Esileht Hobinurk Piitsavars

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Piitsavars

Postitas:

Kas keegi vaatas seda filmi? Nii palju kiidetud film, aga minu jaoks oli see nii uimane. Vastikult sünge – saan aru, et see oligi sünge ja raske aeg, mis muutis inimesed peast lolliks, aga siiski… Palju asju jäi ka segaseks.

Ma ei saanud aru, kas need naised olidki algusest peale lesbid? Või olid lihtsalt head sõbrannad ja lesbi-teema tuli mängu hiljem, kui nad suudlesid? Miks see piitsavars lapse ära tappis? Kas tappis või juhtus midagi muud? Miks lapse päris ema ei reageerinud kuidagi oma lapse surma peale – saan aru, et rindelt tulnud inimese pea oli sassis ja julmust näinuna puudusid tal emotsioonid. Aga miks hetk hiljem tahtis ta nii väga saada last – järelikult mingid tunded ja emotsioonid olid alles?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:45; 24.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru. mis film kuskohas mis kell?? äkki paneks mingi viite ka või?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru. mis film kuskohas mis kell?? äkki paneks mingi viite ka või?

https://kultuur.err.ee/1608079642/kultuuriportaal-soovitab-kantemir-balagovi-piitsavars-etv2-s

https://jupiter.err.ee/1235131/piitsavars

Kergelt leitav ju.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma püüdsin kaks korda vastata ja kiri oli valmis, ja õhe korra läks näpp valesti klahvile ja kõik kadus, teist korda helistati mulle ja pidin kinni panema, kuna ei tahtund ette jätta teistele lugeda, lauakas. Vastan nüüd uuesti.
Vaatasin ja minu arusaam see:
Piitsavars oli sõjas viga saanud ja tal oli mingi häire, mida nimetsid sel kangestumiseks ja ta sel ajal tardus ja tegi oma nõkse ja ei teadnud ise sellest midagi. Lapse surm oli õnnetus, kui nad kodus koos mängisid ja ta oli lapse kohal, kui see tardumise hoog peale tuli ja laps lämbus.
Sõbranna  üleelamisi peegeldas tema veider käitumine, mis oli tingitud sõjatraumadest ja siis lapse kaotusest kindlasti, see oli filmis ka näha. Väljapressimine sõbrannalt ja peaarstilt, suhe meestega ja kogu olek .
Suhe Piitsavarrega, mida lõpus näitas, mis justkui looma hakkas, oli tingitud samuti elu hammasrataste vahele jäämisest, meheleminek luhtus temal ja piitsavarrel ei tulnud ka mingit mehe naise suhet selle arstiga ja ta ei soovinudki seda või ei osanud soovida. Nagu vaikimisi otsus kahe sõbranna ja sõjakaaslase vahel, hoida kokku, loota, et saavad ikkagi lapse tulevikus ja olla koos, toeks. Mis fantaasiat kasutades ei pidanudki suudlustest edasi minema, piisanuks neile justkui ka lihtsalt koos elamisest ühise eesmärgi ja teineteisele toeks olemise nimel.

 

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 20:40; 24.01 21:08; 25.01 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle selle lapse surma kohta sain aru, et Piitsavars ikka tappis ta ise ära. Tundus, et Piitsavars oli meeletult armukade kõikide peale, kes Mašaga seotud olid. Nii ta ju peletas ka seda poisinolki koguaeg eemale. Ja ehk oli siis selle lapse vastu ka armukadedus – et äkki Maša armastaks teda rohkem. Ma ei tea… see oli lihtsalt minu arusaam.

Aga Maša osas sain aru, et ta hing oli sõjas nii kalestunud, et ta ei tundnud üldse mingit kaotusvalu. Lihtsalt hiljem, kui sai aru, et ta ise enam kunagi lapsi ei saa, siis hakkas last tahtma.

