Esileht Hobinurk Petulehelt tellimus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Petulehelt tellimus

Postitas:

Tellisin pea kuu tagasi soovituse peale ühelt välismaiselt lehelt lasteriideid. Olin liiga kiire, kohe varsti soovitaja ütles, et see on pettus, ära telli. Tegu oli tehtud, pank raha ülekandmist peatada ei saanud. Panin kaardi kinni, tellisin uue. See koduleht saatis mulle tellimuse jälgimise numbri. Vaatasin seda aeg-ajalt. Liikus. Täna nägin, et tollideklaratsiooni tahab, aga mulle teadet pole saadetud. Helistasin Omnivasse. Seal öeldi, et see pakk on hoopis meesterahva nimel ja sees pole ka neid asju, mis ma tellisin.

Kas keegi on sama petuskeemi otsa sattunud? Huvitav, miks sellest midagi kuulda pole, et nii tehakse. Välismaal küll vist tavaline. Ma muidu ei telli suvadelt lehtedelt nii, aga jah, soovitati ja olid liiga head hinnad… sain mööda pükse. Kas pangaga on mötet raha tagasiküsimisega jännata? Kardan, et ka nemad ei saa ühendust müüjaga ja pean lihtsalt pangale ka veel maksma selle teenuse eest…

Mingit nöu kellelgi?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui krediitkaardiga tegid, siis äkki visa/mastercard saab aidata. Aga kuna said paki jne, siis ei ole see vist “päris” pettus.

Olen ise ka tellinud petulehelt (googeldades tekitavad osad petturid otsingutulemuse järgi soovitud asjadega “kaupluse”), kusjuures ühed tossud sain täiesti kätte ja õiged asjad (no otse hiinast, seega mitte ÕIGED õiged, vaid õiged asjad, aga mitte originaalpakendis jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, pakki ma ei saanudki, see oli kellegi teise pakk seal tollis. Mul oli ainult jälgimiskood. Minule pole arvatavasti pakki teele pandudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kord ka tellinud mehele kingad suvaliselt lehelt, saime paki ka, aga minu mehe 46 nr kingade asemel olid pakis 38 nr hoopis teine firma ja mudel. Me ei teinud midagi, lugesime koolirahaks ja elasime edasi. Aga kuidas Omniva teab, mis selles saabunud pakis on, Omniva ometi ei tee ju suvalise meesterahva nimele tulnud pakki lahti?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas Omniva teab, mis selles saabunud pakis on, Omniva ometi ei tee ju suvalise meesterahva nimele tulnud pakki lahti?

Ilmselt käivad paki numbriga  kaasas ka esemete nimetused ja nende pildid. Mina olen jälgimisnumbrile vajutades  näinud kogu tellimust, isegi siis, kui ma pole seda pakki ise tellinud, aga see on mulle saadetud.  Ehk on Omnival sama võimekus. Või pigem – saatja on selle vahendavatele firmadele  võimalikuks teinud. Ei pea keegi reaalselt pakki avama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te tegelete selliste asjadega?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te tegelete selliste asjadega?

Tavaliselt ei tegelegi. Sain soovituse, et head hinnad ja ei raisanud aega taustainfi ega muu peale. Usaldasin pimesi.

 

Aga ma imestan, miks Swed ei lase peatada makset. Broneeritud oli raha mitu päeva, enne kui maha läks. Kui ma ise tean, et jama leht oli jne, siis vöiksid ju vastu tulla. Nad nagu ise aitaksid kaasa pettusele.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga ma imestan, miks Swed ei lase peatada makset. Broneeritud oli raha mitu päeva, enne kui maha läks. Kui ma ise tean, et jama leht oli jne, siis vöiksid ju vastu tulla. Nad nagu ise aitaksid kaasa pettusele.

pangale on väga ressurssinõudev selliste makse tagasikutsumistega tegeleda. Ja inimene peab ikka ise vaatama, kuhu oma raha saadab.

