Esileht Kodunurk pesupesemine sortide kaupa

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: pesupesemine sortide kaupa

Postitas:

Lugesin sealt mustade teksade teemast, et soovitati, pese musta värvi asju ainult koos mustade asjadega. Ka varem olen lugenud soovitusi, valged ainult valgetega, kirju ainult kirjuga jne. Eri materjalid veel lisaks, sa ei saa ju panna kokku linasesegust valget suvepluusi kootud valge pluusiga. Või siidist valge pluusiga.
Panin just pesu pesema ja oli suur probleem saada masin täis. Panin pessu seekord aluspesu ja sokke, samuti ühed teksad. Panin need pessu 40 kraadiga ja programmiga, mis peseb 1 tund 45 min. Sorteerisin välja kuhjakese riideid õrnpesu jaoks: mehe ja enda töölkäimise pluusid, ühed spordipüksid ja samuti ühe enda kleidi. Eraldi jäid oma korda ootama veel kaks valget köögirätikut, mida tahaks pesta 60 kraadiga ja enne seda valgendis hoida. Sinna pessu lisan ilmselt ka vannitoarätikud ja saunalinad, kuigi neile piisaks ka 40 kraadist. Aga mul on nagu tõrge panna koos pessu aluspesu, sokid, tumedad teksad ja heledad vannitoa- ning saunarätikud. Isegi mitte niivõrd värvi, kui just puhtusastme pärast. Sokid ja see rätik, millega pärast nägu kuivatan, koos pesus – ei meeldi mulle see mõte. Ilmselt see on lihtsalt kiiks, aga eks ole hullemaidki kiikse.
Minul ongi peamiselt kaks programmi käigus, aluspesu, sokkide ja teksade jaoks 40 kraadi ja tund 45 min. Ning pluuside jaoks ja spordiriietele õrnpesu 50 min ka 40 kraadi. Pöörete arvu saab reguleerida, selle esimese kategooria lasen tsentrifuugida 800-ga ja teise 600-ga.
Meid on peres kolm inimest ja paras probleem on masinatäis kokku saada. Korra nädalas peaks ikka kumbagi pesusorti pesema, muidu saavad osad asjad otsa. Mehe töösärgid esmajoones. Need ei ole mitte puuvillased triiksärgid, mida ma peseks karmima programmiga, vaid mittetriigitavad sünteetikast kudumitaolised esemed.
Millised esemed te kokku panete ja mis programmiga pesete? Kas pole probleemi masinatäis kokku saada või pesetegi 3-4 asja korraga, masin pooltühi või tühjemgi kui pool?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen kokku ainult vasaku jala (või siis parema) sokid ühte pesukorda. ja siis emme ja issi alukaid kokku ei pane, sest siis tuleb palju väiksed alukaid, aga ma juba natukene suurem, väikseks jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kolme inimese peale saan nädalas enamasti piisava koguse musta pesu, mida võimalik sorteeritult pesta.
kui ei saa, siis jäävad mustapesukasti liigikaaslasi ootama. või teen kompromissi ja panen kokku asjad, mis tavaliselt pesen teises koosluses, nt õrna pesu juurde mõne saunalina. või kasutan igaks juhuks värvipüüdmislappe.
sokke pesen rahumeeli koos köögirätikutega, must pesu on minumeelest kõik üks must pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma nii ranagelt ei vaata. Ikka tume tumedaga, aga tumeon ka tumelilla, tumepunane, tumeroheline jne. Mis riided materjali järgi kokku lähevad – eelkõige vaatan pesemisjuhist, mitte ei nuputa ise. Kui pesemisjuhis on eri materjalidel sama, siis lähevad koos.

Lpase don väikesed ja neile igapäevaselt peamiselt 100% puuvillane pesu. Heledad riided pesen koos voodipesuga 60 kraadi juures. Voodipesu on meil ka pigem hele. Heleda pesuga kasutan alati ka neid värvipüüdjaid. Samuit kui värvilise sekka satub midagi kahtlast, nt uus punane asi, mis võib heledamad rohelised riided laiguliseks muuta vmt.

Tavaliselt on mul nädalavahetusel 3 pesukorda – tume pesu (sh ka teksad sõltumata värvist, valgeid mul polegi) 40 kraadi, hele pesu 60 kraadi, värviline pesu 40 kraadi. Õrnad kangad pesen tõesti eraldi, aga neid iga kord pole. Olen natuke prakitlise meelega ja riideid ostes üritangi mõelda, et igapäevariidedi saaks ikka koos pesta ja sellised eripesu nõudvad asjad on pigem harva kandmiseks, pidulikel puhkudel vmt.

