Esileht Tööelu, raha ja seadused. Politseiameti kummalised töökuulutused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Politseiameti kummalised töökuulutused

Postitas:

Kellele üldse on mõeldud politseiameti tööpakkumised? Kas ainult politseinikele? Olen kandideerinud 3-4x politseiameti avaldatud töökuulutusele, kus ei ole nõutud politseilist haridust ja iga kord saan eitava vastuse märkega, et mine hakka abipolitseinikuks….viimased paar korda on see soovitus lausa paksus kirjas kirjutatud. Ma ei taha minna abipolitseinikuks, sest selle eest ju palka ei maksa… kui nad tõesti otsivad ainult sisemiselt töötajaid, siis miks nad ei avalda seda oma enda siseveebis? Kas neil on kohustus avaldada ka avalikult…. see on ju väga totter eriti praeguses olukorras, kus töötuid on palju. Annavad lihtsalt asjata lootust…

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal enamasti pole vaja politseiharidust või juriidilist haridust? Sul on? https://www.politsei.ee/et/tule-toole – siin voskasin pilgu peale vaid esimesele neljale, kõik seda küsivad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma politsei kohta ei tea, aga olen sarnases süsteemis ja meie tõesti peame oma vabu töökohti avalikult täitma. Nii et kuigi tegelikult on olemas omas süsteemis inimene, kellega on juba ka kokkulepe, et ta mingile kohale liigub, läheb ikka kuulutus avalikult üles. Ka minu meelest on see väga-väga nõme.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma politsei kohta ei tea, aga olen sarnases süsteemis ja meie tõesti peame oma vabu töökohti avalikult täitma. Nii et kuigi tegelikult on olemas omas süsteemis inimene, kellega on juba ka kokkulepe, et ta mingile kohale liigub, läheb ikka kuulutus avalikult üles. Ka minu meelest on see väga-väga nõme.

Asaaaaa mul oligi õigus 😀

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen välja, mõnede ametikohtade puhul ei pea olema politseiharidus, kui sul on näiteks töökogemus sarnases valdkonnas a la vanglas või kogemus abipolitseinikuna ja sa lisaks sellele oled valmis läbima täiendkoolitust.

Aga mine astu siis abipolitseinikuks. Kui ei huvita, miks siis sinna tööle tahad? Ole aktiivne abipolitseinik ja siis peaks ikka mingi koha peale saama.

Nu eelarvebüroo juhiks peaksid ikka saama, isegi kui abipolitseinik pole olnud 🙂

Vaata, politesi- ja piirivalveametis on ka teisi töökohti peale politsei omi eks, kui sa pole veel aru saanud. Abipolitseiniku töö on vabatahtlik töö ehk siis selle eest töötasu ei saa. Ma ei jõua käia täiskohaga tööl ja siis veel olla teine täis või pool kohta abipolitseinik.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal enamasti pole vaja politseiharidust või juriidilist haridust? Sul on? https://www.politsei.ee/et/tule-toole – siin voskasin pilgu peale vaid esimesele neljale, kõik seda küsivad.

Nende kuulutuste põhjal ei saa üheselt väita, sest kuulutused ju aeguvad ja näiet tuua ma ei saa. Aga neile, kuhu mina kandideerisin, ei olnud erialane ehk politsei amet nõutud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen välja, mõnede ametikohtade puhul ei pea olema politseiharidus, kui sul on näiteks töökogemus sarnases valdkonnas a la vanglas või kogemus abipolitseinikuna ja sa lisaks sellele oled valmis läbima täiendkoolitust.

Aga mine astu siis abipolitseinikuks. Kui ei huvita, miks siis sinna tööle tahad? Ole aktiivne abipolitseinik ja siis peaks ikka mingi koha peale saama.

Nu eelarvebüroo juhiks peaksid ikka saama, isegi kui abipolitseinik pole olnud 🙂

Vaata, politesi- ja piirivalveametis on ka teisi töökohti peale politsei omi eks, kui sa pole veel aru saanud. Abipolitseiniku töö on vabatahtlik töö ehk siis selle eest töötasu ei saa. Ma ei jõua käia täiskohaga tööl ja siis veel olla teine täis või pool kohta abipolitseinik.

Ju sellepärast sa ju polegi kõige tugevam kandidaat, et alati on olnud mõni kandidaat, kellel on abipolitseiniku kogemus. Nii et see tasuta töö tasub vaeva ära, kui on plaan politseisse tööle saada. Loogiline, et nad hindavad selle inimese panust ja eelistavad võrdsete kandidaatide puhul seda, kes on vabatahtlikuna juba politseisse panustanud. Tegemist ju asutusega, kus peab teatud tasemel töövalmidus olema tagatud ka öösel, nädalavahetusel, pühade ajal jne. Kui sinu jaoks on oluline kell kuus kodus õhtust süüa ja mitte üks erand ei tule kõne allagi ja see tuleb vestlustel välja, siis njah kriisivalmidust sinus pole.

