Esileht Lapse ootamine PAPP-A ja fb-hCG kõrgeim piir, ka üldse ongi.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: PAPP-A ja fb-hCG kõrgeim piir, ka üldse ongi.

Postitas:

Googeldades leiab ainul madalatest tulemustest teemasid aga mitte kõrgetest või siis norm. piirides tulemustest.Teab keegi millised need kõrgemad numbrid on ja millised normaalsed numbrid on.Tegin vea ja googeldasi enda numbreid ja nüüd ei anna raha, et kas minu numbrid on liiga kõrged.Tean, et need arvutatakse ümber aga no ei anna rahu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:15; 06.05 15:50; 06.05 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal on oluline, et mis päeval täpselt käisid verd andmas. samuti on päris oluline faktor sinu kehakaal.

mis sul need näitajad olid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:31; 06.05 16:09; 06.05 22:21;
To report this post you need to login first.

Fataalne viga on googeldada enda tulemusi. Mul oli papp-a 0,5 ja ma ka muretsesin ennast segaseks.
tegelikkuses ei tähenda need numbrid eraldi mitte midagi. Need kombineeritakse kv ultraheliga ja vaadatakse saadud tulemusi MoM-ides.

Olgu öeldud, et too sama Papp-a oli mul MoM-ides 0,3 ning googeldades saan selge diagnoosi, et lapsel on kas Downi sündroom, mul on preeklampsia või ähvardab loote kasvupeetus.
Tegelikkus on see, et riskid tulid ülimadalad ning kõik on suurepärases korras.

Ära muretse, ära tekita stressi endale ja lapsele. Neid numbreid tõesti ei tasu praegu analüüsida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal on oluline, et mis päeval täpselt käisid verd andmas. samuti on päris oluline faktor sinu kehakaal.

mis sul need näitajad olid?

Pikkus 165, kaal 57, raseduse suurus 12+1
Papp-a 2,9 IU/L
fb-hCG 84,9 IU/L

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:15; 06.05 15:50; 06.05 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid tulemusi ei maksa googeldada, sest on väga individuaalsed. Ma garanteerin sulle, et mitte keegi siin ei oska sulle kahe arvuga adekvaatset vastust anda ????. Kui arst näeb murekohta, tehakse lisauuringud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal on oluline, et mis päeval täpselt käisid verd andmas. samuti on päris oluline faktor sinu kehakaal.

mis sul need näitajad olid?

Pikkus 165, kaal 57, raseduse suurus 12+1

Papp-a 2,9 IU/L

fb-hCG 84,9 IU/L

jah, ega diagnoosi ega kindlust ei saa keegi anda. ega arst ka enne ei anna, kui Uh tehtud ja programm arvutab välja.
mina tegin ka kunagi selle vea, et googeldasin ja mõtlesin end lolliks. väga lolliks kohe, aga kõik oli korras.
otsisin mõne lehe või arutelu, mida siis lugesin…nii ei näi need nr küll nüüd ülisuured. see 2,9 ei ole lõplik number, kui mõtlesid, et näit on üle 2. sellega arvutatakse sinu kaalu, vanuse ja täpse raseduse ajaga keskmine ja sellest kõrvalekalle.
näiteks siin perekoolis on üks kunagi kirjutanud:
PAPP-A 3.59 IU/L
fb-HCG 143.6 IU/L
Kaal: 52kg
Vanus: 25
Siiani on ultrahelis laps terve olnud ning risk väga madal- >10000

ühesõnaga unusta nüüd need nr ära ja oota UH, kui oma pisikest näed 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:31; 06.05 16:09; 06.05 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast küll mööda aga küll oli hea 5a tagasi, kui neid andmeid nii vabalt kätte ei saanud.
Polnud mingit asjata googeldamist ja paanikat. Kui kõik vajalikud asjad tehtud olid, tulid kirjaga koju välja arvutatud riski tõenäosused.
Eks ma pabistasin ikkagi, sest esimene rasedus mul katkes.
Lugedes praeguseid postitusi, teeb google ikka asjatut paanikat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast küll mööda aga küll oli hea 5a tagasi, kui neid andmeid nii vabalt kätte ei saanud.

Polnud mingit asjata googeldamist ja paanikat. Kui kõik vajalikud asjad tehtud olid, tulid kirjaga koju välja arvutatud riski tõenäosused.

Eks ma pabistasin ikkagi, sest esimene rasedus mul katkes.

