Esileht Koolilaps .

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on peavalu vähesest veejoomisest ja pingest. Täiesti selged seosed. Kuidas teil vedelikuga lood on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaksin kas perearstist või sellest eriarstist, kes paar aastat tagasi ravimeid määras (kui võib olla põhjus sama). Igal juhul perearstist, kellelt saab saatekirjad enamus eriarstidele.Tavapärane see kindlasti ei ole, kui ka süda paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laste neuroloog, aga see eeldab saatekirja. Nt Inga Laurik Lasnamäe Medicumis on hästi tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On teil peres kellelgi migreeni? siis võib lapsel ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin ka migreeni. Soovitaksin pöörduda neuroloogi poole. Kui perearstilt saatekiri olemas, saime aja nädala pärast, sest lapsel olid peavalud u. 10 päeva tagant ja nii ka aega broneerides kurtsin. Käisime MRT uuringul ja diagnoositi migreen. Vaadake üle ka toidulaud ja pidage toidupäevikut. Meile ei sobi näiteks coca-cola või muud kofeiini sisaladavad tooted, sidrun, piim, banaan, liiga palju shokolaadi. Lisaks loobusime esimese hooga ka saiast ja sealihast aga nyyd oleme sealiha tasapisi menüüsse tagasi pannud. Saia endiselt koju ei osta. Lisaks peaks paika saama unereźiimi ja söömise – öösel peaks magama vähemalt 8 tundi ja sööma peab iga 4 tunni tagant ehk veresuhkur ei tohiks migreeniga väga madalaks langeda. Ka hommikuti ei tohi tühja kõhuga kooli minna. Meil piisab, kui juua kasvõi klaas mahla ja süüa pool võileiba. Lisaks määras neuroloog vitamiine – magneesiumi, b-vitamiini jne. Nii oleme suutnud migreenide arvu vähendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub kontrollida ka silmi – tihti võib nägemise kehvenemine ka peavalu põhjustada. Just oma 15.a käisin silmaarstil, kellel ka aegajalt peavalud ja saigi prillid. Silmaarst kysis kohe, kas peavalusid esineb. Kui jaatava vastuse sai, siis pohjendas selle ilusti ara miks sellisel juhul peavalu tekib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheksin hoopis lastehaiglasse kontrolli järgmisel valuperioodil, siin võib olla nii migreen, auraga migreen, viirusjärgne meningiit kui otsmikkoopapõletik, viimasel juhul näitab laps ka valu asukohta kuid ka otsmikupõletiku ehk sinusiidiga kaasneb pearinglus.
Lastehaigla teeb selle selgeks ühe päevaga. Mine lihtsalt erakorralisse, elavasse järjekorda, ütle, et lapsel tugev peavalu ja põhjust ei tea. Meil selgus nii otsmikkoopapõletik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 06:44; 30.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kontrollida tasuks ka kõike ninaõõnega seonduvat nagu juba mainitud, sh. adenoide. Nende paistetus tekitab tihti peavalu, kuna takistab korralikku hingamist. Ka silmanägemist tasub kontrollida. Ja laps telefoniekraanist võimalikult eemal hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake unerütm ka üle ja püüdke kasvõi ajutiselt uneaega pikendada – seda peab siis tegema õhtu poole pealt, kuna hommikust ärkamist ilmselt muuta ei saa.

Magama peaks ta küll rohkem, see eeldab aga seda, et peaks jõudma oma kooliasjad kiiremini ära teha.

Aga see võibki olla see üks oluline väike asi, mis loeb. Pange talle päevaplaan paika – kooliasjade tegemine võtab seetõttu palju aega, et lapsed sisutavad oma aega kõrvalise tegevusega. Vähendage hobisid, kui neid on liiga palju. Tõmmake uneaja algust vähemalt pool tundi varasemaks, parem kui tund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu migreen. Mul on ühe korra elus olnud, peale füüsilist pingutus ja ma tõsimeeli arvasin, et nüüd on minek. Kui tugevam hoog, siis tasub kindlasti emosse pöörduda. Ja kindlasti peaks nõudma lapsele uuringuid, selline valudes piinlemine pole inimlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell siis laps magama läheb? ja palju tal neid kohustusi on, et ei saa enne magama kui õpitud? võibolla peaks siis mingeid trenne-huviringe vähemaks võtma?
Mul on väga suure unevajadusega laps, õpib 3.klassis, voodisse läheb juba kell 20:00, muidu ei puhkaks välja. 1.klassis läks magama suisa 19:00.
Hetkel lapsel koolis tunnis lõppevad olenevalt päevast 12.00-14:00, peale seda on trennid-huviringid (mitte igapäev), kodus õppimisele kulub ~ tund(tavaliselt vähem) ning ma ise järgin väga rangelt, et kell 20:00 peab magama minema. Loomulikult enamus lapsi lähevad magama 22:00 kui sedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt pange päevaplaan paika ja pidage sellest kinni. Piisav uni, toitumine, liikumine, ekraanid vähemaks. Kui ikka peavalud, siis pöörduge arstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nt on raudne reegel, et 21 voodis ja 21.30 tuli kustus. Äratus 7.30.

Aga mu lapsel ka peavalud. Olid lasteaias mingi periood, käisime neuroloogil, targemaks ei saanud. Kadusid paariks aastaks ära.

