Esileht Pereelu ja suhted Plaan minna UKsse elama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Plaan minna UKsse elama

Postitas:

Käisime UKs reisil ja hakkas nii meeldima seal. Kuna noored inimesed, siis miks mitte proovida elu välismaal. Eestis nagunii erilist teenimisvõimalust pole. Olgu öeldud et, meil on ka 1,5 aastane laps.
Seega tahaks kogemusi inimestelt kes hiljuti läinud sinna. Millised paberid on eelisjärjekorras vaja korda ajada et, saada elamispind, toetused lapsele ja tööd leida?
Tahaks minna aga asi jääbki natuke selle taha toppama et, ei oska millestki alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah, tervita Galojani minu poolt palun ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

irv, loomulikult antakse sulle elamispind ja kümme toetust, kui lennuki pealt maha astud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe reisi põhjal ei saa sellest, kuidas seal maal elada oleks, küll mingit aimdust. otsi parem juba seal elavaid inimesi ja räägi nendega sellest, kuidas elu päriselt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore on teises riigis elamise kogemus saada aga kui ootad lapse toetusi ja elamispinda siis parem mine soome või jää siia Eestisse, sest siin makstakse nii pikalt laste toetust jne. Inglismaal pead ikka ise endaga hakkama saama, otsi endale töö, rendi elamispind. Elu on lill

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks kõigepealt sellest, milline on teie haridustase ja töökogemus. Millistes tingimustes praegu elate, kas üürikorteris, kuidas hakkama saate, kas on raha kõrvale pandud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

ole lahke ja hakka surfama, kus kõige ‘soodsam’ on: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=858&langId=en

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Siidikana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käisime UKs reisil ja hakkas nii meeldima seal. Kuna noored inimesed, siis miks mitte proovida elu välismaal. Eestis nagunii erilist teenimisvõimalust pole. Olgu öeldud et, meil on ka 1,5 aastane laps.
Seega tahaks kogemusi inimestelt kes hiljuti läinud sinna. Millised paberid on eelisjärjekorras vaja korda ajada et, saada elamispind, toetused lapsele ja tööd leida?
Tahaks minna aga asi jääbki natuke selle taha toppama et, ei oska millestki alustada. [/tsitaat]

No kui sa kohe hakkad toetuste peale mõtlema, siis ära UK-sse küll mine. Selleks, et hakata riigilt hüvesid saama, pead sa esiteks ikka midagi andma ka, teatud aja jooksul tööd tegema, makse maksma jne.

Elamispinna ja toetustega sind seal küll keegi ei oota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 15:14; 16.02 15:23; 18.02 15:32; 19.02 23:09; 20.02 13:36; 20.02 14:15; 20.02 15:11; 20.02 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis kõigepealt mõtle välja, millist tööd sa oled suuteline tegema. Soovitaksin endale mõne usaldusväärse tööbüroo kaudu kõigepealt mingi tööots otsida. Kaks kätt taskus ei ole sinna küll mõtet passima minna. Alguses võite ju leppida mõne natuke nigelama tööga – kui ennast kohapeal juba natuke rohkem sisse seatud, võib hakata ka avaramalt ringi vaatama.
Üldiselt ma pakun, et kui sa ikka mingi eriala tippspetsialist ei ole, siis lihttööst rohkem äsja saabunud immigrandile suure tõenäosusega ei pakuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 15:14; 16.02 15:23; 18.02 15:32; 19.02 23:09; 20.02 13:36; 20.02 14:15; 20.02 15:11; 20.02 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglismaal on toesti tore elada. Aga lapsega saab sul vaga raske olema, eriti kui oled yksi. Lapsetoetus on vaga vaike, ja selleks, et seda saada, pead siin koigepealt olema toodanud mingi aeg (ei maleta enam tapselt, kui kaua).Lapsehoidjad on roogatult kallid, lasteaed veel kallim nii pisikesele. Alates kolmeselt saab tasuta kaks tundi paevas – mis tood sa selle ajaga teed voi mis raha sa saad? Nii et pead ikka vaga hoolega motlema, enne kui tuled. Maja yyrid on vaga kallid ja kui sa pole enne siin elanud, pead mitme kuu yyri ette maksma. Koik on voimalik, kui tahta, aga nagu juba ytlesin, pead hoolega koik labi motlema. Pudrumagesid ja piima jogesid pole motet endale ette kujutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:03; 20.02 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

perena võite tulla küll. lihtsalt ühel teist kahest saab suurem koormus olema, sest pisikesega peaks teine vanem koduseks jääma.

