Esileht Ilu ja tervis pankreatiit 4 aste

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: pankreatiit 4 aste

Postitas:
Kägu

Abikaasal diagnoositi sügisel Kas kellelgi on olnud tuttavatel või endal? Kas on tõsi,et lihtsalt mingit ravi ei ole? Saadeti lihtsalt koju ja nüüd ei saa enam voodistki õieti välja õieti!

Midag ei söö! Ons siis tõsi,et üle aasta ei põeta?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kindel, et just pankreatiit ehk kõhunäärme põletik ja mitte kõhunäärmevähk? Põletikku mingitesse astmetesse ei jagata.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjust ei kõrvalda, siis lõpuks ikka tapab ära varem, kui muidu inimene sureks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst mingid juhised andis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jutt kõhunäärmevähi 4 staadiumist, siis sellega üle aasta vast tõesti ei ela. Pankreatiit on teine asi. Mis täöselt ikkagi diagnoositi?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjust ei kõrvalda, siis lõpuks ikka tapab ära varem, kui muidu inimene sureks.

Onkoloogias öeldi lihtsalt ,ellujäämist tagavat ravi enam ei ole ja kirjutatakse ainult valuvaigisteid välja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Onkoloogias öeldi lihtsalt ,ellujäämist tagavat ravi enam ei ole ja kirjutatakse ainult valuvaigisteid välja

Siis pole tal pankreatiiti, vaid pankrease vähk. Kui voodist ei saa välja, vajab siiski hooldajat enda kõrvale, et ei tekiks lamatisi jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasal diagnoositi sügisel Kas kellelgi on olnud tuttavatel või endal? Kas on tõsi,et lihtsalt mingit ravi ei ole? Saadeti lihtsalt koju ja nüüd ei saa enam voodistki õieti välja õieti!

Midag ei söö! Ons siis tõsi,et üle aasta ei põeta?

4 aste on kõige raskem. Letaalne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasal diagnoositi sügisel Kas kellelgi on olnud tuttavatel või endal? Kas on tõsi,et lihtsalt mingit ravi ei ole? Saadeti lihtsalt koju ja nüüd ei saa enam voodistki õieti välja õieti!

Midag ei söö! Ons siis tõsi,et üle aasta ei põeta?

Mida ma just lugesin? Sügisel diagnoositi ja sa ei ole ennast selle haigusega kurssi viinud, et ei tea isegi kas on põletik või vähk (millel astmed)!?  Abikaasa ise ka ei saa aru, mis temaga toimub?

Ta on isegi hästi vastu pidanud, kui alles praegu probleemiks, et “ei saa õieti voodist välja”. See 1 aasta jutt on statistiline keskmine, iga inimene läheb ikka omas tempos, 1% on ka võimalus, et elab veel 5 aastat.

Minu kaastunne.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui haige on sellises faasis, et enam voodist välja ei saa, siis tuleks ikkagi hooldushaiglasse viia. Surev haige saab sinna ilma järjekorrata. Vähemalt minu vanaisa võeti kohe vasti ja veetis seal oma viimase elukuu. Kodus läheb hooldamine raskeks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, aga aasta on suht optimistlik prognoos 4 staadiumi puhul.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui haige on sellises faasis, et enam voodist välja ei saa, siis tuleks ikkagi hooldushaiglasse viia. Surev haige saab sinna ilma järjekorrata. Vähemalt minu vanaisa võeti kohe vasti ja veetis seal oma viimase elukuu. Kodus läheb hooldamine raskeks.

Tegu on alla 55 aastase inimesega! Mis hooldekodu!

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjust ei kõrvalda, siis lõpuks ikka tapab ära varem, kui muidu inimene sureks.

Onkoloogias öeldi lihtsalt ,ellujäämist tagavat ravi enam ei ole ja kirjutatakse ainult valuvaigisteid välja

Kui onkoloogias juba oli, siis pole pankreatiit, vaid vähk. Kahjuks jh, 4 staadium letaalne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegu on alla 55 aastase inimesega! Mis hooldekodu!