Sisemine konkurss on ju täitsa lubatud. Kui ei leita sobivat, siis kuulutatakse avalik välja. Aga isegi kui sisemisega leitakse uus, siis jääb selle inimese koht vabaks ja sinna kedagi vaja. Nii et päris nii ei saa, et väljast kedagi juurde ei võeta.

Sa ju ometi saad öelda mis ametikohad need on olnud. Tahtsid uurija kohta, tahtsid autojuhi kohta, tahtsid kiirreageerija kohta, tahtsid passiteenindaja olla jne.

See, et kirja lõpus on kutse abipolitseinikuks on vast lihtsalt kohustuslik reklaam absoluutselt kõigile, mitte otsene põhjus ja etteheide miks sind ei valitud. Mingil muul põhjusel oled teistest kehvem olnud.

Sa vist unustad ära, et nö kontoritöötajad ei tööta seal öösel ja nädalavahetustel. Politsei- ja piirivalve amet ei koosne ainult välipolitseinikest ja piirivalvuritest…

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen välja, mõnede ametikohtade puhul ei pea olema politseiharidus, kui sul on näiteks töökogemus sarnases valdkonnas a la vanglas või kogemus abipolitseinikuna ja sa lisaks sellele oled valmis läbima täiendkoolitust.

Aga mine astu siis abipolitseinikuks. Kui ei huvita, miks siis sinna tööle tahad? Ole aktiivne abipolitseinik ja siis peaks ikka mingi koha peale saama.

Nu eelarvebüroo juhiks peaksid ikka saama, isegi kui abipolitseinik pole olnud 🙂

Vaata, politesi- ja piirivalveametis on ka teisi töökohti peale politsei omi eks, kui sa pole veel aru saanud. Abipolitseiniku töö on vabatahtlik töö ehk siis selle eest töötasu ei saa. Ma ei jõua käia täiskohaga tööl ja siis veel olla teine täis või pool kohta abipolitseinik.

Ju sellepärast sa ju polegi kõige tugevam kandidaat, et alati on olnud mõni kandidaat, kellel on abipolitseiniku kogemus. Nii et see tasuta töö tasub vaeva ära, kui on plaan politseisse tööle saada. Loogiline, et nad hindavad selle inimese panust ja eelistavad võrdsete kandidaatide puhul seda, kes on vabatahtlikuna juba politseisse panustanud. Tegemist ju asutusega, kus peab teatud tasemel töövalmidus olema tagatud ka öösel, nädalavahetusel, pühade ajal jne. Kui sinu jaoks on oluline kell kuus kodus õhtust süüa ja mitte üks erand ei tule kõne allagi ja see tuleb vestlustel välja, siis njah kriisivalmidust sinus pole.

Sisemine konkurss on ju täitsa lubatud. Kui ei leita sobivat, siis kuulutatakse avalik välja. Aga isegi kui sisemisega leitakse uus, siis jääb selle inimese koht vabaks ja sinna kedagi vaja. Nii et päris nii ei saa, et väljast kedagi juurde ei võeta.

Sa ju ometi saad öelda mis ametikohad need on olnud. Tahtsid uurija kohta, tahtsid autojuhi kohta, tahtsid kiirreageerija kohta, tahtsid passiteenindaja olla jne.

See, et kirja lõpus on kutse abipolitseinikuks on vast lihtsalt kohustuslik reklaam absoluutselt kõigile, mitte otsene põhjus ja etteheide miks sind ei valitud. Mingil muul põhjusel oled teistest kehvem olnud.

Sa vist unustad ära, et nö kontoritöötajad ei tööta seal öösel ja nädalavahetustel. Politsei- ja piirivalve amet ei koosne ainult välipolitseinikest ja piirivalvuritest…

Sa unustasid ära, et kõiksugused süsteemid ja värgid peavad laitmatus töökorras olema ka peale kella viit, mil need piirivalvurid, politseinikud jne töötavad. Ei saa kindlasti nii olla, et kui mingi andmebaas maha kukub, siis IT kutid magavad kodus kuni esmaspäeva hommikuni, sest neil on nädalavahetus. Politsei sõidukil mingi tehniline jama ja peale kella viit pole ühtegi asjapulka, kes end liigutaks. Sellest hetkest on politseinik MacGyver, kes ise kõik jamad peab loominguliselt lahendama.

