Esileht Koolilaps Poiste riietus algklassides.

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Poiste riietus algklassides.

Postitas:
Kägu

Riietus on minu hinnangul sügavalt maitse asi – kes eelistab akadeemilisemat, samas mõni laseb veel algkooliski ämblikmehe piltidega ringi. Vahetusjalanõudest on minu meelest parimad kinnise ninaga sandaalid. Nendega kindel, et keegi ei tallu varbaid laiaks ???? Hetkel on näiteks BestSecret’is Vikingi omad vaid 19.99 https://www.bestsecret.com/product.htm?listName=Kids%2fDesigners%2f5222&position=1&code=32019460&colorCode=10&area=KIDS_DESIGNER&gender=KIDS&back_url=%2fdesigner_shop_category.htm&originProdLink=&back_param_shop=label_5222&back_param_gender=KIDS&back_param_back_url=%2fdesigner.htm&back_param_back_param_gender=KIDS&back_param_sort_by=price_ascending. Poodidest soovitan vaadata Boozt, Zalando ja https://www.kids-world.com/en/ lehtedele. Viimases on ka päris asjalik koolikottide-pinalite valik.

 

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kujutad ette, käiakse küll ja väga paljudes koolides.

Kui sul on valida, kas osta poest uus riie (poodidest valida Pepco, Takko jms) ja kaltsukas, mis sama hinnaga, siis pigem ostad uue riide. Ja neis poodides pole eriti tagasihoidlikumaid-piltideta riideid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitse asi. Mina eelistan iga kell kaltsukast otsetud soliidset vähekasutatud hea kaubamärgi toodet uuele rämpsbrändile või kiirmoetootele. Kestab kauem ja tuleb kokkuvõttes odavam.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kuule, me räägime 6-7 aastastest lastest, mitte mingitest täisealistest. Laste puhul on täiesti normaalne, et nad tahavad ringi käia koomiksikangelaste vms piltidega riietuses.

Mu meelest võiksid ka täiskasvanud oma riietuses asja palju vabamalt võtta, kui me räägime vaba aja riietusest. Ei pea olema kogu aeg nonstop “akadeemiline.”

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan oma kooliaega, kui oli kohustuslik koolivorm ja nõuti tumesiniseid viigipükse. See võis akadeemiline ju olla, aga issand kui kole! Sest ikka joosti ringi ja mängiti, lasti liugu, hüpati ja kukuti. Püksid olid väikestel lastel tolmused, vahel lausa porised, plekid peal – kogu see akadeemilisus kaotas mõtte. Tavaliselt neid ju oli vaid üks paar, iga päev ei pestud ka ometi. Harva, kui kellelgi ka koolivormi vahetuspüksid olid. Jäägu see akadeemilisus veidi vanematele õpilastele, kes selle ka välja kannavad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õpetajana leian, et koolivorm või kindlad riietumisstandardid koolis on head. Meie koolis 10a tagasi polnud mingeid reegleid ja igaüks kandis, mida soovis. Siis oligi nii, et klassipildile või aktusele tuldi täiesti erinevalt (isegi kui õpetaja oli varem öelnud, et mis on soovituslik riietus). Mõni oli printsessikleidis, teine neoonroosades retuusides ja kolmas ülikonnas. Tõesti väga imelikud klassipildid jäid. Nüüd, kui meil on kindlad nõuded riietuse osas, on klassipildid ja aktused ilusamad ning lapsevanematelgi on lihtsam otsustada, et mis laps selga peaks panema. Pole ka probleemi, kui õpilane unustab pildistamise ära, sest lihtne ühevärviline koolikleit või polosärk ei erine teiste laste pidulikest riietest niivõrd nagu ämblikmehe pildiga pusa või lillelised retuusid seda teeks.

