Esileht Kodunurk Pesukuivati ost

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Pesukuivati ost

Postitas:

Kel on kodus pesukuivati kasutusel?
Kas tasub end ära, võtab see kodumasin palju voolu?
Kas eelistada õhksoojuspumbaga või kondenseeruvat?
Jagage kogemusi perenaised????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks alati küsitakse, et kas tasub osta kuivati? Keegi ei küsi kas tasub osta pesumasin või nõudepesumasin vms. Kuivati on minuarust lihtsalt elementaarne asi tänapäeval. osta ära ja siis peale paari kuulist kasutamist saad aru kui tohutu vahe on elukvaliteedil ja mõistad mu kommentaari. Igasugused elektri jms kulud, mida uurid, on köömes selle kõrval. Pesu sa ei pese ju ka käsitsi? Kui sul on valida kõva tolmu ja karvu täis pesu kõrval mis kolm päeva kuskil restil kuivab, enne pead neid sinna sada aastat riputama, pärast triigi ka veel või tõstad lihtsalt märja pesu kuivatisse ja pärast lappad pehme sirge pesu kappi- kumba valid?

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektrikulu ma eraldi ei tea, aga kahetsenud ei ole ostu küll kordagi. Ainus häda, et jube mugavaks muudab, enam ei viitsi suvel ka pesu õue kuivama viia, kuigi võiks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sõltub ka sellest, kas on võimalik pesu kusagil kuivatada (rõdu või mingi eraldi majapidamisruum). Ilma rõduta korteris, kus on ka veidi rohkem elanikke (st pesemist vajavat pesu) – ma ei kujuta ette, kuidas ilma kuivatita hakkama saaks.

Suvel ilusa ilmaga kuivatame kogu pesu õues. Kuivatiga laseme pesu triikimiskuivaks, st jääb veidi niiske, ning seejärel läheb restile lõplikuks kuivamiseks. Seega mingit väga suurt võitu, et vähem tööd oleks, ei ole – kõige märgatavam muutus on see, et liigniiskusest saime lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 19:12; 06.01 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhksoojuspump ja kondenseeriv on kaks täiesti erinevat asja.

On kas kondenseeriv või ventileeriv.

Kondenseeriv kogub vee vastavasse paaki, mida peab siis tühjendama. Ventileeriv ühendatakse ärajooksuga ja vesi läheb sinna, siis ei pea eraldi seda paaki tühjendama.

Ja neist kumbki võib olla kas soojuspumbaga või soojusvahetiga.
Soojuspumbaga tarbib vähem elektrit.

Minul kuivati kodus viimased 15 aastat ja on täpselt sama vajalik, kui teised kodumasinad.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 19:28; 04.02 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kondenseeriv kogub vee vastavasse paaki, mida peab siis tühjendama. Ventileeriv ühendatakse ärajooksuga ja vesi läheb sinna, siis ei pea eraldi seda paaki tühjendama.

Sul on asjad ikka väga segamini. Kondenseeriv kuivati kondenseerib õhust niiskuse välja, veeks, ja see läheb kas paaki, osadel kuivatitel on ka vee otse äravoolu viimise võimalus. Õhku kuivatist ei välju.

Ventileeriva kuivati puhul juhitakse kuivatist väljuv niiske õhk ventilatsioonišahti.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 19:12; 06.01 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektrikulu ma eraldi ei tea, aga kahetsenud ei ole ostu küll kordagi. Ainus häda, et jube mugavaks muudab, enam ei viitsi suvel ka pesu õue kuivama viia, kuigi võiks.

Täpselt sama siin.
Suvel ei viitsinud ka pesu õue viia, sest palju lihtsam oli märjad riied masinast otse kuivatisse tõsta, kui hakata mingi raske pesukorviga teiselt korruselt alla, maja taha aeda jalutama 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:26; 11.01 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuivati, kuid seisab juba 2 aastat praktiliselt kasutamata. Riideid kuivatame rõdul, radiaatoritel ja koduaias nööri peal. Enne seda kasutasime 6 aastat kuivatit.