toetus, mida kohe saaksite, on child benefit – vaata HMRC kodulehte. see on mingi 13 naela pennidega nädalas. ei ole suur summa, mille eest elada või olla 😀

küll aga on võimalik, kui abikaasadest vähemalt üks on 26 nädalat töötanud, taotleda lisaks child tax credit’t, mis on siis maksusoodustus laste pealt. jällegi, vaata HMRC kodulehte. taotleda saate kuni aasta tagasiulatuvalt.

ikkagi, esimene ülesanne oleks, et kumbki teist kahest leiaks töö, millega saab üürida kuskil tuba. selliseid nn laudahotelle on küll. hädaga pooleks võib noor pere kasvõi backpackers hotellides või youth hostelites ööbida, kuniks tööle saadakse ja tööandja on nõus esimesi reference jagama, et saada pangakonto, national incurance, eraldi tuba juba mõne tudengiga kahasse üürides jne.

iseenesest… nii pisikese lapsega, kui teil ees tugivõrgustikku sõprade või sugulaste näol pole, siiski ei soovitaks tulla.

ja üldse, noored inimesed võiks oma maailmarännakud teha ära enne, kui lapsi soetavad. vaatan siin oma häid noori kolleege – pärast õpinguid või õpingute vahepeal aastake teenitakse siin raha, liigutakse järgmisse riiki, siis seal tehakse vabatahtlikku tööd, liigutakse kolmandasse. vahva. kahju, et mul polnud omal ajal sellist võimalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 00:56; 20.02 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasime perega peaaegu aasta. Rohkem ei olnud ka plaanis esialgu, võtsime endale nö katseaja. Abikaasa käis tööl, Mina olin kolides 1,5a lapsega kodus, kolmas beebi sündis ka seal na vanem laps sai kohalikus koolis 1. ja 2. klassis käia. Lastetoetusi ei hakanud taotlemagi. Elasime mehe palgast. Väga raske oli. Üürida jaksasime kahetoalist poollagunenud majakest. Aga tagantjärele meenutades lahe kogemus. mida siiski teistkordselt enam läbi teha ei tahaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 08:09; 17.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kihvt on muidugi minna välismaale täielikkus teadmatuses oma tuleviku pärast ja hakata seal lapsi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]kihvt on muidugi minna välismaale täielikkus teadmatuses oma tuleviku pärast ja hakata seal lapsi tegema.[/tsitaat]
Kui see nüüd oli mulle (kägu 08:09), siis meie beebi sai ikka kodumaal valmis tehtud, aga sündis seal. Päris teadmatusse ei läinud, õde oli oma perega seal ammu ees. Ja ei olnud kift. Siin Lõuna-Eestis lihtsalt kulges masu eriti laastavalt ja me oleks nagunii pidanud siit kuhugi lahkuma mõneks ajaks, et oma pere ära toita. Tahtsime perega koos olla, mitte et mees oleks üksi kuhugi eraldi pidanud tööle minema. Eesti elu on selline, mis teha, kõik ei mahu marjamaale…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 08:09; 17.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin just et nädal lastehoidu on 800 naela, st. kuu oleks 2400naela, mõtle nüüd kas te kahepeale niipalju teenida suudate ja korteriüür ja toit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal ikka, siis tuleb lihtsalt endal lastehoiu teenust pakkuma hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks minna elama sinna, kus on nii s..t kliima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:57; 18.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te teemaalgatajat maha teete? Muidugi tule Inglismaale, aga mitte Londonisse. Inimesed on toredad ja saad siin jalad alla. Ära tule mõttega toetusi saama, aga tule elama ja töötama ja keelt õppima ning kyll su lapsed ka lasteaeda saavad. Uskumatu, et siinsed perekollid nii ebaviisakad on ja igalvõimalikul viisil teisi maha materdavad. Soovitan kõigil elu välismaal ära proovida….igal pool on raske. Negatiivsete inimeste suhtumine Eestis on hea põhjus siit jalga laskmiseks. Tuult tiibadesse, teemaalgataja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks minna elama sinna, kus on nii s..t kliima? [/tsitaat]
vabandust, ma olen küll ainult ühe korra Londonis käinud, aga see juhtus olema jaanuari lõpus, kui meil olid meetrikõrgused hanged ja 20 kraadi külma, siis seal mingid põõsad õitsesid ja oli 10 kraadi sooja – meie kliima tundub ikka kordi s…tem olevat?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vabandust, ma olen küll ainult ühe korra Londonis käinud, aga see juhtus olema jaanuari lõpus, kui meil olid meetrikõrgused hanged ja 20 kraadi külma, siis seal mingid põõsad õitsesid ja oli 10 kraadi sooja – meie kliima tundub ikka kordi s…tem olevat?[/tsitaat]