Samas olen väga selle poolt, et koolilaste riietus peaks olema mugav ja koolivälisel vabal ajal miks mitte ka lapselikult kirjude piltidega. Ning lapsevanematel võiks jääda siiski valik, et kas soovib osta mustad teksad 12€ eest H&Mst või 30€ eest koolivormi püksid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis on koolivorm, mis teeb riietumise oluliselt lihtsamaks. Tellima peab polosärgi ja kampsuni. Omal valikul juurde püksid. Püksteks olen ostnud tumedad teksad või chino-püksid. Jalas on olnud tumedad sandaalid. Kui ei oleks koolivormi, siis ostaks ilmselt ikkagi ühevärvilisi polosärke. Kooliaasta peale kannavad 2-3 paari pükse, 2 polosärki, 1 igapäevane kampsun ja 1 pidulik kampsun. Igapäevane väljanägemine on viisakas, aga siiski piisavalt mugav. Minu lapsed ei ole eriti mürgeldajad ja riided määrduvad harva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kujutad ette, käiakse küll ja väga paljudes koolides.

Kui sul on valida, kas osta poest uus riie (poodidest valida Pepco, Takko jms) ja kaltsukas, mis sama hinnaga, siis pigem ostad uue riide. Ja neis poodides pole eriti tagasihoidlikumaid-piltideta riideid.

Küsimus pole ju üldse selles, kas osta sekkarist v uuena või odavast v kallist poest! Ma ei halvusta kedagi tema rahakoti pärast.

Aga andke andeks, kummeeritud mutifilmikangelaste piltidega riided koolis käival lapsel? See on nagu lihtsalt väga halb maitse ja sobimatu rõivavalik. Mis laps sellest ōpib? Dressides teatrisse?

Pealegi. Kas teie koolides pole siis etiketti, kuidas on riietumisstandard?

Sekkarist ühevärviine time puks ja triiksärk on iga kell sobivam valik ja ei maksa midagi. Vanemate olematute stiilitunnetuses ja maitses on asi. Ja kujundavad oma lapsed samasugusteks.

 

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kuule, me räägime 6-7 aastastest lastest, mitte mingitest täisealistest. Laste puhul on täiesti normaalne, et nad tahavad ringi käia koomiksikangelaste vms piltidega riietuses.

Mu meelest võiksid ka täiskasvanud oma riietuses asja palju vabamalt võtta, kui me räägime vaba aja riietusest. Ei pea olema kogu aeg nonstop “akadeemiline.”

Ja vabal ajal palun käigugi oma piltidega riietega! Toepoolest ei pea olema nonstop akadeemiline, tsiteerides sind.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kindlam on vaadata tulevase kooli varasemaid fotosid. Ja siis üldiselt kusagilt dokumentide vms koha alt leiab kodulehelt sisekorraeeskirjad. Seal võib ka viiteid olla riietumisnõuete kohta.

Mul lapsed mitmes erinevas koolis käinud. Suurem laps käib edetabeli esimese otsa koolis. Seal on nõuded ja padupalav koolimaja. Reaalselt keegi päris näpuga järge ei aja, aga olen paari korda näinud, kus klassijuhataja saadab klassi FB gruppi märkuse riietuse kohta. St märkus on üldine, aga igaüks peab siis ise mõtlema, et kas see teda ka puudutab või mitte.

Siis oli selline tabeli keskmine kool. Seal ei tohtinud 1.klassi 1.septembri pildistamisel muud seljas olla, kui ainult must-valge. Mu tüdrukul oli punane Nexti nö koolivormikampsun peal. Selle pidi ära võtma. Sisekorraeeskirjades olid riietumisnõuded. Reaalselt kedagi ei huvitanud. Üritati sisse viia midagi koolivormi-laadset (polosärk), aga seda oli näha umbes 1-2 aastat.

