Esileht Väikelaps Potitreening ja pissimine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Potitreening ja pissimine

Postitas:

Alustasin lapsega potitreeningut umbes 1 aastaselt ja seni oleme väga kenasti enamus korrad potile saanud. Hetkel siis 1.8ne. Ootan suve, et mähkmed ainult magamise ajaks jätta. Aga nüüd kus alustasime päeva peale aluspesu kandmist on täitsa jama majas – laps käib pissil iga 20 minuti tagant. Vahest edukalt, vahest mitte. Vahepeal ise küsib, aga enamasti pean ikka ise uurima. Kas kellegil on ka nii tihti? Kas peaksin muret tundma? Ei pissi palju, aga püksid märjad ja peame ikka vahetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 22:03; 06.05 21:42; 10.05 18:01; 16.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli selline, kes pissiski hästi tihti. Potitrenn kestis väga kaua, alustasime ikka ja jälle uuesti. Aga probleem oligi selles, et tal olid need pissimise vahed nii väikesed, et 45 minuti jooksul võis 3 korda loigu teha kuhugi. Lõpuks tasapisi vahed pikenesid ja päriselt potil hakkas käima natuke enne kolmeseks saamist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Poiss? Nad pididki sirtsutama ???? minu pojaga pidas paika – ta oli suve saabudes 1,5 ja ka jätsime mähkmed ära – see oli hullumaja, mis toimuma hakkas. Meil asi ei edenenud ka kuidagi ja kõik läks väga aeglaselt. Sügisel hakkas hoius ikka mähkmega käima. Mingi hetk hoius oldi entusiastlikud – et tooge aluspüksid, küll me ise õpetame. Nad vist arvasid, et ma lihtsalt ei viitsi…kuu aega ja tõstsid ka käed üles lootusetult…</p>
2,5a uuel suvel tegin nulltolerantsi ha üleöö enam mähkmeid ei pannud 24/7.  Ööd läksid korda umbes kuuga (käisingi iga öö linu vahetamas korra). Päevadel hakkas küll vahe venima, aga kõik tuli püksi, kui me ise potile ei suunanud. Õnneks KOV aias oldi ka ikka seda meelt, et liiga suur mähkmete jaoks ja sain lihtsalt õhtuti kotikese pükstega kaasa….

Teekond on meil pikk olnud. Laps on nüüd 4,5 ja käib ise potil, aga vahest ikka tuleb tilk püksi.

Ja et ei arvaks, et ma laisk ja saamatu – esimene laps, tüdruk, oli 1,5aastaselt 24/7 mähkme- ja õnnetustevaba, küsis ise potile ja mingit suunamist ei vajanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Poiss? Nad pididki sirtsutama ???? minu pojaga pidas paika – ta oli suve saabudes 1,5 ja ka jätsime mähkmed ära – see oli hullumaja, mis toimuma hakkas. Meil asi ei edenenud ka kuidagi ja kõik läks väga aeglaselt. Sügisel hakkas hoius ikka mähkmega käima. Mingi hetk hoius oldi entusiastlikud – et tooge aluspüksid, küll me ise õpetame. Nad vist arvasid, et ma lihtsalt ei viitsi…kuu aega ja tõstsid ka käed üles lootusetult…</p>

2,5a uuel suvel tegin nulltolerantsi ha üleöö enam mähkmeid ei pannud 24/7. Ööd läksid korda umbes kuuga (käisingi iga öö linu vahetamas korra). Päevadel hakkas küll vahe venima, aga kõik tuli püksi, kui me ise potile ei suunanud. Õnneks KOV aias oldi ka ikka seda meelt, et liiga suur mähkmete jaoks ja sain lihtsalt õhtuti kotikese pükstega kaasa….

Teekond on meil pikk olnud. Laps on nüüd 4,5 ja käib ise potil, aga vahest ikka tuleb tilk püksi.

Ja et ei arvaks, et ma laisk ja saamatu – esimene laps, tüdruk, oli 1,5aastaselt 24/7 mähkme- ja õnnetustevaba, küsis ise potile ja mingit suunamist ei vajanud.