no meil on 4 aastaaega, seal kogu aeg sitt suusailm. Pole ei talve ega pole suve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:57; 18.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti kliima boonuseks on tõesti ainult soe suvi, muul ajal on Inglismaal kliima iga kell parem.

Kevad hakkab juba märtsi alguses ja tavaliselt on veel oktoobriski võimalik kontorijakiga väljas ringi käia, ilma et külm oleks.

Talved on siin naljategemine ja mina soojalembelise inimesena tõesti ei igatse Eesti miinuskraade ja räästani lumehunnikuid. Kui ma olen talvel või varakevadel UK-sse tulnud, siis Eestiga võrreldes oleks nagu hoobilt teise aastaaega sattunud – puud on rohelised, õhk on soe, päike paistab.

Samuti on täielik müüt, et siin kogu aeg sajab. Sajab küll üsna tihti, aga soojal ajal tähendab see seda, et sinisest taevast viskab väikese sahmaka ja ülejäänud päev on ilus ja päikeseline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 15:14; 16.02 15:23; 18.02 15:32; 19.02 23:09; 20.02 13:36; 20.02 14:15; 20.02 15:11; 20.02 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need poripritsijad mind siin üldse ei heiduta. Igas teemas on keegi selline olemas 🙂 Ega jah, ma ei loodagi et, lennukist maha minnes kohe kotid rahade ja toetustega ootavad. Peaks ikka väga naiivne olema.
Ilmselt kui minna siis peaks natuke raha koguma et, üürikorter võtta ning mees läheb tööle ning mina lapsega koju. Seal oli juba jaanuaris suhteliselt kevad, krookused ja nartsissid õitesid, vähemalt Walesis. Plaaniks minna Liverpooli kanti.
Paraku saab emapalk läbi ja tahaks ju vähe paremat elu kui siin 60 euri toetusega ja mees oma väikse palgaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul käis just tuttav külas, kes on elanud seal viimased 7 aastat, ning tal laps 3,5aastane. Arvestama pead, et nende lasteaia süsteem on teistmoodi, kui meil-toidukott pakitakse kaasa(on ka erandeid) ning keskeltläbi lasteaia päevakoht on nii u 34 naela.
Sul on veel vaja NI numbrit, kuid seda ei saa enne, kui tööle asud seal. Sul on kõige targem saata mees kõigepealt, ja siis ise järgi minna..
Olen ise elanud ja töötanud, ning minu süda jäi sinna..eks kunagi, kui loto miljonääriks hakkan, siis kolin sinna:) Aga Sulle tuult tiibadesse ning edu!!:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu näha ei ole ühtegi eestlast ees, kes ütleks- et tule ja ma aitan sind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]nagu näha ei ole ühtegi eestlast ees, kes ütleks- et tule ja ma aitan sind.[/tsitaat]

Kuidas? Pakuks raha, sebiks tööd, võtaks alguses enda juurde elama?