Nüüd 3. Klass ja aeg-ajalt on peavalu peale trenni. Ei oska kuidagi last aidata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 11 aastasel lapsel aegajalt peavalud. Kuna allergia pärast nina limaskest turses, siis õhk käib üsna kehvasti läbi. Nüüd jõudis ise järelduseni, et kui mõnel päeval nina rohkem kinni ja õhk ei käi hästi läbi, siis hakkab pea valutama. Oleme igal talvel teinud ühe soojamaa reisi. Seal läheb nohu kohe ära ja pärast ei ole õnneks tükkaega peavalusid. Las perearst kontrollib ninakanaleid. Kui on kitsad, siis ei käigi õhk korralikult läbi ja pea valutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassika. Nagu ikka.
Selle asemel et laps kell 9 magama panna, otsitakse neurolooge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 11 aastasel lapsel aegajalt peavalud. Kuna allergia pärast nina limaskest turses, siis õhk käib üsna kehvasti läbi. Nüüd jõudis ise järelduseni, et kui mõnel päeval nina rohkem kinni ja õhk ei käi hästi läbi, siis hakkab pea valutama. Oleme igal talvel teinud ühe soojamaa reisi. Seal läheb nohu kohe ära ja pärast ei ole õnneks tükkaega peavalusid. Las perearst kontrollib ninakanaleid. Kui on kitsad, siis ei käigi õhk korralikult läbi ja pea valutab.

See ongi ju sinusiit, me lapsel näitab sellistel aegadel otsmiku- ja näokoobaste turset ka ja see asi tahab ikka korralikku ravi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 06:44; 30.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, minu nüüd 12-aastasel lapsel olid rasked peavalud (vahel iivelduse ja vappekülmaga) möödunud 3 aastal ja pöördusime ka neuroloogile, kes midagi muud peale võimaliku algava migreeni ei leidnud. Tihti puudus koolist, sest peavalud olid nii tugevad. Nüüd on peavalusid väga harva, sest vahetasime kooli, laps läks alustavast erakoolist suurde kooli, mis on paradoksaalsel kombel oluliselt lapsesõbralikum. Pingeid (ja pingepeavalusid) tekitasid norivad ja ülipüüdlikud õpetajad ning hiline söögivahetund – kool algas kaheksa, kuid süüa sai kell üks. Nüüd näen, et pevalu võib lapsel tulla ühel järgmistest põhjustest: konfliktne situatsioon koolis või kodus, tugev füüsiline pingutus või pikem söömataolek. Perekonnas esineb migreeni ja karta on, et siin on midagi sellist algamas. Väga soovitan lääne-Tallinna keskhaiglas lasteneuroloog Tiina Krimpust: põhjalik ja asjalik arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama vanana täpselt sama probleem. Erinevad arstid ei oskanud ka midagi diagnoosida, silmanägemine oli üpris kehv ja arvati, et võibolla see tekitas pingepeavalusid. Samuti panin tähele, et nt õhtupäike mõjus halvasti – see tekitab siiani peavalusid. Lisaks ka varem mainitud vedelikupuudus. Kui ma korralikult ei söö-joo ning liiga palju arvutiekraani vahin (töö tõttu kahjuks vajalik), siis tulemuseks on ränk migreen.

Mida nüüd vanemana olen avastanud – LAHUSTUV Solpadeine on ainus valuvaigisti, mis peavalu KOOS iiveldusega ära võtab. Kõik teised valuvaigistid ei leeveda iiveldust nii nagu see. Ja võibolla on see soovmõtlmine, kuid minu jaoks on selle mõju pikaajalisem – see mõjub ülikiiresti ja vähemalt lähinädalatel sama probleemi pole täheldanud. Ja minu peavalud on tõesti sellised, et laman voodis ja ei suuda isegi liigutada. 1-2 Solpadeini manustamisel kaovad peavalu ja iiveldus aga maksimaalselt tunniga. Seega julgen 100% soovitada just sellise probleemi puhul. Ideaalne oleks küll elimineerida peavalude tekkepõhjus, kuid alati pole see kahjuks võimalik 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 9-11 peavalu probleem. Arstid käidi läbi, yks ytles-vesi, teine ytles-suhkur, migreeni pole,midagi ei aidanud, oli töeliselt paha olukord. Ja yks hetk läks lihtsalt yle, krt teab mis organismist puudu oli, aga olen önnelik et see läbi sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas käituge, kui lapsel hommikul peavalu ? Saadate kooli või lasete kodus olla ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 11 aastasel lapsel aegajalt peavalud. Kuna allergia pärast nina limaskest turses, siis õhk käib üsna kehvasti läbi. Nüüd jõudis ise järelduseni, et kui mõnel päeval nina rohkem kinni ja õhk ei käi hästi läbi, siis hakkab pea valutama. Oleme igal talvel teinud ühe soojamaa reisi. Seal läheb nohu kohe ära ja pärast ei ole õnneks tükkaega peavalusid. Las perearst kontrollib ninakanaleid. Kui on kitsad, siis ei käigi õhk korralikult läbi ja pea valutab.

See ongi ju sinusiit, me lapsel näitab sellistel aegadel otsmiku- ja näokoobaste turset ka ja see asi tahab ikka korralikku ravi.

mis sinusiit see on, kui on sünnipäraselt kitsad kanalid ja kuidas seda ravida saaks? ootan huviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul ka 11 aastasel lapsel aegajalt peavalud. Kuna allergia pärast nina limaskest turses, siis õhk käib üsna kehvasti läbi. Nüüd jõudis ise järelduseni, et kui mõnel päeval nina rohkem kinni ja õhk ei käi hästi läbi, siis hakkab pea valutama. Oleme igal talvel teinud ühe soojamaa reisi. Seal läheb nohu kohe ära ja pärast ei ole õnneks tükkaega peavalusid. Las perearst kontrollib ninakanaleid. Kui on kitsad, siis ei käigi õhk korralikult läbi ja pea valutab.

See ongi ju sinusiit, me lapsel näitab sellistel aegadel otsmiku- ja näokoobaste turset ka ja see asi tahab ikka korralikku ravi.

No allergiast tekitatud ninakinnisus pole ometigi sinusiit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps .