Esileht Lapse ootamine PAPP-A ja fb-hcg tulemused

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: PAPP-A ja fb-hcg tulemused

Postitas:

Olen 9+2 nädalat rase ja käisin täna vereproovi andmas kuklavoldi ultraheli jaoks. Ma isegi ei tea, miks ma digiloost neid tulemusi ise vaatama läksin ja kui juba vaatasin, siis googeldasin ka ja sain teada, et need vist veits normist väljas. Papp-a oli 0,202 U/L ja fb-hcg 64,73 U/L. Olen nüüd pool ōhtut googeldanud ja muretsenud ja saan aru, et enne kv ultaheli vist midagi kindlat teada ei saagi. Sinnani on veel 4 nädalat aega, seega saan veel pikalt oodata. Tahtsin küsida, kas kellelegi on veel need näitanad normist väljas olnud, aga lōpptulemus ikkagi positiivne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:09; 03.08 21:44; 04.08 18:36; 01.09 12:09; 15.09 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 nädalat enne Uh andsid vereproovi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:40; 03.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arst ütles, et vahemikus 3-7 august annaks ja kuna homme sōidan linnast ära, siis oligi ainuke vōimalus tâna anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:09; 03.08 21:44; 04.08 18:36; 01.09 12:09; 15.09 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arst ütles, et vahemikus 3-7 august annaks ja kuna homme sōidan linnast ära, siis oligi ainuke vōimalus tâna anda.

Ma olen kuulnud, et max 1 nädal enne UH saab vereproovi anda. Mina isiklikult andsin UHga samal päeval, lihtsalt vastused sain siis järgmisel päeval. 4 nädalaga ju muutub nii palju

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 21:40; 03.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arst ütles, et vahemikus 3-7 august annaks ja kuna homme sōidan linnast ära, siis oligi ainuke vōimalus tâna anda.

Ma olen kuulnud, et max 1 nädal enne UH saab vereproovi anda. Mina isiklikult andsin UHga samal päeval, lihtsalt vastused sain siis järgmisel päeval. 4 nädalaga ju muutub nii palju

Ma olen alati nädal enne andnud. Arst on öelnud ise, et varem mitte anda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:44; 15.09 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel näitudel ei olegi normivahemikke, seega sa ei saa kuidagi öelda ega teada, kas need on normist väljas või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin ka kunagi mitu nädalat enne UH vereproovi. Arst vastuvõtul küsis, kas ma söönud joonud olen, ütlesin ei ja saatis vereproovi andma KV jaoks ja KV oli alles mitme nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arst ütles, et vahemikus 3-7 august annaks ja kuna homme sōidan linnast ära, siis oligi ainuke vōimalus tâna anda.

Ma olen kuulnud, et max 1 nädal enne UH saab vereproovi anda. Mina isiklikult andsin UHga samal päeval, lihtsalt vastused sain siis järgmisel päeval. 4 nädalaga ju muutub nii palju

Mina andsin ka umbes 3 nädalat enne UH. Ja vaatasin veel digiloost eelmise raseduse kohta: ka siis sai umbes sama palju enne UH vereproov antud.