Kuivati plussiks peale kuivatamise on muidugi see, et ta klopib pesu pehmeks. Eriti froteerätikud saavad seal mõnusaks. Samas miinuseks – tundub et kulutab pesu rutem hõredaks, nt sokid läksid kuivati kasutamise perioodil ikka palju rutemini auklikuks ja hõredaks kui nüüd. Teiseks on päris paljudel tavalistel pesuesemetel hooldussildil tihtipeale kuivatamist keelav märgend. Päris tülikas oli pärast pesemis iga märga pesueset eraldi sorteerida, et see särk kuivatisse, aga too särk kaussi ja õue nöörile.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ka kuivatit osta, aga suvel reisil oli korteris, kus me ööbisime, kuivatigai pesumasin ja pesud olid küll mõnusalt kuivad, aga täiesti kortsus. Olin enne ka siit lugenud, et võtad pesu masinast ja paned kappi, aga neid kortsukägaraid küll ilma triikimata ei kappi ega selga saanud panna.
Lisaks olid seal kasutusel froteerätikud, millel oli iluriba vahel ja oli näha, et see iluriba on kuivatis silnähtavalt kokku tõmmanud ning sellepärast nägid rätikud väga koledad välja. Erilist pehmust neis rätikutes ka polnud nagu siin kiidetakse.
Kas seal oli lihtsalt kehv kuivati? Mida peaks siis jälgima kuivati ostul, et saaks ka pehmed froteerätikud ja sirged pesud, mida saab kohe kappi ja selga panna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ka kuivatit osta, aga suvel reisil oli korteris, kus me ööbisime, kuivatigai pesumasin ja pesud olid küll mõnusalt kuivad, aga täiesti kortsus. Olin enne ka siit lugenud, et võtad pesu masinast ja paned kappi, aga neid kortsukägaraid küll ilma triikimata ei kappi ega selga saanud panna.

Lisaks olid seal kasutusel froteerätikud, millel oli iluriba vahel ja oli näha, et see iluriba on kuivatis silnähtavalt kokku tõmmanud ning sellepärast nägid rätikud väga koledad välja. Erilist pehmust neis rätikutes ka polnud nagu siin kiidetakse.

Kas seal oli lihtsalt kehv kuivati? Mida peaks siis jälgima kuivati ostul, et saaks ka pehmed froteerätikud ja sirged pesud, mida saab kohe kappi ja selga panna?

Kuivatit ei tohi liiga täis toppida, tegin ka algul selle vea, et üritasin kaks masinatäit märga pesu kuivatisse suruda. Ruumi oli trumlis lahedalt, oleks kolmaski täis mahtunud, aga välja võttes olid asjad kohutavalt kortsus..
Nüüd panen ikka ühe masinatäie korraga ja on normaalsed.
Kuivatist võetud asjad (eriti paksemad ja raskemad) on kuumniisked. Need laotan veel mõneks minutiks kuhugi laiali nö jahtuma. Kui niiskus täielikult välja auranud on, siis lapin kokku ja panen kappi. Seda on kuivatist välja võttes ju käega tunda, mis on päris kuivad ja mis tahavad veel natuke taheneda. Kui kõik kohe, otse masinast kappi topin, siis kuivavad küll kortsu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:26; 11.01 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud ka kuivatit osta, aga suvel reisil oli korteris, kus me ööbisime, kuivatigai pesumasin ja pesud olid küll mõnusalt kuivad, aga täiesti kortsus. Olin enne ka siit lugenud, et võtad pesu masinast ja paned kappi, aga neid kortsukägaraid küll ilma triikimata ei kappi ega selga saanud panna.

Lisaks olid seal kasutusel froteerätikud, millel oli iluriba vahel ja oli näha, et see iluriba on kuivatis silnähtavalt kokku tõmmanud ning sellepärast nägid rätikud väga koledad välja. Erilist pehmust neis rätikutes ka polnud nagu siin kiidetakse.

Kas seal oli lihtsalt kehv kuivati? Mida peaks siis jälgima kuivati ostul, et saaks ka pehmed froteerätikud ja sirged pesud, mida saab kohe kappi ja selga panna?

