Esileht Kodunurk Põhja või lõunapoolne

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Põhja või lõunapoolne

Postitas:
Kägu

Kiitke ja laitke korterit, kus on aknad põhja või lõuna poole. Ei suuda otsustada kumb on parem ja mis võib veel häirida.
Põhjapoolsel ei paista kunagi päike tuppa. Päike meeldiks mulle. Aga mulle ei meeldi päike suvel kuumalaine ajal.
Seega mis kn hullem? Kas see kui üldse päikest ei paista tuppa. Või see kui ta paistab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kas ja kui palju paistab oleneb ka mitmes korrus, madalam paistab vähem eriti kuid nt puud ees, kõrgemal rohkem. Samas uuematel kortermajadel juba ka osadel konditsioneer sisse ehitatud (ja samas mõndadel ei saa aknaid avada).

Üldiselt kuumalaine aega Eestis on väga vähe, et kus tõesti päike ainult küttis, olid ka ühele poole vaid aknad ja olime kolmekordse maja viimasel korrusel ehk kõik soe kerkis üles ja katuse alt ilmselt ka soojendas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti valiks lôunapoolse. Meil on seda valget ja päikeselist aega nii vähe.  See kui suvel on vahel harva nii soe, et olla ei saa see ikka pigem harv juhus. Ülejäänud aasta istud muidu nagu pimedas urus. Väga mônus on juua nädalavahetusel hommikukohvi, kui päike aknast piilub. Mônus valge ja helge olemine.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuumalainet võib Eestis muidugi olla ja ka kuu aega järjest, aga isegi siis kui sul ei ole aknad päikese poole, ei ole sul ilma konditsioneerita kuumalaine ajal toas kuigi mõnus.

juhul kui korter on selline, et vaja aknaid vahetada, siis lase panna päiksekaitseklaasiga aknad. Või siis saab olemasolevatele akendele lisada päiksekaitsekile.

Ma isikliku maitse-eelistuse järgi võttes päris sellist korterit ei tahaks, kuhu mitte kunagi päike sisse ei paista. Ja mul endal on ühes toas aken päiksekaitseklaasiga, see on hästi kergelt roheka tooniga ja tõesti, kui päike sellest aknast läbi paistab, siis ei kõrveta. Taimedele ka meeldib, orhidee sel aknal muudkui õitseb nonstop juba kolmandat aastat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul lääne- ja põhjasuunas. Läänest päike lõunast õhtuni, põhjast õhtupäike.

Lõunasuund on mulle liiga palav, idast aga saad päikest ainult varahommikul ja see on kõige kehvem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga kell lõunapoolne. Kuumalainet on meie kliimas mõned nädalad aastas, kogu ülejäänud aeg on alati liiga pime ja iga lisa-valguskiir kulub ära!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjapoolne kindlasti. Ja mänguväljakut ei tohi akna all olla.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklik valik – lõunapoolne. Vajan valgust ja soojust. Rohkem ei oskagi põhjendada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mänguväljakut ei tohi akna all olla.

Ja see just peaks olema. Teadmaks, et on elu ja rõõmu meie ümber. Imelik, et sellist asja peaks mitte sallima!

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad. Mina ei tahaks kunagi lauslõunapäikesesse. Põhjapoolses olen ka elanud, ei olnud nii hull kui lõunasse aknad. Enamuse päevast oled niikuinii tööl, tuled koju pimedas siis lämbesse või jahedamasse korterisse, mulle sobis see jahedam variant rohkem (olin samas majas põhjaküljes ja hiljem lõunaküljes).

Praegu elan majas ja lasin teha lolli peaga terrassi lõunasse, seal olla ei saa pea kunagi, sest kui päikest üldse pole, on külm niikuinii ja kui on, siis on nii palav, et ei saa ikka olla. Täitsa kasutu terrass.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nende seas, kes põhja-lõuna valikust võtaks selle päiksepoolsema, aga kõige mõnusam variant oleks mu meelest see, kui korter oleks mitte ainult ühel pool maja, vaid läbivalt mõlemal pool.

Kui magamistuppa paistab õhtupäike ja elutuppa hommikul/päeval.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiitke ja laitke korterit, kus on aknad põhja või lõuna poole. Ei suuda otsustada kumb on parem ja mis võib veel häirida. Põhjapoolsel ei paista kunagi päike tuppa. Päike meeldiks mulle. Aga mulle ei meeldi päike suvel kuumalaine ajal. Seega mis kn hullem? Kas see kui üldse päikest ei paista tuppa. Või see kui ta paistab.

Kas mõlema korteri kõik aknad on ühes suunas? Sel juhul ei võtaks kumbagi. Minu jaoks on võrdselt halb kui päike kunagi sisse ei paista või kui päike kõikidesse ruumidesse sisse lõõskab. Ega siis päike ainult suvel paista. Juba veebruaris-märtsis võib päike korteri palavaks kütta. Aga kui ongi ainult need kaks valikut ja mitte mingit muud varianti ei ole, siis võtaks ikka valgema korteri. Ehk siis lõunapoolse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud toas kuhu päike paistis sisse pool tundi kevadel ja sügisel. Praegu elan korteris kus kõik aknad lõuna poole.