Ja siis on kolmas kool, edetabeli lõpuosast.  Ma isegi ei tea, kas kusagil on mingid nõuded kirjas. Reaalselt kedagi ei huvita. Maja on ka väga palav. On üritatud sisse viia koolivormi, aga seni edutult. Aga see nö koolivorm on ka selline (suure kooli kirjaga t-särk ja veel midagi), et ma pigem ostaks lihtsalt ühevärvilisi polosärke jms standardkraami. Lisaks ei taheta seal kuidagi arvestada sellega, et seda tasuks kasutusele võtta nii, et vanemad hiljemalt kooliaasta lõpuks juba teavad sellest. St et suvisel rõivasteostmise perioodil saaks arvestada, mitte et siis, kui varud täiendatud, ostad veel keset aastat kallima otsa asju juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg lõpetas kevadel esimese klassi.

Jalas kandis vöökohast kummiga teksaseid – mugav vetsus toimetada ja kehalise tunniks ümber riietuda. Seljas pikkade varrukatega puuvillased särgid, ilma nööpideta.  Särgid olid enamasti ühevärvilised, paaril-kolmel ees väike kiri või pilt.

Jalas mugavad krõpsudega nahast sandaalid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kujutad ette, käiakse küll ja väga paljudes koolides.

Kui sul on valida, kas osta poest uus riie (poodidest valida Pepco, Takko jms) ja kaltsukas, mis sama hinnaga, siis pigem ostad uue riide. Ja neis poodides pole eriti tagasihoidlikumaid-piltideta riideid.

Küsimus pole ju üldse selles, kas osta sekkarist v uuena või odavast v kallist poest! Ma ei halvusta kedagi tema rahakoti pärast.

Aga andke andeks, kummeeritud mutifilmikangelaste piltidega riided koolis käival lapsel? See on nagu lihtsalt väga halb maitse ja sobimatu rõivavalik. Mis laps sellest ōpib? Dressides teatrisse?

Pealegi. Kas teie koolides pole siis etiketti, kuidas on riietumisstandard?

Sekkarist ühevärviine time puks ja triiksärk on iga kell sobivam valik ja ei maksa midagi. Vanemate olematute stiilitunnetuses ja maitses on asi. Ja kujundavad oma lapsed samasugusteks.

Noo misasi on ühevärviine time puks????!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi. Kas teie koolides pole siis etiketti, kuidas on riietumisstandard?

Kujutad sa pilti, meie koolis tehakse mitu korda aastas isegi stiilinädalaid! Lapsed on riietunud meremeesteks, zombideks, punkariteks, käinud koolid pidžaamades, oranži värvi riietuses jne. Sealjuures on ka õpetajad stiilinädala ajal vastavalt riides, kui on roheline päev, siis ongi kõikidel midagi rohelist ja kui on halloween, siis on kõigil midagi niisugust.

Tavaliselt on stiilinädal nädal aega enne koolivaheaega.

Minu meelest ei näita see, kui sa kannad tagasihoidlikke ühevärvilisi tumedaid riideid, mingit stiilitunnetust, see on pigem argus ja soov olla võimalikult nähtamatu. Stiilitunnetus on siis, kui sa kannad ka superkangelasega pildiga särgi niimoodi välja, et see ei mõju maitsetu käkina. See on täiesti võimalik, muide.

Mu lapse koolis on teiste ringide kõrval tegutsemas ka moering ja seal ei õpetata lapsi kandma tumedaid ühevärvilisi akadeemilisi riideid. Eks iga riietuse jaoks on oma nišš. Mõnele poole sobib vormiriietus, aga see ei tähenda, et väljaspool sellist töökeskkonda peaksid inimesed samamoodi vaoshoitult riietuma või et vormiriietus(ele sarnane stiil) oleks mingi ülima stiilitaju tipp.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noo misasi on ühevärviine time puks????!

Ta on nii närvis, et näpud muutusid pudedaks. 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vabal ajal palun käigugi oma piltidega riietega! Toepoolest ei pea olema nonstop akadeemiline, tsiteerides sind.

Sind häiris miskipärast just see Ämblikmees, mille pilti mitu korda põlastavalt välja tõid.
Ämblikmees muide on koomiksimaailmas oluline tegelane ja tähtis ka paljude täiskasvanute jaoks. Vastanada casual stiili üldiselt akadeemilisele kui soovid, aga jäta Ämblikmees mängust välja 🙂

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei näita see, kui sa kannad tagasihoidlikke ühevärvilisi tumedaid riideid, mingit stiilitunnetust, see on pigem argus ja soov olla võimalikult nähtamatu.

