Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärimine – varaühisuse lõpetamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Pärimine – varaühisuse lõpetamine

Postitas:
Kägu

Tere! Kas kellelgi on häid nõuandeid kuidas jõuda pärandi jagamiseni, kui üks osapool lihtsalt on nõuks võtnud mitte reageerida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohus on ainus variant.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma olen ka aru saanud, et kohus on ainus variant. Mul on ema sellises seisus, et poeg, kellele kuulub pärimise läbi 1/6 korterist, kus ema elab, on kohtutäiturile võlgu ja korter on juba arestitud. Ma ausalt ei tea, mida teha. Kõige lihtsam oleks ära maksta see suhteliselt väike summa, aga see jääb ju korduma ja põhiprobleemi ei lahenda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Kas kellelgi on häid nõuandeid kuidas jõuda pärandi jagamiseni, kui üks osapool lihtsalt on nõuks võtnud mitte reageerida?

Sul mõisted sassis, varayhisus teine asi (tegu vast kaasomandiga ikka), aga pärandvara jagamise korral ainuke variant kohtusse anda. Kui toru ei võeta muudmoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ema sellises seisus, et poeg, kellele kuulub pärimise läbi 1/6 korterist, kus ema elab, on kohtutäiturile võlgu ja korter on juba arestitud. Ma ausalt ei tea, mida teha. Kõige lihtsam oleks ära maksta see suhteliselt väike summa, aga see jääb ju korduma ja põhiprobleemi ei lahenda.

Te pole ikka oma asju korda teinud? Oled sellest juba astaid siin rääkinud. On raske algatada kaasomandi lõpetamine?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ema sellises seisus, et poeg, kellele kuulub pärimise läbi 1/6 korterist, kus ema elab, on kohtutäiturile võlgu ja korter on juba arestitud. Ma ausalt ei tea, mida teha. Kõige lihtsam oleks ära maksta see suhteliselt väike summa, aga see jääb ju korduma ja põhiprobleemi ei lahenda.

Te pole ikka oma asju korda teinud? Oled sellest juba astaid siin rääkinud. On raske algatada kaasomandi lõpetamine?

Ilmselt on siin teisigi sarnaste muredega inimesi, meil pole päriminegi aastaid vana.

Mis puudutab kaasomandi lõpetamise taotlemist kohtus, siis ilmselt ei ole mingid kahtlused piisav alus. Nüüd, kui reaalselt on vara arestitud, on alus olemas ja seda ma ka teha kavatsen.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ema sellises seisus, et poeg, kellele kuulub pärimise läbi 1/6 korterist, kus ema elab, on kohtutäiturile võlgu ja korter on juba arestitud. Ma ausalt ei tea, mida teha. Kõige lihtsam oleks ära maksta see suhteliselt väike summa, aga see jääb ju korduma ja põhiprobleemi ei lahenda.

Te pole ikka oma asju korda teinud? Oled sellest juba astaid siin rääkinud. On raske algatada kaasomandi lõpetamine?

Ilmselt on siin teisigi sarnaste muredega inimesi, meil pole päriminegi aastaid vana.

Mis puudutab kaasomandi lõpetamise taotlemist kohtus, siis ilmselt ei ole mingid kahtlused piisav alus. Nüüd, kui reaalselt on vara arestitud, on alus olemas ja seda ma ka teha kavatsen.

Kaasomandit saab lõpetada iga kell ja selleks ei pea olema alust ega põhjendust. Teistel omanikel on siis võimalus lõpetaja osalus eelisõigusega osta või siis läheb müüki. Kaasomandi risk ongi selles, kui ühel kaasomanikul võivad tekkida rahalised probleemid. Seepärast kaasomandist tuleks võimalikult ruttu loobuda, eriti kui on tegemist pärandvaraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on siin teisigi sarnaste muredega inimesi, meil pole päriminegi aastaid vana.

No oled küll sina. Vb mitte aastaid, aga korduvalt oled rääkinud, et vennal puudub huvi ja joob ja ei käi tööl ja.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las täitur panebki 1/6 mõttelist osa müüki ja ostate välja. Saate suht olematu hinnaga selle kätte ja võlglasest lahti. Kohtu kaudu üldiselt pannakse kogu kinnisasi müüki ja siis saab keegi teine selle endale osta täies ulatuses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli müügis ilus korter mis oli kaasomandis terve kortermaja I korrusega (kuskil 20 korterit), ma ei julgenud osta. Kas kui seal mõne korteri omanikul oleks makseraskused tekkind oleks ka kogu korrus müüki pandud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on siin teisigi sarnaste muredega inimesi, meil pole päriminegi aastaid vana.

