Esileht Ilu ja tervis Pikaaegne krooniline gastriit (sapi refluksiga) – minu kogemus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Pikaaegne krooniline gastriit (sapi refluksiga) – minu kogemus

Postitas:

Niisiis, rohkem kui 10a tagasi hakkasid seedehäired – kõht gaasi täis (gaase tuli välja nii suu kaudu kaui ka tagant, aga ikka oli väga ebamugav täis tunne), öösiti kõrvetised, iiveldus (eriti tuntav tühja kõhuga). Söögiisu oli siiski pigem hea. Suurema iiveldusega korraks nagu ei tahtnud süüa, aga siis, peale kummelitee joomist, tuli isu tagasi ja täis kõhuga oli nagu paremgi (nagu rase oleks, kuigi ei olnud). Kohvi ja teed ei saanud enam üldse tühja kõhu peale juua – see oli kohe selge, hapud vedelikud (hapu mahl, vein) ja puuviljad (sidrun, sõstrad jne.) ja tšillipipar olid ka saatanast. Kahtlustati gluteenitalumatust (tsöliaakiat) – seda ei leitud. Leiti gastriit mao alumises osas. Raviks pandi maohapet alandavaid ravimeid (omeprasool ja mis nad olid, nimetusi enam ei mäleta). Neil ravimitel ei tundunud alguses erilist mõju olevat, siis aga mõjusid halvasti – iiveldus hoopis suurenes ja söögiisu hakkas ka halvemaks minema – loobusin.

Seejärel hakkasin püüdma asja toitumisega korrigeerida.
Gluteeniga teravailjade vältimine (tsöliaakiat küll ei leitud, aga proovisin siiski). Põhimõte siis see, et gluteen tekitavat põletikke (gastriit on maopõletik), aga kui gluteeniga “saastamine” kõrvaldada, toimuvat põletike paranemine. Ei muutnud midagi. Liha, piimatoodete ja suhkru vältimine. Põhimõte, et liha ja piim (ka suhkur) hapestavat keha, tekitavat põletikku – väldid neid ja põletik (gastriit) pidavat kaduma, sisikond muutub nii terveks, et sööd pärast kasvõi vürtsikat ja haput toitu. Ei muutnud midagi. Levini e. Role dieet – põhimõte peaks siis olema, et koos söömine (riis/kartul+liha) keeravatki seedimise nässu ja veel on mingid individuaalsed sobimatused (üks ei tohi süüa tomatit, teine just kurki jne.), mida süüa pole soovitav. Lahustoitumine (liha ei tohi süüa kartuliga, vaid ainult sulle isiklikult lubatud köögiviljadega) ja sobimatu vältimine pidavat jällegi tegema seedimise korda. Ei muutnud midagi.

Lõpuks kuulsin sellisest asjast nagu sapi refluks. Ja tõesti – minu öised kõrvetised polnud ju hapud, vaid mõrud. Sapp seega. Maohappesus võib mul pmst normis olla – ei üle- ega ala-. Aga kurja teeb sapp, mis eritub siis, kui pole vaja ja ärritab mao alaosa ja tekitab gastriiti (kui palju ärritab, tekib iiveldus) ning öösiti ajab ka kurku. Siis sai juba nats klaarimaks. Kuna pahategija on sapp, seetõttu maohappe alandajad ei kaotanudki vaevusi.

Tähendab – ei tohi süüa sappi liigselt ärritavaid toitusid – külm, hapu, vürts, kofeiin. Minu kogemuse põhjal, toidud, mis teevad halba:
1) külma vee joomine. Kuulsin seda esmalt ühelt alternatiivikult, et “sina pead vett jooma ainult soojana”. Ja see on õige – vett juua alati soojana, ka suvel, mitte jahedana või koguni külmkapist võetuna. Hommikul tühja kõhu peale klaas mõnusalt sooja vett – mitte kunagi külma vett, või hoidku taevas, haput smuutit, sidrunivett, haput mahla või puuviljaäädikat!
2)jogurt, üldse hapupiimatooted. Jah! See on nii üllatav, mitte kuskil pole sellest räägitud, aga minu kogemuse põhjal on jogurt väga ärritav toiduaine – ilmselt seetõttu, et on hapendatud, hapu. Vaevusterikkamad perioodid olid kunagi, kui sõin iga päev jogurtit (ise teadmata, et see võib süüdi olla, muidugi).
3) must leib. Nii kahju kui see ka pole. Jällegi hapendatud toode. Mõne viilu võib ju vahel süüa – kuid päevade kaupa järjest leiba süües, kahjuks, mõjub negatiivselt.
4) hapukapsas, hapukurk. Eriti õudne on toores hapukapsas või praetud hapu+rasvane kapsas (mulgikapsas). Või siis hapukapsasupp, mis on korraga hapu, rasvane ja vürtsine. Hautataud hapukapsas on leebem – natuke jõululauas prae kõrvale ei tee midagi.
5)tšillipipar – kategooriliselt vältida
6)tavaline must pipar -jah, tegelikult on seda parem toidule üldse mitte lisada. Kui külas olles süüa nats pipraga maitsetatud toitu – elab üle, aga tingimusel, et iga päev sellist toitu ei söö
7)hapud puuviljad ja marjad, mahlad, smuutid. Maasikas-vaarikas ja mage õun on talutavad.
8)äärmuslikult rasvane liha (selge pekk või kus enamus on pekk)
9)šokolaad. Samas, kui mingi koogi sisse on pruuniks värvimiseks nats kakaod pandud, ei tee see midagi.
10) paljud ravimtaimed ja taimeteed! Eriti hullud on igasugu “maksa puhastavad teed”, kuna need taimed panavad vist sapi voolama. Hull on ka naistepuna.
11) must tee ja kohv. Okei, täis kõhu peale lahjat teed veel võib, kui see on ühekordne (kuskil külas), igapäev ei joo
12) ingver
13) rooibostee, mate – pole nii halvad kui must tee, aga siiski ka mitte head. Karkade- see on ju hapu
14) küüslauk, sibul poel ka väga head

Toidud, mida on kirutud mingi toitumisviisi kontekstis, aga mis mulle midagi halba ei tee:
1) banaan – väga hea turvaline toiduke. Lugesin kuskilt, et banaan tekitavat maole isegi mingi kaitsva kihi, st. kaitsvat ärrituse eest.
2)keedukartul – koos lihaga või ilma lihata, vahet pole, hea soe ja mitteärritav toit
3)nisujahutooted – ilmselt liigselt süües teeks lihtsalt paksuks, aga seedimise seisukohalt pole ühtki halba mõju
4)mittehapendatud rukkijahust pagaritooted (“rukkisai”)- see on minu ainus võimalus eesti rahvusvilja tarbida
5)kõikvõimalikud pudrud
6)mittehapud piimatooted – kodujuust, koor, juust, või. Piima tassitäite kaupa ma isiklikult küll ei joo, aga pudru sisse võib julgesti panna.
7)liha, kala, kana
8) paljud ürdid, nagu pune (oregano) jt.
9) tomat igal kujul – nii toorena kui mahlana või tomatipastana. Tomatit on maohaigetele palju laidetud. Aga võibolla kehtib see nendele, kellel ülihappesus. Sappi tomat ilmselt negatiivselt ei mõjuta. Ainult – tomatipasta ei tohi olla pipraga!
10) kummelitee – kummel on imehea taimeke, leevendab alati, kui millegi ebasobivaga “patustatud”. Ainult kõhu võib kinni panna – liialadada ei tasu. Melissitee. Ka piparmünditee (kuigi, see soodustavat kõvetisi – aga lahjem tee ei näi midagi halba tegevat küll).
11) enamus köögivilju

Tundub lame ja maitsevaene? Aga mis teha! Kõige parem ja vaevustevabam ongi minu enesetunne, kui söön nagu vanamoodsat nõukogudeaegse dieetsöökla toitu – ei hapet, ei teravust. Paljud tänapäeval moes toidud (idamaised)ja igasugu hapud ja külmad smuutid, näiteks, on täiesti välistatud. No kinoa ja toortatarad, sojakaste (kuskil nats maitseks) on selline moekam toit, mis mulle ka sobib. Kui teha selline mage, soe, ilma hapu komponendita smuuti. Muidugi ka vältisin stressi, mõtlesin oma elu läbi (Viilmaa teooriad) jne. – aga ilma pidava toitumise jälgimiseta (hapu välja, pipar välja) vaevusi maha siiski ei saa.