Esiteks jah, juba eelnev postitaja rääkis õigust- masin ei tohi liiga täis olla. Kaks ühes masina puhul on tihti nii, et kuivatada saab vaid pool pesemiskogusest, seega peaks pool enne kuivatamist välja võtma, mis on tüütu. Seetõttu igal juhul on eraldi masin parem. Kallimatel kuivatitel on suurem trummel, just seetõttu, et pesu ei läheks kortsu, mitte seepärast, et sinna rohkem pesu toppida. Teiseks on paremad kuivatid sensoritega, mis ei lase pesul nö üle kuivada. Loomulikult tuleb ka ise õige programm valida (easy care, cotton, wool jms), aga sellegipoolest meil kuivati kontrollib kuivatamise ajal niiskustaset ning kui on sobival tasemel, siis programm saab varem läbi (või vajadusel läheb pikemaks), nii ei lähe riided väikeseks ega kuiva või kuumene kägarasse. Nii palju kui ma ka tahaks, et kuivata mul kuivati kunagi üle. Nt alpakavillast kapsunit ei saa kunagi kuumkuivaks kuivatada, peab jääma natuke niiskeks, isegi kui panen programmi korduvalt käima. Muidu ju tõmbuks kokku. Tean seda, kuna ükskord oli kiire ja mõtlesin, et riskin natuke ja lasen tsipake veel, et saaks kohe selga panna (ei olnud aega, et lasta 10 minutit õhu käes seista). Panin käima ja peale kahte tiiru ütles masin, et valmis. Proovisin uuesti, ikka sama. Abikaasa ütles selle peale, et seekord on masin õnneks targem kui sina 😀

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:20; 11.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel on kodus pesukuivati kasutusel?

Kas tasub end ära, võtab see kodumasin palju voolu?

Kas eelistada õhksoojuspumbaga või kondenseeruvat?

Jagage kogemusi perenaised????

Minul on kuivati kaks aastat olnud. Ilma enam ei taha.
Ma kuivatan umbes 5-6 masinatäit nädalas, elektriarvel kajastub see niivõrd vähe, et pole eriti silmagi hakanud. Seda märkan arvel küll, kui olen palju pliidi elektriahjus palju küpsetanud või ahjuroogasid teinud. Nii et minu kuivati on ökonoomsem kui praeahi, mille puhul kunagi pead ei murra, et kas raatsiks kasutada või ei.

Valisin kondenseeruva, et saaks panna kuivati vajadusel ükskõik kuhu. Ainult elektrit on vaja.

Loen siit, et osad panevad mõningaid riideesemeid veel järelkuivama, mina seda ei tee. Kui riided pole kuivatustsükli jooksul täiesti kapikuivaks saanud, siis lisan kõige lühema kuivatusprogrammi. Minu kuivatil on selleks 30 minutit. Vahel lülitan masina välja enne lisaaja täitumist, aga on ka masinaid, mis on niiskusindikaatoriga ja lülitavad end ise õigel hetkel välja.
Mina panen kuivatisse vähem pesu, kuigi lubatud oleks rohkem. Pesumasin on mul väiksema jõudlusega, sellepärast. Kuivati on mul odav Beko, aga kortsus riideid mina sealt seest saanud pole. Ju siis on õige kogus riideid, õige programmiga. Kortsumisvastane programm on masinal olemas – kui ei jõua kohe peale kuivatuse lõppu pesuni, siis kuivati keerab pesu mõnda aega ise ringi.

Keegi siin rääkis froteerätikutest, kus see vaheosa oli pingule tõmbunud – see on märk, et neid rätikuid on pesumasinas pestud liiga kõrgel kuumusel. Ja pesu oli kortsus, sest liig suur kogus pesu oli kuivatis. Kaks ühes masina puhul tuleb seda ette.

Loomakarvad on minevik, kodus on tolmu kordades vähem, pesu on pehme. Allergiku pärast ei saa kasutada pesupehmendeid ega loputusvahendeid (ainult MiniRiski pesupulbrit), seega on minu jaoks suur asi, et ma saan niivõrd pehme pesu ilma selle keemiata ja see pesu on sealjuures veel lõhnatu ja ilma suurema koguse pesupulbrijääkideta.

