Esileht Kodunurk Parimad/halvimad kohvioad

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Parimad/halvimad kohvioad

Postitas:

Millistest kohviubadest tehtud kohvi naudite kõige rohkem ning mida kohe kindlasti enam ei ostaks? Pean siis silmas neid ube, mida espressomasinates kasutate.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne Lavazza ja punane Merrild on minu maitse jaoks parimad nii espresso, espresso macchiato, latte kui ka latte macchiato jaoks. Igasugu Cremed ja Aromad ei meeldi kummaltki tootjalt.
Jacobsit olen ka ostnud, pole väga paha, aga natuke tuim. Panin sekka veidi šokolaadiube ja siis oli täitsa ok.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 00:45; 30.11 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne Lavazza ja punane Merrild on minu maitse jaoks parimad nii espresso, espresso macchiato, latte kui ka latte macchiato jaoks. Igasugu Cremed ja Aromad ei meeldi kummaltki tootjalt.

Jacobsit olen ka ostnud, pole väga paha, aga natuke tuim. Panin sekka veidi šokolaadiube ja siis oli täitsa ok.

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 01:18; 30.11 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

Pole õrna aimugi, milleks mingi masin su meelest “mõeldud” on, aga mida asja peaks sul minu rahaga olema? Viskan täpselt sinna, kuhu tahan ja joon täpselt seda, mis maitseb. Pole mingi eriline investeering, kõigest kohvimasin ju.
Sa paigutad oma raha ilmselt väärtuslikumatesse ubadesse, ehk siis räägiksid, millisest sordist sina oma igapäevast kohvi teed ja kust ube ostad?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 00:45; 30.11 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne Lavazza ja punane Merrild on minu maitse jaoks parimad nii espresso, espresso macchiato, latte kui ka latte macchiato jaoks. Igasugu Cremed ja Aromad ei meeldi kummaltki tootjalt.

Jacobsit olen ka ostnud, pole väga paha, aga natuke tuim. Panin sekka veidi šokolaadiube ja siis oli täitsa ok.

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

Lollakad masinausku inimesed. Kohvi on sadu aastaid tehtud ja nauditud ilma masinateta. OK, elektriline kohvijahvataja teeb elu lihtsamaks.
Kellegi maitset ubade suhtes arvustada on lame.

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitaks, millised oad on paremad. Proovidin Paulig Cream’i, maitses täpselt nagu sama kohv jahvatatud kujul, ainult hind kahekordne. Ootasin siiski midagi paremat selle raha eest.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:57; 05.12 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi hapuka maitsega kohv. See on lihtsalt nii jäle aga millegi pärast paljud tootjad just sellist uba valmistavadki.
Olen leidnud enda jaoks Molinari Gourmet ja Molinari Rose. Meeldib veel Coffee Cup ühes hõbedases pakis kohv.
Joon peamiselt piimaga suhruta. Ka ei maitse latte. Cappucinot talun kui ei ole liialt piimavahtu. See teeb magusaks.
Olen kohvi osas väga valiv.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 10:05; 30.11 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohvi osas väga valiv.

Väga huvitav. Oled jube valiv, aga piimaga juues jääb ju kohvi maitse täiesti varju.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 10:10; 01.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohvi osas väga valiv.

Väga huvitav. Oled jube valiv, aga piimaga juues jääb ju kohvi maitse täiesti varju. Pi

Oleneb kui palju piima lisada. Hapu maitse jääb vastikult domineerima ja seega peab kohv väga mahe olema.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 10:05; 30.11 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

best beans

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nivona Classic (müügil Euronicsis) ja Best Beans Guatemala
välistatud on kõik robustaga sordid, sest see teeb kohvi hapuks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lollakad masinausku inimesed. Kohvi on sadu aastaid tehtud ja nauditud ilma masinateta

Tuli ära.

Ärge kasutage ühtegi masinat, mis teie elu kergemaks teeb ja aega kokku hoiab. Vanasti mindi veekogu äärde ja pesti seal käsitsi pesu. Ja hiljaaegu pesti veel käsitsi nõusid ka. Hoidku jumal neid viitsimatuid inimesi, et nad oma laiskusesse ära ei kõngeks! Isegi süüa ei pea tegema ega koristama, mõlemaid teenuseid saab tellida. On alles häda ja viletsus siia maailma saabunud.

Kellegi maitset ubade suhtes arvustada on lame

Aga arvustada seda, mil viisil keegi oma kohvi eelistab valmistada, on muidugi väga okei.

Jutusta, kuidas kohvimasin su elu kergemaks teeb. Loeksin huviga.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne Lavazza ja punane Merrild on minu maitse jaoks parimad nii espresso, espresso macchiato, latte kui ka latte macchiato jaoks. Igasugu Cremed ja Aromad ei meeldi kummaltki tootjalt.

Jacobsit olen ka ostnud, pole väga paha, aga natuke tuim. Panin sekka veidi šokolaadiube ja siis oli täitsa ok.

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

Lollakad masinausku inimesed. Kohvi on sadu aastaid tehtud ja nauditud ilma masinateta. OK, elektriline kohvijahvataja teeb elu lihtsamaks.

Kellegi maitset ubade suhtes arvustada on lame.

Elektrilise jahvatajaga tehakse mingit kiirtoidu lurri.
Tera kiire pöörlemine rikub oa, jahvatusaste on sisuliselt kontrollimatu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohvi osas väga valiv.

Väga huvitav. Oled jube valiv, aga piimaga juues jääb ju kohvi maitse täiesti varju.