Juhtub aeg-ajalt kriisiolukordi, kus tööd lihtsalt on väga palju ja kõik abikäed on vajalikud. Meenub, kui algas Ukraina põgenike vool Eestisse, siis näiteks töötasid teenindused õhtuti ja nädalvahetuseti ja vorpisid neile pabereid.

Päris tihti läheb näiteks inimesi kaduma ja on väga oluline suurte jõududega otsima minna, kuhu kaasatakse kõik inimesed olenemata positsioonist.

Erakordsete sündmuste, teatud kuritegude puhul peab koheselt toimuma ka meedia kommunikeerimine olenemata nädalapäevast.

Suurte tähtsate ninade külaskäikude ajaks tuuakse üle terve Eesti politseinikud kokku. Keegi kontoritöötaja tegeleb seoses sellega logistika, majutuse ja toitlustamisega ja saa teps mitte kell viis koju minna.

Ma arvan küll, et see asutus ei sobi neile, kes hindavad suurt stabiilsust ja raudpolt kindalt soovivad, et neil töö kestab kaheksast viieni ja siis nädalavahetus.

https://www.postimees.ee/7477843/ppa-avab-teenindused-ukraina-pogenikele-ka-ohtuti-ja-nadalavahetustel

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PPAs on ohtralt ametikojti, kus politseiline haridus pole nõutav või kus töötamisega samaaegselt saab hakata Sisekaitseakadeemias vastavat haridust omandama. Enda tutvusringkonnas on kaks inimest, kes on kandideerinud PPAsse ilma vastava hariduseta ja ka tööle saanud. Üks neist omandas hariduse töö kõrvalt, teise ametikohal ei olnud see oluline. Seega kui oled äraütleva vastuse saanud siis pigem ei olnud tugev kandidaat…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seal enamasti pole vaja politseiharidust või juriidilist haridust? Sul on? https://www.politsei.ee/et/tule-toole – siin voskasin pilgu peale vaid esimesele neljale, kõik seda küsivad.

No näiteks sellel ei ole vaja

https://talendipank.ee/toopakkumine/kNgI3Y-97

Ja loogiline kah. Eelarvebüroo juht peab olema kodus ikka finantsmaailmas. Oskus käeraudu kasuada ja kurjategijaid taga ajada, ei ole sel ametikohal ju oluline.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaja Maikuu tundub vana ja kogenud politseiametnik olevat, tunneb süsteemi hästi seestpoolt. TA-le ütleks lohutuseks seda, et sa ei pruukinud olla halb kandidaat sellele kohale, aga sellele kohale oli juba leitud süsteemi seest inimene ja konkurss oli lihtsalt sellepärast, et keegi pärast ei kobiseks. Riigistruktuurides vahel asjad lihtsalt käivad niimoodi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaja Maikuu tundub vana ja kogenud politseiametnik olevat, tunneb süsteemi hästi seestpoolt. TA-le ütleks lohutuseks seda, et sa ei pruukinud olla halb kandidaat sellele kohale, aga sellele kohale oli juba leitud süsteemi seest inimene ja konkurss oli lihtsalt sellepärast, et keegi pärast ei kobiseks. Riigistruktuurides vahel asjad lihtsalt käivad niimoodi.

Ei ole ega mitte ühtegi sugulase mitte. Loe igapäevaseid uudiseid, jälgi politsei sotsiaalmeediat ja kasuta loogilist mõtlemist. Minul käib telekas õhtul ALATI, mõni meil siin ju mängib ainult arvutimäge. Igal kõrgharidusega inimesel peaks olema laias laastus ettekujutus, mida kujutab endast töö sellises asutuses. Isegi krimifilme ja seriaale tuleb igast kanalist nagu murdu. Mõni näe hirmsasti tahab sinna tööle ja samal ajal null teadmisi. Ma teeks küll enne kõvasti eeltööd, kui julgeks intervjuule minna ja uuriks enne kandideerimist töögraafiku kohta.

Vaata tänaseid uudiseid. Laanet astus tagasi ja juba pidi keegi politseist kaamera ees kommentaare jagama, et kas tuleb menetlus. Ei öelnud, et tal on laupäev ja tahab puhata. Märka detaile, siis ei ole nii ohmuke – mina lähen ju kontoritööle ja kell viis koju.

 

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata tänaseid uudiseid. Laanet astus tagasi ja juba pidi keegi politseist kaamera ees kommentaare jagama, et kas tuleb menetlus. Ei öelnud, et tal on laupäev ja tahab puhata. Märka detaile, siis ei ole nii ohmuke – mina lähen ju kontoritööle ja kell viis koju.