Olge ka väga ettevaatlikud nende Omniva linkidega, seda enam kui tead, et asi kahtlane.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel krediitkaartidel on ostukindlustus. Uuri enda oma, äkki sel oli ka ja saad  raha tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin pea kuu tagasi soovituse peale ühelt välismaiselt lehelt lasteriideid. Olin liiga kiire, kohe varsti soovitaja ütles, et see on pettus, ära telli. Tegu oli tehtud, pank raha ülekandmist peatada ei saanud. Panin kaardi kinni, tellisin uue. See koduleht saatis mulle tellimuse jälgimise numbri. Vaatasin seda aeg-ajalt. Liikus. Täna nägin, et tollideklaratsiooni tahab, aga mulle teadet pole saadetud. Helistasin Omnivasse. Seal öeldi, et see pakk on hoopis meesterahva nimel ja sees pole ka neid asju, mis ma tellisin.

Kas keegi on sama petuskeemi otsa sattunud? Huvitav, miks sellest midagi kuulda pole, et nii tehakse. Välismaal küll vist tavaline. Ma muidu ei telli suvadelt lehtedelt nii, aga jah, soovitati ja olid liiga head hinnad… sain mööda pükse. Kas pangaga on mötet raha tagasiküsimisega jännata? Kardan, et ka nemad ei saa ühendust müüjaga ja pean lihtsalt pangale ka veel maksma selle teenuse eest…

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> Mingit nöu kellelgi?

Ma ei saa aru, miks sa ei ütle, mis nimelisest kohast tellisid!

Et ikka nii tore, kui sealt tellides veel keegi tünga saab?…

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin pea kuu tagasi soovituse peale ühelt välismaiselt lehelt lasteriideid. Olin liiga kiire, kohe varsti soovitaja ütles, et see on pettus, ära telli. Tegu oli tehtud, pank raha ülekandmist peatada ei saanud. Panin kaardi kinni, tellisin uue. See koduleht saatis mulle tellimuse jälgimise numbri. Vaatasin seda aeg-ajalt. Liikus. Täna nägin, et tollideklaratsiooni tahab, aga mulle teadet pole saadetud. Helistasin Omnivasse. Seal öeldi, et see pakk on hoopis meesterahva nimel ja sees pole ka neid asju, mis ma tellisin.

Kas keegi on sama petuskeemi otsa sattunud? Huvitav, miks sellest midagi kuulda pole, et nii tehakse. Välismaal küll vist tavaline. Ma muidu ei telli suvadelt lehtedelt nii, aga jah, soovitati ja olid liiga head hinnad… sain mööda pükse. Kas pangaga on mötet raha tagasiküsimisega jännata? Kardan, et ka nemad ei saa ühendust müüjaga ja pean lihtsalt pangale ka veel maksma selle teenuse eest…

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> Mingit nöu kellelgi?

Ma ei saa aru, miks sa ei ütle, mis nimelisest kohast tellisid!

Et ikka nii tore, kui sealt tellides veel keegi tünga saab?…

Pole vahet, neid välismaiseid e-poode on sadu tuhandeid, mis on pettusele üles ehitatud. Ei jõua sa neid kõiki foorumist meelde jätta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin pea kuu tagasi soovituse peale ühelt välismaiselt lehelt lasteriideid. Olin liiga kiire, kohe varsti soovitaja ütles, et see on pettus, ära telli. Tegu oli tehtud, pank raha ülekandmist peatada ei saanud. Panin kaardi kinni, tellisin uue. See koduleht saatis mulle tellimuse jälgimise numbri. Vaatasin seda aeg-ajalt. Liikus. Täna nägin, et tollideklaratsiooni tahab, aga mulle teadet pole saadetud. Helistasin Omnivasse. Seal öeldi, et see pakk on hoopis meesterahva nimel ja sees pole ka neid asju, mis ma tellisin.

Kas keegi on sama petuskeemi otsa sattunud? Huvitav, miks sellest midagi kuulda pole, et nii tehakse. Välismaal küll vist tavaline. Ma muidu ei telli suvadelt lehtedelt nii, aga jah, soovitati ja olid liiga head hinnad… sain mööda pükse. Kas pangaga on mötet raha tagasiküsimisega jännata? Kardan, et ka nemad ei saa ühendust müüjaga ja pean lihtsalt pangale ka veel maksma selle teenuse eest…

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> Mingit nöu kellelgi?

