Esileht Ilu ja tervis Pidev pissihäda

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pidev pissihäda

Postitas:
Kägu

Ma ei saa mitte midagi juua (vett, kohvi jne), )sest siis ma ei jõua pissil ära käia. Vedelik justkui jookseb minust läbi. Öö jooksul käin vähemalt kaks korda pissil. Veresuhkur on normis. Olen 48. Menopausiga seotud hormonaalsed muutused on mul mingil määral ka juba olemas. Ootan lohutust, et ehk on veel keegi sarnaste vaevustega ja see kõik ei tähenda midagi hullu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa mitte midagi juua (vett, kohvi jne), )sest siis ma ei jõua pissil ära käia. Vedelik justkui jookseb minust läbi. Öö jooksul käin vähemalt kaks korda pissil. Veresuhkur on normis. Olen 48. Menopausiga seotud hormonaalsed muutused on mul mingil määral ka juba olemas. Ootan lohutust, et ehk on veel keegi sarnaste vaevustega ja see kõik ei tähenda midagi hullu.

Rase?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa mitte midagi juua (vett, kohvi jne), )sest siis ma ei jõua pissil ära käia. Vedelik justkui jookseb minust läbi. Öö jooksul käin vähemalt kaks korda pissil. Veresuhkur on normis. Olen 48. Menopausiga seotud hormonaalsed muutused on mul mingil määral ka juba olemas. Ootan lohutust, et ehk on veel keegi sarnaste vaevustega ja see kõik ei tähenda midagi hullu.

Rase?

Rasedus on välistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega raskusi ei tõsta? Arstil käidud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega raskusi ei tõsta? Arstil käidud?

Raskusi ei tõsta. Arstile saan järgmisel nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib olla kilpnäärme ületalitlus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sa krt juba ära ei väsi oma kilpnäärme ületalitlusega?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kilpnäärme ületalitlus, väga reaalne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sa krt juba ära ei väsi oma kilpnäärme ületalitlusega?

Ära selgeltnägijana tööle mine, teises teemas pakkusin mina, siin on seda keegi teine teinud.

Mul tekkis hoopis aga küsimus, et kas on käies tõesti ka põis täis või rohkem selline sirtsutamine. “Sirtsutamine” võibki esineda kui nt lonksude kaupa juua.

Kuid tiheda pissihäda probleemid võivad olla erinevad – naistearstil võiks samuti lasta kontrollida.

Proovi natuke googeldada ja uurida õiget põie tühjendamist – tegelikult ei peaks põit suruma, vaid ettepoole natuke lastes ja lihaseid lõdvestades peaks põis ise justkui “tühjaks jooksma”. Üks võimalus on see, et põis ei tühjene päriselt.

Põis on pmts lihas ehk põit saab samuti treenida, küll aga pole nüüd pikalt kinnihoidmine ka kasulik. Probleem võib olla ka liiga nõrkades vaagnalihastes.

Lisaks – probleem võib täiesti olla peas kinni. Nö närviline põis ja mida rohkem sellele mõtled ja keskendud (kardad, et häda tuleb), seda rohkem ka selles teadlik oled ja oma põit ja häda tunnetad. Teate ju küll olukordasid, et kus enne mingit närvilist olukorda (esinemine) on pidevalt pissihäda tunne kuigi just sai käidud, või näiteks kujutage ette, et peate olema 5h kohas kus teate, et vetsu ei saa või see keeruline. Ehk mida rohkem sellele mõelda seda suurem see pissihäda tunne on, aga vetsus ei tule pea miskit.

Aga kui selline probleem on siis kindlasti peaks kohvi (vähemalt mõneks ajaks) menüüst eemaldama, samuti vürtsised ja soolased toidud.

Aga kas pissihäda ajab üles ja kas tõesti ongi selline kogus, et vaja päriselt vetsu minna? Kui jah ja vetsus käimine segab siis lihtsalt tuleks õhtust ja öist joomist piirata. Kui pigem ärkad muu pärast ja tunned, et justkui võiks käia või tuleb vaid hästi natukene siis võiks siiski PA alguses suhelda ja natuke uurida. Vähemalt uriiniproovi võiks teha. Kui see päevaaeg ka probleemiks (mitte vaid kohvi juues) võib ka mingi väike põletik, bakter vmt olla. Sa pole nüüd maininud, et kaua see kestnud.
Ja kuidas nö põielihastega on – kui nö kange või pärishäda peale tuleb, kas suudad kinni hoida ja edasi lükata (nt hakkad muud tegema ja läheb meelest) või on pigem nii, et kui vetsu ei saa tuleb püksi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sa krt juba ära ei väsi oma kilpnäärme ületalitlusega?

Kusjuures kilpnäärme haigused on aladiagnoositud ja samas on need naiste hulgas üks enamlevinumaid probleeme. Kilpnääre on hästi palju seotud seedimise, urineerimise, kehakaalu jne – seega jh, paljudel juhtudel tehakse ühtede esimete uuringute seas just kilpnäärme uuringud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan viimast vastajat põhjaliku vastuse eest, sain palju mõtteainet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan viimast vastajat põhjaliku vastuse eest, sain palju mõtteainet.

kas sa krt juba ära ei väsi oma kilpnäärme ületalitlusega?

Kusjuures kilpnäärme haigused on aladiagnoositud ja samas on need naiste hulgas üks enamlevinumaid probleeme. Kilpnääre on hästi palju seotud seedimise, urineerimise, kehakaalu jne – seega jh, paljudel juhtudel tehakse ühtede esimete uuringute seas just kilpnäärme uuringud.

Kilpnääre on õnneks korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi kindlasti ka naistearstiga. Menopaus võib kaasa tuua selliseid probleeme. Pap analüüs näitab kui on tekkinud atroofiline vaginiit, sel juhul voivad ka põis  ja kuseteede koed olla mõjutatud ning HAR nt vagifem aitab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et peale pap analüüsi voiks ka fsh mõõta ja muude sümptomite põhjal menopausi hinnata, sest sage ja eriti öine pissihäda on tavaline östeogeeni langusega. voib-olla soovitab arst kaaluda peale vagifemi ka suukaudset hormoonasendusravi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Pidev pissihäda