Esileht Väikelaps pikaajaline logopeed – kus, kuidas?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: pikaajaline logopeed – kus, kuidas?

Postitas:

5a laps hakkas käima logopeedi juures ning ilmselt on vaja käia kord nädalas või tihemini kuni koolini. Lapsel on puudu mitmed häälikud ja häälikuühendid. Võõrad tema jutust ei saa aru. Kuidas korraldada lapsele järjepidev ja regulaarne pikaajaline logopeediline abi? “Laps saab abi lasteaiast” on sõnakõlks, sest meie lasteaias Tallinnas ei ole logopeedi. Praegu on meil loetud korrad käia Õppenõustamiskeskuse logopeedi juures. Enne saime 3x käia perearsti saatekirjaga ja mingi aja tagant saab veel 3x. Sellise jupitamisega kaugele ei jõua, vahele jäävad ajalised lüngad ja iga kord uues kohas uue logopeediga alustamine võtab hoo maha. Kus ja kuidas saab logopeedilist abi juhtudel kui probleemi lahendamiseni ei piisa paarist või paarikümnest korrast?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 19:09; 23.02 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma vanemalt. Logopeedid annavad juhised, kuidas ise kodus oma lapsega tegeleda. Sa ei saa loota sellele, et 1 x nädalas 20-40 minutit logopeedi kabinetis harjutamist kõnepuude kõrvaldab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis pikalt neuroloogi saatekirjaga kliinilise logopeedi juures, see oli tohutu vedamine.

Loomulikult igapäevane kodune töö ka, aga kui 5a kõnest võõras aru ei saa, vajab ta ka regulaarset kõneravi, mitte ainult pistelist hindamist ja harjutuste andmist.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 20:55; 24.02 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: kas neuroloogile suunas perearst kõne tõttu? Kas leiti neuroloogilist laadi põhjus kõneprobleemidele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 19:09; 23.02 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: kas neuroloogile suunas perearst kõne tõttu? Kas leiti neuroloogilist laadi põhjus kõneprobleemidele?

Neuroloogi saatekirja küsisin ise, kõne tõttu.

Neuroloogilise diagnoosi sai ka, jah. Aga kõnehäired ongi tihtipeale neuroloogilise taustaga, kui muud pole leitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 20:55; 24.02 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada sellist varianti pole. Isegi raske puudega lastega rehabilitatsiooniplaanis oleva logopeedi teenusega oleme suutnud välja kaubelda maksimaalselt 2x kuus ja seda siis lapsega, kes 5-aastaselt räägib vaid üksikuid sõnu. Eelmise aasta algusest pole neid 2x kuus suudetud tagada, kuna küll on asutus kinni, siis jälle keegi lähikontaktis olnud või haige jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaid tagasi otsisin erasektorist logopeedi ja käisin mitu aastat kord nädalas, oma raha eest. Lihtsalt muud ei jäänud üle.

Mul autistlik laps, oluline oligi järjepidevus ja sama inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kui lasteaias ei ole logopeedi siis Tõnk on just see koht kust abi saada. Ma küll ei saa aru miks teile määrati seal loetud korrad. Me hakkasime seal käima kui laps oli viis ja ka siis kui laps oli 6. Kõik õige muidugi, et kodus tuleb kõige suurem töö teha, aga kord nädalas saab Tõnk logopeedilt ka abi. Seal pole ette kirjutatud kui palju tunde tohib lapse peale kuluda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei oska ma soovitada logopeedi, sest pole Eesti asjadega kursis. Küll aga vajab ka minu 7a laps logopeedi abi, seda siis Soomes. Seda lugedes siit kui raske on tegelikult saada lapsele pikaajalist korrapärast logopeedilist abi siis tänan vist küll õnne, et lapsega Eestisse ei kolinud.
Minu laps käis Soomes neuropsühholoogilistel testidel ja sai arsti diagnoosiga kõik vajalikud teenused. Tal on kõnearenguhäire. Suunati foniaatriakliinikusse edaspidiste kontrollide jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti väikelinn. Perearst suunas neuroloogile, neuroloog logopeedile ja käime seal ~2 aastat praeguseks. Päris igaks nädalaks aegu ei saa, aga u 3x kuus ikka. Mingitest lisarõngastest pole pidanud läbi hüppama. Nii et on võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps pikaajaline logopeed – kus, kuidas?