Ma ei saa aru, miks sa ei ütle, mis nimelisest kohast tellisid!

Et ikka nii tore, kui sealt tellides veel keegi tünga saab?…

Pole vahet, neid välismaiseid e-poode on sadu tuhandeid, mis on pettusele üles ehitatud. Ei jõua sa neid kõiki foorumist meelde jätta.

ma arvan, et ikka on vahe küll ja teiste mälu pärast pole vaja muretseda

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ilusti küsitud. nameitoutlet.com oli see. Ma isegi ei usu, et see leht niisama guugeldades välja tuleb. Kuidas soovitaja selle leidis, ei kujuta ettegi.

Mul on deebetkaart. Panga infotelefonist öeldi, et saab mingi asja algatada. Et pean saatma kogu kirjavahetuse neile ja siis nad proovivad müüjalt raha saada. Kui müüja isegi minuga ei suhtle, miks ta peaks pangaga suhtlema? Et ma ei usu, et on mötet seal midagi algatada. Sellel teenusel on mingi tasu ka, seega kaotaksin veel rohkem, kui juba…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin pea kuu tagasi soovituse peale ühelt välismaiselt lehelt lasteriideid. Olin liiga kiire, kohe varsti soovitaja ütles, et see on pettus, ära telli. Tegu oli tehtud, pank raha ülekandmist peatada ei saanud. Panin kaardi kinni, tellisin uue. See koduleht saatis mulle tellimuse jälgimise numbri. Vaatasin seda aeg-ajalt. Liikus. Täna nägin, et tollideklaratsiooni tahab, aga mulle teadet pole saadetud. Helistasin Omnivasse. Seal öeldi, et see pakk on hoopis meesterahva nimel ja sees pole ka neid asju, mis ma tellisin.

Kas keegi on sama petuskeemi otsa sattunud? Huvitav, miks sellest midagi kuulda pole, et nii tehakse. Välismaal küll vist tavaline. Ma muidu ei telli suvadelt lehtedelt nii, aga jah, soovitati ja olid liiga head hinnad… sain mööda pükse. Kas pangaga on mötet raha tagasiküsimisega jännata? Kardan, et ka nemad ei saa ühendust müüjaga ja pean lihtsalt pangale ka veel maksma selle teenuse eest…

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> Mingit nöu kellelgi?

Ma ei saa aru, miks sa ei ütle, mis nimelisest kohast tellisid!

Et ikka nii tore, kui sealt tellides veel keegi tünga saab?…

Pole vahet, neid välismaiseid e-poode on sadu tuhandeid, mis on pettusele üles ehitatud. Ei jõua sa neid kõiki foorumist meelde jätta.

Appi, mul pole kunagi mõttessegi tulnud, et jätaks õige mingite kahtlaste poodide nimesid endale veebist meelde.🤣

TA palus nõu, kas ta veel võiks oma raha tagasi saada või on rong läinud.

Kui ta ei ütle veebipoe nime, ei saa ju vaadata, kas on lootusetu keiss või on tegu “halli” saidiga, kust saab tagasi see, kes vaevub selle väikse raha eest neid kottima.

Kui kõik kes satuvad petupoe ohvriks, selle poe nime kohe netti riputaks, vahet pole kas siia või kuhugi mujale, siis selline tegevus päästab igal järgneval ööpäecal vähemalt nende tellijate raha, kes enne tellimist selle poe nime guuglisse toksivad ja poelehe aadressi nt whois’is kontrollivad. Niikaua, kuni petturi nime ei taheta öelda, aga samas oma raha tahetakse tagasi, siis niikaua kuni petetud ei julge poe nime öelda, niikaua on see pood üleval ja müüb kõigile järgmistele tuhandetele ja tuhandetele õhku niikaua täie rahuga edasi, kuni tekivad need, kes kuulutavad selle saidi nime igas foorumis, igal sotsmeediatasandil, iga vastavateemalise uudise all, saadab bläkkliste koostavatele veebitegutsejatele ja kõikidesse keskkondadesse, kuhu üleüldse veel keegi saab teab või oskab.

ja see on tõhusaim viis neid uusi tellimishuvilisi hoiatada, kes kasvõi guuglisse lühiotsingu viitsivad peale avalikudtamist trükkida.

