Esileht Ilu ja tervis Piinlik mure – uriinipidamatus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Piinlik mure – uriinipidamatus

Postitas:

Tere!

Olen naine -34a, kolme lapse ema(noorim 2a). Alles hiljuti u. pool aastat tagasi on tekkinud suurem uriini pidamatus ja tunduks nagu süvenev. Eks juba peale esimese suure lapse sünnitamist on see  probleem veidi olnud(ala kõvasti köhides jne. Kuid nüüd on asi piinlik juba. Ei saa ei kiiremat sammu teha, ei saa meeleolu muutust lubada, ehmatus jne, kohe korralik sorts uriini püksis. Piinlik tunnistada, aga ühe korra juhtis isegi seksides. Sellega on ok, abikaasa mingit numbrit sellest ei tee. Käisin 2k tagasi naistearstil, rääkisin oma murest. Vaatas üle ja ütles et tema nagu miskit tugevat allavajet ei näe, et treenigu ma tupelihased nn pingutus meetodil, et ikkagi 3 suurt (4+kg) last sünnitatud)

Olen seda vahelduva eduga siin teinud, aga ei märka mingit muutust, pigem  veelgi rohkem probleeme sellega 🙁 kas tupeukuulidest võiks abi olla? Kui jah,milliseid te soovitate(palun link, tellin kohe ära), kuidaa neid kasutatakse?

Opi jätaks viimasesse hädasse(ideaalis tahaksime veel üht last), aga no nii ei saa ka enam, et uriin pidevalt püksis 🙁

Ootan igasugu nõuandeid, sobib ka kriitika,kui soovite end välja elada. ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parimat nõu saad ilmselt Inkotoast. Sealt saad ka ajutiselt uriinipidavad sidemed, mis teevad su olukorra julgemaks ja hoiavad ära ka lõhna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst soovitas lihaseid treenida, siis mina vaataksin jõusaali poole (kui sellele mingeid vastunäidustusi pole). Jõutrenn arendab alumise otsa lihaseid vägagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaal normi, kui on ülekaal, siis probleem süveneb.

Sünnita viimane laps ära ja siis sealt edasi, kui 2 aasta pärast ikka jama sellega, siis teha lõikus. Menopausis läheb asi muidu hullemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/naistekliinik/vastuvott-uriinipidamatuse-probleemiga-naistele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin kunagi kirjutas, et hakkas batuudil hüppama ja sai korda.

Täitsa võimalik, et aitab, aga algus saab küll raske olema. Mina (3 lapse ema) ei leki köhides ega joostes, aga batuudil saan alati tilga püksi. Nii et hetkel püüan batuute pigem vältida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga tuttav teema, samuti kolme lapse ema. Probleem on nõrkades vaagnapõhjalihastes, kegeli pingutusmeetodil harjutused aitavad väga pika perioodi peale. Googelda pelvic floor trainer, telli näiteks ebayst. Efekt on kohene, aga järjepidevust on vaja.

Itk-s on olemas vaagnapõhjalihaste füsioterapeut, olen ise käinud, väga mõistlik suhtumine, hukkamõistu ei kohta. https://www.itk.ee/patsiendile/kliinikud/taastusravikliinik/ambulatoorse-taastusravi-keskus/vaagnapohjalihaste

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaagnapõhjalihaseid saab ka valesti treenida, niiet polegi kasu, kuigi teed ja teed. Soovitan ka pelvic floor trainer (hoiatus, minu jaoks on tegu ikka peaaegu vibraatoriga, mõnus asi on 🙂 otsi kegel balls, pelvic floor trainer, soovitan silikoonist ja puldiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 21:10; 06.08 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi viibriku kasutamist, minul läks asi märgatavalt paremaks juba umbes 1 kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uriinipidamatust esineb uuringute kohaselt umbes kolmandikul sünnitanud naistest, nii et tegelikult üsna sage probleem, millest paraku piinlikustunde tõttu vähe räägitakse. Lihaste treenimisest on mõnevõrra kasu küll, aga operatsioon teeb efektiivselt korda. Kogu see alumine ots muutub vanemaks saades pehmemaks ja lõdvemaks, mistõttu probleem süveneb vanuse kasvades. Selles mõttes oleks lihtsam operatsiooni kaaluda ja see ebamugavus korra läbi teha, selle asemel, et terve ülejäänud elu probleemiga hädas olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin kunagi kirjutas, et hakkas batuudil hüppama ja sai korda.

Täitsa võimalik, et aitab, aga algus saab küll raske olema. Mina (3 lapse ema) ei leki köhides ega joostes, aga batuudil saan alati tilga püksi. Nii et hetkel püüan batuute pigem vältida.

Seda ju sinu tsiteeritu soovitabki – hakata tasapisi batuudil harjutama. Algul tuleb tilk püksi. Mõne aja pärast enam ehk mitte.

Üldiselt arvan mina siiski, et kõige efektiivsem on operatsioon. TA asemel on mõistlik see teha muidugi pärast viimase lapse sünnitamist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/uriinipidamatuse-ravi-lingumeetodil/ minu imestuseks kohaliku tuimestusega ja 20min kestev pisioperatsioon. Arvatavasti võtan ka ise selle kunagi ette, sest tervet pensioniiga (või no mis, ma alles 40+ ja ega vanusega paremaks ei lähe) mähe püksis ei tahaks veeta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 21:10; 06.08 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi vaagnapõhjalihaste füsioterapeut, kes vastuvõtul kontrollib, et teed ikka harjutusi õigesti ja annab soovitusi, vaatab, mis üldse viga on. Neid viibrikke ja aparaate ei soovita küll enne ostma joosta!!! Kui harjutused selged, tuleb neid iklapool aastat küll tehakolm korda päevas, aga saab korda. Aga kõigepealt hea spetsialisti juurde!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Piinlik mure – uriinipidamatus