Olen täheldanud, et osad riided lähevad kuivatis väiksemaks. Just lapse puuvillased T-särgid ja üks minu sünteetiline kampsun (mis küll oma vormi pärast taastab). Seda viimast ma enam masinasse ei pane, aga üldiselt ma ei jälgi riidesilte, et kas tohib kuivatisse panna või ei. Mis läheb pesumasinasse tavaprogrammiga pessu, seda kõlbab ka kuivatis kuivatada. Enamus tootjaid paneb nagunii keelava märgi peale, sest eks mingil määral kuivati riideid siiski kiiremini kulutab ja tootja seda oma kraesse võtta ilmselgelt ei taha ega peagi.
Lapse T-särke ostan kohe numbrijagu suuremaid, esimese kuivatuskorraga lähevad nad reeglina natuke väiksemaks ja jäävadki sellisteks.
Riiete mõningast kulumist ma pahaks ei pane. Õues ju ka päike pleegitab, tumedad riided lähevad kähku koledaks, kui just täiesti varjus ei kuivata. Kuivatis jääb värv kenasti alles, samas see kulumine toimub ka nii pikkamööda, et tegelikult polegi väga vahet. Sokid nagu kuluvad kõige kiiremini.

Ära tasub see masin igal juhul. Mina isiklikult kiidan väga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:52; 11.01 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks ühes masina puhul on tihti nii, et kuivatada saab vaid pool pesemiskogusest, seega peaks pool enne kuivatamist välja võtma, mis on tüütu. Seetõttu igal juhul on eraldi masin parem.

no masinat ostes tuleb valida endale sobiv mudel ikkagi. mul peseb 9 kg ja kuivatab 5 kg – kuidas sellest saaks väheks jääda? kui tihti tekib kodus vajadus pesta korraga 9 kg pesu? 5 kg kuivatuseks on täiesti normaalne kogus, nii et selle pärast, et kaks ühes masin poole vähem kuivatada suudab (või õigem oleks öelda, et poole rohkem pesta suudab) seda ostmata küll ei pea jätma.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:56; 11.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks ühes masina puhul on tihti nii, et kuivatada saab vaid pool pesemiskogusest, seega peaks pool enne kuivatamist välja võtma, mis on tüütu. Seetõttu igal juhul on eraldi masin parem.

no masinat ostes tuleb valida endale sobiv mudel ikkagi. mul peseb 9 kg ja kuivatab 5 kg – kuidas sellest saaks väheks jääda? kui tihti tekib kodus vajadus pesta korraga 9 kg pesu? 5 kg kuivatuseks on täiesti normaalne kogus, nii et selle pärast, et kaks ühes masin poole vähem kuivatada suudab (või õigem oleks öelda, et poole rohkem pesta suudab) seda ostmata küll ei pea jätma.

Kui pere voodiriideid tahta ühekorraga pesta, siis 9 kg pesu masinasse pista on täiesti reaalne. Minu pere puhul ka meespere tööriided annavad kokku suurema kilode arvu. Nii et vahel on mõnel perel ikkagi reaalne. Aga koos kuivatamine seda enam poleks, sest masinal vastav jõudlus puudub.
Kui peres on vähe inimesi ja pesu praktiliselt ei teki, siis on kuivatiga pesumasin küll mõistlik, eriti ruumi kokkuhoiu mõttes. Mina nii ei saaks, musta pesu jagub ja masinad on tihti ka korraga töös.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:52; 11.01 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui korralikku tahad, osta suurema trumliga kuivati energiaklassiga A++ vähemalt. Saab kätte kuskil 500+€ eest. Sees kõik andurid, et energiat säästa ja saab kasutada praktiliselt kõikide riiete puhul. Jääb kõik ilus ja kortsuvaba. Need kaks-ühes kõlbavad kord kuus sokipaari kuivatamiseks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:14; 15.01 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pere voodiriideid tahta ühekorraga pesta, siis 9 kg pesu masinasse pista on täiesti reaalne.

