saadaval olema?

Misasja 😀 Napakas oled või? Kes nii teeb? Mis selle point on, paranoia?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ongi kaart kogu aeg netiostudeks kinni – kui tahan midagi osta, siis lähen avan netipangas, sooritan ostu, panen kohe uuesti kinni. Miks ta peaks mul kogu aeg saadaval olema?

Misasja ???? Napakas oled või? Kes nii teeb? Mis selle point on, paranoia?

Võibolla sama inimene, kes kunagi ühes teemas väitis, et mitu korda nädalas peab käima pangakontol tehinguid üle vaatamas ja oli üsna üllatunud, kui selgus, et teised nii ei teegi…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ongi kaart kogu aeg netiostudeks kinni – kui tahan midagi osta, siis lähen avan netipangas, sooritan ostu, panen kohe uuesti kinni. Miks ta peaks mul kogu aeg saadaval olema?

Misasja ???? Napakas oled või? Kes nii teeb? Mis selle point on, paranoia?

Mina näiteks teen nii. Ei ole see eelmine postitaja. Ma ei ole shopahoolik, netis kaardiga ostan paar korda aastas. Miks peaks see mul kogu aeg lahti olema? Väga tülikas on, kui kaardiandmed jalutama lähevad. Saab küll raha tagasi, aga lihtsam on need paar klõpsu teha ja mitte anda pahalastele võimalust. Hakkasin seda tegema pärast seda, kui korra mu kaardiga prooviti midagi osta. Siis leidsin, ega miks ta peaks kogu aeg lahti olema, kui kasutan harva. Kokkuvõttes hoian aega kokku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla sama inimene, kes kunagi ühes teemas väitis, et mitu korda nädalas peab käima pangakontol tehinguid üle vaatamas ja oli üsna üllatunud, kui selgus, et teised nii ei teegi…

Jajaa. Ja ühel hullulu oli nii, et pidevalt kaardi jääk ei klappinud mahaläinud maksetega, et pank ise varastas pidevalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole shopahoolik, netis kaardiga ostan paar korda aastas. Miks peaks see mul kogu aeg lahti olema? Väga tülikas on, kui kaardiandmed jalutama lähevad. Saab küll raha tagasi, aga lihtsam on need paar klõpsu teha ja mitte anda pahalastele võimalust. Hakkasin seda tegema pärast seda, kui korra mu kaardiga prooviti midagi osta. Siis leidsin, ega miks ta peaks kogu aeg lahti olema, kui kasutan harva. Kokkuvõttes hoian aega kokku.

Millega sa aega kokku hoiad? Kaarti ju ometi kasutad? Samamoodi pärast pea igat tehingut või rahaautomaadi kasutamist võivad andmed lekkida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes hoian aega kokku

Kas sul on kaardiandmeid kunagi varastatud? See on ometi erand, mitte reegel. Ostan netist pidevalt, mitte kunagi pole midagi juhtunud. Sinul kulub kindlasti rohkem aega nende sulgemiste ja avamistega.
Toimi nii kui soovid, aga mingi särav nõuanne see küll pole, mida foorumis jagada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes hoian aega kokku

Kas sul on kaardiandmeid kunagi varastatud? See on ometi erand, mitte reegel. Ostan netist pidevalt, mitte kunagi pole midagi juhtunud. Sinul kulub kindlasti rohkem aega nende sulgemiste ja avamistega.

Toimi nii kui soovid, aga mingi särav nõuanne see küll pole, mida foorumis jagada.

Miks mitte jagada? Minul on kaardiga üritatud 3 korda erinevatest firmadest midagi osta, kõik 3 tehingut tehtud suvalistest riikidest. Pank märkas, helistas ja küsis, sulges kaardi, tehingud sai tühistada, raha maha ei läinud, aga ikka tuli uus kaart taotleda. No kaua võib! Ongi lihtsam kaart avada netiostudeks oma ühe ostu tarbeks ja siis uuesti sulgeda. Et keegi ei saaks ka lekkinud andmetega vahepeal oste sooritada. Muidu peadki ise iga päev valvama, et mingit imelikku broneeringut poleks.

Millega sa aega kokku hoiad? Kaarti ju ometi kasutad? Samamoodi pärast pea igat tehingut või rahaautomaadi kasutamist võivad andmed lekkida.