No mida sa lahmid? Teemaalgataja pole ju kuskil öelnud, et talle sobib ainult 8-5-ni töö. Vaevalt ta ka pressiesindaja kohale kandideeris..

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata tänaseid uudiseid. Laanet astus tagasi ja juba pidi keegi politseist kaamera ees kommentaare jagama, et kas tuleb menetlus. Ei öelnud, et tal on laupäev ja tahab puhata. Märka detaile, siis ei ole nii ohmuke – mina lähen ju kontoritööle ja kell viis koju.

No mida sa lahmid? Teemaalgataja pole ju kuskil öelnud, et talle sobib ainult 8-5-ni töö. Vaevalt ta ka pressiesindaja kohale kandideeris..

Ta ütles, et ei ole mingil juhul nõus abielupolitseinik olema, sest tema ei jõua ega taha töö kõrvalt veel midagi teha. Ometigi paljud inimesed ju on abipolitseinikud ja seda oma vabast ajast ning näed jõuavad. Jah arusaadav, et kõigile ei sobi. Milleks siis kandideerida kuhugi, kus võib juhtuda, et tuleb ka laupäeval otse söögilauast tööle joosta, sest keegi sai millegagi hakkama või midagi erakorralist toimub. Muid kohti ju külluses, kus seda ohtu ei ole. Küllap töövestlustel on see välja paistnud.

Ma lihtsalt püüan temaga kaasa mõelda, miks tal pole edu olnud. Mina pole selles ju süüdi. Kas ta on põhjalikult läbi mõelnud oma sobivuse. Peavad ju olema konkreetsed põhjused, miks ei valita.

Palun – kena ülevaade, kuidas kõrge külalise visiite turvatakse. Mina vaatasin küll huviga. Egas politseinikud igaüks oma leivapätsi ja magamiskotiga Tallinna tule. Loogiline, kontorites ja tagatubades hulk tegelasi peab ju kaasa aitama nende sujuvale tööle.

https://www.err.ee/1609224699/pealtnagija-zelenski-visiit-kui-eesti-ajaloo-suurim-turvaoperatsioon

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll jama jutt, et politseis peavad kõik töötajad olema valmis igal ajahetkel tööle asuma. Kindlasti mitte. Jah, asutus peab töötama, IT peab töötama, autod remonditud olema, sõnumid tuleb anda. Aga seda ei tehta ometi nii, et inimesed kogu aeg valves on. Mõned ehk, aga mitte kõik. Neid IT mehi pole ju üks, samuti PR inimesi ning autoremontijaid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata tänaseid uudiseid. Laanet astus tagasi ja juba pidi keegi politseist kaamera ees kommentaare jagama, et kas tuleb menetlus. Ei öelnud, et tal on laupäev ja tahab puhata. Märka detaile, siis ei ole nii ohmuke – mina lähen ju kontoritööle ja kell viis koju.

Mina olen lihtne pagar ja ei viitsi mingit politsei sotsiaalmeediat jälgida. Ma ei jälgi ühegi inimese sotsiaalmeediat. Ma ei plaani ka politseisse tööle minna, küpsetan kohvikus saiakesi ja sellest mulle piisab.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on need tööpakkumised olemas https://www.politsei.ee/et/tule-toole näiteks OPERATIIVINFO HALDUR – kas tema peaks ka olema abipolitseiniku praktika läbinud?

Eeluseks sel ametikohal on siiski:

Sul on politseiline haridus või teadmine politseilistest tegevustest ja muu kõrgharidus valmisolekuga läbida täiendõpe. 

Jah, ei pea olema enne just abipolitseinik olnud, aga ju siis on ikka piisavalt kandidaate, kel on ka eelnev politseiline haridus. Ja eks neid siis eelistataksegi. Ei ole kindlasti töö ka 8.00 kuni 17.00.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata tänaseid uudiseid. Laanet astus tagasi ja juba pidi keegi politseist kaamera ees kommentaare jagama, et kas tuleb menetlus. Ei öelnud, et tal on laupäev ja tahab puhata. Märka detaile, siis ei ole nii ohmuke – mina lähen ju kontoritööle ja kell viis koju.

No mida sa lahmid? Teemaalgataja pole ju kuskil öelnud, et talle sobib ainult 8-5-ni töö. Vaevalt ta ka pressiesindaja kohale kandideeris..

Ta ütles, et ei ole mingil juhul nõus abielupolitseinik olema, sest tema ei jõua ega taha töö kõrvalt veel midagi teha. Ometigi paljud inimesed ju on abipolitseinikud ja seda oma vabast ajast ning näed jõuavad. Jah arusaadav, et kõigile ei sobi. Milleks siis kandideerida kuhugi, kus võib juhtuda, et tuleb ka laupäeval otse söögilauast tööle joosta, sest keegi sai millegagi hakkama või midagi erakorralist toimub. Muid kohti ju külluses, kus seda ohtu ei ole. Küllap töövestlustel on see välja paistnud.