Sina võid nii arvata, aga psühholoogid on seda teemat uurinud ja jõudnud järeldusele, et ühevärviline riietus klassiruumis aitab kaasa keskendumisele. Mida rohkem värve-pilte lapsi ümbritseb, seda raskem on neil keskenduda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina võid nii arvata, aga psühholoogid on seda teemat uurinud ja jõudnud järeldusele, et ühevärviline riietus klassiruumis aitab kaasa keskendumisele. Mida rohkem värve-pilte lapsi ümbritseb, seda raskem on neil keskenduda.

Ma ütlesin seda, et teatud olukordades võib olla asi põhjendatud, küll aga ei ole kuidagi vajalik ega mingi eriline stiilitunnetus see, kui inimene kogu aeg ühtmoodi tuimalt riides käib. Kui see teda kuidagi psühholoogiliselt toetab, on mingi isiksusehäire või midagi, siis arusaadav jah. Aga nüüd hakata silmi pööritama Ämblikmehe särgi peale, et lapsed niisugust asja kannavad, see on ikka liig mis liig. Värvid on normaalsed, mustrid on normaalsed, see ei ole mingi ajuhalvatus, kui inimene soovib kanda ka värvilisi või piltidega riideid, olgu ta laps või täiskasvanu. Ma ei räägi töösituatsioonist, kus vormiriietus võib olla vajalik kasvõi juba töötaja eristamise mõttes.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Kujutad ette, käiakse küll ja väga paljudes koolides.

Kui sul on valida, kas osta poest uus riie (poodidest valida Pepco, Takko jms) ja kaltsukas, mis sama hinnaga, siis pigem ostad uue riide. Ja neis poodides pole eriti tagasihoidlikumaid-piltideta riideid.

Küsimus pole ju üldse selles, kas osta sekkarist v uuena või odavast v kallist poest! Ma ei halvusta kedagi tema rahakoti pärast.

Aga andke andeks, kummeeritud mutifilmikangelaste piltidega riided koolis käival lapsel? See on nagu lihtsalt väga halb maitse ja sobimatu rõivavalik. Mis laps sellest ōpib? Dressides teatrisse?

Pealegi. Kas teie koolides pole siis etiketti, kuidas on riietumisstandard?

Sekkarist ühevärviine time puks ja triiksärk on iga kell sobivam valik ja ei maksa midagi. Vanemate olematute stiilitunnetuses ja maitses on asi. Ja kujundavad oma lapsed samasugusteks.

Koolis, kus ma töötan ei ole nõudeid.  Väga oleks vaja. Aga värvilise pildiga särke kannavad ka nooremad õpetajad.

Vana kooli omad on kleitides ja seelikutes.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlesin seda, et teatud olukordades võib olla asi põhjendatud,

Aga sellest me ju räägimegi. Vabal ajal kandku igaüks nii palju pilte ja värve, kui tahab. Koolis võiks riietuda tagasihoidlikult.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis koolis ämblikmehe pusadega ringi kästakse? Teine Eesti?

Enamuses koolides. Miks ei või algklassilapsel ämblikmehe pildiga pusa seljas olla?

Sinu suhtumine on ebameeldiv. Sellised vanemad vist toodavadki koolikiusajaid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämblikmehe vastu allergiat tundvatele inimestele pean teatama et neljanda klassi poisil on ka ämblikmehe pildiga sukkpüksid !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämblikmehe vastu allergiat tundvatele inimestele pean teatama et neljanda klassi poisil on ka ämblikmehe pildiga sukkpüksid !

Kiidan takka, las läheb nendega kooli, ämblikmehe lühkarid paneb peale, mingid papud vaata varba otsa ka.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Poiste riietus algklassides.