Peres on 4 liiget.

Tume pesu saab alati pilgeni täis (mehe teksad juba võtavad palju ruumi, ta pea 2 m). Värviline saab ka enm-vähem täis, heledat on kõige vähem, aga pesta on vaja – heledad on peamiselt aluspesu, ööriided ja vanema tüdruku lasteaiapluusid – just selle mõttega, et plekid kõik 60 kraadiga maha pesta 😀 Nagunii igal õhtul viskan pessu, aga lihtsalt väiksemõõtmelised riided on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laias laastus jagan neljaks:
Tume pesu 40C*
Valge pesu 40C*
Värviline pesu 40C*
Kõik rätikud ja voodipesud 90C*
Mõned üksikud asjad ja villased asjad pesen eraldi, aga neid ei kogune ka iga nädal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 16:52; 15.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see kes soovitas pesta musti ainult mustade asjadega koos. Üldiselt ma ei higista masinat täis saada, kui on pool, siis on pool kokkusobivat samal temperatuuril ja sama pesurežiimiga pesu. Masin ju võtab ka vett ning elektrit vastavalt, geeli panen samavõrra vähem.

Musti teksaseid on meil kodus kokku vist 8-9 paari, sest meeldivad kõigile, küll koguneb nädalaga pesuports. Voodipesu on kõik valge, samuti sobib. Vähesed punased asjad rangelt eraldi, need annavad värvi niikaua kuni koos seisavad. Käterätid on värvilised, aga kõik tumedamas värvitoonis ning jälle ei sega koos pesemist. Joped ja muu selline käib niigi eraldi pesus. Värvipüüdmislapid on ka vajadusel masinas. Üldiselt on pesutulemused sellist sebimist väärt. Pesus rikutud asjade asendamine läheb igatahes kallimaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib üsna lihtsalt, laias laastus jagunevad pesuportsud masinasse kolmeks:
1) voodipesud, rätikud – 90 kraadiga,
2) mehe ja minu riided (valgeid või heledaid asju meil eriti kummalgi ei ole, kanname üsna tumedaid riideid, nii et pole ohtu, et midagi rikutud saab), 40 kraadiga,
3) laste riided (lasteaia siseriideid, nt T-särgid, kleidid, retuusid + aluspesu), 40 kraadiga.

Mõnikord teatud õrnemast kangast enda riideid pesen eraldi, aga suurem osa riideid saab kenasti ühiselt 40 kraadiga pesta. Aluspesu vaatan värvi järgi, kas lähevad lastea asjadega koos pessu või minu ja mehe riietega koos. Kui on midagi valget, nt lastel pidulikud pluusid vmt, siis selliseid asju eelistan üldse käsitsi pesta, kui on tavalised valged igapäevasjad (lastel sokid või aluspesu), siis kannatab neid kenasti kirjude riietega 40 kraadi juures koos pesta, ei ole värvi muutnud. Kui on lastel mõni uus asi väga erksat värvi ja on kahtlus, et võib pesus värvi anda, siis proovin kraani all kuuma veega järgi, kas annab tooni või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sellised komplektid: laste sokid koos tumedamate pluusidega jms, laste aluspesu koos tumedamate või heledamate pluusidega, villased asjad, spordiriided, joped ja muud paksemad talveasjad mis peaksid mingil määral vett hülgama, täiskasvanute aluspesu koos mõningate heledamate pluusidega vms, täiskasvanute sokid koos tumedamate pluusidega mis kanatavad 60 kraadist pesu, voodipesu ja käterätid, valged ja heledad asjad, punastes ja kollastes toonides riided, teksad jms koos tumedamate või sinistes ja rohelistes toonides pluusidega, tööriided (mõnikord koos komplektis masinas pestavate jalatsitega).
Olen üsna suur sorteerija, samas mõni asi peab jälle pikemalt mustapesukastis oma järge ootama. Kasutan nii täis kui ka poole masina programme ja kiirpesu (umbes neljandik masinast) kui on väiksem ports korra seljas olnud spordiriideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil värvide järgi sorteerimist pole, kuna mõlemad mehega oleme teksapüksid+tumedam särk stiili viljelejad, kodus kanname ka puuvillaseid tumedaid vabaajariideid (dresse). Seega kõik igapäevased kodused ja tööl käimise riided lähevad pesemisele ühe sordina (cotton või color, 40 kraadi). Sinna hulka ka sokid ja aluspesu (puuvillane).
Eraldi pesen
– spordiriideid (30 kraadi)
– väga musti riideid (maatööd vms, 40 kraadi)
– voodiriided ja käterätid (60 kraadi)

Täiesti omaette ja vastavalt vajadusele pesen nt õrna pesuprogrammiga mitte puuvillast aluspesu, kirjusid või heledaid kleite värvide järgi, mehe triiksärke heledaid/tumedaid eraldi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on neli inimest ja nädalas tuleb ca 10 laadungit pesu. Sellest võib-olla kolm-neli ei ole täis masinatäied: mehe valged triiksärgid, mehe värvilised triiksärgid ja kas minu aluspesu õrnpesu programmil, villased, mõned üdini porised tossud vmt. Spordiriideid tuleb tavaliselt kaks masinatäit, sest meil tegeletakse aladega, kus pidevalt õues märjaks või sopaseks saab.