Siis otsi hooldaja ja õde ja tee elu lõpp inimesele mugavaks. See on kurb jah, mul sugulane suri ka samasse haigusesse. Alla aasta diagnoosist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegu on alla 55 aastase inimesega! Mis hooldekodu!

Hooldushaigla ja hooldekodu on kaks iseasja. Uuri natuke ise asja, sa ei suuda teda lõpuni kodus rahuldavalt hooldada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldushaigla ja hooldekodu on kaks iseasja. Uuri natuke ise asja, sa ei suuda teda lõpuni kodus rahuldavalt hooldada.

Saab küll, kui spetsialistid käivad, aga see kõik maksab raha. Oma kodus surra on ikka parem, arvan ma, eriti, kui pole pikalt jäänud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll, kui spetsialistid käivad, aga see kõik maksab raha. Oma kodus surra on ikka parem, arvan ma, eriti, kui pole pikalt jäänud.

Sa mõtled ainult surijale. Sellele, kes temaga koos elab, tuleb ka mõelda ja võimalus anda. Surijaga koos elamine on äärmiselt depressiivne protsess. Enamasti vajavad need inimesed pärast ise korralikku vaimset ravi. Mõistlik on surija siiski viia professionaalide juurde haiglasse.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa mõtled ainult surijale. Sellele, kes temaga koos elab, tuleb ka mõelda ja võimalus anda. Surijaga koos elamine on äärmiselt depressiivne protsess. Enamasti vajavad need inimesed pärast ise korralikku vaimset ravi. Mõistlik on surija siiski viia professionaalide juurde haiglasse.

Mis mõttes mõtled ainult surijale? Aasta on niivõrd lühike aeg ju terve elu kõrval ja kui sa paned tähele, siis ilmselt palju pole jäänud. Tegemist on ABIKAASAGA. Abikaasa on nii heas kui halvas. Koduõed ei ole professionaalid? Kuidas nii?

Mina kirjutasin, mis võimalusi veel on ja oma arvamuse, ma ei öelnud, et peab koju jätma.

Mõni muidugi paneb juba järgmist naist surija kõrvalt, aga kõik inimesed siiski pole sellised. On erinevaid võimalusi ja erinevaid lahendusi. Fakt oli see, et mina tõin esimesena välja hooldaja just sellepärast, et see on ainus, mis praegu loeb.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti vajavad need inimesed pärast ise korralikku vaimset ravi.

Ma arvan, et kui inimene matab oma abikaasa, siis ongi see päris vaimselt raske. Vahet pole, kus ta sul asub. See ongi ARMASTUS, mis paljudele on mõistmatu termin.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti vajavad need inimesed pärast ise korralikku vaimset ravi.

Ma arvan, et kui inimene matab oma abikaasa, siis ongi see päris vaimselt raske. Vahet pole, kus ta sul asub. See ongi ARMASTUS, mis paljudele on mõistmatu termin.

Sa elad mingites muinasjuttudes ja ilmselt ei tea üldse, mis elu elatakse surijaga ühes kodus. Minul on kogemus. Soovitan surija hooldusele haiglasse panna.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa elad mingites muinasjuttudes ja ilmselt ei tea üldse, mis elu elatakse surijaga ühes kodus. Minul on kogemus. Soovitan surija hooldusele haiglasse panna.

Jah, meibi. Meibi I do…. kui oleks samas olukorras, siis ei tea täpselt. Aga nahu ei tea ka inimesed hädaolukorras. Flight or fight. Aga mul pole ka abikaasat, kellele olen lubanud nii heas kui halvas. Mul olen mina. Ma ei vastuta teise inimese eest sellisel määral, et teha tema eest tervist puudutavaid otsuseid.
Juba pikemat aega jälgin yt Tiffanythinks teekonda ja veel mõne vähihaige. Uuri, mis opp talle hiljuti tehti…. kui paljud suudaksid selle opi muutustega kehale leppida ja kui paljude kallimad? Tal on mees/elukaaslane. Elu ei ole ilus. Elu on päris raske. Ma ei kujuta ettegi, mida õed, arstid ja hooldajad iga päev näevad. See on päris suur koormus vaimule.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie muidugi sellele ei mõtle. Baleriinad/kontsad jalga ja lilleline kleit selga ja huuled punaseks ja voila. Kontoris kohvilõhn ja koogilaud, särasilmsed tipskid tatsamas. 9st viieni ja uks kinni.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui haige on sellises faasis, et enam voodist välja ei saa, siis tuleks ikkagi hooldushaiglasse viia. Surev haige saab sinna ilma järjekorrata. Vähemalt minu vanaisa võeti kohe vasti ja veetis seal oma viimase elukuu. Kodus läheb hooldamine raskeks.