Sa ise teeksid seda täiesti võõraste inimeste heaks?
Et kui kuskilt Venemaa avarustest kirjutab keegi foorumisse, et plaan Eestisse tagasi pöörduda, sa võtaks mõneks ajaks oma korterisse, annaks raha, aitaks pabereid sebida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 15:14; 16.02 15:23; 18.02 15:32; 19.02 23:09; 20.02 13:36; 20.02 14:15; 20.02 15:11; 20.02 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ega ma ei ootagi et, keegi enda juurde elama võtaks. Lihtsalt natuke valgustaks paberimajanduse ja muu sellise asjus 🙂 Ohjahh, rumalaid inimesi ikka liigub siin foorumis ka. Aitäh kõikidele asjalikele vastajatele :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no meil on 4 aastaaega, seal kogu aeg sitt suusailm. Pole ei talve ega pole suve.[/tsitaat]

Ja kui kord see sitt suusailm otsa saab siis… kevadel sajab… suvel sajab… sügisel sajab… ja siis jälle sitt suusailm.
Meil vähemalt ilusad suved ja korralikud talved!
Ja nii ongi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks peab ikka ise oma leiva välja teenima, ise otsima,ise sebima, nuputama, vastulöögid läbipõdema jne. Keegi ei pea kedagi aitama!

Teemaalgataja prioriteet on: elamispind, toetused ja tööd leida (viimane on lisatud pehmenduseks)

Kui pöial keskel kämmalt on ja ise millestki alustada ei oska, siis on targem koju jääda. Statistika paraku näitab, et kellegi kaudu välisriiki sokutatud inimesd kipuvad ikka sots.toetuste suurtarbijad olema. Mitte ükski välisriik ei vaja inimesi, kellel asjad toppavad põhjusel, et ei oska ISE millestki alustada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 11:36; 20.02 14:11; 20.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kui kord see sitt suusailm otsa saab siis… kevadel sajab… suvel sajab… sügisel sajab… ja siis jälle sitt suusailm.
Meil vähemalt ilusad suved ja korralikud talved!
Ja nii ongi![/tsitaat]

sa ilmselgelt ei ole seal elanud ja teed jareldusi filmide p6hjal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Igaüks peab ikka ise oma leiva välja teenima, ise otsima,ise sebima, nuputama, vastulöögid läbipõdema jne. Keegi ei pea kedagi aitama!

Teemaalgataja prioriteet on: elamispind, toetused ja tööd leida (viimane on lisatud pehmenduseks)

Kui pöial keskel kämmalt on ja ise millestki alustada ei oska, siis on targem koju jääda. Statistika paraku näitab, et kellegi kaudu välisriiki sokutatud inimesd kipuvad ikka sots.toetuste suurtarbijad olema. Mitte ükski välisriik ei vaja inimesi, kellel asjad toppavad põhjusel, et ei oska ISE millestki alustada![/tsitaat]

Ja sina pole ilmselt absoluutselt teemaga kursis, samuti paljud need ‘majanduspõgenike’ teemades sõna võtjad. Suvaline kohaleränannu ei hakka automaatselt mingeid imelisi toetusi saama. Selleks pead sa ikka olema seal elanud, juba töötanud jne. Eriti lollakad ja naiivsed on need, kes arvavad, et kõik idaeurooplased Inglismaal sotstoetuste peal nurru löövad. Kui meie oma inimesed on oma kaasmaalaste suhtes sellised sallimatud ignorandid, mida me siis üldse võõramaalastelt ootame!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 15:14; 16.02 15:23; 18.02 15:32; 19.02 23:09; 20.02 13:36; 20.02 14:15; 20.02 15:11; 20.02 17:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Plaan minna UKsse elama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.