Otsustasin kirje panna. Võibolla on kellegi abi. Sest näiteks mulle ei osanud üksi arst öelda, et maohappe alandajad võivad üldse mitte mõjuda, olla täitsa mõttetud rohud. Ja et jogurt võib olla väga ärritav toit, paljukirutud tomat aga süütuke.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:19; 05.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisiis, rohkem kui 10a tagasi hakkasid seedehäired – kõht gaasi täis (gaase tuli välja nii suu kaudu kaui ka tagant, aga ikka oli väga ebamugav täis tunne), öösiti kõrvetised, iiveldus (eriti tuntav tühja kõhuga). Söögiisu oli siiski pigem hea. Suurema iiveldusega korraks nagu ei tahtnud süüa, aga siis, peale kummelitee joomist, tuli isu tagasi ja täis kõhuga oli nagu paremgi (nagu rase oleks, kuigi ei olnud). Kohvi ja teed ei saanud enam üldse tühja kõhu peale juua – see oli kohe selge, hapud vedelikud (hapu mahl, vein) ja puuviljad (sidrun, sõstrad jne.) ja tšillipipar olid ka saatanast. Kahtlustati gluteenitalumatust (tsöliaakiat) – seda ei leitud. Leiti gastriit mao alumises osas. Raviks pandi maohapet alandavaid ravimeid (omeprasool ja mis nad olid, nimetusi enam ei mäleta). Neil ravimitel ei tundunud alguses erilist mõju olevat, siis aga mõjusid halvasti – iiveldus hoopis suurenes ja söögiisu hakkas ka halvemaks minema – loobusin.

Seejärel hakkasin püüdma asja toitumisega korrigeerida.
Gluteeniga teravailjade vältimine (tsöliaakiat küll ei leitud, aga proovisin siiski). Põhimõte siis see, et gluteen tekitavat põletikke (gastriit on maopõletik), aga kui gluteeniga “saastamine” kõrvaldada, toimuvat põletike paranemine. Ei muutnud midagi. Liha, piimatoodete ja suhkru vältimine. Põhimõte, et liha ja piim (ka suhkur) hapestavat keha, tekitavat põletikku – väldid neid ja põletik (gastriit) pidavat kaduma, sisikond muutub nii terveks, et sööd pärast kasvõi vürtsikat ja haput toitu. Ei muutnud midagi. Levini e. Role dieet – põhimõte peaks siis olema, et koos söömine (riis/kartul+liha) keeravatki seedimise nässu ja veel on mingid individuaalsed sobimatused (üks ei tohi süüa tomatit, teine just kurki jne.), mida süüa pole soovitav. Lahustoitumine (liha ei tohi süüa kartuliga, vaid ainult sulle isiklikult lubatud köögiviljadega) ja sobimatu vältimine pidavat jällegi tegema seedimise korda. Ei muutnud midagi.

Lõpuks kuulsin sellisest asjast nagu sapi refluks. Ja tõesti – minu öised kõrvetised polnud ju hapud, vaid mõrud. Sapp seega. Maohappesus võib mul pmst normis olla – ei üle- ega ala-. Aga kurja teeb sapp, mis eritub siis, kui pole vaja ja ärritab mao alaosa ja tekitab gastriiti (kui palju ärritab, tekib iiveldus) ning öösiti ajab ka kurku. Siis sai juba nats klaarimaks. Kuna pahategija on sapp, seetõttu maohappe alandajad ei kaotanudki vaevusi.

