Esileht Kodunurk Peiulille kärpimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Peiulille kärpimine

Postitas:

Peiulilledel jäid rõdukasti istutades taime tipp kärpimata. Praeguseks on taimed keskelt õienupu  juba välja ajanud, seega tipu näpistamisega on vist juba lootusetult hilja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik peiulille sordid, mida mina olen kasvatanud, on moodustanud ilusa puhma ilma mingisuguse kärpimiseta. Kui selle esimese õie pärast närtsimist ära näpistad, siis võib seda ka kärpimiseks pidada ja süda rahul. Aga tõesti: peiulill ei ole küll taim, mida mina iialgi kärpinud oleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusam on ju kui närtsinud õied ära võtta. Võib võtta küll:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik peiulille sordid, mida mina olen kasvatanud, on moodustanud ilusa puhma ilma mingisuguse kärpimiseta. Kui selle esimese õie pärast närtsimist ära näpistad, siis võib seda ka kärpimiseks pidada ja süda rahul. Aga tõesti: peiulill ei ole küll taim, mida mina iialgi kärpinud oleks.

Mina ka pole kunagi kärpinud. Pole ükski peiulill suureks puhmaks kasvamata jätnud ja kõik on uhkelt sügiseni õitsenud. Ainult närtsinud/väärastunud  õied näpistan ära.
Puukoolides/aiandites müüakse ju ka peiulilli enamasti nii, et ongi üks suur õis peamise varre küljes. Olen neid aastaid ostnud ja istutanud. Kui piisavalt väetist anda, siis hakkavad ka kõrvalharud kasvama ja õienuppe tekitama enne kui esimene suur õis närbub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:30; 16.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusam on ju kui närtsinud õied ära võtta. Võib võtta küll:)

TA ei räägi ju sellest. Küsib peavarre kärpimise kohta enne õitsema hakkamist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:30; 16.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Peiulille kärpimine