Esileht Väikelaps Pidev köha

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Pidev köha

Postitas:

3-aastasel lapsel üle nädala köha. Midagi muud nagu viga pole, ka nohu mitte. Laps saab käia nädala lasteaias, siis jälle nädala kodus. Teine lasteaia-aasta. Oleme allergoloogi juures käinud, aga kuna nii pikad järjekorrad, siis pole õnnestunud köha ajaks ajastada. Nahatestid olid korras, arst kehitas õlgu ja kirjutas leebe astmarohu. Aga ka sellega tuleb köha. Mõistus otsas juba, panin uuesti allergoloogi juurde aja, aga suuri ootusi pole. Kas keegi on veel sellise terviseprobleemiga maadelnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:57; 22.11 08:14; 22.11 10:52; 22.11 18:54; 22.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üle nädala (vahepeal kaob täiesti) või pigem üle nädala aktiveerub häirivamaks ja tegelikult köhatab koguaeg?
Mu lapsel kestis peale üht viirushaigust pidev köha nn lainetena (mõni päev vähem mõni päev rohkem selliste nädalaste tsüklitena) üle kahe kuu ja samuti allergiatestid puhtad, kopsud-bronhid puhtad, ka astma püsiravi mitmendat aastat peal ja kahtlustati ka juba tikke jne
Mandlid, adenoid opereeritud.
Perearst leidis põhjuse olevat ninaneelu nohus ja vaatamata minu skeptilisusele (lapsel polnud ju tavapärast nohu?!) aitas meid allergikutele ja kroonilise nohu tarvis retseptiga ninna pihustatav Nasonex, mis nädalags likvideeris probleemi.
Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 07:49; 22.11 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaob nii palju, et vahepeal ajab teda köhima suur füüsiline aktiivsus (kui jookseb palju), aga muidu mitte. Ja köhaperioodil on ka hingamine teistsugune, nagu vilinaga ja hingeldav. Nohu jah pigem ei ole, võibolla vahel veab korraks ninaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:57; 22.11 08:14; 22.11 10:52; 22.11 18:54; 22.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane kirjeldus on küll pigem astmaatiku kirjeldus jah mitte kurguärritus nohust.
Astma raviskeeme on ka palju erinevaid ja selle õige ravimi ja skeemi leidmine võttis ka minu lapsel väga pikalt aega.
Kodu peaks selle pilguga hindama kas on midagi uut ärritust tekitavat – ala koduloom, uus vaipkate või muu tekstiil jne

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 07:49; 22.11 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane kirjeldus on küll pigem astmaatiku kirjeldus jah mitte kurguärritus nohust.

Astma raviskeeme on ka palju erinevaid ja selle õige ravimi ja skeemi leidmine võttis ka minu lapsel väga pikalt aega.

Kodu peaks selle pilguga hindama kas on midagi uut ärritust tekitavat – ala koduloom, uus vaipkate või muu tekstiil jne

Ei ole midagi, ei koduloomi, ei vaipu. Aga millegipärast võimenduvad need köhaperioodid haiguste ajal sügisel, suvel on vähem (aga siiski on).

Mõtlen, et kas on veel kellegi poole pöörduda peale perearsti. Üks tuttav soovitas alternatiivseid ravimeetodeid, aga ausalt öeldes puudub igasugune kogemus ja ei tea ka kedagi, kes oleks ses suhtes usaldatav. Mingid suvalised šarlatanid ei tuleks kõne allagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:57; 22.11 08:14; 22.11 10:52; 22.11 18:54; 22.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolakambris käite? Võiks plaani võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on õhk liiga kuiv.
Õhuniisutajast abi?
Ka mu tütrelnoli väga tihti kuiv ja lakkamatu köha, sellised köhahood millel ei näinud lõppu. Just öösel ja ka hommikul ärgates.
Oligi kerge astma.
Määrati Flixotide ja Aerolin inhalaatorit, 2 spreikorda ennem magamaminekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi, ei koduloomi, ei vaipu. Aga millegipärast võimenduvad need köhaperioodid haiguste ajal sügisel, suvel on vähem (aga siiski on).

Mu vanimal oli ka selline astma, mis ägenes haigusteperioodil, ma enam ei mäleta, kuidas seda nimetati. Sai mitu-mitu aastat rohtu ja teismeeas kasvas välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolakambris käite? Võiks plaani võtta.

Just võtsime plaani ja käisime. Eks aeg näitab, kas kasu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:57; 22.11 08:14; 22.11 10:52; 22.11 18:54; 22.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on õhk liiga kuiv.

Õhuniisutajast abi?

Ka mu tütrelnoli väga tihti kuiv ja lakkamatu köha, sellised köhahood millel ei näinud lõppu. Just öösel ja ka hommikul ärgates.

Oligi kerge astma.

Määrati Flixotide ja Aerolin inhalaatorit, 2 spreikorda ennem magamaminekut.

Ei ole õhk siiani kuiv olnud, mõõdame. Kui kuivemaks läheb, kasutame niisutit.

Perearst muudkui pakub Ventolini, aga olen seda ise kunagi kasutanud ja mõjus üpris halvasti, pani südame pekslema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:57; 22.11 08:14; 22.11 10:52; 22.11 18:54; 22.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ära ventolini lapsele anna. Mina olen ise asmaatik ja vahepel, kui astma ägenes ja uus atakk tuli, siis arst soovitas Ventolini. Mulle absoluutselt ei sobinud, pärast tarbimist tekkisid sellised tahtmatd värinad, mis ei tõmmanud koheselt tagasi ka. Päris pikalt tõmblesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Pidev köha