Ma lihtsalt püüan temaga kaasa mõelda, miks tal pole edu olnud. Mina pole selles ju süüdi. Kas ta on põhjalikult läbi mõelnud oma sobivuse. Peavad ju olema konkreetsed põhjused, miks ei valita.

Palun – kena ülevaade, kuidas kõrge külalise visiite turvatakse. Mina vaatasin küll huviga. Egas politseinikud igaüks oma leivapätsi ja magamiskotiga Tallinna tule. Loogiline, kontorites ja tagatubades hulk tegelasi peab ju kaasa aitama nende sujuvale tööle.

https://www.err.ee/1609224699/pealtnagija-zelenski-visiit-kui-eesti-ajaloo-suurim-turvaoperatsioon

Sa räägid ikka täiesti mööda. Kui inimene tahab politseisse raamatupidajaks (ma ei tea mis töökuulutusi vaadati) kandideerida, siis ta ei pea selleks hakkama abipolitseinikuks.

Siin on need tööpakkumised olemas https://www.politsei.ee/et/tule-toole näiteks OPERATIIVINFO HALDUR – kas tema peaks ka olema abipolitseiniku praktika läbinud?

Minu teada teeb avaliku sektori raamatupidamist Riigi Tugiteenuste Keskus. Päris sellist klassikalist raamatupidajat, kes lööb a la palka kokku, seega muudes riigiasutustes vist täna ei otsitagi.

Asutuste struktuurid on ju internetis avalikud. Kõik ametikohad vist mitte, aga vähemalt osakonna tasandil saab ju igast asutusest ettekujutuse.

Ma ei rääkinud sellest, et peab hakkama abipolitseinikuks, vaid kas tal on valmidus erakorralisteks olukordadeks ja tööaegadeks, mis sellistes asutustes nagu pääste, kiirabi, politsei jne on ju tavaline. Isegi kui sa ei ole otseselt politseinik, päästja, arst. Teised töötajad on ju nende tugivõrgustik, et töö laitmatult sujuks ja seda 24/7.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei rääkinud sellest, et peab hakkama abipolitseinikuks, vaid kas tal on valmidus erakorralisteks olukordadeks ja tööaegadeks, mis sellistes asutustes nagu pääste, kiirabi, politsei jne on ju tavaline. Isegi kui sa ei ole otseselt politseinik, päästja, arst. Teised töötajad on ju nende tugivõrgustik, et töö laitmatult sujuks ja seda 24/7.

Ei ole sel tugivõrgustikul mingit pidevat valmisolekut tööle jooksmiseks vaja. Selle jaoks on graafik, et tugistruktuur ka kogu aeg töötaks, mitte ei ole iga töötaja kogu aeg valmis jooksma.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei rääkinud sellest, et peab hakkama abipolitseinikuks, vaid kas tal on valmidus erakorralisteks olukordadeks ja tööaegadeks, mis sellistes asutustes nagu pääste, kiirabi, politsei jne on ju tavaline. Isegi kui sa ei ole otseselt politseinik, päästja, arst. Teised töötajad on ju nende tugivõrgustik, et töö laitmatult sujuks ja seda 24/7.

Ei ole sel tugivõrgustikul mingit pidevat valmisolekut tööle jooksmiseks vaja. Selle jaoks on graafik, et tugistruktuur ka kogu aeg töötaks, mitte ei ole iga töötaja kogu aeg valmis jooksma.

No aga palun, siin on uudis, kuidas teenindus on lahti ka laupäeval. Seega isegi kui sul enamvähem kehtib see esmaspäevast reedeni töörütm, siis esineb ikkagi olukordi, kus tuleb töötada ka muul ajal.

Usun, et ka selliste väga suurt tähtsate visiitide puhul ei jätku tavapärastest graafiku järgi töötajatest, vaid tuleb kaasata rohkem.

