Esileht Koolilaps Parimad tavakoolid Tallinnas

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Parimad tavakoolid Tallinnas

Postitas:

Teema on siin küll kõrvale kaldunud, aga kahjuks pole ka erilist vahet siin arutada, mis koolid parimad ja halvimad. Täna määrab lapsele koolikoha Tallinna linn.
Kuna meil kodu ümbruses 1,5 km raadiuses lausa 4 kooli, siis tundsin ka huvi, kuhu määratakse, kas laps panna sinna eelkooli, et laps saaks kooliga enne tutvuda jne. Vastuseks sain haridusametist:
Kooli määramisel arvestatakse esmajärjekorras rahvastiku registri järgset elukohta , kuid ka teisi asjaolusid, nagu näiteks õdede-vendade õppimist koolis ja võimalusel vanema põhjendatud soovi. Samas vaadeldakse ka samas piirkonnas rahvastikuregistris olevaid lapsi ja registrisse kande aega. Elukohajärgset kooli ei ole võimalik eelnevalt teada anda, sest kool määratakse hoolika kaalumise järel. Kodule lähima kooli võite leida Tallinna veebikaardilt, kui sisestate oma aadressi ja valite objekti üldhariduskool.

Lapsevanemal on siin suht vähe ära teha, arvestatakse vaid võimalusel lapsevanema soovi. Ehk minult on juba ära võetud üks olulisemaid otsuseid lapsevanemana. Ja mis sellest kasu, kui tean Mustamäe elanikuna näiteks, et Nõmme Põhikool on hea või mitte, sinna ei määrata niikuinii last.
Saan muidugi aru, et mingi süsteem peab olema, sest muidu pressitakse mingid koolid lõhki ja ka seal tase langeb. Aga vähemalt esimese 6 klassi haridus peaks olema igal pool ühtlane, kättesaadav ja lapsele võimalikult kodulähedal. Sealt edasi kandideerigu juba nii progümnaasiumisse või pärast 9 klassi gümnaasiumisse.
Kahjuks ei suudeta meil aga koolisüsteemi reformida, korjatakse linnapealt nutikamad lapsed kokku. Aga ka see on suht lühinägelik tegu. Vennalaps just alustas 10 klassi õpinguid Reaalkoolis, tulles ise Viimsist. Tema kommentaari kohaselt on nende klassis vaid käputäis reaali põhikooli õpilasi, kõik teised tulnud üle Tallinna ja Harjumaa. Mis tähendab, et see, kui laps käib reaali põhikoolis, ei tee temaga veel üksi imet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et vahet pole, millises koolis laps käib! Kui laps on andekas ja tubli siis igal pool tema tulemused paistavad silma, pole vahet millises koolis ta käib!!! Ei tasu üle paisutada seda teemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teema on siin küll kõrvale kaldunud, aga kahjuks pole ka erilist vahet siin arutada, mis koolid parimad ja halvimad. Täna määrab lapsele koolikoha Tallinna linn.
Kuna meil kodu ümbruses 1,5 km raadiuses lausa 4 kooli, siis tundsin ka huvi, kuhu määratakse, kas laps panna sinna eelkooli, et laps saaks kooliga enne tutvuda jne. Vastuseks sain haridusametist:
Kooli määramisel arvestatakse esmajärjekorras rahvastiku registri järgset elukohta , kuid ka teisi asjaolusid, nagu näiteks õdede-vendade õppimist koolis ja võimalusel vanema põhjendatud soovi. Samas vaadeldakse ka samas piirkonnas rahvastikuregistris olevaid lapsi ja registrisse kande aega. Elukohajärgset kooli ei ole võimalik eelnevalt teada anda, sest kool määratakse hoolika kaalumise järel. Kodule lähima kooli võite leida Tallinna veebikaardilt, kui sisestate oma aadressi ja valite objekti üldhariduskool.