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin mõni aasta tagasi ka ühelt välismaiselt saidilt saapad. Pakki kätte saades tundsin juba läbi paki, et asi on vale. Seal ei saanud kohe kuidagi olla saapaid sees – pigem mingid väiksed õhukesed sussid.

Pakki lahti tehes vaatasid vastu odavad hiina tossud, mis haisesid meeletult mingi kemikaali järgi.

Veebipoe omanikuga suhtlus ei andnud tulemusi. Mulle vastati küll, aga umbes niimoodi, et nemad midagi muuta ei saa, ja nii on. Mingit raha tagasi ei saa.

Pöördusin panka. Aega võttis, aga asja sai – kogu raha sain tagasi. Ja kogu selle hullu jama kompensatsiooniks sain tasuta haisevate tossude omanikuks. Loomulikult ei saatnud ma neid müüjale tagasi.

Ilmselgelt sellised “ettevõtted” mängivadki selle peale, et inimene ei viitsi jamama hakata ning võtavad seda kui kooliraha. Nii et tegelikult – isegi, kui näib lootusetu ettevõtmine, siis võiks püüda panga kaudu raha tagasi saada. Eriti, kui ost on tehtud krediitkaardiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole krediitkaarti, tavalise pangakaardiga tegin ostu. Kui müüja mulle ei vasta, miks peaks nad pangale vastama? Sest raha tagasi saab ju vaid siis, kui müüja selle tagasi annab. Vöi ma eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole krediitkaarti, tavalise pangakaardiga tegin ostu. Kui müüja mulle ei vasta, miks peaks nad pangale vastama? Sest raha tagasi saab ju vaid siis, kui müüja selle tagasi annab. Vöi ma eksin?

Uuri ka panga ja pangakaardi ostukindlustust näiteks. Krediitkaardifirmadega on lihtsam, nemad on arvestanud pettustega ja kliendile maksvaad raha tagasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin ka analoogse outlet-veebipoe õnge, esimest korda elus ja loodetavasti ka viimast. facebook’is vist viskas reklaami ette.

peast käis läbi küll, et äkki on pettus, seega väga suure summa eest ei tellinud. hinnad olid muidugi ca 2 x tavahindadest odavamad, seega oleks võinud targem olla, aga ju odavad hinnad pimestasid 🙂

leht oli väga professionaalselt üles ehitatud. guugledades infot ei leidnud, et tegu oleks scam’iga, aga ju siis oli nii uus leht, et keegi polnud veel jõudnud tünga saada.

meilile tulid ilusti tellimuse kinnitus, paari päeva pärast väljasaatmise kinnitus koos jälgimisnumbriga. lõpuks jõudis pakk, nagu teemaalgatajalgi, kirjade järgi justkui kohale ja olin selle ka enda teadmata vastu võtnud, aga loomulikult midagi ei saabunud. ütleme nii, et sain oma veast üsna ruttu aru, kuid ei viitsinud mõnekümne euro pärast midagi ette võtta ja võtsin raha kaotust kui kooliraha. mõned nädalad peale ostu veebilehte enam ei eksisteerinud. ju siis senikaua pumbati kergeusklikelt raha, kuniks esimesed ostjad aru said, et tegemist oli pettusega ja kisa tõstsid.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma imestan, miks Swed ei lase peatada makset. Broneeritud oli raha mitu päeva, enne kui maha läks. Kui ma ise tean, et jama leht oli jne, siis vöiksid ju vastu tulla. Nad nagu ise aitaksid kaasa pettusele.

pangale on väga ressurssinõudev selliste makse tagasikutsumistega tegeleda. Ja inimene peab ikka ise vaatama, kuhu oma raha saadab.