Teemaalgataja: papp-a on tõesti normist madalam, teine näit peaks normaalne olema. See teine näit sõltub väga tugevasti sellest, mis ajal vereproov on antud ja sa andsid vereproovi umbes sel ajal, mil see ongi kõrge. Lisaks arvatakse, et võibolla võimaldab see näit ka sugu ennustada…
Papp-a madal näit võib tähendada mitmesuguseid asju, aga üksi selle näidu pärast ei pea muretsema, et midagi on halvasti. See võib näidata, et on suurem risk näiteks preeklampsiale või enneaegsele sünnitusele või madalale sünnikaalule, aga see ei tähenda, et midagi peaks tingimata halvasti minema. Enamusel läheb kõik ikkagi hästi ja normaalselt. Veelkord, üksi selle näidu põhjal ei saa midagi öelda ja pole vaja asjatult muretseda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh teile vastuste eest. Esmane ehmatus on üle läinud ja vaikselt hakkan maha rahunema juba. Saan loogiliselt mōeldes aru ka, et ega muretsemine midagi paremaks ei tee ja asjad lähevad nii nagu minema peavad. Kaalun Elitesse tasulisse oscar uuringusse minemist, sest TÜKis minu teada kv ultrahelis preeklampsia jms riske ei hinnata. Viimasele käole eriti suur aitäh, see vastus rahustas mind vist kōige rohkem maha! ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:09; 03.08 21:44; 04.08 18:36; 01.09 12:09; 15.09 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi on arst puusse pannud, seda verd ei anta nii vara vaid max nädal enne ultraheli aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt ei anta nii vara, aga võib anda, sest süsteem arvutab näitajad vastavalt vereanlüüsi kuupäeva raseduse suurusele MoM-ideks. PAPP-A on marker, mis raseduse sellises järgus on madalam, kui nt 13. nädalal. Beeta-hCG jällegi vastupidi, on üheksanädalase rasedusega kõrgem ning edaspidi langeb. Lisaks on MoMide arvutamisel olulised nt naise vanus, kehakaal jm.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja mõtlesin, et kirjutan teema lõpetuseks kuidas mul ultrahelis läks ja kuidas mu lugu lōppes. Juhuks kui keegi on veel sarnase murega. ????
Kõik kromosoomihaiguste riskid tulid väga madalad ja preeklampsia risk ka madal. Arstilt küsisin, kuidas mu madal papp-a momidesse teisaldus- midagi 0,3 MoMi, mis pidi veel okei olemea. Kui on alla 0,3 siis on madal nende jaoks. Ämmaemand ütles selle kohta, et kolmadal trimestril tuleb arvatavasti ka ultrheli teha, et vaadata kas kõik korras. Nii et muretsesin täiesti ilmaasjata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:09; 03.08 21:44; 04.08 18:36; 01.09 12:09; 15.09 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan oma loo, aga mitte kellegi hirmutamiseks. Minul oli papp- a ka madal ja ma ei osanud midagi mõelda ega muretseda. Arst ka probleemi ei näinud. Perekoolis küsides sain vastusteks alati, et need näidud üksi ei tähenda midagi ha milleks muretseda jne jne. Küll aga miski minus ei andnud rahu ja googeldasin samamoodi uudishimust ja lugesin uurimusi ja meditsiiniartikleid ning sain selgelt aru, et see kõik vihjab preeklampsiale. Kuidas mu lugu lõppes: sünnitasin ajalise väiksekaalulise lapse raske preeklampsiaga. Ma ei teagi, kas oleksin midagi ise muuta saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 06:44; 15.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul papp-a 2,9 U/l
Fb-hcg 21,2 U/l
Platsentaarne kasvufaktor 26 mg/l

Vanust 39 ja ülekaal.

Kõik riskid tulid väga madalad, nii geneetiliste haiguste kui ka preeklampsia osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 07:28; 15.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh teile vastuste eest. Esmane ehmatus on üle läinud ja vaikselt hakkan maha rahunema juba. Saan loogiliselt mōeldes aru ka, et ega muretsemine midagi paremaks ei tee ja asjad lähevad nii nagu minema peavad. Kaalun Elitesse tasulisse oscar uuringusse minemist, sest TÜKis minu teada kv ultrahelis preeklampsia jms riske ei hinnata. Viimasele käole eriti suur aitäh, see vastus rahustas mind vist kōige rohkem maha! ????