No oled küll sina. Vb mitte aastaid, aga korduvalt oled rääkinud, et vennal puudub huvi ja joob ja ei käi tööl ja.

Ah!? Ei, mu vend ei joo ja tööl ta siiski käib, aga oma firma alt ja ilmselt ta ametlikult kuigi suurt palka ei näita tõesti. Nii et ilmselgelt on meid siin mitu sarnase probleemiga,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah!? Ei, mu vend ei joo ja tööl ta siiski käib, aga oma firma alt ja ilmselt ta ametlikult kuigi suurt palka ei näita tõesti. Nii et ilmselgelt on meid siin mitu sarnase probleemiga,

Töölkäival vennal täituriga probleemid? Samasuguse osa pärast? Lõpeta valetamine. Pole ime, et elu sind halvasti kohtleb.

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mingi hull mängib jälle selgeltnägijat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah!? Ei, mu vend ei joo ja tööl ta siiski käib, aga oma firma alt ja ilmselt ta ametlikult kuigi suurt palka ei näita tõesti. Nii et ilmselgelt on meid siin mitu sarnase probleemiga,

Ühelgi korralikul inimesel ei ole kohtutäituri poolt aresti. Ja sa veel kaitsed selliseid, kamoon!

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ah!? Ei, mu vend ei joo ja tööl ta siiski käib, aga oma firma alt ja ilmselt ta ametlikult kuigi suurt palka ei näita tõesti. Nii et ilmselgelt on meid siin mitu sarnase probleemiga,

Töölkäival vennal täituriga probleemid? Samasuguse osa pärast? Lõpeta valetamine. Pole ime, et elu sind halvasti kohtleb.

Ah!? Ei, mu vend ei joo ja tööl ta siiski käib, aga oma firma alt ja ilmselt ta ametlikult kuigi suurt palka ei näita tõesti. Nii et ilmselgelt on meid siin mitu sarnase probleemiga,

Ühelgi korralikul inimesel ei ole kohtutäituri poolt aresti. Ja sa veel kaitsed selliseid, kamoon!

Sul on küll ilmselged probleemid. Kuskohas ma oma venda kaitsen? Ma ei tahaks temaga üldse tegemist teha, aga näed, ühise ema ja nüüd ka vara tõttu olen siiski sunnitud. Korralik inimene on väga veniv mõiste, aga jah, raha tal on, ses suhtes võiks nagu korralik inimene olla, aga riigimakse ja liiklustrahve ta maksta ei taha, nii et siitpoolt otsast ei kvalifitseeru kuidagi korralikuks. Ja lõppeb selline põhimõttekindlus paratamatult kohtutäituri juures. Mees on pika elu suutnud nii ära elada, et tal ei ole mingit ametlikku vara, mistõttu on siiamaani arestitud ainult tema arveid, aga nüüd on tal näpuotsaga kinnisvara ja saab arestida ka seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga riigimakse ja liiklustrahve ta maksta ei taha, nii et siitpoolt otsast ei kvalifitseeru kuidagi korralikuks. Ja lõppeb selline põhimõttekindlus paratamatult kohtutäituri juures. Mees on pika elu suutnud nii ära elada, et tal ei ole mingit ametlikku vara, mistõttu on siiamaani arestitud ainult tema arveid, aga nüüd on tal näpuotsaga kinnisvara ja saab arestida ka seda.

No täielik Teise Eesti mentaliteet ju. Varade arestimine on ikka piinlikkus kuubis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga riigimakse ja liiklustrahve ta maksta ei taha, nii et siitpoolt otsast ei kvalifitseeru kuidagi korralikuks. Ja lõppeb selline põhimõttekindlus paratamatult kohtutäituri juures. Mees on pika elu suutnud nii ära elada, et tal ei ole mingit ametlikku vara, mistõttu on siiamaani arestitud ainult tema arveid, aga nüüd on tal näpuotsaga kinnisvara ja saab arestida ka seda.

No täielik Teise Eesti mentaliteet ju. Varade arestimine on ikka piinlikkus kuubis.

Muidugi on. Kusjuures väga kõrgelt haritud ja kõrgetel kohtadel töötanud vanemate laps, kodunt peaks olema nagu kõik vajalik kaasa antud. Ma ei tea, võibolla on tegemist mingi vaimse probleemi, isiksusehäirega nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pärimine – varaühisuse lõpetamine