ei ole nii. meie 5-liikmelise pere voodipesud ei kaalu kokku 9 kilo, kuid korraga neid pesta ei saa, kuna lihtsalt ei mahu trumlisse. see maksimumkaal on arvestatud ikkagi selle mõttega, et saab pesta raskeid esemeid, nt tekstiilvaipu. pesukogus kilodes näitab eelkõige mootori jõudlust, mitte niivõrd seda, et väga palju pesu trumlisse mahuks. nii et reaalselt ei teki ikkagi kuigi sageli olukorda, kus masinas oleks 9 kg pesu, mida on vaja kuivatis kuivatada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:56; 11.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksimum pesumasina pesukogus, siin toodud näites 9kg siis, kehtib vaid ühe programmi kohta, enamasti puuvillane (cotton) vms. Kõik teised programmid lubavad pesukogust palju vähem (meil on näiteks cotton 8kg, mix 4kg, easy care 4kg, delicate/silk 2kg, wool 2kg, dark wash 3,5kg, duvet 2,5kg).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 09:20; 11.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kolisime majast korterisse ja esimene asi oli see, et mina tahan pesukuivatit. Meil pole rõdu, aga on 5-liikmeline pere. Majas veel suvel kuivatasin õues ja talvel toas, aga ikka tülikas oli. Sinna vannituppa kuivati kuidagi ei mahtunud. Nüüd ostsime suure Bocshi kuivati ja hetkel seisab see meil esikus, kuna vannitoas pole veel remont tehtud. Parim ost üldse, mis sai tehtud. Meil on meeletus koguses riideid vaja pesta pidevalt ja nüüd veel suurematel lastel koolivorm ja seda vaja pesta ka keset nädalat, et kohe järgmine päev saaks selga panna.
Ma alguses ka kuivatasin ainult sünteetilise pesu programmiga ja kapikuivaks, aga osad pesud jäid veidi niiskeks. Ma ei sorteeri midagi. Kõik lähevad ühte masinasse, v.a rinnahoidjad. Siis hakkasin kuivatama cottoni programmiga ja see teeb juba mõnusalt kuivaks kõik pesud. Lähevadki otse kappi, aga kuivatab ka muidugi üle 2 tunni. Ühtegi riiet pole ära rikkunud. Isegi kampsuneid olen kuivatanud. Ülimalt hea masin. Meil vist soojuspumbaga ja vee kogub anumasse. Kuna meil kodus valge koer, kes meeletult ajab karvu, siis varem olid meie pesust tulnud riided paksult koera karvu täis. Lõpuks ometi on kuivatist võttes riided ilusad.
Üks masinatäis läks millegipärast kortsu ükskord, aga vabalt võiski probleem olla selles, et liiga palju asju sai kuivatisse. Rohkem pole seda juhtunud ja riided on sirgemad, kui oste restilt võttes. Mina pole kunagi midagi triikinud, peale triiksärkide ja osade kleitide, mis vajavad triikimist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 11:35; 15.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen uurinud sedasama mitmelt tuttavalt. Kahjuks olen alati vastuseks saanud, et päris palju peab ikka niisama kuivama. Nt osadel juhtudel mingil põhjusel ei kuivatata asju päris kapikuivaks, vaid jäetakse niiskeks ja siis pead ikka kuhugi laotama…teisel juhul jälle perenaine ei kuivata oma kleite ja pluuse, sest muidu on liiga kortsus ja ei saa triikides kortse välja jne jne

Ehk et jäi mulje, et ikka pesuresti on ka vaja, mistõttu just ruumipuuduse olukorras on jama, sest siis on kuivati + pesurest 😀

Ise olen mõelnud hoopiksi, et peaks suure kuivatuskapi ostma nagu lasteaedades, aga vähe kobedama välimusega. Need ei olegi nii hirmkallid, aga kui saan riided kenasti puuga riputada kuivatuskappi, on hoopis teine teema 🙂

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:26; 14.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kes väidavad, et triikima ei pea – kuidas teil need riided kuivatis sirgeks lähevad? ma olen ka sea tuttavatelt uurinud ja kõik teevad suuri silmi, et mismõttes ei pea riideid triikima?

kui ma võtan masinast kortsus riide ja panen selle kuivatisse, siis kuidas ta seal sirgeks muutub?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:26; 14.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi. Eks igaühel oma arusaam asja “sirgusest”.
Mul kuivab korteris restil niisama kahe tunniga ära.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivatiga laseme pesu triikimiskuivaks, st jääb veidi niiske, ning seejärel läheb restile lõplikuks kuivamiseks. Seega mingit väga suurt võitu, et vähem tööd oleks, ei ole

Ohh, no milleks ometi?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:54; 14.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on masin mitu aastat. Olen väga rahul. Mul on ka lodža. Samuti on õues kuivatamise võimalus, aga igal juhul on mugavam kuivatit kasutada.