Iga kell valin suvise palavuse, no see pimedas toas elamine oli ikka nii masendav.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valiksin lõunapoolse, seda pimedamat aega on Eestis septembrist aprillini nagunii.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuuma vastu, kui see tuleb (no mis, kuu max? aastas), on vahendeid, aga valgust on ikka vaja. Talvepäike aknas on nii mõnus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(Lisada ei saa, pagan). tahtsin ütelda, et ka kõige mõnusam oleks, kui nt magamistuba oleks tagapool (maja vaiksemal küljel) ja põhjapool, et suvel kell 4 päike lagipähe ei lajata, aga elutuba lõuna pool. Ida-lääneküljed ehk hommiku-õhtupäikeon ka ok (aga siis ka, et magamistuba esimesena valgustama ei hakkaks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tahtsin ütelda, et ka kõige mõnusam oleks, kui nt magamistuba oleks tagapool (maja vaiksemal küljel) ja põhjapool, et suvel kell 4 päike lagipähe ei lajata, aga elutuba lõuna pool. Ida-lääneküljed ehk hommiku-õhtupäikeon ka ok (aga siis ka, et magamistuba esimesena valgustama ei hakkaks)

Selline sobiks ka mulle ja kindlasti ilma mänguväljakuta akna all. See pidev emade ja laste röökimine on lihtsalt kohutav.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud korteris, mis 3. korrusel läbi maja nii, et nii lõuna- kui ka põhjapoolne aken olid olemas. Avatud köögiga elutoa aken oli lõunasse ja magamistoa aken põhja.

Põhjapoolse aknaga magamistuba mulle sobis. Niikuinii oled ju magamistoas põhiliselt öösel. Aga et elamise põhiline ruum ehk elutuba oleks põhjapoolse aknaga – seda ei kujuta hästi ette, see oleks kuidagi sünge.

Lõunapoolsele aknale saab suvise kuumalaine ajaks mingi välise päikesekaitseruloo ette panna, et päike ei jõuaks aknaklaasini ega saaks läbi selle sisse kütta (nagu lõunamaades tõmmatakse palavaga katted akende ette). Aga ülejäänud osa aastast päike Eestis pigem tore.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud 1. korruse põhjapoolsete akendega korteris, see oli KOHUTAV. Ma ei valiks iial enam sellist korterit, see ahistab, rusub, no võib-olla kord kolme aasta jooksul kuumalaine ajal on veidi parem kui normaalsete akende omanikel, aga see ülejäänud aeg – ei!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on paarismaja ja meile jäi siis põhja(ida)poolsem osa. Alguses natuke põdesin, aga kui näen, kuidas mu naabrid on kuumaga hädas, siis enam mitte. Valgust on piisavalt, ainult päike ei kiirga otse tuppa (meile paistab päike sisse suvel hommikul kuni kella 1-2 ni ja siis õhtu poole). Lapsena elasin korteris, kus köök oli lõuna poole – see muutis suvel söögi tegemise võimatuks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu elan majas ja lasin teha lolli peaga terrassi lõunasse, seal olla ei saa pea kunagi, sest kui päikest üldse pole, on külm niikuinii ja kui on, siis on nii palav, et ei saa ikka olla. Täitsa kasutu terrass.

See on tõsi. Lõõskavas päikeses ei ole võimalik rõdu/terrassi kasutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte põhjapoolne. Olen elanud põhjapoolses, täielik masendus tuleb. Päikest kodus ei näe. Minu arvates sobib põhjapoolne korter ainult päikeseallergiaga inimesele.

Kui lõunapoolses läheb palavaks, saad konditsioneeri panna. Põhjapoolsesse ei keera päikest mingi nipiga juurde.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen põhjapoolsete akende fänn. ei meeldi üldse päike, mis toa kuumaks kütab, kuigi armastan sooja. see sissepaistev päike on liiga intensiivne. praeguses kodus hakkab elutuppa sisse paistma millalgi pärastlõunal ja see on jube tüütu ning siis pole seal toas eriti võimalik olla. kui päikest tahan, siis lähen õue.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustaks sellest, et ei soetaks korterit, kus aknad on ainult ühele poole ja valida saab vaid musta või valge vahel. Aga kui võimalused on vaid ühe-kahe akbaga elamispinna jaoks, valiksin kindlasti lõunapoolse elamise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kumbagi ei valiks. Ei taha hämaras olla ega ka päikseprillidega toas istuda. Aga kui, siis valiksin põhjapoolse, sest päisepoolses olen juba proovinud ja tõesti, ikkagi pidin rulood ette tõmbama, sest muidu silmad ei kannata välja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Põhja või lõunapoolne