Esileht Tööelu, raha ja seadused. Põllumaa rent.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Põllumaa rent.

Postitas:

Tere. Ostsin eelmine aasta talu koos maaga, millest ca 2500 ruutu on heinamaa ja nüüd vaatan, et ka sealt niidetakse ja hein pakendatakse. Minuga pole keegi mingit lepingut sõlminud ja ma ei tea ka, kes siin toimetab ega ausalt öeldes oskagi edasi käituda. See täiesti võõras teema minu jaoks. Aga arvan, et kui keegi minu maad kasutab, siis peaks ma ju saama mingi kompensatsiooni selle eest? Rendileping peaks ka olema?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ja küsi. 2500 ruutu on nii väike, et see tegija jätab selle pigem tegemata. Tänapäevase traktoriga 1-2 korda üle sõita. Edaspidi saad ise vikatiga niita.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on põhimõtteliselt jah selline olukord, et tema niidab su maa ära ja sina lubad tal vastutasuks heina endale jätta. Muidugi oleks kena see enne läbi rääkida.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 21:11; 24.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kompensatsioon ongi see, et sa ei pea hakkama niitjat otsima. kokkulepe on muidugi kõige alus, aga äkki see niitja ei teagi, et maaomanik vahetunud on?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi eelmise omaniku käest, mis kokkulepped olid ja kes seal niidab. Ma oleks õnnelik, kui keegi selle lapi ära niidab, et ise ei pea jamama, maatükk on ju väike, nii et ega põllumajandusettevõtteid selline väike jupike tegelikult huvitagi, neil on ju hektarite kaupa erinevalt maaomanikelt rendile võetud maid. Ise sa seal ju heina ei tee? Ja maatükk on tõesti nii väike, et selle eest tasu küsima hakata, et keegi seal niidab, on naeruväärne. Maa rendihinnad ei ole sellised, et 2500 ruutmeetrit üldse jutule minekut väärt oleks.

Meil on 2 hektarit põllumaad rendil, st leping oli juba eelmisel omanikul, kui ostsime selle maja ja põllumaa, siis tegime lepingu ümber. Mul on hea meel, et keegi selle maaga majandab, et ma ei pea ise mõtlema, et otsida, kes niidaks, et võssa ei kasvaks jne. Mulle piisab sellest, et oma 7000 ruutmeetrist aeda niitma pean 😀 Selle kahe hektariga, mis rendil on, ei oleks ilma traktorita midagi teha. Rent selle maa eest on u selline, et katab maamaksu ja veidi jääb järgi. 2500 ruutmeetri eest oleks see võileivaraha ilmselt. Nii et ole rõõmus, et sa seda tükki ise hooldama ei pea. Kui endal sellega plaane pole, siis las niidavad. Muidugi tasub lihtsalt endale teadmiseks uurida, et kas eelmisel omanikul oli kellegagi leping, võimalik, et ta on unustanud teavitada seda, kes seal heina teeb, et omanik on vahetunud.

Või on põllumaad sul rohkem? 2500 on heinamaa, aga ülejäänu kohta sa ka ei tea, kas on kellegagi rendileping eelmisel omanikul?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Ostsin eelmine aasta talu koos maaga, millest ca 2500 ruutu on heinamaa ja nüüd vaatan, et ka sealt niidetakse ja hein pakendatakse. Minuga pole keegi mingit lepingut sõlminud ja ma ei tea ka, kes siin toimetab ega ausalt öeldes oskagi edasi käituda. See täiesti võõras teema minu jaoks. Aga arvan, et kui keegi minu maad kasutab, siis peaks ma ju saama mingi kompensatsiooni selle eest? Rendileping peaks ka olema?

Kui sa juba vaatad, et toimetatakse, siis mine küsi ometi selle käest, kes toimetab 🙂 Ilmselt pole ta tõesti omaniku vahetusest teadlik ja tegutseb vana lepingu alusel. Tee end tuttavaks ja räägi asjad läbi – mis plaanid sinul selle maaga on ja kuidas tahad, et edasi läheks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:27; 24.06 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru – sa näed, et sinu maa peal niidab keegi heina ja selleasemel, et minna ja küsida kes ta on ja miks ta seal niidab, tuled hoopis foorumisse teemat tegema.

Muidugi niitjal vedas, et sa teema foorumisse tegid ja mitte talle esmalt kuuli kerre ei lasknud võõral maal viibimise eest:)

Lisaks veel igasugused kehtivad kasutuslepingud jm kolmandate isikute õigused peavad kinnistu ostu-müügilepingus sees olema, sest need lähevad uuele omanikule kaasa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd vaatan, et ka sealt niidetakse ja hein pakendatakse.

Seda ma märkasin jah, et mingi võõras tädi käis jõllitamas, kui niitsin.
Aga juttu rääkima ei tulnud, ilmselt pani padavai perekooli teemat tegema…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sa ei eksi mõõteühiku või nullidega. 2500 ruutu on selline keskmine eramaja krunt, mitte maamaja oma. <Mul on väike maakodu, kus on umbes 6 hektarit maad, millest põllumaad on 2 hektarit. Välja pole rentinud, lihtsalt oma traktoriga niidame suveperioodil mitu korda üle, et rästikud ei tuleks maja ligi ja lapsed saaksid joosta ning palli mängida.
Vaata oma andmeid, kas seal on 2500 või 25000 või veel mingi kolmas viis?
Mingi 2500 peale ei hakka traktor isegi mitte kohale sõitma 😉
1 hektar on 10 000m2

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle piisab sellest, et oma 7000 ruutmeetrist aeda niitma pean ???? Selle kahe hektariga, mis rendil on, ei oleks ilma traktorita midagi teha.

See kirjutaja ajab vist ka midagi segamini, sest et kaks hektarit pole kolme kordagi suurem 7000 ruutmeetrist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 21:11; 24.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle piisab sellest, et oma 7000 ruutmeetrist aeda niitma pean ???? Selle kahe hektariga, mis rendil on, ei oleks ilma traktorita midagi teha.

See kirjutaja ajab vist ka midagi segamini, sest et kaks hektarit pole kolme kordagi suurem 7000 ruutmeetrist.

Miks ta segi peaks ajama? 0,7 hektarit niidad murutraktori või raideriga mõne tunniga paar korda nädalas ära, aga lisaks 2 hektarit tõesti ilma suurema traktorita pügada ei viitsiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:27; 24.06 00:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Põllumaa rent.