Igal juhul tuleb sellistes asutustes olla valmis erakorralistes sündmusteks, mil hüppeliselt võib suureneda vajadus töökäte järele ja mingist kivisse raiutud graafikust pole siis enam juttugi.

https://tartu.postimees.ee/7506175/ppa-valjastab-dokumente-ka-sel-laupaeval-ning-on-uuel-nadalal-kauem-avatud

Ületundidest ja viimasel piiril töötamisest on ka korduvalt juttu olnud. “ Kogu PPA peale tuli möödunud aastal ületunde kolmeteist ja poole aasta jagu”   https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120260663/tootajate-pouas-politsei-tootab-viimase-piiri-peal

On sul üldse laitmatu taust? Või sinu Facebook kutsub üles riigikukutamisele. Su mees on üle küla liiklushuligaan. Poeg hangeldab kanepiga. Ei tea miks mind ei valitud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei rääkinud sellest, et peab hakkama abipolitseinikuks, vaid kas tal on valmidus erakorralisteks olukordadeks ja tööaegadeks, mis sellistes asutustes nagu pääste, kiirabi, politsei jne on ju tavaline. Isegi kui sa ei ole otseselt politseinik, päästja, arst. Teised töötajad on ju nende tugivõrgustik, et töö laitmatult sujuks ja seda 24/7.

Ei ole sel tugivõrgustikul mingit pidevat valmisolekut tööle jooksmiseks vaja. Selle jaoks on graafik, et tugistruktuur ka kogu aeg töötaks, mitte ei ole iga töötaja kogu aeg valmis jooksma.

No aga palun, siin on uudis, kuidas teenindus on lahti ka laupäeval. Seega isegi kui sul enamvähem kehtib see esmaspäevast reedeni töörütm, siis esineb ikkagi olukordi, kus tuleb töötada ka muul ajal.

Usun, et ka selliste väga suurt tähtsate visiitide puhul ei jätku tavapärastest graafiku järgi töötajatest, vaid tuleb kaasata rohkem.

Igal juhul tuleb sellistes asutustes olla valmis erakorralistes sündmusteks, mil hüppeliselt võib suureneda vajadus töökäte järele ja mingist kivisse raiutud graafikust pole siis enam juttugi.

https://tartu.postimees.ee/7506175/ppa-valjastab-dokumente-ka-sel-laupaeval-ning-on-uuel-nadalal-kauem-avatud

Kuidas suudetakse nämmutada nii pikalt asja? Paljud tööpakkumised portaalides tiksuvad üleval aastaid, keegi valituks ei osutu, aga muudkui otsitakse. Nii võibki enda pead vaevama jääda miks ikka ei sobinud kui tegelikult ei otsitagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga palun, siin on uudis, kuidas teenindus on lahti ka laupäeval. Seega isegi kui sul enamvähem kehtib see esmaspäevast reedeni töörütm, siis esineb ikkagi olukordi, kus tuleb töötada ka muul ajal.

Usun, et ka selliste väga suurt tähtsate visiitide puhul ei jätku tavapärastest graafiku järgi töötajatest, vaid tuleb kaasata rohkem.

Igal juhul tuleb sellistes asutustes olla valmis erakorralistes sündmusteks, mil hüppeliselt võib suureneda vajadus töökäte järele ja mingist kivisse raiutud graafikust pole siis enam juttugi.

Muidugi on teenindus lahti ka laupäeval ning ka politseinikud töötavad 24/7, aga see ei tähenda ju ometi mingeid ootamatuid olukordi, kus tuleb ka väljaspool tavalist tööaega töötada. See on graafikuga töö ning samamoodi ette teada, nagu teiste inimeste töö. Keegi ei kutsu raamatupidajat või referenti mingit visiiti turvama ega kurjategijat jahtima.
Politseinikud töötavad ka graafiku alusel. Ilmselt on ka inimesi, kes on nn koduses valves, st on küll mingitel päevadel kodus, aga valmis kohe tulema, kui vaja. Ma ei taha küll uskuda, et meie politsei töö on tänapäeval nii kehavsti korraldatud, et pidevalt mingeid ootamatusi on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga palun, siin on uudis, kuidas teenindus on lahti ka laupäeval. Seega isegi kui sul enamvähem kehtib see esmaspäevast reedeni töörütm, siis esineb ikkagi olukordi, kus tuleb töötada ka muul ajal.

Usun, et ka selliste väga suurt tähtsate visiitide puhul ei jätku tavapärastest graafiku järgi töötajatest, vaid tuleb kaasata rohkem.

Igal juhul tuleb sellistes asutustes olla valmis erakorralistes sündmusteks, mil hüppeliselt võib suureneda vajadus töökäte järele ja mingist kivisse raiutud graafikust pole siis enam juttugi.

Muidugi on teenindus lahti ka laupäeval ning ka politseinikud töötavad 24/7, aga see ei tähenda ju ometi mingeid ootamatuid olukordi, kus tuleb ka väljaspool tavalist tööaega töötada. See on graafikuga töö ning samamoodi ette teada, nagu teiste inimeste töö. Keegi ei kutsu raamatupidajat või referenti mingit visiiti turvama ega kurjategijat jahtima.

