Esileht Sünnitus Piiga sünd

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Piiga sünd

Postitas:

Soovin jagada oma tragikoomilist sünnitusprotsessi, mille käigus nägin ära sünnituhaiglate erinevad murekohad. Lühidalt öeldes käisin peale veede puhkemist kolmes erinevas Eesti haiglas. Seda põhjusel, et beebi ei tahtnud kuidagi tulla. Allustasin TÜK-is, kus oli meeletu sünnitajate hord. Ämmaemand ütles, et pole saadaval ühtegi vaba sünnitustuba, rääkimata perepalatitest. Naisi tuli ka minu seal oleku ajal juurde. Kuna sünnitustegevus polnud alanud, otsustasin IVKH-sse minna kuna see minu kodukoha haigla. Tartust anti tehtud uuringute kohta paberid kaasa ja öeldi, et kui 24h jooksul pole sünnitus alanud, tuleb esile kutsuda. IVKH-s olin öö otsa jälgimisel, sain AB ja järgmiseks varahommikuks oli 24 täis tiksunud. Kui küsisin, kuidas on lood sünnitusega, vastati mulle, et nad pooldavad loomulikku sünnitegevust ja mul võib veel 3-4 sutkit minna kui asjaks läheb. Kuna olin üsna hirmul, otsustasin end lasta haiglast välja kirjutada ja mõnes teises haiglas sünnitada. Sünnitustegevus polnud alanud, ööpäevaga oli avatust 0.5 cm juures. Otsustasime minna Paidesse Järvamaa keskhaiglasse. Kohale jõudes rääkisin oma loo ära ja isegi nemad ei suutnud seda uskuda. Selleks hetkeks oli 37 h veede puhkemisest. Mind pandi perepalatisse ja paluti kohe sünnitustuppa. Tehti vajalikud protseduurid ja 2.5 h pärast oli piiga rinnal 🙂 kusjuures, tal oli nabanöör kolm korda ümber kaela. Siinkohal kiitus väikehaigla sünnitusosakonna personalile, kes on kõik hingega oma tööd tegemas. Sõitsin kokku ca 400 km mööda Eestit ja sain abi just sellisest kohast 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee, aga ega ei kiirustatagi, kui ema ja laps end hästi tunnevad.

Mu sõbrannal sündis laps 74h peale vete puhkemist! Passis kogu selle aja sünnituseelses erinevate esilekutsumisvahendite all. Lõpuks aitaski ainult ähvardamine – tuled ise välja või me lõikame su välja! ???? Tuli kohe ise ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allustasin TÜK-is, kus oli meeletu sünnitajate hord. Ämmaemand ütles, et pole saadaval ühtegi vaba sünnitustuba, rääkimata perepalatitest. Naisi tuli ka minu seal oleku ajal juurde.

Sünnitasin paar nädalat tagasi TÜK-is ja ka siis oli seal sünnitajate üleküllus, ruumipuudus ja personalipuudus.
Tea, mis siis saab, kui Põlvas enam sünnitada ei saa?
Muidu oli TÜK-s kõik kena, personalist ainult kahju, need seal saalisid inimvõimete piiril eri patsientide vahet.

Vete tulekust muidu tõesti üle 24 tunni ei taheta lasta oodata, sest siis läheb risk infektsioonide tekkimiseks liiga kõrgeks (täiskantud raseduse korral). Alguses jah ei kiirustata peale vete tulekut, vaadatakse ja oodatakse rahulikult, aga kui 24 tundi täis hakkab tiksuma, siis püütakse ikkagi sünnitustegevust kuidagi käivitada (kiirendada). Vahel esilekutsumine siiski ei toimi ja siis peab keisri lõpuks tegema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Sünnitus Piiga sünd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.