Pesu saab täiesti kapikuivaks. Ei ole vaja midagi kuskil enam laotada või riputada. Vaid paar korda on juhtunud, et tekikoti nurka on sokid või aluspüksid puntrasse jäänud ja siis on tekikoti nurk niiskeks jäänud.

Masin saab ise aru, millal pesu kuivaks saab. Mõnikord läheb kauem, mõnikord rutem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:54; 14.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kes väidavad, et triikima ei pea – kuidas teil need riided kuivatis sirgeks lähevad? ma olen ka sea tuttavatelt uurinud ja kõik teevad suuri silmi, et mismõttes ei pea riideid triikima?

kui ma võtan masinast kortsus riide ja panen selle kuivatisse, siis kuidas ta seal sirgeks muutub?

Aga sealt see vahe tulebki. Mõnest kuivatis saad riided sirgelt ja kuivalt kätte, teisega pead veel kuivatama ja triikima.
Kuidas seda nii raske mõista on, et sama nimega asjad võivad ka erineva tulemuse anda. Ja nii paraku enamike asjadega. Tihti ostetakse kõige odavam( või lihtsalt ebaõnnestunud valik) asi ja selle põhjal tehakse järeldused.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:14; 15.01 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kes väidavad, et triikima ei pea – kuidas teil need riided kuivatis sirgeks lähevad? ma olen ka sea tuttavatelt uurinud ja kõik teevad suuri silmi, et mismõttes ei pea riideid triikima?

kui ma võtan masinast kortsus riide ja panen selle kuivatisse, siis kuidas ta seal sirgeks muutub?

Eks see ongi see, kelle jaoks mingi asi sirge on. Kui meil kuivatit polnud ja ma panin asjad väga sirgelt restile kuivama, siis nad olidki minu jaoks sirged. Abikaasal ma ei lubanud asju kuivama panna, sest tema pani neid restile suvaliselt. Jäidki kortsu riided. Enamus riideid väga kortsu ei lähegi ju. Ma pole kunagi ka voodipesu triikinud. Ei näe selleks mingit vajadust. Kuivatist välja võttes on riided natuke sirgemad, kui restilt võttes. Järelikult mulle sobib. Laste koolivorm (polod ja päevasärgid) on täiesti sirged. Kortsud tulevad sisse siis, kui ma need kokku voldin ja kappi panen. See on paratamatu. Aga on riideid, mis igal juhul nõuavad triikimist. Neid on küll äärmiselt vähe meil. Püksteks on kõigil teksad ja need nagunii ei vaja triikimist.
Märksõnaks ongi kuivati kvaliteet. Pole mõtet küsida inimeste nõu, kes on ostnud omale kõige odavama kuivati või see kuivati on juba aastaid olnud. Kodumasinates toimub ka areng ja aina paremaks neid tehakse. Samas nende eluiga väheneb, sest on vaja müüa kogu aeg uusi ja uusi masinaid. 10-15 aastat kestvat kodumasinat sa tänapäeval naljalt ei leia. Vist isegi Miele pole enam nii igavene.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 11:35; 15.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul soojuspumbaga kondenseeriv kuivati, kogub vee paaki aga on ka äravooluga ühendamise võimalus.
Elektriarvele pole mõjunud.
Kindlasti tasub osta, elu muutub palju mugavamaks!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe vajadust sellise asjanduse järgi. Elan omas majas – pesu kuivab kas õues või majandusruumis. Enamikke asju nagunii ei triigi ja kõvaks-tolmuseks-karvaseks ei ole ka pesu läinud.
Seega igaühe enda asi, kas vajab sellist asju või mitte. Pere on ka väike.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen viie pereliikme pesud nädalavahetuseti, 7 masinatäit tuleb ära tavaliselt. Kuivati on absoluutselt asendamatu riistapuu. Mingit järelkuivatamist restil ei praktiseeri. Majapidamisruumis on mõned riidepuud, nendel kuivatan näiteks oma kleite, mida kuivatisse ei pane ja pitspesu ka kuivatan õhu käes. Kõik muu läheb kuivatisse. Tsükkel sama pikk nagu pesumasinal, ehk samal ajal, kui üks masinatäis peseb, teine kuivab ja saavad korraga valmis. Pesu võtan kohe tsükli lõppedes kuivatist välja ja lapin kokku, siis ei kortsu midagi ära. Mul 13 aastat vana elektrolux.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kes väidavad, et triikima ei pea – kuidas teil need riided kuivatis sirgeks lähevad? ma olen ka sea tuttavatelt uurinud ja kõik teevad suuri silmi, et mismõttes ei pea riideid triikima?