Tähendab – ei tohi süüa sappi liigselt ärritavaid toitusid – külm, hapu, vürts, kofeiin. Minu kogemuse põhjal, toidud, mis teevad halba:
1) külma vee joomine. Kuulsin seda esmalt ühelt alternatiivikult, et “sina pead vett jooma ainult soojana”. Ja see on õige – vett juua alati soojana, ka suvel, mitte jahedana või koguni külmkapist võetuna. Hommikul tühja kõhu peale klaas mõnusalt sooja vett – mitte kunagi külma vett, või hoidku taevas, haput smuutit, sidrunivett, haput mahla või puuviljaäädikat!
2)jogurt, üldse hapupiimatooted. Jah! See on nii üllatav, mitte kuskil pole sellest räägitud, aga minu kogemuse põhjal on jogurt väga ärritav toiduaine – ilmselt seetõttu, et on hapendatud, hapu. Vaevusterikkamad perioodid olid kunagi, kui sõin iga päev jogurtit (ise teadmata, et see võib süüdi olla, muidugi).
3) must leib. Nii kahju kui see ka pole. Jällegi hapendatud toode. Mõne viilu võib ju vahel süüa – kuid päevade kaupa järjest leiba süües, kahjuks, mõjub negatiivselt.
4) hapukapsas, hapukurk. Eriti õudne on toores hapukapsas või praetud hapu+rasvane kapsas (mulgikapsas). Või siis hapukapsasupp, mis on korraga hapu, rasvane ja vürtsine. Hautataud hapukapsas on leebem – natuke jõululauas prae kõrvale ei tee midagi.
5)tšillipipar – kategooriliselt vältida
6)tavaline must pipar -jah, tegelikult on seda parem toidule üldse mitte lisada. Kui külas olles süüa nats pipraga maitsetatud toitu – elab üle, aga tingimusel, et iga päev sellist toitu ei söö
7)hapud puuviljad ja marjad, mahlad, smuutid. Maasikas-vaarikas ja mage õun on talutavad.
8)äärmuslikult rasvane liha (selge pekk või kus enamus on pekk)
9)šokolaad. Samas, kui mingi koogi sisse on pruuniks värvimiseks nats kakaod pandud, ei tee see midagi.
10) paljud ravimtaimed ja taimeteed! Eriti hullud on igasugu “maksa puhastavad teed”, kuna need taimed panavad vist sapi voolama. Hull on ka naistepuna.
11) must tee ja kohv. Okei, täis kõhu peale lahjat teed veel võib, kui see on ühekordne (kuskil külas), igapäev ei joo
12) ingver
13) rooibostee, mate – pole nii halvad kui must tee, aga siiski ka mitte head. Karkade- see on ju hapu
14) küüslauk, sibul poel ka väga head

Toidud, mida on kirutud mingi toitumisviisi kontekstis, aga mis mulle midagi halba ei tee:
1) banaan – väga hea turvaline toiduke. Lugesin kuskilt, et banaan tekitavat maole isegi mingi kaitsva kihi, st. kaitsvat ärrituse eest.
2)keedukartul – koos lihaga või ilma lihata, vahet pole, hea soe ja mitteärritav toit
3)nisujahutooted – ilmselt liigselt süües teeks lihtsalt paksuks, aga seedimise seisukohalt pole ühtki halba mõju
4)mittehapendatud rukkijahust pagaritooted (“rukkisai”)- see on minu ainus võimalus eesti rahvusvilja tarbida
5)kõikvõimalikud pudrud
6)mittehapud piimatooted – kodujuust, koor, juust, või. Piima tassitäite kaupa ma isiklikult küll ei joo, aga pudru sisse võib julgesti panna.
7)liha, kala, kana
8) paljud ürdid, nagu pune (oregano) jt.
9) tomat igal kujul – nii toorena kui mahlana või tomatipastana. Tomatit on maohaigetele palju laidetud. Aga võibolla kehtib see nendele, kellel ülihappesus. Sappi tomat ilmselt negatiivselt ei mõjuta. Ainult – tomatipasta ei tohi olla pipraga!
10) kummelitee – kummel on imehea taimeke, leevendab alati, kui millegi ebasobivaga “patustatud”. Ainult kõhu võib kinni panna – liialadada ei tasu. Melissitee. Ka piparmünditee (kuigi, see soodustavat kõvetisi – aga lahjem tee ei näi midagi halba tegevat küll).
11) enamus köögivilju

Tundub lame ja maitsevaene? Aga mis teha! Kõige parem ja vaevustevabam ongi minu enesetunne, kui söön nagu vanamoodsat nõukogudeaegse dieetsöökla toitu – ei hapet, ei teravust. Paljud tänapäeval moes toidud (idamaised)ja igasugu hapud ja külmad smuutid, näiteks, on täiesti välistatud. No kinoa ja toortatarad, sojakaste (kuskil nats maitseks) on selline moekam toit, mis mulle ka sobib. Kui teha selline mage, soe, ilma hapu komponendita smuuti. Muidugi ka vältisin stressi, mõtlesin oma elu läbi (Viilmaa teooriad) jne. – aga ilma pidava toitumise jälgimiseta (hapu välja, pipar välja) vaevusi maha siiski ei saa.