Nõustun, et piimakohvijoojad ei peaks kohvide teemal sõna võtma. Ikka espresso on see kohvijook, mis kohviubadest ja kohvi valmistusviisist mingit aimu annab, mitte suur kruusitäis (magusat) piimakohvi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne Lavazza ja punane Merrild on minu maitse jaoks parimad nii espresso, espresso macchiato, latte kui ka latte macchiato jaoks. Igasugu Cremed ja Aromad ei meeldi kummaltki tootjalt.

Jacobsit olen ka ostnud, pole väga paha, aga natuke tuim. Panin sekka veidi šokolaadiube ja siis oli täitsa ok.

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

Lollakad masinausku inimesed. Kohvi on sadu aastaid tehtud ja nauditud ilma masinateta. OK, elektriline kohvijahvataja teeb elu lihtsamaks.

Kellegi maitset ubade suhtes arvustada on lame.

Tuhandeid aastaid on ka hobusega sõidetud, raiped ikka istuvad autorooli.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punast Merrildit ma küll enam kunagi ei osta – ükskord tõmbasin tolmuimejaga need oad kohvimasinast välja peale esimese tassi tegemist 🙂 Võibolla sattus vilets partii.
Viimasel ajal olen ostnud Best Beansi uba, mulle meeldib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zoega kohvi joon ainult. Seal saab külje pealt vaadata nii kangust kui hapusust. Kui osta hapususega mitte üle 2, siis on maitsev kohv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult ei ole nii, et kui ostad Pauligi kohviube, siis hind on topelt aga kõik täpselt sama nagu valmisjahvatatud kohvil. Hind on siiski ka suht sama 😀 Oad on ju kiloses pakis aga jahvatatud puru poole väiksemas pakis. Kui maitsenüanssi väga ei taju, siis võib küll arvata, et mingit vahet pole ja oleks ka imelik, kui see vahe oleks mäekõrgune. Lihtsalt osadel inimestel on ubadega masin, teistel filtriga masin, kuhu ube ei topi.

Mina teen kohvi presskannuga ja mõnikord ostan valmisjahvatatud segu, mõnikord ube, mida jahvatan jahvatajaga. Olen ka Presidendi ube ostnud, minu meelest on erinevus küll värskeltjahvatatul ja valmisjahvatatul. Mitte küll väga suur.

Vastikutest ubadest, mulle üldse ei meeldinud need: https://www.selver.ee/kohvioad-intermezzo-segafredo-zanetti-1-kg

Mulle meeldivad etioopia oad, neid on erinevaid. https://ventus.ee/tooted/varskelt-rostitud-kohv/etioopia

Aga kuna see on hapukas uba, siis kindlasti on inimesi, kellele need oad üldse ei meeldi.

Kõige mõistlikum on korraga proovida erinevaid kohvisid, siis saad aru, mis sulle meeldib kõige rohkem. Aprillis tuleb jälle kohvifestival, siis seal on hea endale selgeks teha, mis sort meeldib ja mis mitte, seda ei saa teistele väga soovitada, ubadel on ju ka erinevad sordid, nagu viinamarjadel. Mõnele meeldib Merlot, teisele Cabernet Sauvignon ja ei saa vaielda, kumb siis ikkagi parem on. Ikka ise peab proovima.

https://tallinncoffeefestival.ee/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on siis küll kohvimasina raha maha visatud. Need ikka normaalsete kvaliteetubadega kohvi tegemiseks mōeldud mitte mingi Merrildi lurri jaoks.

Pole õrna aimugi, milleks mingi masin su meelest “mõeldud” on, aga mida asja peaks sul minu rahaga olema? Viskan täpselt sinna, kuhu tahan ja joon täpselt seda, mis maitseb. Pole mingi eriline investeering, kõigest kohvimasin ju.

Sa paigutad oma raha ilmselt väärtuslikumatesse ubadesse, ehk siis räägiksid, millisest sordist sina oma igapäevast kohvi teed ja kust ube ostad?

Mina ostan ainult 7kohvipoisi segusid. Teisi lurre ei toeta oma rahadega ja nende superjahvatuskeskustega uba ei riku. Jahvatan ise veskiga peeneks ja keeva veega lasen läbi filtri mensuuri. Paremat kvaliteeti on raske saada ilma eriväljaōppeta.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 01:18; 30.11 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükskord tõmbasin tolmuimejaga need oad kohvimasinast välja peale esimese tassi tegemist

Korraga naeran (kujutades seda pilti ette) ja samal ajal tunnustan su leidlikkust! 😀

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Illy’s kohvi joon. Meeldib kõige rohkem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 10:10; 01.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab vaatama et oleks 100% arabica oad, kõik mis segatud maitsevad imelikult.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne lavazza.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult ei ole nii, et kui ostad Pauligi kohviube, siis hind on topelt aga kõik täpselt sama nagu valmisjahvatatud kohvil. Hind on siiski ka suht sama ???? Oad on ju kiloses pakis aga jahvatatud puru poole väiksemas pakis.

No pole ju! Paulig Creme 1kg ~12€, sama kohv jahvatatuna 500g pakk soodushinnaga Grossi poest ostes ~2,50€.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:57; 05.12 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pole ju! Paulig Creme 1kg ~12€, sama kohv jahvatatuna 500g pakk soodushinnaga Grossi poest ostes ~2,50€.

miks sa võrdled tavahinda soodushinnaga?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Parimad/halvimad kohvioad