Esileht Ilu ja tervis Põrgulik seljavalu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Põrgulik seljavalu

Postitas:

Ilmselt oma raske lapse tõstmisest/kandmisest olen enda seljale liiga teinud.
Valutab alaselg, jalga üle põlve võimatu tõsta, kummardada piin, pöörata piin.
3 päeva olen 3x 1g paratsetamooli võtnud, ei aita.
Arstile aeg broneeritud.
On kellelgi veel olnud? Mis ravi määrati?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:35; 07.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ägedas faasis arstid ei soovitagi muud kui rahu ja valuvaigisteid. Kellele sobib paratsetamool, mõnele jälle aitab ibuprofeen paremini. Mina sain abi healt füsioterapeudilt – selgitas välja põhjuse ja soovitas harjutusi, mis aitasid valust üle saada ja vältida selle kordumist. Sõrmenipsuga kogu valu ühe visiidiga ära ei võtnud, aga leevendas nii palju, et sain ja julgesin hakata liigutama ja harjutusi tegema ja tänaseks olen selja täiesti korda saanud. Teen nüüd muidugi regulaarselt neid harjutusi edasi, et lihaspinged jälle üle piiri ei läheks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on olnud korduvalt.
Eelviimane kord oli diagnoosiks diski prolaps, peale tugevad opioidsed valuvaigistid ja lamamisrežiim.
Kui valu on kontrolli all, saab hakata harjutusi tegema. Neuroloog soovitas kiropraktikut, tema juurde tohtisin minna alles ca 4. nädalal; tema näitaski harjutused ette mida siis tegin.
Kogu protsess kokku kestis ca 8 nädalat.

Praegu leevenda oma valu näiteks pipra vms plaastriga, tee vaheldumisi kuuma ja külma kompresse. Tabletiravi võib ka aidata, proovi paracetamoli asemel ibumetiini vòi tramedoli (see on retseptiga) või dicunot (retseptiga).
Enne arsti diagnoosi ei soovita füsioteraapiat, see võib asja veel hullemaks teha. Kõik sõltub diganoosist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest.
Esmalt palungi röntgeni teha, et kindlaks saada mis olukorras alaselg.
Neid opioidseid valuvaigisteid imetajale kindlasti ei kirjutata,nii et ju tavalised nõrgemad valuvaigistid ja neid siis tihedamini võtta.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:35; 07.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjelduselt meenutab pigem nimmevaluhoogu, aga arst diagnoosib. Radikuliit on selle üldlevinud nimi, õige on nimmevalu. Põhjuseid on erinevaid, kestus ca 3 nädalat, siis vaibub vaikselt. Aitab rahu, soojendamine, pipraplaaster ja valuvaigistid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul põhjustas pool aastat alaseljavalu sünnitusel saadud epiduraal.
See on kõrvalnähtudena ka välja toodud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt palungi röntgeni teha, et kindlaks saada mis olukorras alaselg.

Kindlasti!!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Põrgulik seljavalu