Aga Maša käitumine oli kuidagi vastik ning samas hirmutav. Imelikud teod ja näoilmed.

Tundsin ka ise inimest, kes on olnud Leningradi blokaadis. Ja tõesti, see julmus, mida ta oli näinud, mõjutas ta kogu ta elu. Maša oli küll Berliini all. Seal vist oli koledust isegi vähem kui Leningradi blokaadis.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:45; 24.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Maša käitumine oli kuidagi vastik ning samas hirmutav. Imelikud teod ja näoilmed.

See oli ja temal, aga ju see tema puhul pidi tähendama, et ta oli hullemast läbi käinud ja tegi ja käitus nagu pähe tuli. Samas samal õhtul, kui ta tuli ja lapsest kuulis, ta autoseik ja väljaminek oli meeleheitlik ja imelik tegu iseenesest juba. Ja lapse andis ta vist kohe peale sünnitust sõbrannale ja tema tuli lapsega koju, lähedus puudus, kui selline. Samas ajamõõtmeid seal ei öeldud ka.
Lapse kaotus  paistis, nagu oleks meelega, aga kui pärast seda Piitsavart vaadata, siis näitas seda kangestumist ja oli kuulda ka seda häält, mis ta tegi ja väikesi tõmblusi sel ajal ja kui ta lapse peal oli, siis oli see täpselt samuti.
Tal võis ju mingi omandiinstinkt Maša suhtes olla, aga ega ta tegelikult ei mõistnud seda ka, miks sõbrannal meest üldse vaja on, sest temal ei olnud mingit huvi omal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 20:40; 24.01 21:08; 25.01 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Filmi nö ametliku kirjelduse järgi oli lapse surm ikka õnnetus, aga muidugi võib vaadates ka omamoodi tõlgendada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 12:50; 25.01 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldis see film. Tõsine, aga kunstiliselt väga heal tasemel, põnevate karakterite ja näitlejatöödega. Vaatasin lausa kordusest uuesti.

Juba alguses ju selgitas, et tal käivad peal tardumishood ja loomulikult oli see õnnetus, et laps suri. Piitsavars paistis last väga armastavat.

Maša oli ju rindel kohutavalt kannatanud ja väga-väga katkine. Kõik need mehed ja abordid, sulaselge seksuaalne kuritarvitamine. Mulle jäi mulje, et ta heitis piitsavarrele (ja äkki ka omaenda pojale) ette ka seda, et too oli kõigest sellest pääsenud tänu “koju” minemisele (mis siis, et ta ise tahtis seda).

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maša oli ju rindel kohutavalt kannatanud ja väga-väga katkine. Kõik need mehed ja abordid, sulaselge seksuaalne kuritarvitamine. Mulle jäi mulje, et ta heitis piitsavarrele (ja äkki ka omaenda pojale) ette ka seda, et too oli kõigest sellest pääsenud tänu “koju” minemisele (mis siis, et ta ise tahtis seda).

Mehed ja abordid. Mina seda tõeliseks ei pidanud. Ta söötis selle ette tulevasele ämmaleja äiale trotsiks, kuna see ämm ise eeldas seda ja muud ei arvanudki temast. Ta ju ise ütles, et jäi sõtta, et mehe eest tasuda. Kes neid aborte seal ikka nii tegi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 20:40; 24.01 21:08; 25.01 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse surm oli õnnetus, selle tardumishetke ajel juhtunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed ja abordid. Mina seda tõeliseks ei pidanud. Ta söötis selle ette tulevasele ämmaleja äiale trotsiks, kuna see ämm ise eeldas seda ja muud ei arvanudki temast. Ta ju ise ütles, et jäi sõtta, et mehe eest tasuda. Kes neid aborte seal ikka nii tegi.

Ei, see oli ikka täitsa teema (vene) armees.
Loe näiteks seda artiklit https://journals.openedition.org/pipss/4202?lang=fr

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 12:50; 25.01 23:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Piitsavars