See on päris huvitav, et TÜKis preelampsia jms riske ei hinnata. Olen samuti esmarase, kas peaksin siis neilt uurima, kas peaksin laskma lisauuringuid teha?
Esamrasedan on tobe see, et ei oska midagi küsida ka ja kui ei tea küsida, siis ei tea ka kas saad üldse vastused… ühesõnaga keeruline.
Mul on 29. sept 12. nädala UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh teile vastuste eest. Esmane ehmatus on üle läinud ja vaikselt hakkan maha rahunema juba. Saan loogiliselt mōeldes aru ka, et ega muretsemine midagi paremaks ei tee ja asjad lähevad nii nagu minema peavad. Kaalun Elitesse tasulisse oscar uuringusse minemist, sest TÜKis minu teada kv ultrahelis preeklampsia jms riske ei hinnata. Viimasele käole eriti suur aitäh, see vastus rahustas mind vist kōige rohkem maha! ????

See on päris huvitav, et TÜKis preelampsia jms riske ei hinnata. Olen samuti esmarase, kas peaksin siis neilt uurima, kas peaksin laskma lisauuringuid teha?

Esamrasedan on tobe see, et ei oska midagi küsida ka ja kui ei tea küsida, siis ei tea ka kas saad üldse vastused… ühesõnaga keeruline.

Mul on 29. sept 12. nädala UH.

Kuuldavasti hakati septembris ka TÜKis preeklampsiat mõõtma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 07:28; 15.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, mina see raske preeklampsiaga sünnitanu ja minu jaoks on see uus info, et üldse selle riski hinnatakse. Sünnitasin 10 kuud tagasi TÜK-s ja vererōhk oli ikka väga kõrge ja kuna valku uriini ei tekkinud, lasti mul siis lihtsalt rohtude peal olla. Aga kui nüüd seda tehakse, on see ainult väga hea uudis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 06:44; 15.09 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan oma loo, aga mitte kellegi hirmutamiseks. Minul oli papp- a ka madal ja ma ei osanud midagi mõelda ega muretseda. Arst ka probleemi ei näinud. Perekoolis küsides sain vastusteks alati, et need näidud üksi ei tähenda midagi ha milleks muretseda jne jne. Küll aga miski minus ei andnud rahu ja googeldasin samamoodi uudishimust ja lugesin uurimusi ja meditsiiniartikleid ning sain selgelt aru, et see kõik vihjab preeklampsiale. Kuidas mu lugu lõppes: sünnitasin ajalise väiksekaalulise lapse raske preeklampsiaga. Ma ei teagi, kas oleksin midagi ise muuta saanud.

Mul oli ka papp-a väga madal. Teadsin, et üksi ei ütle see näit midagi aga juba oscaris sain teada, et tänu sellele on mul väga suur risk preeklampsiale ja üsasisesele kasvupeetusele. Määrati ravi südameaspiriiniga (150mg õhtul) ja risk preeklampsiale vähenes. Laps sündis kasvupeetusega aga õnneks läks kõik hästi ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:44; 15.09 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh teile vastuste eest. Esmane ehmatus on üle läinud ja vaikselt hakkan maha rahunema juba. Saan loogiliselt mōeldes aru ka, et ega muretsemine midagi paremaks ei tee ja asjad lähevad nii nagu minema peavad. Kaalun Elitesse tasulisse oscar uuringusse minemist, sest TÜKis minu teada kv ultrahelis preeklampsia jms riske ei hinnata. Viimasele käole eriti suur aitäh, see vastus rahustas mind vist kōige rohkem maha! ????

See on päris huvitav, et TÜKis preelampsia jms riske ei hinnata. Olen samuti esmarase, kas peaksin siis neilt uurima, kas peaksin laskma lisauuringuid teha?

Esamrasedan on tobe see, et ei oska midagi küsida ka ja kui ei tea küsida, siis ei tea ka kas saad üldse vastused… ühesõnaga keeruline.

Mul on 29. sept 12. nädala UH.

Kuuldavasti hakati septembris ka TÜKis preeklampsiat mõõtma.

Jaa, vastab tõele. Käisin 2.09 TÜKis kuklavoldi ultrahelis ja mõōdeti ka vererõhku ja hinnati preeklampsia riski.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:09; 03.08 21:44; 04.08 18:36; 01.09 12:09; 15.09 22:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine PAPP-A ja fb-hcg tulemused