Esileht Kodunurk Parketi paigaldus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Parketi paigaldus

Postitas:

Hetkel kaalume nn ujuva parketi või siis liiimisega paigalduse vahel. Müügiesindaja soovitas liimimist, et siis naksub vähem. Remondi objektijuht ujuvat, et kui vaja, siis oleks kergem plaate välja vahetada.
Kellel on ujuv puitparkett, kas tõesti naksub häirivalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need klikk süsteemiga parkett paigaldatakse kõik ilma liimita ja seal ei naksu mitte midagi

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 19:45; 19.10 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ujuv parkett naksub. Eriti palju naksub siis, kui küte on kütteperioodi alguses just sisse lülitatud (mul põrandaküte). Mul on faasitud 1-lipiline lakitud parkett (kui see võiks kuidagi naksumist mõjutada). Mind enam ei häiri, olen harjunud, aga nüüd, kus sa meelde tuletasid, kuulasin ekstra, et ikka naksub veel.

Mis lippide väljavahetamisesse puutub, siis see eeldab, et sa hoiad kuskil kuivades tingimustes oma poolikut parketipakki, kuni seda lippi vaja vahetada. Sest täpselt samasugust sa 5 aastat hiljem enam poest ei saa. Ja isegi kui hoiad oma poolikut pakki, siis põrand aja jooksul pleegib ja kulub ja see vahetatud lipp võib jääda väga silmatorkav. Kui just päris “kirvega” auku põrandasse ei kukuta, siis ei viitsi keegi põrandaliiste ja poolt põrandat ühe kraapsu pärast üles kakkuda, lihtsam on lokaalselt parandada.

Põrandapanijad ei armasta eriti liimitavat parketti, sest seda on tülikam paigaldada. Meie oma konkreetselt keeldus seda tegemast. Seetõttu mul nüüd põrand naksub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi naksumist võib põhjustada ebaõigelt paigaldatud parkett. Näiteks enne paigaldamist pole lastud parketil natukene “aklimatiseeruda”. Seinte äärde pole jäätud piisavalt paisumise ruumi. Klikk süsteem pole korralikult kinni vajutatud. Aluspõrand pole piisavalt sile. Ebakvaliteetne parkett.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 19:45; 19.10 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel kaalume nn ujuva parketi või siis liiimisega paigalduse vahel. Müügiesindaja soovitas liimimist, et siis naksub vähem. Remondi objektijuht ujuvat, et kui vaja, siis oleks kergem plaate välja vahetada.

Kellel on ujuv puitparkett, kas tõesti naksub häirivalt?

Minul on ujuvparkett ja ühest kohast tõesti naksub mõnevõrra häirivalt. Paigaldaja pole süüdi, aluspõrand vajub kohati maapinna tõttu. Vanem ehitus ja omad vead sellest, aga sellise pisiasja pärast nagu ühest kohast naksuva parketi pärast küll poolt maja ümber ei ehita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Juba välja toodud peamised naksumise põhjused(kõige sagedasem on ebakvaliteetne paigaldus ja aluspind).</p>
Liimitud parketi paigaldamine ja vahetamine tunduvalt keerulisem ja seega ka kallim, enamasti saab eemaldamisega kahjustatud ka aluspõrand. Seega kindlasti ei liimiks mõne millimeetrise spoonikihiga parketti mille eluiga võib tihti lühike olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 06:13; 26.10 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paneelmaja korteris põrandad ujuva klikksüsteemiga parketiga kaetud ja null naksumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahiküttega korter, samuti ei naksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on liimitud parkett (oli partii lõpp ja odavalt müüdi, seepärast), krooni-aja lõpus pandud, profid paigaldasid. Ei naksu, aga talvel on mõnes kohas umbes millimeetrine pragu sees, ilmselt siis sealt ka liimist lahti tulnud. Tubades radikad, mitte põrandaküte. Oleks mitteliimitav, tekiksid võrdsemad praod arvatavasti ja ei torkaks silma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt oleneb paigalduse kõrval ikka väga palju ka parketi tüübist ja kvaliteedist. meil on kolmekihiline laudparkett ja mitte mingit naksumist ei ole, ka siis, kui küte sisse lülitada (vesipõrandaküte).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 10:35; 26.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin hiljuti vähemalt kolmes uusarenduses korterit vaatamas, ja igal pool parkett naksus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 10:38; 26.10 11:56; 26.10 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin hiljuti vähemalt kolmes uusarenduses korterit vaatamas, ja igal pool parkett naksus.

no seda me räägimegi, et sõltub parketi kvaliteedist ja paigaldaja oskustest. kas keegi on näinud mõnd kvaliteetselt ehitatud uusarendust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 10:35; 26.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no seda me räägimegi, et sõltub parketi kvaliteedist ja paigaldaja oskustest. kas keegi on näinud mõnd kvaliteetselt ehitatud uusarendust?

Üks asi võib olla veel selles, et põrandakütte puhul on parketi alusmatt veidi paksem ja selle tõttu parkett vajub peale astudes läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 10:38; 26.10 11:56; 26.10 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no seda me räägimegi, et sõltub parketi kvaliteedist ja paigaldaja oskustest. kas keegi on näinud mõnd kvaliteetselt ehitatud uusarendust?

Üks asi võib olla veel selles, et põrandakütte puhul on parketi alusmatt veidi paksem ja selle tõttu parkett vajub peale astudes läbi.

Vastupidi ikka. Paks alusmatt laseb sooja halvemini läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 06:13; 26.10 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi ikka. Paks alusmatt laseb sooja halvemini läbi.

Samas peab põrandakütte alusmatt tagama selle, et niiskus pääseb parketi alt välja. Levinuimad on mu meelest 3 mm, mis on päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 10:38; 26.10 11:56; 26.10 17:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Parketi paigaldus