Esileht Koolilaps Parimad tavakoolid Tallinnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Parimad tavakoolid Tallinnas

Postitas:

Nõmme Põhikool (kõrged tulemused tasemetöödes, põhikooli lõpetajad saavad vaevata sisse nn eliitkoolidesse, koolis mõnus õhkkond).

Milliseid veel teate? Palun ärge kiitke lapse kooli lihtsalt sellepärast, et selle valiku kunagi tegite, olgem objektiivsed!

See teema on info andmiseks esimest klassi alustavate laste vanematele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 12:35; 23.02 16:47; 23.02 17:16; 24.02 12:36; 24.02 13:45;
To report this post you need to login first.

Räägitakse, et 32. on hea. Ainult juttude põhjal arvan, oma lapsed pole käinud.
Ise käisin küll, aga see oli üliammu, vaid mõned üksikud õpetajad on veel sellest ajast samad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõmme põhikooli lõpetajad võivad küll sisse saada eliitkooidesse, kuid algklassides on suht lapsevaenulik õhkkond. Nõrgematega ei viitsi keegi vaeva näha, nad sokutatakse ruttu kaelast ära. Lastel koolirõõmu on ikka vähe, kehalises näiteks pallimänge jm ei mängitagi, täidetakse esimesest klassist alates norme. Kunstis pannakse esimesest klassist alates kahtesid ja ühtesid.
Ja ei ole mõtet hakata rääkima, et ma ei tea midagi ja ajan kägu- räägin siin ca viie-kuue lapse hiljutisi kogemusi selle kooliga. Sealhulgas enda lapse kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 16:40; 23.02 16:57; 23.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nõmme põhikooli lõpetajad võivad küll sisse saada eliitkooidesse, kuid algklassides on suht lapsevaenulik õhkkond. Nõrgematega ei viitsi keegi vaeva näha, nad sokutatakse ruttu kaelast ära. Lastel koolirõõmu on ikka vähe, kehalises näiteks pallimänge jm ei mängitagi, täidetakse esimesest klassist alates norme. Kunstis pannakse esimesest klassist alates kahtesid ja ühtesid.
Ja ei ole mõtet hakata rääkima, et ma ei tea midagi ja ajan kägu- räägin siin ca viie-kuue lapse hiljutisi kogemusi selle kooliga. Sealhulgas enda lapse kogemusi.[/tsitaat]

Algklassides ei panda kunstis-laulmises-kehalises hindeid. Rahvastepalli mängitakse täie rauaga, kooli esindatakse ka ülelinnalisel rahvastepalli võistlusel. Ülelinnalisel viktoriinil (toimus hiljuti) sai NP kõrge 4. koha, nii mõnegi eliitkooli ees. Ilmselt su laps mingil põhjusel see \”nõrgem, keda ära sokutatakse\”. Koolil on ka väikeklass, ehk tekiks lapsel koolirõõm seal õppides (mitte üldse paha pärast)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 12:35; 23.02 16:47; 23.02 17:16; 24.02 12:36; 24.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole mu last ära sokutatud, aga pandi hindeid küll kunstis-kehalises-laulmises algklassides. Rahvastepalli mängitakse haruharva, pigem drillitakse kaugus-ja kõrgushüpet, palliviset ning kritiseeritakse täiega neid, kel kohe välja ei tule. Rahvastepalli mängitakse huviringis peale tunde, sealt ka kooli esindajad tulevad.

Ja seda juttu räägivad erinevate klasside lapsevanemad. Ise olen kuulnud pealt ca kuuenda? klassi tüdrukute juttu, kes olid nii väsinud kehalise õpetajast ja olid väga rõõmsad, kui too pikemalt ära oli. Just kuna asendaja tekitas tundides käimise rõõmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 16:40; 23.02 16:57; 23.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole mu last ära sokutatud, aga pandi hindeid küll kunstis-kehalises-laulmises algklassides. Rahvastepalli mängitakse haruharva, pigem drillitakse kaugus-ja kõrgushüpet, palliviset ning kritiseeritakse täiega neid, kel kohe välja ei tule. Ja seda juttu räägivad erinevate klasside lapsevanemad. Ise olen kuulnud pealt ca kuuenda? klassi tüdrukute juttu, kes olid nii väsinud kehalise õpetajast ja olid väga rõõmsad, kui too pikemalt ära oli. Just kuna asendaja tekitas tundides käimise rõõmu.
[/tsitaat]

õnneks on meil väga erinevad kogemused selle kooliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 12:35; 23.02 16:47; 23.02 17:16; 24.02 12:36; 24.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud, et Lasnamäel on parim Kuristiku gümnaasium. Kuigi lõpueksamite tulemused on alla 70%. Kool väliselt ilus, suur staadion, palju huvitinge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nõmme Põhikool (kõrged tulemused tasemetöödes, põhikooli lõpetajad saavad vaevata sisse nn eliitkoolidesse, koolis mõnus õhkkond).