Tegu on alla 55 aastase inimesega! Mis hooldekodu!

Sul on kodus juba pool aastat olnud vähihaige inimene ja sa pole vaevunud isegi nii palju uurimustööd teha, et saaks aru, mis vahe on hooldekodul hooldushaiglal. Uskumatu.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel infoks teemaalgatajale, ükski koduõde ei hakka sinu abikaasa mähkmeid vahetama, kui ta ise voodist püsti ei saa, see ei käi nende tööülesannete hulka. Kui hooldushaigla on vastuvõetamatu, siis tee endale selgeks, mida surija hooldamine reaalselt tähendab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel infoks teemaalgatajale, ükski koduõde ei hakka sinu abikaasa mähkmeid vahetama, kui ta ise voodist püsti ei saa, see ei käi nende tööülesannete hulka. Kui hooldushaigla on vastuvõetamatu, siis tee endale selgeks, mida surija hooldamine reaalselt tähendab.

Hooldaja teeb seda. Õde ei tee seda isegi haiglas muide. Õe ülesanded on teised, lugege, mida õed teevad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel infoks teemaalgatajale, ükski koduõde ei hakka sinu abikaasa mähkmeid vahetama, kui ta ise voodist püsti ei saa, see ei käi nende tööülesannete hulka. Kui hooldushaigla on vastuvõetamatu, siis tee endale selgeks, mida surija hooldamine reaalselt tähendab.

Hooldaja teeb seda. Õde ei tee seda isegi haiglas muide. Õe ülesanded on teised, lugege, mida õed teevad.

Hooldushaiglas ongi hooldajad tööl. Õdesid on seal vähe. Seal on patsiendid, kes vajavad ööpäevaringset hooldust ja mitte enam niivõrd ravi. Kellele sa oma kommentaariga täpselt vastu vaidled?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldushaiglas ongi hooldajad tööl. Õdesid on seal vähe. Seal on patsiendid, kes vajavad ööpäevaringset hooldust ja mitte enam niivõrd ravi. Kellele sa oma kommentaariga täpselt vastu vaidled?

Sulle. Mul on kahju ka teemaalgatajast, kes peab seda s.tta lugema siin. Mina vähemalt oskan suhelda:
Kui voodist ei saa välja, vajab siiski hooldajat enda kõrvale, et ei tekiks lamatisi jne.

Aga see, et jah, elab vähe, see küll edasi ei aita. Inimesele tuleb anda nõu taktitundeliselt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga milleks ajada mulli? Inimene tuleks ette valmistada surmaks. Me ju kõik sureme millalgi. Iseasi kui valutu see lahkumine on.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma siiralt arvan, et ta suudab ise otsustada, kas jätab koju abikaasa või paneb hooldushaiglasse. Teie saate oma abikaasade või vanematega käituda nii, nagu teie tahate. Keegi ei võta teilt seda võimalust. See oli minu arvamus ja rohkem ei soovi sel teemal arutleda, minu arvamus jääb samaks. Kui kunagi peaks sattuma sarnasesse olukorda, eks ma annan teada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga milleks ajada mulli? Inimene tuleks ette valmistada surmaks. Me ju kõik sureme millalgi. Iseasi kui valutu see lahkumine on.

Ma küsisin, mis juhiseid andis arst, seda ei vastatud. Jah, aga valmistu siis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Ilu ja tervis pankreatiit 4 aste