Otsustasin kirje panna. Võibolla on kellegi abi. Sest näiteks mulle ei osanud üksi arst öelda, et maohappe alandajad võivad üldse mitte mõjuda, olla täitsa mõttetud rohud. Ja et jogurt võib olla väga ärritav toit, paljukirutud tomat aga süütuke.

Väga hea ja põhjalik lugemine;)
Minul algas refluksi probleem 2 aastat tagasi suurest stressist. Gastroskoopias olen käinud kaks korda, viimati aasta tagasi, vastused enam vähem samad. Näiliselt kõik korras, esimesel korral mainis arst, et sappi on natuke maos, aga arvutisse seda ei kirjutanud. Hiljem gastroenteroloog helistas, ütles et refluks diagnoos, kaebuste puhul soovitas omeprasooli võtta. Hiljem ise patsiendi digiloost vaatasin ja leidsin, et biopsia vastus oli kerge gastriit, siis helistasin arstile, arst ütles, et see on pindmine kerge vorm ja ei oma tähtsust, et gastriit peaks tundma anda ülakõhu valudena, mul aga neid ei ole, et tegu ikka ülehappsuse refluksiga. Okey, ma tegin ravikuuri läbi, aga toimest ma midagi aru ei saanud. Ikka tundsin tükitunnet, rinnakuvalu ja krooksumisi, muid kaebusi mul ei ole siiani. Kõrvetisi ei ole üldse esinenud. Hetkel kaebused rinnakuvalu vahest röhatised, tükitunne on ära kadunud.
Muidugi see refluks tekitas meeletut stressi suurenemist, vahepeal sõin antidepressante, aga loobusin, kuna tekkisid igasugused kõrvalnähud. Kuna minul on 2 aastat möödas, olen sellega nüüdseks leppinud, et refluks on ja ei stressa enam. Kuid mina ei saa aru, kas tegu on üldse ülehappsuse või alahappesusega? Arstide käest olen seda pidevalt küsinud, aga nemad vastavad, et alahappesust tuleb harvem ette ja vanematel inimestel, et üldjuhul tegu ikkagi ülehappesusega, kuid samas omeprasool mul ei aita. Toitumisega olen katsetanud küll, kuid kohvist pole loobunud. Varem jõin musta kohvi,aga nüüd joon piimaga või lattet, seda siis 2 tassi päevas. Suitsetanud pole kunagi ja alkoholi tarvitan harva. Arvan et ehk on kaebused sellest ka, et ülekaalu 10 kg ja istuv töö, magu kokku surutud.
Mul on sulle küsimus, millised sümptomid sul hetkel esinevad ja kas maorohte tarvitad? Kui vana sa olid kui refluks diagnoositi? Kas keel on valge?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul diagnoositi gastroskoopia käigus 31.08 hemoraagiline gastriit sapirefluxiga.Vaevused on puhitus nii vasakul kui paremal ülakõhus,hommikuti sapimaitse suus.Ravimitest kirjutati algselt omeprazolum kuid siis muutus uriin tumedamaks,häguseks.Vere analüüsil sedastati ALt ja ASTi tõus.ASAT 96 ja ALAT 180.UH sedastati rasvamaks,sapijuhad norm.Hetkel loobusin Omepist ja võtan ranisani,millega uriin ei värvu ja vaevusi ka vähem,perearst saatis gastroenteroloogi juurde kuna oletab et sapijuhas kuskil kivi.Kaalulangus kuuga 10kg.Samas on ka dieet-veega pudrud,haut juurvili.söön 4-5 x 0,15 g kaupa.

Kellel selliste vaevustega kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 15:54; 28.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kirjutaja- kindlasti palun-palun kasuta maokaitset. Kas võtsid seda hommikul või õhtul? Proovi, kumb rohkem sobib, ja jah, ka sapi refluksi korral ei ole muud head rohtu leiutatud kui seesama omeprasol/pantoprasol. Sapp on loomult mao limaskestale väga ärritava ja söövitava toimega, pikema aja jooksul võivad tekkida kahjustused (haavandid, perforatsioon, maovähk). Kindlasti seda sapiteemat nüüd uuritakse edasi, kas on kive või muud, mida saaks ära lõigata.