Milliseid veel teate? Palun ärge kiitke lapse kooli lihtsalt sellepärast, et selle valiku kunagi tegite, olgem objektiivsed!

See teema on info andmiseks esimest klassi alustavate laste vanematele.
[/tsitaat]

Tänapäeva Eesti koolisüsteemis on parim kool, vahet pole, kas tava või nn eliitkool parim ainult seetõttu, et on endale katsetega välja valinud heade eeldustega õpilased.
Eriti rumal on väita, et sellisest teemast saavad infot kooli astuvate laste vanemad- et siis, kus on kõrgem konkurss või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:48; 24.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme Põhikooli kohta uurisin pikalt infot, kuna oli plaanis oma laps sinna panna. Kuna on keeltehuvi ja -andega laps, siis ei pannud sinna kooli. Kui nad olümpiaadidel millegagi silma paistavad, siis pigem reaalainetes. vabandust, et teema esialgse mõtte nüüd pea peale pöörasin:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:42; 25.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan ka 32. keskkooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole mu last ära sokutatud, aga pandi hindeid küll kunstis-kehalises-laulmises algklassides. Rahvastepalli mängitakse haruharva, pigem drillitakse kaugus-ja kõrgushüpet, palliviset ning kritiseeritakse täiega neid, kel kohe välja ei tule. Rahvastepalli mängitakse huviringis peale tunde, sealt ka kooli esindajad tulevad.
[/tsitaat]
Ilmselt on ka oluline, millised on vanemate ootused ja laste eelistused. Minu laps ühes teises koolis algklassides kehalises kasvatuses muud ei teinudki kui mängis rahvastepalli. Ta oli sellest nii tüdinud ja oleks hea meelega hüpanud kaugust või kõrgust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:01; 23.02 20:55; 24.02 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no usun, et iga lapsevanema ootus on, et esimese klassi lastel oleks rõõm kehalise tundides käia, mitte et rivi lõppu reastatakse need, kellel kaugushüpe või pallivise tehniliselt esimesel korral ei õnnestunud. Ning siis ähvardatakse kahega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 16:40; 23.02 16:57; 23.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Westholmi G on tore kool, tugev õpe, süvaõppega klassid (muusika, inglise k, majandus), väike eraldi algklasside maja. Miinuseks on vast staadioni puudumine, aga see on paljudes heades koolides puudu.

Merivälja Põhikool on ka toreda sisekliimaga ja tugeva õppetasemega kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no usun, et iga lapsevanema ootus on, et esimese klassi lastel oleks rõõm kehalise tundides käia, mitte et rivi lõppu reastatakse need, kellel kaugushüpe või pallivise tehniliselt esimesel korral ei õnnestunud. Ning siis ähvardatakse kahega.[/tsitaat]
Mõlema äärmuse puhul ei olda rahul, meie puhul oli siis tegu sellega, et peale rahvastepalli midagi muud ei tehtud (ka sügisel/kevadel kui peaks teoorias olema ju õueveerand), teie puhul oli tegu teistpidi ülepingutamisega. Ma kahtlen, et selle järgi kogu kooli hinnata saab, tegu on ilmselt ikka konkreetsete õpetajatega. Meie puhul muutus asi pärast algklasside lõppu kui õpetaja vahetus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:01; 23.02 20:55; 24.02 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Kivimäe põhikool?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tänapäeva Eesti koolisüsteemis on parim kool, vahet pole, kas tava või nn eliitkool parim ainult seetõttu, et on endale katsetega välja valinud heade eeldustega õpilased.
Eriti rumal on väita, et sellisest teemast saavad infot kooli astuvate laste vanemad- et siis, kus on kõrgem konkurss või?[/tsitaat]

Häbi pole või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 12:35; 23.02 16:47; 23.02 17:16; 24.02 12:36; 24.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 venda on Kivimäe Põhikooli lõpetanud. Mõlemad on kooliga väga rahul, siiani käivad vilistlastena seal. Peale põhikooli läks üks vendadest IK-sse ja teine GAGi, valikus oli ka Reaakool.Julgen soovitada, paraku on enda soovist vähe, tegiu piirkonnakooliga kuhu määratakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Häbi pole või? [/tsitaat]

Sinul peaks häbi olema. Mille alusel julged sa väita, et ühes koolis tehakse lastega rohkem tööd kui teises? Näiteks miks sa arvad, et Pääsküla Gümnaasiumi algklasside õpetajad näevad oma lastega vähem vaeva?
Pigem ikka vastupidi- mida raskem kontingent lapsi, seda rohkem peab õpetaja tööd tegema, et tema õpilased tasemetöödes positiivse tulemuse saaksid. Isegi sinusugune häbitu tegelinski saab aru, et kui esimesse klassi tulijate seast praagitakse välja kõik õpiraskustega lapsed, siis on ka kolmandas klassis tasemetööde tulemused paremad.