kui ma võtan masinast kortsus riide ja panen selle kuivatisse, siis kuidas ta seal sirgeks muutub?

Eks see ongi see, kelle jaoks mingi asi sirge on. Kui meil kuivatit polnud ja ma panin asjad väga sirgelt restile kuivama, siis nad olidki minu jaoks sirged. Abikaasal ma ei lubanud asju kuivama panna, sest tema pani neid restile suvaliselt. Jäidki kortsu riided. Enamus riideid väga kortsu ei lähegi ju. Ma pole kunagi ka voodipesu triikinud. Ei näe selleks mingit vajadust. Kuivatist välja võttes on riided natuke sirgemad, kui restilt võttes. Järelikult mulle sobib. Laste koolivorm (polod ja päevasärgid) on täiesti sirged. Kortsud tulevad sisse siis, kui ma need kokku voldin ja kappi panen. See on paratamatu. Aga on riideid, mis igal juhul nõuavad triikimist. Neid on küll äärmiselt vähe meil. Püksteks on kõigil teksad ja need nagunii ei vaja triikimist.

Märksõnaks ongi kuivati kvaliteet. Pole mõtet küsida inimeste nõu, kes on ostnud omale kõige odavama kuivati või see kuivati on juba aastaid olnud. Kodumasinates toimub ka areng ja aina paremaks neid tehakse. Samas nende eluiga väheneb, sest on vaja müüa kogu aeg uusi ja uusi masinaid. 10-15 aastat kestvat kodumasinat sa tänapäeval naljalt ei leia. Vist isegi Miele pole enam nii igavene.

Ma kaldun ikkagi arvama,et nägemus sirgest pesust on väääga erinev.
Ostsime omale kuivati novembris. Ilmselt pole kõige odavam, u 700€ juures, aga minu jaoks tuleb sealt pesu välja kortsulisena. Masinasse saaks panna 8 kg, ja trummel on suur.
Lihtsalt mulle meeldib sirge pesu ja mistahes programmi kasutades, ma seda ei saa. Voodipesu nt PEAB olema triigitud, muidu tundub see mulle määrdunud.

Üldiselt meil H&M ja teiste odavamate brändide t-särke lastel ei ole, aga mõni siiski on. Kui seniajani olid need korralikud, siis kuivatist läbi käinuna läksid need viltusteks, st küljeõmblused pole enam sirged.
Riiete kulumine on ka kindlasti suurem.

Aga kõiki neid eelpooltoodud puudusi arvestades, julgen ma ikkagi soovitada. Nt oma sulepadjad pesin/kuivatasin ära ja need on tõesti nagu uued.
Ainult, et triikima peab ikka kui päriselt sirged riided meeldivad, seda ei maksa loota.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina (meesterahvas) põhimõtteliselt kasutan kõikide oma riiete pesemiseks pesumasinat ning kuivatamiseks kuivatit. Kui riideese peaks nende kasutamise tõttu kasutuskõlbmatuks muutuma, siis minu jaoks on see ebakvaliteetne ese.
Kuivatit soovitan väga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Pesukuivati ost

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.