Mis teemaalgatusse puutub, siis minul tekib sapirefluks, kui jätan liiga pikad söögivahed (ei söö enne kui alles õhtul- sappi koguneb vahepeal liiga palju), kui ei kasuta maokaitset, kui on stressirohke periood, kui söön õhtul liiga palju, kui joon õhtul piparmünditeed. Kui võtan maokaitset regulaarselt, siis refluksi peaaegu polegi. Igaks juhuks magan ka kõrgema peaalusega, kahe padjaga. Mul on sapirefluks ainult öösel, alati tõmban sapi une pealt kopsu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omepit tarvitasin hommiku,klaasi veega 20 min enne sööki.Ranisani tarvitan koos söögiga.Mainin,et vahest ka seljas selline imelik valu.Sapipõis juba lõigatud,kahtlustab sapiteede kive kuigi UH sapijuhad norm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 15:54; 28.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sapp on loomult mao limaskestale väga ärritava ja söövitava toimega, pikema aja jooksul võivad tekkida kahjustused (haavandid, perforatsioon, maovähk). Kindlasti seda sapiteemat nüüd uuritakse edasi, kas on kive või muud, mida saaks ära lõigata.

Mis teemaalgatusse puutub, siis minul tekib sapirefluks, kui jätan liiga pikad söögivahed (ei söö enne kui alles õhtul- sappi koguneb vahepeal liiga palju), kui ei kasuta maokaitset, kui on stressirohke periood, kui söön õhtul liiga palju, kui joon õhtul piparmünditeed. Kui võtan maokaitset regulaarselt, siis refluksi peaaegu polegi.

Mul on sapirefluks. Ja samas ka varasemast ajast mao ülemise osa atroofia, sh tugev alahappesus.
Kohe ei teagi, mida teha. Arst kehitas õlgu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 16:56; 04.03 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale 4a valusid tunnen, et hakkan kuhugile jõudma, aitäh armas teemaalgataja!!! Olen 46, normaalkaalus eluaeg olnud, aga u 2o tagasi, tekkisid kõhuvalud ja süüdlaseks osutusid sapikivid- lõigati välja. Ok, elasin kenasti, eriliste seedeprobleemideta. Ja 4a tagasi hakkas mingi pikem iivelduse periood (jaa, oli ka stressi ja muresid palju), punkti pani shushi söömine, peale seda tekkis meeletu iiveldus, ja valu vasakule poole kõhtu, roidekaare alla. MILJON uuringut on tehtud (magu 2x, sooled, peensoole uuring kaameraga), mitte midagi sellist pole diagnoositud mis aitaks seda valutamist leevendada. Kõige parem on päeval olla söömata, samas kui sööd, siis hakkab hullem. Hommikuti ärkan ja juba valutab, mõnikord istun öösiti üleval ja valutab. Emos ei tehta midagi enam, sest nagunii valutab ja ei osata midagi teha enam. Võib nõustuda perearstiga, et närvidest, siis tõesti, ma ei tea mis mul valutab ja see teeb tõesti murelikuks. Muid paanikahäiredi ei ole, käin tööl ja kasvatan lapsi. Ühesõnaga Küsimus ka, et kas kellelgi on sapirefluks ka ära lõigatud sapipõiega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu õel just sapirefluks peale sapipõie eemaldamist tekkiski

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale 4a valusid tunnen, et hakkan kuhugile jõudma, aitäh armas teemaalgataja!!! Olen 46, normaalkaalus eluaeg olnud, aga u 2o tagasi, tekkisid kõhuvalud ja süüdlaseks osutusid sapikivid- lõigati välja. Ok, elasin kenasti, eriliste seedeprobleemideta. Ja 4a tagasi hakkas mingi pikem iivelduse periood (jaa, oli ka stressi ja muresid palju), punkti pani shushi söömine, peale seda tekkis meeletu iiveldus, ja valu vasakule poole kõhtu, roidekaare alla. MILJON uuringut on tehtud (magu 2x, sooled, peensoole uuring kaameraga), mitte midagi sellist pole diagnoositud mis aitaks seda valutamist leevendada. Kõige parem on päeval olla söömata, samas kui sööd, siis hakkab hullem. Hommikuti ärkan ja juba valutab, mõnikord istun öösiti üleval ja valutab. Emos ei tehta midagi enam, sest nagunii valutab ja ei osata midagi teha enam. Võib nõustuda perearstiga, et närvidest, siis tõesti, ma ei tea mis mul valutab ja see teeb tõesti murelikuks. Muid paanikahäiredi ei ole, käin tööl ja kasvatan lapsi. Ühesõnaga Küsimus ka, et kas kellelgi on sapirefluks ka ära lõigatud sapipõiega?