Olge ka väga ettevaatlikud nende Omniva linkidega, seda enam kui tead, et asi kahtlane.

Tegelikult päris nii see ei ole, et pangal mingit vastutust ei ole. On küll. Tavaliselt lihtsalt neil ei olegi midagi teha, aga kui oli ainult broneeritud… Vot ei tea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te tegelete selliste asjadega?

Tavaliselt ei tegelegi. Sain soovituse, et head hinnad ja ei raisanud aega taustainfi ega muu peale. Usaldasin pimesi.

Aga ma imestan, miks Swed ei lase peatada makset. Broneeritud oli raha mitu päeva, enne kui maha läks. Kui ma ise tean, et jama leht oli jne, siis vöiksid ju vastu tulla. Nad nagu ise aitaksid kaasa pettusele.

Siin on ilmselt rohkem infot vaja hindamiseks, sest tegelikult pankadel on ka oma kohustused pettustega seoses. Ei ole nii, et inimese oma vastutus vaid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ilusti küsitud. nameitoutlet.com oli see.

Peale vaadates täitsa korralik leht tundub. Ja lehe allosas on veel kiri “trusted store” 😄

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin Saksamaalt hobivarustust. Täiesti korralikust ettevõttest. Selle spordialaga on nii, laokaupa ei saa osta, toode tehakse tellimuse peale vastavalt kliendile. Tarneaeg pool aastat. Aga… vahepeal tuli koroona ja siis ei saanud see ettevõte enam Hiinast vajalikke komponente. Kui ma tellimust tühistada tahtsin, sain vastuseks mingi häma. Kaks nädalat hiljem tuli teade, et ettevõte on saneerimisel ja oma rahalise nõude ettevõtte vastu võin esitada X liidumaa kohtusse. Panga kaudu sain ma oma makstud raha tagasi. Pangal on võimalik makse tagasi kutsuda, kui sa suudad tõestada, et pole ostetud toodet saanud. Minu meelest oli ka mingi teenustasu, aga kui kaotada on neljakohaline summa, siis see teenustasu on kommiraha. Mingi paarikümne euro pärast ma ilmselt ei viitsiks jamada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et nende petulehtede üheks tunnuseks on, et lehel jookseb pidevalt info, kuidas mitu korda minutis on keegi kuskilt Euroopa riigist just mingi toote ostnud.  Piilusin ka korra seda mainitud veebilehte ja no tundub, et nt leedukad on üliagarad softshell kombede ostjad, iga kolme sekundi järel sai mõni leedu laps omale uue kombe 🙂 Ei ole täheldanud, et ausatel veebilehtedel  säärat infot kuvataks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole “ära mõtle, osta kohe, sest muidu saab otsa!” ahnuse stimuleerimiseks 🙂 Mõnes veebilehes on neid ka, kas isegi mitte h&m kodulehel, aga enamasti lõppevate laojääkide korral.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale vaadates täitsa korralik leht tundub. Ja lehe allosas on veel kiri “trusted store”

Mis link? Minul ei anna üldse mitte midagi sellist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale vaadates täitsa korralik leht tundub. Ja lehe allosas on veel kiri “trusted store”

Mis link? Minul ei anna üldse mitte midagi sellist.

nameitoutlet.com

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nameitoutlet.com

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nameitoutlet.com

Imelik. Mul teeb ilusti lahti.

https://nameitoutlet.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik. Mul teeb ilusti lahti. https://nameitoutlet.com/

Avades su lingi: annab: Warning-n***S

The website is under maintenance

Kodus, mäkis. Sama oli päeval ettevõtte arvutis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik. Mul teeb ilusti lahti. https://nameitoutlet.com/

Avades su lingi: annab: Warning-n***S

The website is under maintenance

Kodus, mäkis. Sama oli päeval ettevõtte arvutis.

Siis on ju hästi, et skämm sinuni ei pääse 🙂

Mul kusjuures arvutis viskas sama pildi ette, kuid telefonis sain ligi sellele petulehele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Hobinurk Petulehelt tellimus