Lugedes praeguseid postitusi, teeb google ikka asjatut paanikat.

Sama siin, 2 last olemas ja ei tea vereproovidest ega kuklavoldist midagi.1uh tehti raseduse tuvastamiseks.2uh tehti 12/13nädala paiku ja tõenäoliselt see see nn.oscar oligi.Riskidest ega mõõtudest ega vereproovi tulemustest rääkinud keegi midagi.Nüüd aga juba arvele võttes anti roosa raamatuke kaasa ja seal sees ilusti kõik uuringud lahti seletatud.Kui veel lehte keerata siis saab lugeda ka suure raha eest tehtavatest uuringutest.No tahtmatult paneb ju mõtlema, et mis ime asju sealt verest otsitakse ja spets programmi sisestatakse.No mida see programm siis arvutab.Siis läheb mõte vaikselt tasulistele testidele, et kas oleks vaja teha vôi on tegemist raha teenimis kohaga.
Isegi ämmaka juures ei käida enam kuus korra.Minul vahe lausa üle 2 kuu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:15; 06.05 15:50; 06.05 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast küll mööda aga küll oli hea 5a tagasi, kui neid andmeid nii vabalt kätte ei saanud.

Polnud mingit asjata googeldamist ja paanikat. Kui kõik vajalikud asjad tehtud olid, tulid kirjaga koju välja arvutatud riski tõenäosused.

Eks ma pabistasin ikkagi, sest esimene rasedus mul katkes.

Lugedes praeguseid postitusi, teeb google ikka asjatut paanikat.

Sama siin, 2 last olemas ja ei tea vereproovidest ega kuklavoldist midagi.1uh tehti raseduse tuvastamiseks.2uh tehti 12/13nädala paiku ja tõenäoliselt see see nn.oscar oligi.Riskidest ega mõõtudest ega vereproovi tulemustest rääkinud keegi midagi.Nüüd aga juba arvele võttes anti roosa raamatuke kaasa ja seal sees ilusti kõik uuringud lahti seletatud.Kui veel lehte keerata siis saab lugeda ka suure raha eest tehtavatest uuringutest.No tahtmatult paneb ju mõtlema, et mis ime asju sealt verest otsitakse ja spets programmi sisestatakse.No mida see programm siis arvutab.Siis läheb mõte vaikselt tasulistele testidele, et kas oleks vaja teha vôi on tegemist raha teenimis kohaga.

Isegi ämmaka juures ei käida enam kuus korra.Minul vahe lausa üle 2 kuu.

mina käisin küll iga kuu ämmaka juures. ehk see sõltub ämmakast või kohast, kus arvel oled?
oscar on selles suhtes uus asi, et sellisel kujul ja kõigile tehakse seda viimased aastad alles. äkki oli kunagi isegi mingi vanuse piirang, et 35+ alates tehti vms. ja nii palju, kui lugenud olen, siis ega siiani igal pool ei tehta seda samal kujul. googeldades tuli, et alates 2016. aastast on oscar kõigis suuremates haiglates riiklikus programmis kõigil sees. kas see on õige fakt, ma pead ei anna. KV uuring ja oscar ei ole päris samad. seega suhteliselt uus asi ja siis tekibki rohkem küsimusi ja teemasid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 15:31; 06.05 16:09; 06.05 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille kuradi pärast sa tuhnid seal digiloos? Sul on arst ja ämmaemand selleks, kes neid üle vaatab. Ma olen sünnitanud 2 last ja kummagi ajal ei tulnud pähegi ise mingit arsti mängida. Sain oma vastused UH aegadel kätte ja seletati ilusti ka lahti. Vabandust, aga nii ogaraks ka peast rasedusega minna ei saa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kõigil erinevad ja neid tõesti võrrelda ei saa. Sinu numbrid võivad sinu puhul tähendada madalaid riske, aga teisel kõrgeid, seega see väga erinev, oota KV ära ja seal öeldakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid numbreid ei tasu üldse googeldada. Need on vaid osa keerukast valemist ja nende suurus sõltub raseduse suurusest ja muudest faktoritest. See arvutiprogramm mis lõpliku riskikalkulatsiooni teeb on patenteeritud ja tasuline haiglatele – seega neti kaudu sa adekvaatset vastust ei saa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine PAPP-A ja fb-hCG kõrgeim piir, ka üldse ongi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.