Ülejäänud ca kuus masinatäit on:
– Väga tumedad ja musta värvi riided, 40C
– Natuke heledamad, kuid siiski pigem tumedad riided (nt hallid, helesinised), 40C
– Roosad ja punased riided, 40C
– Hele värviline pesu, nt. valgel põhjal triibulised T-särgid, kollased, beežid jmt. – 40C
– Valge pesu, 60C
– Voodipesu ja käterätid, 60-90C

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

– voodipesu ja käterätid 90 C (aga mitte esimesel paaril pesukorral)
– tumedad pesud 30-40 C
– kirjupesu 40 C
– valged asjad 30 C (v.a. lumivalged puuvillased sokid, mis on koos voodipesuga 90C)

Kõik joped jms pesen täitsa eraldi, ühe või kahe kaupa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:30; 12.10 19:23; 15.10 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan vaid seda, et miski pesus teiselt esemelt värvi ei saaks, ja et vill ja siid saaksid pestud õrna vahendi ja programmiga.
Sellist kiiksu mul ei ole, et sokid ja näorätt koos pesus ei võiks olla.
Elan üksi ja pesukoguste kokku saamisega probleemi ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meil tavaline:

voodipesud & rätikud – puuvillaprogramm 60 C
valged ja väga heledad (pigem suvel) 40 C
tume ja kirju pesu, spordiriided 30 C.

Voodipesu on puuvillsatiin, ja märkega 60 C. Ilmselt linast võiks kuumemaga ka pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik need satiinid kannatavad tegelikult 90 C ka (kui paar korda on läbi pestud juba), pesumasinate temperatuur on tegelikult palju madalam kui need näidikud väidavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:30; 12.10 19:23; 15.10 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen pea kõike 50 kraadi juures ja kiirprogrammiga, voodipesu 60 kraadi juures ja tavaprogrammiga. Kokku panen laias laastus tumedad tumedaga ja heledad heledaga. Eraldi pesen villast ja väga õrna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tumedat/värvilist voodipesu pesete 90 kraadiga, kas värvidest ka midagi järele jääb? Ma ei julge ise üle 60 kraadi pesta, pesemisjuhend ütleb üldse 40 kraadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 2 täiskasvanut ja üks väikelaps. Pesen eraldi tumedad, heledad, punased, kollased-oranžid ja heledamad kirjud, villased, spordiriided. Tumedad ja heledad saavad kiiresti täis, teistega mõnikord natuke ootan. Kui värvi järgi sorteerida, siis püsivad asjad ilusamana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jälle mõtlen kas panna kokku lapse sokid ja pluusid,eriti kui sokkidega mustal põrandal käinud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jälle mõtlen kas panna kokku lapse sokid ja pluusid,eriti kui sokkidega mustal põrandal käinud ?

Miks mitte, kui nad värvi ei anna? Sellise programmiga, mis sokid ka puhtaks peseb. Või pelgad, et see oleks pluusidele liig?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tumedat/värvilist voodipesu pesete 90 kraadiga, kas värvidest ka midagi järele jääb? Ma ei julge ise üle 60 kraadi pesta, pesemisjuhend ütleb üldse 40 kraadi.

Voodipesu peab pesema vähemalt 60 kraadiga, muidu tolmulestad ei hävi. Enamus värvilist voodipesu kannatab selle vabalt välja. Mis ei kannata, see ei sobi lihtsalt voodipesuks ja tuleks niikuinii ära visata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 13:30; 12.10 19:23; 15.10 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan vastavalt sellele, millist pesu parasjagu on.
Võimalikud variandid:
– valge eraldi ja vastava vahendiga, kui seda on palju, või koos heledaga
– must eraldi ja vastava vahendiga, kui seda on palju, või koos tumedaga
– punane ja roosa eraldi, sest seda värvi riideid on praegu palju. Kui lapsed olid väiksemad, siis oli kollane/oranž eraldi, sest seda oli rohkem.
– õrn pesu kõik koos (villane, siidine, kerget pesu vajav)
– voodipesu, kui seda on palju. Kui üksikud asjad, siis vastavat värvi pesu hulgas.
– erilised asjad (eriti mustad tööriided või miltec või jalanõud või …)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tumedat/värvilist voodipesu pesete 90 kraadiga, kas värvidest ka midagi järele jääb? Ma ei julge ise üle 60 kraadi pesta,

