Esileht Kodunurk Pintsakud ja viigipüksid naistele – kus müüakse?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pintsakud ja viigipüksid naistele – kus müüakse?

Postitas:

 

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stockmannis näiteks.

Veebis on ka päris palju ilusat valikut (endal nt ühed Guessi viigipüksid tellitud, mis lemmikud), aga pintsakut riskantne osta. Peab ikka proovina, et sobiks kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viigipükste tehakse miskipärast ainult 2-meetristele naistele.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viigipükste tehakse miskipärast ainult 2-meetristele naistele.

Pükse saab lasta lühendada, osadel kauplustel on lausa selline teenus, et ostad püksid ja siis sealsamas on ka võimalik need endale lühemaks lasta teha. (kaubamajas vanasti oli).

Aga muidu imelik küsimus, mu meelest igal pool müüakse neid riideesemeid, mida teemaalgataja otsib. Stockmann, Kaubamaja, erinevad kaubanduskeskused, kus on vähegi mingeid rõivapoode, mis ei ole takko või pepco või sinsay.

Lindexis näiteks müüakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebis on ka päris palju ilusat valikut (endal nt ühed Guessi viigipüksid tellitud, mis lemmikud), aga pintsakut riskantne osta. Peab ikka proovina, et sobiks kenasti.

Minu arust on just pükse riskantne osta, mitte pintsakut. Need peavad ju eriti hästi istuma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viigipükste tehakse miskipärast ainult 2-meetristele naistele.

Pükse saab lasta lühendada, osadel kauplustel on lausa selline teenus, et ostad püksid ja siis sealsamas on ka võimalik need endale lühemaks lasta teha. (kaubamajas vanasti oli).

Saab muidugi lasta lühendada või hoopis rätsepal õmmelda lasta, aga lisaks sellele, et lühendamine on tüütu (mitu kohalkäimist), ei ole see ka tasuta https://info.stockmann.ee/content/omblusteenus/. Seega pole  vaja seda märkust pisendada. Ma lühikese inimesena saan osta 7/8 mõõdus pükse, mõnel üksikul firmal on mitmes pikkusmõõdus püksid ja pintsakuvarrukad.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lühikese inimesena saan osta 7/8 mõõdus pükse, mõnel üksikul firmal on mitmes pikkusmõõdus püksid ja pintsakuvarrukad.

Pükste lühendamine on küll üks lihtsamaid asju, selle saab ka käsitsi ilma õmblusmasinata tehtud kui vaja. Mis mitu korda kohalkäimist? See on umbes 15 minutit ja valmis. Kaupsis oli see teenus nii, et öeldi kellaaeg, millal järgi saab minna, pool tundi jalutasid ringi või käisid kohvikus. Ja kohapealt ostetud pükstele lisatasuta.

Ma ise tellin veebist põhiliselt ja kui satub Tall pikkus, siis võtan alt lühemaks, mul õmblusmasinad kodus olemas. Mõne materjali puhul tuleb nagunii veidike käsitsi teha (villasegused viigipüksid ntx).

Aga muidugi kui inimene ei tea, kus üldse riideid müüakse, siis on iseasi. Kui on mingit väga soliidset komplekti vaja, siis ma soovitaks ka pigem rätsepa juurde minna selle sooviga. Aga kui juba mõte sellest, et pükste alt lühendamise eest peaks midagi maksma hirmu nahka ajab, või et seal peab mitu korda käima, siis on rätsepa soovitamine liig, seal peab veel rohkem maksma ja proovis käima.

Kui on ainult üheks korraks vaja, siis pigem mingi rõivalaenutus.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see lühendatud püks ei ole see. Põlved pole nagu õige koha peal ja lõige ei mõju nii nagu ette nähtud. Miks nii harva on pükse saada erinevate pikkustele, vot ei tea. Just viigipükste puhul arvatakse, et neid kantakse vanamoodsalt kõrgetel kontsadel. Ammu juba madalad jalatsid moes, milleks need püksitegijad veel 90ndatel elavad? Õnneks tulid moodi ka nö kukepüksid ehk siis need 2-meetristele mõeldud kukekad on keskmisele täpselt parajad täispikad.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks tulid moodi ka nö kukepüksid ehk siis need 2-meetristele mõeldud kukekad on keskmisele täpselt parajad täispikad.

Kui 2-meetriste kukekad on sulle pikkuselt nagu tavalised püksid, siis nendel ju samamoodi “Põlved pole nagu õige koha peal ja lõige ei mõju nii nagu ette nähtud.” Ja kui sa arvad, et see nii siiski ei ole, siis usu mind, see ei ole nii ka siis, kui sa lõikad sirgetel pükstel alt jupi ära, et need sulle pikkuselt parajad oleksid. Püksisääre pikkus ei mõjuta küll kuidagi seda, kuidas püksid sulle ülevaltpoolt istuvad. See mõjutaks vaid siis, kui püksid oleks sääreosast mingi erilise lõikega, alt kitsenevad, alt laienevad, ratsapüksid, kalifeed vms. Kui on täiesti tavalise sirge säärega püksid, siis ei ole sellel säärel mingit kindlaksmääratud põlvekohta, mis nihkumise puhul kuidagi pükste üldilmet mõjutaks. 