Kaarti kasutan igapäevaselt, aga netist ostan paar korda kuus. Aega hoian kokku lekkinud andmetega kaardiga tehtud tehingute tühistamiselt, igapäevaselt konto bronnide jälgimiselt ja pidevalt uue kaardi taotlemiselt.  Kui kaart on netiostudeks suletud, pole ka hirmu, et keegi Iirimaa kodanik sellega 6000 eurot maksva reisi bronnib, nagu ka  juhtus.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et keegi ei saaks ka lekkinud andmetega vahepeal oste sooritada. Muidu peadki ise iga päev valvama, et mingit imelikku broneeringut poleks.

Tõesti veider.
Ei tea, mis kahtlastel lehtedel sa ostlemas käid

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millega sa aega kokku hoiad? Kaarti ju ometi kasutad? Samamoodi pärast pea igat tehingut või rahaautomaadi kasutamist võivad andmed lekkida.

Ja siis? Andmed võivad lekkida tõesti.  Ka siis näiteks, kui kaardi kaotama peaksin. Aga kui mul on netiostud kinni keeratud, siis ei saa keegi neid andmeid kasutada. Nii et hoian aega kokku sellega, et kui keegi kuritahtlikult mu kaardiandmed ka kätte saab, ei saa ta mindagi sellega netist osta. Seega jääb ära see tüütu sebimine raha tagasi saamiseks, kui andmed jalutama lähevad. Ja kuna ma netioste teen tõesti harva (paar korda aastas suurem zooplussi tellimus vaid), siis ongi mõistlikum need netiostud ainult selle makse tegemise ajaks teha. Paranoiline ja segane ei ole, oma pangakontol oma konto liikumisi kontrolliams ei käi, pole vajadust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuvõttes hoian aega kokku

Kas sul on kaardiandmeid kunagi varastatud? See on ometi erand, mitte reegel. Ostan netist pidevalt, mitte kunagi pole midagi juhtunud. Sinul kulub kindlasti rohkem aega nende sulgemiste ja avamistega.

Toimi nii kui soovid, aga mingi särav nõuanne see küll pole, mida foorumis jagada.

Jah, ütlesin ju. Mul on kaardiadnmed korra varastatud ja puhas õnn oli, et selle õigel ajal avastasin. Sest igapäevaselt ma oma kaarditehinguid ei kontrolli ja on suur tõenäosus, et ma ei märkagi seda valet bronni. Seekord juhtus, et püüti teha piisavalt suur makse mu kaardiga ning ma olin ise ka kohe ühte suuremat makset tegemas, milleks siis kaardil ei jätkunud limiiti. See oli üllatava, sest ma teadsin täpselt et limiiti on piisavalt, seetõtttu avastasingi. Kui mul ei oleks seda suurt ostu tol hetkel ise teha proovinud, oelksin ona jalutama läinud rah aavastanud juba palju hiljem. Nii et jah, mulle on tuvalisem netioste kinni hoida, bronnide kontrollimise ma unustan niikuinii.

Jah, inimesele, kes pidevalt netist ostab, ei ole ilmselt pidev kinni-lahti keeramine mugav. Aga mulle, kes ma väga harva ostan, on see täiesti mõistlik ja normaalne lahendus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On veel teine, natuke mugavam lahendus – hoian suuremat osa rahast kogumiskontol ja arvelduskontol on tavaliselt väiksem summa. Mobiiliäpis on väga mugav raha arvelduskontole tagasi tõsta, kui vaja. Sobib neile, kes netist sagedamini ostavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On veel teine, natuke mugavam lahendus – hoian suuremat osa rahast kogumiskontol ja arvelduskontol on tavaliselt väiksem summa. Mobiiliäpis on väga mugav raha arvelduskontole tagasi tõsta, kui vaja. Sobib neile, kes netist sagedamini ostavad.

Mis seal mugavat on? Nii kui midagi suuremast osta vaja, peab sel juhul raha edasi-tagasi tõstma hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal mugavat on? Nii kui midagi suuremast osta vaja, peab sel juhul raha edasi-tagasi tõstma hakkama.

No kui tihti sa 1000 eurost suuremaid oste teed? Kanne äpis alla 10 sekundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal mugavat on? Nii kui midagi suuremast osta vaja, peab sel juhul raha edasi-tagasi tõstma hakkama.

No kui tihti sa 1000 eurost suuremaid oste teed? Kanne äpis alla 10 sekundi.

Hahaa 🙂
Siin teemas on point milleski muus ju 🙂 Sul ehk on ükskõik, aga usun, et need kaardi kinni-lahtikeerajad ei tahaks ka sellest 1000 eurost hea meelega ilma jääda, mis sul kaardiga kontol seisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pangakaart blokeeritud, kas netis saab oste teha?