Miks? Kas uni saab rikutud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 16:52; 15.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hele, tume, joped ja muud mis peaks veekilndlad olema, villane(käsitsi). Rohkem ei sorteeri, meil pole rohkem vaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiliselt värvi järgi, kuna materjal on valdavalt puuvill. Hele, tume (sh tumeroheline, sinine, must, hall), punane (sh roosa). Voodipesu pesen koos heleda pesuga (k66girätid, valge aluspesu ja tsärgid) 60 kraadi, mustad riided tavaliselt 40 kraadi (kuumalt pestes kipub must luituma). Ka pesugeel on heledale ja tumedale.
Kui pesta mustad riided koos tumedaga, siis tõesti püsivad värvid kauem ilusad. Kui pesta mustad ja valged riided koos, siis on lõpuks mitte mustad ja valged vaid helehallid ja tumehallid riided 😛 Isegi kui satub mõni roosa sokk nt tumedatega pessu, on pärast lausa värvivahe näha sokkidel.
Päris eraldi pesen villased (käsitsi, kui vähegi viitsin) ja spordi jms hitech riided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorteerin nii värvi kui ka temperatuuri järgi ning vajadusel kogun. Kord nädalas saab kokku masinatäis vannilinu, käterätikuid, mis siis lähevad 60 kraadiga pessu. Kuna neid ka mitmeid eri värve, siis püüan eraldi pesta nii tumedad kui heledad. Aga kuna neid piisavalt, siis kannatb oodata kuni masin täis. Kord kahe nädala tagant vahetan voodipesu, mis ka 60 kraadiga ja seda saab siis kombineerida ka käterättide ja vannilinadega. Tumedaid, 40 kraadiga pestavaid asju pole mingi probleem masinatäis nädalaga kokku saada, eriti sügis-talvisel ajal. Mõnikord satuvad sinna hulka ka muud värvilised, aga tavaliselt tuleb ikka masinatäis musti-tumesiniseid ja siis teine pisut heledamaid värvilisi. Valgete ja heledatega juhtub küll nii, et mõnikord panen pooliku masinatäie pessu, sest kaua sa neid ikka korjad ja ootad. Suvel muidugi on just heledamaid rohkem kui musti. Kord nädalas saab kokku peaaegu masinatäie spordiriideid, mis eraldi programmiga. Villaseid ja õrnpesu asju koguneb paari nädala tagant selline kogus, et masina töölepanek ei tundu raiskamisena. Ka vahenditest kasutusel erinevad – nii valgele, värvilisele, tumedale, villale-siidile kui ka spordiriietele. Tavapäraselt tuleb siis nädalas pesta 4-5 masinatäit pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame kahekesi. Riided lähevad 30 või 40 kraadiga, oleneb riietest. Eraldi riieid materjali ega värvi järgi ei sorteeri, sest masin jääks liiga tühjaks. Voodipesu ja kõik rätikud pesen 60C. Et värviga õnnetusi ei juhtuks, pesen tavaliselt enne esimest kasutamist voodipesu ja rätikud läbi 40C-ga ja need mis esimese peksuga värvi kaotavad, ei anna 60C-ga pestes teistele värvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on harjumus spordipesu pesta spetsvahendiga alati eraldi masinatäis ja õrn pesu eraldi programmiga masinatäis.
Edasi vaatan rohkem materjalide järgi.
Kui pesu on vähe, siis eraldan vaid tumedad ja heledad eraldi masinatäieks. Lisan alati ka värvipüüdjaid.
Villaseid asju mulle eriti masinas pesta ei meeldi.
Päris villapesu programmi kasutan kui on ikka viimane häda. Rohkem meeldib käsitsi pestud villased esemed. Võtab aega, aga jääb ilusam.
Nii et ma olen selline materjalide friik.

Erinevate bakterite segunemist pesumasinas ma ei karda, sest meil keegi ei veeda oma päeva ohtlike keemiliste ainete keskkonnas. Kõik ülejäänu peaks alluma vee ja seebi hävitavale mõjule.
Ja kui ei allu, siis ei aita ka eseme pesemine. Pesu pealt leiab see tee sinu kehani igal juhul.
Siis peaks pesema pereliikmete pesu eraldi ja ka muul ajal vältima kehalist kontakti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk pesupesemine sortide kaupa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.