Kui oled sääred lühemaks teinud ja ülevalt lõige tundub imelik, siis oli see imelik juba enne seda kui sa neid lühendama hakkasid. Mõned püksid tõesti ei istu hästi (just sinu või minu) jalas, aga see ei sõltu püksisääre pikkusest, kui me räägime pikkadest pükstest. Pigem muudab pükste lühendamine püksid üldmuljelt paremaks, kui maha on võetud õige jupp, mitte liiga palju.

Kes on iial oma elus pükse õmmelnud see teab, et sirge säärega pükstel see sääre pikkus ongi sirge ja kui pikalt see sirge on, ei mõjuta ülemise osa lõiget. Lihtsalt sinu kehakujuga ei pruugi osad lõiked (ülevaltpoolt) sobida.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa grüüne räägid tarka juttu nagu rätsepmeister Kiir.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks tulid moodi ka nö kukepüksid ehk siis need 2-meetristele mõeldud kukekad on keskmisele täpselt parajad täispikad.

Kui 2-meetriste kukekad on sulle pikkuselt nagu tavalised püksid, siis nendel ju samamoodi “Põlved pole nagu õige koha peal ja lõige ei mõju nii nagu ette nähtud.” Ja kui sa arvad, et see nii siiski ei ole, siis usu mind, see ei ole nii ka siis, kui sa lõikad sirgetel pükstel alt jupi ära, et need sulle pikkuselt parajad oleksid. Püksisääre pikkus ei mõjuta küll kuidagi seda, kuidas püksid sulle ülevaltpoolt istuvad. See mõjutaks vaid siis, kui püksid oleks sääreosast mingi erilise lõikega, alt kitsenevad, alt laienevad, ratsapüksid, kalifeed vms. Kui on täiesti tavalise sirge säärega püksid, siis ei ole sellel säärel mingit kindlaksmääratud põlvekohta, mis nihkumise puhul kuidagi pükste üldilmet mõjutaks.

Kui oled sääred lühemaks teinud ja ülevalt lõige tundub imelik, siis oli see imelik juba enne seda kui sa neid lühendama hakkasid. Mõned püksid tõesti ei istu hästi (just sinu või minu) jalas, aga see ei sõltu püksisääre pikkusest, kui me räägime pikkadest pükstest. Pigem muudab pükste lühendamine püksid üldmuljelt paremaks, kui maha on võetud õige jupp, mitte liiga palju.

Kes on iial oma elus pükse õmmelnud see teab, et sirge säärega pükstel see sääre pikkus ongi sirge ja kui pikalt see sirge on, ei mõjuta ülemise osa lõiget. Lihtsalt sinu kehakujuga ei pruugi osad lõiked (ülevaltpoolt) sobida.

Vähemalt ei pea selle lühendamise protseduuriga õiendama ja saab kohe ostuga koju minna. Ja ma ei osta riideid kaubamajast. Kukepüksid enamasti ongi kitsa säärega püksid. Minu jalas lihtsalt pole need kukepüksid nagu need algselt on mõeldud olema ja mind see ei häiri. Viigipükstel aga tahaks laiemat säärt ja seal see jupi maha nüsimisega tekkiv testsugune ilme ei meeldi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viigipükstel aga tahaks laiemat säärt ja seal see jupi maha nüsimisega tekkiv testsugune ilme ei meeldi.

Minu arust pikemale mõeldud viigipüksid on natuke laiema säärega, et oleks proportsioonis. Kui sealt jupp maha võtta, siis lühikese seljas on mulje imelik. Põlv vist ei lähe jah teise kohta, ongi sirge lõige, aga päris õige see pilt ei paista.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukepüksid enamasti ongi kitsa säärega püksid.

No ei ole.

Ja ei teki sul viigipükste lühendamisega ka mingit “teistsugust ilmet”, kui sul seal all just ei ole tagasikeeratud kanti, aga seda ei ole sugugi kõikidel viigipükstel. Viigipüksid on reeglina sirge lõikega, seega ei saa tekkida mitte mingisugust “teistsugust ilmet”. Kui sul on väga lühikesed jalad, siis ongi kõikidel su riietel see “teistsugune ilme”.

Piretile: viigipükse on erineva laiusega, on ka täiesti olemas sellised, mis on 20cm ehk siis mitte väga lai säär, 20 cm on selline tavalise sirge teksapüksi säär, 30cm on juba laiem. Aga siin nüüd sõltub ka sellest, kui suur suurusnumber on vajalik, sest kui oled väike paksuke, siis need kitsamad püksid ei lähe sulle ülevaltpoolt jalga, kintsust pigistab ja pole seal ka enam mingit viiki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ideaalis nad alt veidi laienevad. Kitsaid viigipüksid pole minu maitse, need on meestele. Ei, ma ei osta pükse, millega peab kohe õmblema tormama. Õnneks leidub ka kaubamärke, kes pakuvad erinevaid pikkusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Pintsakud ja viigipüksid naistele – kus müüakse?