Politseinikud töötavad ka graafiku alusel. Ilmselt on ka inimesi, kes on nn koduses valves, st on küll mingitel päevadel kodus, aga valmis kohe tulema, kui vaja. Ma ei taha küll uskuda, et meie politsei töö on tänapäeval nii kehavsti korraldatud, et pidevalt mingeid ootamatusi on.

Ei ole teenindused tavapäraselt laupäeval lahti! Millal sa oled passi laupäeval tegemas käinud? See, et nad olid laupäeval lahti, oligi erakorraline olukord, sest Ukraina kriisi tõttu oli palju taotlejaid. Loe artiklit.

Ühe tähtsa ametiisiku turvamine pole ju puhtalt turvamine. Mõtle loogiliselt, keegi peab üle Eesti saabuvatele turvajatele organiseerima ka majutuse, toitlustuse, transpordi, varustuse jne. Keegi peab asutuses eelnevalt tegema kalkulatsioonid, arvestused, plaanid, kõvasti pabereid liigutama. See ei ole ju tavapärane igapäevane rutiin, et Zelenskõi tasemel isik külla tuleb. Hästi ei usu, et on mingid niisama istuvad reservid, kes hakkavad tööle ainult siis, kui midagi erakordset juhtub. Grupp SOS teenindajaid, kes ootavad seda erakorralist olukorda, kus tuleb laupäeval tööle minna. Olemasolev tööjõud pingutab rohkem ja teeb ületunde. Meil on õhukeseks lihvitud riik.

Kui mingis riigis on piiril kriis ja suur migrantide tulv, siis lähevad teiste riikide piirivalvurid appi. Ükski riik ei hoia tohutut suurt piirivalvurite reservi omal tagatoas.

https://www.delfi.ee/artikkel/120253755/soome-on-vajadusel-valmis-paluma-rohkem-piirikontrolli-abi

https://eestinen.fi/2023/11/euroopa-piirivalve-uksused-saabusid-soome-idapiirile/

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PPA tööpakkumised on mõeldud kõigile ja neid ei panda avalikult üles ainult nõude pärast. Ma isegi ei tea, kas on selline nõue, vaid reaalselt otsitaksegi ka väljastpoolt süsteemi inimesi. Paljudes töökuulutustes on sarnane lause : Sul on politseiline haridus või teadmine politseilistest tegevustest ja muu kõrgharidus valmisolekuga läbida täiendõpe. Kuna sul teemast arusaadavalt politseilist haridust ei ole, siis tõenäoliselt sellepärast saadki soovituse abipolitseinikuks minna.  Täiendõpe tähendab 1,5a pikkust kutseõpet kaugõppes.Kõik, kes tulevad väljastpoolt süsteemi politseilisele ametikohale, suunatakse täiendõppesse ning töötamise kõrvalt õpid ka politseiniku kutse ära. Kui sa siiani pole valituks osutunud, siis tõenäoliselt on olnud paremaid/sobivamaid/juba politseilise haridusega kandidaate. Palju oleneb ka sellest, et kuhu kohta ja mis ametikohtadele kandideerinud oled. Kui ametikoht ei nõua politseilist haridust, siis nagu iga töökohaga, järelikult oli paremaid kandidaate. Ja ka siin tuleb abipolitseinikuks olemine kasuks, sest annab nii palju parema teadmise organisatsioonist.

Mina isiklikult niiviisi PPA-sse läksingi, et kõigepealt abipolitseinikuks sooviga aru saada, kas ma päriselt tahan eriala muuta. Abipolitseinikuna käisin erinevaid tegevusi tegemas, tutvusin töösuundadega, kogusin kogemust ja näitasin ennast. Lõpuks sain tööle ilma konkursita, sest minu juht oli mind abipolitseinikuna tundma õppinud, teadis kes ma olen, mis mu oskused on jne. Kui tööle võeti, siis oli võimalik mind ka kooli täiendõppesse suunata. Kui üksuse juhil on valida talle tuttava (või kolleegidelt häid soovitusi saanud) abipolitseiniku ja täiesti võõra süsteemivälise isiku vahel, siis loomulikult on abipolitseinik eelisseisus.

Abipolitseinikuks olemise eest palka ei saa jah aga palga pärast keegi seda tõenäoliselt ka ei teeks, põhjused on ikkagi teised. Kui su soov on PPA-sse tulla lihtsalt sellepärast, et töötuid on palju ja mingit tööd on vaja, sa ei viitsi isegi töötuna oma vaba aega kulutada sellele, et abipolitseinikuna initsiatiivi üles näidata, siis oled oma keelduvad vastused absoluutselt õigustatult saanud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks sain tööle ilma konkursita, sest minu juht oli mind abipolitseinikuna tundma õppinud, teadis kes ma olen, mis mu oskused on jne.