Kas oled proovinud nende valude ajal võtta mõnda kõrvetisterohtu nagu Maalix, Rennie vm? Kas klaas piima, papaia vm natuke mahendab valu? Sageli inimesed ei tunne kõrvetisi ära, sest nimi on nii eksitav. Kui on tegu kardia puudulikkusega ja maohapet valgub söögitorru, siis enamik inimesi tunnebki seda painava valuna, vahel isegi nii, et ei saa korralikult hingatagi. Mitte miski ei “kõrveta”, vaid sõna otseses mõttes tuimalt ja külmalt valutab. Mulle kõige sobivamad on Gastrotuss tabletid. Loe kõrvetiste kohta, jäta ära toidud, mis seda soodustavad ja kindlasti jäta ära hilisõhtune söömine, see on suurim valutekitaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll kõrvetis kõrvetis. Kui esimest korda tundsin, siis teadsin kohe, mis see on – see sõna iseloomustab nii hästi seda tunnet. Lihtsalt valu oli siis, kui kõrvetistest juba söögitoru haavand oli tekkinud.

Mis sapi makkuvoolamisse puutub, siis ma kaldun arvama, et see on rohkem sapipõieta kui sapipõiega inimese probleem. Põhimõtteliselt peaks sapp põide kogunema ja kui süüa, siis voolab sapp kaksteistsõrmikusse. Aga kui sapipõit pole, siis sapp ju kogu aeg voolab. Äkki on abi sellest, kui poolistudes magada? Mina olen seda teinud tõsise köha korral ja siis, kui olid sapikoolikud (siis üldse ei saanud pikali olla). Diivani käetoele toetasin poolviltu kapiriiuli ja tegin asja tekkide-patjadega võimalikult mugavaks. Diivani seljatoele vastu seina panin ka padjad, nende peale sain pead toetada. Keskajal inimesed poolistuli magasidki, saab ka tänapäeva inimene hakkama (keskajal küll padjavirna najal ja sellepärast, et surnud olid sirgelt selili maas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskajal inimesed poolistuli magasidki, saab ka tänapäeva inimene hakkama (keskajal küll padjavirna najal ja sellepärast, et surnud olid sirgelt selili maas).

Keskajal magati poolistukil sellepärast, et vältida magades suu lahtiminemist ning sealtkaudu hinge lahkumist või pahade vaimude sisenemist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 16:56; 04.03 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu õel just sapirefluks peale sapipõie eemaldamist tekkiski

Olen teemaalgataja. Mina siis ka nüüd ilma sapipõieta, aasta tagasi lõigati ära. Ja kahjuks tegi see sapirefluksi vaevusi natuke hullemaks. Toiduvalik, et enam-vähem vaevusteta elada saaks, on mul muutunud veel kitsamaks – ka magusam õun ja isegi pirn ei sobi enam.
Samas sapipõit säilitada ka ei saanud, kuna sapipõis oli kive väga täis (“Nii kuivalt kive täis, et ruumi seal enam ei olegi, ” kommenteeris ultrahelipildi põhjal kirurg) ning valusähvakad olid igapäevaeed ja rasvade seedimise võime muutus juba olematuks. Viimasel nädalal sõin ainult ülilahjat toitu (millega on keeruline täsikõhutunnet saavutada- varsti pärast sööki jälle tühjakõhutunne) ning päris ootasin juba, et opp kätte tuleks. Nüüd on rasvade seedimise võime pisut parem, saab vähemalt keskmise rasvasusega liha-kala süüa (suure rasvasisaldusega siiski ei saa, aga noh, see keskmise rasvasisaldusega ongi ehk parem). Aga refluksi osas peab oma toitumisega ikka väga ettevaatlik olema.

Käisin hiljuti igaks-juhuks gastroentreoloogi juures rääkimas. Arst ütles, et kui te ütlete, et teil maohappe alandajad mõjuvad hoopis halvasti, mida te siis üldse minust tahate, ega mul mingeid muid rohtusid kõrvetiste vastu anda pole, siis jääbki ainult toitmine, elustiil – peate kuidagi hakkama saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 11:19; 05.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Pikaaegne krooniline gastriit (sapi refluksiga) – minu kogemus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.