Esileht Koroonaviirus COVID-19 Perearstid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Perearstid

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks perearstidel pole juba tänaseks   ülevaadet, miks nende nende nimistu 50+ pole ennast vaktsineerinud? Alates suvest on neil aega olnud inimesi läbi helistada aga nüüd on järsku paanika lahti.</p>
Minu isa kutsuti juba veebruaris vaktsineerima ja iga aasta ka muidu tervist kontrollima. Miks kõik perearstid ei ole sellised?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa eeldad, et nimekirju mööda näpuga järjeajamine ja helistamine (ja vaidlemine) on perearstide ainus töö? Enne koroonat nad lesisid ja pikutasis kõik üldse niisama ja aega oli kogu aeg laialt käes?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult VÕS ei luba inimesi läbi helistada.

Ja teiseks, ehk peaks perearst oma nimistu 1500-2000 patsiendi ravimisega tegelema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa kutsuti juba veebruaris vaktsineerima ja iga aasta ka muidu tervist kontrollima. Miks kõik perearstid ei ole sellised?

Sellepärast, et vaevalt peaks tagasi helistama inimestele, kes arsti juba korra on läbi sõimanud vaktsiini pakkumise pärast. Samuti on suur hulk neid kelle õigeid kontaktandmeid  pole ei nimistu andmetes ega rahvastikuregistris.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks perearstidel pole juba tänaseks ülevaadet, miks nende nende nimistu 50+ pole ennast vaktsineerinud? Alates suvest on neil aega olnud inimesi läbi helistada aga nüüd on järsku paanika lahti.</p>

Minu isa kutsuti juba veebruaris vaktsineerima ja iga aasta ka muidu tervist kontrollima. Miks kõik perearstid ei ole sellised?

perearstid on oma riskigruppidega suhelnud aga perearst võiks ikka teha muud tööd ka kui päevade viisi helistada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, perearstid peaksid oma patsiente uuesti läbi helistama. Neid kes vaktsineerimata vanuse ja haiguste osas pole ju nii palju jäänud. Paljudes nimistutes 20-30%. Mõnedes veel vähem. Toon nt kui perearstil on keskmiselt nimistus 500-700 riskirühma patsienti. Ma tegelikult pakun kõvasti üle. Ja neist on juba vaktsineerituid 80%. Siis on vaja helistada u 100 inimesele. Nendest sajast on kindlasti retsepti pikendamist ja muude terviseprobleemide tõttu helistanud kindlasti 80-90 inimest viimase kahe kuu jooksul. Sa ei pea neid 100 in ju ühe päevaga helistama ja see ei pea olema perearst, võib olla ka õde.

Kui mina suudan eriarstina ravida haigust, kirjutada retsepte ja rääkida vaktsineerimisest, siis suudab seda ka perearst.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, perearstid peaksid oma patsiente uuesti läbi helistama. Neid kes vaktsineerimata vanuse ja haiguste osas pole ju nii palju jäänud. Paljudes nimistutes 20-30%. Mõnedes veel vähem. Toon nt kui perearstil on keskmiselt nimistus 500-700 riskirühma patsienti. Ma tegelikult pakun kõvasti üle. Ja neist on juba vaktsineerituid 80%. Siis on vaja helistada u 100 inimesele. Nendest sajast on kindlasti retsepti pikendamist ja muude terviseprobleemide tõttu helistanud kindlasti 80-90 inimest viimase kahe kuu jooksul. Sa ei pea neid 100 in ju ühe päevaga helistama ja see ei pea olema perearst, võib olla ka õde.

Kui mina suudan eriarstina ravida haigust, kirjutada retsepte ja rääkida vaktsineerimisest, siis suudab seda ka perearst.

Milleks seda tegema peab? Need kes siiamaani keeldunud on, vaevalt nüüd ümber mõtlema hakkavad ja need kelle andmeid pole, nende andmeid pole ka nüüd. Aga eriarsti võiks saata ka helistama appi. Tal ju niikuinii varsti enam tööd ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Perearstid