Lapsevanemal on siin suht vähe ära teha, arvestatakse vaid võimalusel lapsevanema soovi. Ehk minult on juba ära võetud üks olulisemaid otsuseid lapsevanemana. Ja mis sellest kasu, kui tean Mustamäe elanikuna näiteks, et Nõmme Põhikool on hea või mitte, sinna ei määrata niikuinii last.
Saan muidugi aru, et mingi süsteem peab olema, sest muidu pressitakse mingid koolid lõhki ja ka seal tase langeb. Aga vähemalt esimese 6 klassi haridus peaks olema igal pool ühtlane, kättesaadav ja lapsele võimalikult kodulähedal. Sealt edasi kandideerigu juba nii progümnaasiumisse või pärast 9 klassi gümnaasiumisse.
Kahjuks ei suudeta meil aga koolisüsteemi reformida, korjatakse linnapealt nutikamad lapsed kokku. Aga ka see on suht lühinägelik tegu. Vennalaps just alustas 10 klassi õpinguid Reaalkoolis, tulles ise Viimsist. Tema kommentaari kohaselt on nende klassis vaid käputäis reaali põhikooli õpilasi, kõik teised tulnud üle Tallinna ja Harjumaa. Mis tähendab, et see, kui laps käib reaali põhikoolis, ei tee temaga veel üksi imet.[/tsitaat]Mind isiklikult ei huvitagi, kas ta seal reaali alg- või põhikoolis ime osaliseks saab, hoopis olulisem on, mis ja kes tema ümber on. Musta-, Lasnamäe ja muud koolid ei suuda seda lihtsalt pakkuda. Punkt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei suudeta meil aga koolisüsteemi reformida, korjatakse linnapealt nutikamad lapsed kokku. Aga ka see on suht lühinägelik tegu. Vennalaps just alustas 10 klassi õpinguid Reaalkoolis, tulles ise Viimsist. Tema kommentaari kohaselt on nende klassis vaid käputäis reaali põhikooli õpilasi, kõik teised tulnud üle Tallinna ja Harjumaa. Mis tähendab, et see, kui laps käib reaali põhikoolis, ei tee temaga veel üksi imet.[/tsitaat]

Arvan, et siin pole probleem ime tegemises, või tasemes. Väikese 6-7 aastase lapse kohta me ju ei tea kes ta on täiskasvanuna ja mis huvid tal on, Laps saab sisse Reaalkooli ja õpib seal põhikooli lõpuni ja siis on otsuste tegemise aeg ise juba, eelnevad otsused tegi ema ja isa lapse eest. Aga Reaalkooli põhikooli lõpetanul on oma unistusi lihtsam täita kui mujalt tulnul, lihtsalt õppetase on tal kõrgem. Kindlasti on ka Reaalkoolist väljakukkujaid, kes lihtsalt sellele koormusele vastu ei pea. Kindlasti ei saa ju mõelda nii, et kõik Reaalkooli 1 klassi õpilased on tulevased edukad insenerid. Kaugel sellest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 16:06; 24.02 17:11; 26.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Lapsevanemal on siin suht vähe ära teha, arvestatakse vaid võimalusel lapsevanema soovi. Ehk minult on juba ära võetud üks olulisemaid otsuseid lapsevanemana. [/tsitaat]

Mul on sama tunne. Just nimelt, et minult on ära võetud üks tähtsamaid otsuseid. Nemad ju ei tea, kas ja millised eeldused minu lapsel on. Neile on laps lihtsalt üks nimi sellise või sellise aadressiga.

Eriti kummaline on see lugu minu arust näiteks selliste süvaõppeklassidega, mis nõuavad siiski täitsa olulisi eeldusi. Näiteks kunstikallakuga klassid erinevates koolides, muusikakallak jne. Hetkel peavad need koolid, kes tahavd süvitsi just selliseid andeid arendada, leidma endale parimate eeldustega lapsed nende seast, kes sinna kooli on määratud. Aga äkki on kohe eriti andekas laps hoopis 1000m kaugusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks see nii loomulik on? Nõmmel on kõikides koolides õpiraskustega lapsed va Rahumäe Põhikool, aga võib olla järgmisest õppeaastast on ka seal. [/tsitaat]

Rahumäe Põhikoolis piisab suhtlemisraskustega juhtkonnastki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:38; 27.02 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et vahet pole, millises koolis laps käib! Kui laps on andekas ja tubli siis igal pool tema tulemused paistavad silma, pole vahet millises koolis ta käib!!! Ei tasu üle paisutada seda teemat.[/tsitaat]