Tänu sinusugustele, kes haibivad tasemetööde tulemusi ja nende järgi otsustavad kooli taseme ja õpetajate töö üle süveneb järjest koolide kihistumine, mis lõppkokkuvõttes teeb kahju kõigile. Häbi peaks sul olema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:48; 24.02 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinul peaks häbi olema. Mille alusel julged sa väita, et ühes koolis tehakse lastega rohkem tööd kui teises? Näiteks miks sa arvad, et Pääsküla Gümnaasiumi algklasside õpetajad näevad oma lastega vähem vaeva?
Pigem ikka vastupidi- mida raskem kontingent lapsi, seda rohkem peab õpetaja tööd tegema, et tema õpilased tasemetöödes positiivse tulemuse saaksid. Isegi sinusugune häbitu tegelinski saab aru, et kui esimesse klassi tulijate seast praagitakse välja kõik õpiraskustega lapsed, siis on ka kolmandas klassis tasemetööde tulemused paremad.

Tänu sinusugustele, kes haibivad tasemetööde tulemusi ja nende järgi otsustavad kooli taseme ja õpetajate töö üle süveneb järjest koolide kihistumine, mis lõppkokkuvõttes teeb kahju kõigile. Häbi peaks sul olema![/tsitaat]

Ära erutu ja ära sõima, kallis kaasmaalane. Sa loed mu postitusest asju välja, mida seal ei ole. Mina ei ole ühtegi teist kooli kritiseerinud, kirjutan vaid oma kogemusest (kahe algklassilapse emana) Nõmme Põhikooliga. Kooli taseme üle otsustan loomulikult nii tasemetööde tulemuste, riigieksamite tulemuse kui isikliku kogemuse põhjal.

NÕmme Põhikoolil on väikeklass, kus lastega tegeleb eripedagoog. Absoluutselt loomulik ja lapse suhtes õiglane, et õpiraskusega lapsed õpivad seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 12:35; 23.02 16:47; 23.02 17:16; 24.02 12:36; 24.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinul peaks häbi olema. Mille alusel julged sa väita, et ühes koolis tehakse lastega rohkem tööd kui teises? Näiteks miks sa arvad, et Pääsküla Gümnaasiumi algklasside õpetajad näevad oma lastega vähem vaeva?
Pigem ikka vastupidi- mida raskem kontingent lapsi, seda rohkem peab õpetaja tööd tegema, et tema õpilased tasemetöödes positiivse tulemuse saaksid. Isegi sinusugune häbitu tegelinski saab aru, et kui esimesse klassi tulijate seast praagitakse välja kõik õpiraskustega lapsed, siis on ka kolmandas klassis tasemetööde tulemused paremad.

Tänu sinusugustele, kes haibivad tasemetööde tulemusi ja nende järgi otsustavad kooli taseme ja õpetajate töö üle süveneb järjest koolide kihistumine, mis lõppkokkuvõttes teeb kahju kõigile. Häbi peaks sul olema![/tsitaat]

Kommentaariks veel nii palju, et paljukiidetud reaalkooli algklasside õpetajad on suures osas Järveotsa koolist plehku pannud. Nii et erilist vahet tõesti pole, kus laps alushariduse saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas minul on nõmme põhikooliga lapse \”üle parda\” viskamise halb kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

NÕmme Põhikoolil on väikeklass, kus lastega tegeleb eripedagoog. Absoluutselt loomulik ja lapse suhtes õiglane, et õpiraskusega lapsed õpivad seal. [/tsitaat]
Miks see nii loomulik on? Nõmmel on kõikides koolides õpiraskustega lapsed va Rahumäe Põhikool, aga võib olla järgmisest õppeaastast on ka seal. Milleks? Kui nad on õpiraskustega, siis on ka probleemiks käitumisraskused ja eripedakoog tegeleb nendega klassis, aha mitte ühisruumides. Mina isiklikult just kardangi seda poolt. Kui minu pisike õpihimuline laps ikka ühel päeval enam kooli minna ei soovi kuna sai eile peksa, või jäi kellegi lõbu pärast oma asjadest ilma, siis mis mina pean tegema.
Nüüd kindlasti keegi ütlebki, et kuna mul omal pole selliste probleemidega last, siis ma ka ei tea kui palju selliste lastega tegeletakse.
Kas seda peangi ütlema oma väikesele tagasihoidlikule õpihimulisele lapsele. EI