Ehk teiste sõnadega said sa töökoha tutvuste kaudu. Kas sellele töökohale korraldati ka avalik konkurss, kus oleks saanud osaleda inimesed väljaspool süsteemi?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks sain tööle ilma konkursita, sest minu juht oli mind abipolitseinikuna tundma õppinud, teadis kes ma olen, mis mu oskused on jne.

Ehk teiste sõnadega said sa töökoha tutvuste kaudu. Kas sellele töökohale korraldati ka avalik konkurss, kus oleks saanud osaleda inimesed väljaspool süsteemi?

Ei, ei saanud tutvuste kaudu aga tõesti, ilma avaliku konkursita nagu ütlesin. See, et avalikku konkurssi ei korraldata, ei tähenda, et täitmata kohti poleks. Antud kohale on haruharva töökuulutusi, kuid töötajaid tuleb sinna nii süsteemi seest kui väljastpoolt. Tööle võib ennast pakkuda alati, ka praegu on täitmata kohti, millele konkursse pole. Kui hinge kriibib, siis mine ja paku ennast. Kui sobid, siis kindlasti tuntakse su vastu ka huvi ja võetakse tööle.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saanud tutvuste kaudu aga tõesti, ilma avaliku konkursita nagu ütlesin. See, et avalikku konkurssi ei korraldata, ei tähenda, et täitmata kohti poleks. Antud kohale on haruharva töökuulutusi, kuid töötajaid tuleb sinna nii süsteemi seest kui väljastpoolt. Tööle võib ennast pakkuda alati, ka praegu on täitmata kohti, millele konkursse pole. Kui hinge kriibib, siis mine ja paku ennast. Kui sobid, siis kindlasti tuntakse su vastu ka huvi ja võetakse tööle.

Sinu juht, kes oli sind tundma õppinud, tegi sulle ettepaneku tööle asuda. See nagu ongi natuke tutvuste kaudu tööle saamine. Ega selles ju midagi halba ei ole, sest pooled töökohad täidetakse meil samamoodi, tutvused loevad ja ei pea konkurssi korraldama. Eraettevõtluses on see tavaline asi. Riigisektor peab kirbutsirkust tegema, valitakse inimene tutvuste kaudu välja ja siis moepärast tehakse mingi konkurss. Mina ise politseisüsteemi tööle minna ei soovi, ei ole seda soovi ja kutset, et teeniks riiki politseinikuna. Abipolitseinik ma ka ei ole ja ei plaani ka hakata. Hinge midagi ei kriibi, niisama foorumis lobisen.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa unista siis edasi.

Kas see oli küsimus mulle? Kui oli, siis millest ma edasi unistama peaksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saanud tutvuste kaudu aga tõesti, ilma avaliku konkursita nagu ütlesin. See, et avalikku konkurssi ei korraldata, ei tähenda, et täitmata kohti poleks. Antud kohale on haruharva töökuulutusi, kuid töötajaid tuleb sinna nii süsteemi seest kui väljastpoolt. Tööle võib ennast pakkuda alati, ka praegu on täitmata kohti, millele konkursse pole. Kui hinge kriibib, siis mine ja paku ennast. Kui sobid, siis kindlasti tuntakse su vastu ka huvi ja võetakse tööle.

Sinu juht, kes oli sind tundma õppinud, tegi sulle ettepaneku tööle asuda. See nagu ongi natuke tutvuste kaudu tööle saamine. Ega selles ju midagi halba ei ole, sest pooled töökohad täidetakse meil samamoodi, tutvused loevad ja ei pea konkurssi korraldama. Eraettevõtluses on see tavaline asi. Riigisektor peab kirbutsirkust tegema, valitakse inimene tutvuste kaudu välja ja siis moepärast tehakse mingi konkurss. Mina ise politseisüsteemi tööle minna ei soovi, ei ole seda soovi ja kutset, et teeniks riiki politseinikuna. Abipolitseinik ma ka ei ole ja ei plaani ka hakata. Hinge midagi ei kriibi, niisama foorumis lobisen.

Selle nimi ei ole “tutvuste kaudu”, vaid sisuliselt maja seest värbamine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pooled töökohad täidetakse meil samamoodi, tutvused loevad ja ei pea konkurssi korraldama. Eraettevõtluses on see tavaline asi. Riigisektor peab kirbutsirkust tegema, valitakse inimene tutvuste kaudu välja ja siis moepärast tehakse mingi konkurss.

ei ole ka riigisektoris keeldu asutusesiseseid konkursse korraldada. juhikohtadele jah, on vaja teha avalik konkurss.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Politseiameti kummalised töökuulutused