Üle paisutada ei tasu muidugi, aga osades koolides on selgelt näha iganenud suhtumist õpetajate poolt, nt laste \”sildistamine\” teiste kuuldes jne. Samuti erinevad pedagoogide oskused klassi õhkkonna kujundamisel ja piiride seadmisel algklassides. Paraku on elukohajärgses koolis ikka Kevin või kaks kes teisi kiusab, ja kui neid ei suudeta esimese klassi esimesel veerandil ohjata on rong läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:38; 27.02 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kuidas saab lapsevanem kiita/laita kooli, millega temal ega tema lapsel ei ole kogemusi?
Arvamust saab avaldada ainult kooli kohta, millega on kogemus. Ja kui laiemalt võtta, siis palju oleneb ka lapsest ehk tema nn andekusest.
Mina saan nt avaldada arvamust Rahumäe kooli kohta.
Minu vennapoeg sai sealt ilma raskusteta sisse Reaalkooli gümnaasiumisse. Nüüdseks on selle lõpetanud ja õpib välismaal.
Enda vanem poeg sai Rahumäelt ilma igasuguste raskusteta sisse Reaali 7. klassi. Reaali gümnaasiumisse sai katseteta.
2 last õpivad veel Rahumäel. Ilmselt vahetavad ka nemad kooli 7. klassist.
Osade õpetajate puhul Rahumäel on mul mulje, et viisi pannakse väga kergelt. Olen isegi arenguvestlustel seda maininud, kuid õpetajad on viidanud hindamiste kriteeriumitele. A la eesti keele töös on konkreetsel juhul hinnatud AINULT k, p, t ja g, b, d kirjutamist ning ülejäänud kirjavead ei loe jne.
Mina ise neid viisi oma lastele ei oleks aga pannud.
Ühe lapse õpetaja annab õppida hästi palju luuletusi ning peavad lugema ka palju raamatuid. Teise lapse õpetaja aga ei anna üldse luuletusi pähe õppida ja raamatuid loevad haruharva (see variant mulle ei meeldi).
Üldiselt on õpetajad meeldivad. Samas kommenteerida eriti ei oska, sest tegelikult lähim kokkupuude nendega puudub.
Aga kaunite kunstide tööd, mis lapsed koju on toonud, on tõesti hämmastavad :o)
Olen ise käinud tavakooli kõrvalt kunstikoolis ja tean hinnata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Westholmi G on tore kool, tugev õpe, süvaõppega klassid (muusika, inglise k, majandus), väike eraldi algklasside maja. Miinuseks on vast staadioni puudumine, aga see on paljudes heades koolides puudu.

Merivälja Põhikool on ka toreda sisekliimaga ja tugeva õppetasemega kool. [/tsitaat]

Kiidan samuti JWG, olen ise seal käinud ja tütargi selle lõpetanud, miinuseks on aga endiselt staadioni puudumine ja just sel põhjusel valisin pojale teise kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kiidan samuti JWG, olen ise seal käinud ja tütargi selle lõpetanud, miinuseks on aga endiselt staadioni puudumine ja just sel põhjusel valisin pojale teise kooli. [/tsitaat]Mis näitaja on staadioni puudumine? Ega siis staadionitunnid sellepärast ära ei jää, et koolil oma staadioni pole. Valida kehalise kasvatuse tunni järgi haridusasutust – see tundub ikka väga veider. See oleks sama hea, kui valida ülikool selle järgi, kus üliõpilasesindus tudengitele tasuta ujumist orgunnib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidaksin Tallinna Südalinna Kooli. Head sportimisvõimalused, erinevad kallakud 1. Klassist (kas loodus/loovus või majandus/korvpall), neid sai minu meelest ka teisiti kombineerida, inglise keele õpe ka 1. klassist peale. Väikesed klassid ja lapsesõbralik kool. Tasuta huviringide valik on lai, lisaks veel tasulisi ringe. Kool on ilus ja puhas, ka kempsud ei haise nagu teistes koolides kus olen käinud. Esimesed klassid on ka suurtest eraldi, keegi ei jookse neid jalust maha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vaata siit koolide olümpiaadide tulemusi:
http://www.opetajatemaja.ee/?mod=docs&doc=234&mid=102&&st=green&h=4aa4

See pole muidugi lõplik tõde ja piisab ühest geeniusest koolis, et ka vilets kool saaks edetabelitesse, kuid midagi ehk ikkagi näitab, eriti kui vaadata erinevate klasside ja erinevate ainete tulemusi.
Teine näitaja on ülikoolidesse sisse saamise protsent. Ma ei tea, kas seda praegu ülikoolid avaldavad, mõni aeg tagasi võis küll TTÜ lehelt leida statistikat, kust koolidest sinna sisse kõige enam saadakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.postimees.ee/712994/vaata-millisest-koolist-paaseb-suurema-toenaosusega-tasuta-korgkoolikohale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis näitaja on staadioni puudumine? Ega siis staadionitunnid sellepärast ära ei jää, et koolil oma staadioni pole. Valida kehalise kasvatuse tunni järgi haridusasutust – see tundub ikka väga veider. See oleks sama hea, kui valida ülikool selle järgi, kus üliõpilasesindus tudengitele tasuta ujumist orgunnib.[/tsitaat]

Staadion jah… No direktor vahetus, ehk muutub midagi. Kiiremini siis, natuke. Aga kehalise tunnid toimuvad sügiseti-kevaditi ilusti Shnelli/Snelli staadionil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Koolilaps Parimad tavakoolid Tallinnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.