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 16:06; 24.02 17:11; 26.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks see nii loomulik on? Nõmmel on kõikides koolides õpiraskustega lapsed va Rahumäe Põhikool, aga võib olla järgmisest õppeaastast on ka seal. Milleks? Kui nad on õpiraskustega, siis on ka probleemiks käitumisraskused ja eripedakoog tegeleb nendega klassis, aha mitte ühisruumides. Mina isiklikult just kardangi seda poolt. Kui minu pisike õpihimuline laps ikka ühel päeval enam kooli minna ei soovi kuna sai eile peksa, või jäi kellegi lõbu pärast oma asjadest ilma, siis mis mina pean tegema.
Nüüd kindlasti keegi ütlebki, et kuna mul omal pole selliste probleemidega last, siis ma ka ei tea kui palju selliste lastega tegeletakse.
Kas seda peangi ütlema oma väikesele tagasihoidlikule õpihimulisele lapsele. EI[/tsitaat]
Oot, ma saan aru, et sinu arvates on õpiraskus=käitumisraskus? Millisele uuringule toetudes sa seda väidad? On sul tõendusmaterjal, et väikeklassi õpilased peksavad teisi lapsi?
Ja kui sa veel ei tea, siis sulle infoks, et nutikad ja lahtise peaga ning hästi õppivad lapsed võivad ühtlasi olla käitumisprobleemidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:01; 23.02 20:55; 24.02 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kommentaariks veel nii palju, et paljukiidetud reaalkooli algklasside õpetajad on suures osas Järveotsa koolist plehku pannud. Nii et erilist vahet tõesti pole, kus laps alushariduse saab.[/tsitaat]

seda oli siis arvatavasti ka õpetaja, kelle rühmas minu laps eelkoolis käis … nii külma ja ükskõikset inimest poleks ma selles majas küll osanud oodata 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on küll Reaalkooli eelkoolis väga hea õpetaja, aga ta jah kahjuks pole algklasside õpetaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 16:06; 24.02 17:11; 26.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt teoreetiliselt võttes esineb nutikatel ja lahtise peaga lastel vähem ka käitumisprobleeme. Koolis hästi edasijõudvatel lastel on tihtipeale olemas toetav kodu, tema põhivajadused on täidetud, ta saab vanemate tähelepanu piisavalt. See kõik aitab vähendada ka käitumisprobleeme ning aitab lapsel õppimisele keskenduda.

Mulle meeldiks, kui õpilaste tase klassis oleks enam-vähem ühtlane. Nii on õppetöö kvaliteet kõige parem.

P.S. Töötan ka ise erivajadustega õpilastega ning julgen väita, et too viimasel ajal nõnda levinud jutt, et tark laps = asperger (vms \”diagnoosiga\” tegelane) on suures osas ainult müüt. Aspergeritel, hüperaktiivsetel jts lastel on mõistus tegelikult täpipealt niisamasugune nagu meil kõigil- st, esineb nii arukusega silmapaistvaid lapsi kui ka neid, kelle aju on üsnagi uinuvas olekus. Ei ole sugugi nõnda, et kõik aspergerid on tingimata targad; sama hea on väita, et kõik ülekaalulised inimesed on tingimata heasüdamliku iseloomuga- ei ole tegelikult vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalis pole ühtegi endist Järveotsa G. õpetajat, vähemalt mitte algklassides. Mõtled ehk mõnda teist kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 23:07; 24.02 23:09; 24.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalis pole ühtegi endist Järveotsa G. õpetajat, vähemalt mitte algklassides. Mõtled ehk mõnda teist kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 23:07; 24.02 23:09; 24.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kommentaariks veel nii palju, et paljukiidetud reaalkooli algklasside õpetajad on suures osas Järveotsa koolist plehku pannud. Nii et erilist vahet tõesti pole, kus laps alushariduse saab.[/tsitaat]

Reaalis pole ühtegi endist Järveotsa G. õpetajat, vähemalt mitte algklassides. Mõtled ehk mõnda teist kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 23:07; 24.02 23:09; 24.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ei ole üks eesti keele õpetaja vähemalt? mitte algklassides muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:42; 25.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Koolilaps Parimad tavakoolid Tallinnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.