Olen TA ja mul tütar. Täna huvi pärast lugesin ära – laps oli 2,5h mähkmeta ja käis pissil 6 korda potil ja 2 korda alukatesse. Kogu aja käime ainult elutoa ja vannitoa vahel. Täiesti kreisi… ma ei teagi, kas alustan liiga vara? Samas ta nii ilusti ütleb mulle vahest ehk ikka saab aru mis toimub. Lastehoius arvati ka, et juba valmis trenniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 22:03; 06.05 21:42; 10.05 18:01; 16.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps pidavat potitreeninguks valmis olema kui pissimiste vahe on rohkem kui tund. See ei käigi kõigil ühes vanuses, lisaks poistel-tüdrukutel veidi erinevalt.

Minul hakkas üks laps väga varakult potil käima ja sellega polnud mingit vaeva ega treenimist. Teisega harjutasin lõputult ja mähkmevabaks sain ta kolmeselt (öösiti hakkas kuivaks jääma neljaselt).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul poisslast pole, aga see algyse sirtsutamine on ikka normaalne nähtus. Jah, kui iga veerand tunni järel taas kempsu peab minema, siis vist ajab hulluks, aga mina pigem võtsin lapse poti elutuppa mänguasjade juurde ja aeg-ajalt küsisin, kas häda on. Ki ütles jaa, siis kõmm kohe potile.

Mina hakkasin harjutama, kui laps istuma hakkas ja algul oli põnev ja tore ja laps hea meelega tegi. Aga kui 10kuuselt jalad alla sai, võt siis enam potil ei mallanud istuda, pani jooksu. Lõin siis mõneks ajaks käega ja proovisin uuesti kevadel. Väga ruttu sai asi selgeks ja suvel oli hea kohe õues tegutseda vajadusel. Kui sügisel 1a8k lasteaeda läks, oli päeval mähkmevaba. Öise mähkme jätsin ära hiljem, kui laps 2a sai.

Eks see asi ole jah väga individuaalne, aga minu soovitus oleks praegu seda asja võtta rohkem mänguna. Ajapikku peaks need sirtsuramise vahed pikenema. Praegu laps vbl võrab seda asja ka umbes nii, et kui ema küsib, kas pissihäda on, siis tuleb minna potile, ükskõik, kas tegelikult on vaja või mitte, ja ta ütleb siis alati jaa ja iga kord siis ka laseb sirtsu. Põis pole ju kunagi täiesti tühi, kohe hakkab uuesti kogunema, kui ära käidud, nii et tilgake ikka tuleb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukud sirtsutasid ka kaua iga 15 minuti järel. Ma ei näinud ega näe küll ausalt öeldes mingit põhjust, miks näha vaeva sellises koguses riiete ka põrandate (ning diivanite, tugitoolide ja vaipade) puhastamisega ning lapse potileajamisega iga 10 minuti tagant “igaks juhuks”. Milleks? Et endal ja lapsel oleksid närvid läbi ning korterisse astudes lööks järgmised 10 a vastu uriinilehk?

Mina hoidsin lastel mähet all, kuni pissimise vahed jäid pikemaks. Ja öösiti, kuni vähemalt paar nädalat järjest oli mähe hommikul ärgates kuiv olnud.

2,5 a vanuseks olid nad päevasel ajal mähkmevabad ikka. Ja öise mähkme sain ära jätta ühel veidi enne 3 a, teisel 3,5 a. Kusjuures hiljem on see laps, kes 3,5 aastani mähkmega magas, olnud erakordselt hea pidamisega, pole ühtki õnnetust juhtunud. See laps, kes enne 3 a öisest mähkust lahti sai, läheb nüüd sügisel kooli ja meil ikka paar-kolm korda aastas juhtub, et piss tuleb öösel voodisse (sügava unega laps).

Potile panema hakkasin muidu lapsi 8 kuu vanusena, kui nad ise istuma õppisid. Ja 1 a vanuseks oli mõlemal selge, et kui potile pannakse, kuidas sinna kohe piss teha. Aga ise küsima ei hakanud nad muidugi niipea veel. (Tõsi, üks laps hakkas 1 a 3 k vanusena ise kakale küsima, see oli küll väga mugav, kui ei pidanud enam mähkme ja pepu vahele laialihõõrutud kakat küürima. Teine laps kahjuks enne 2 a ei küsinud kakale ka.)

Üldiselt hakkavad nad kõik potil käima, olgu siis varem või hiljem. Miks seda elu endale meeleheitliku potitreeninguga iga hinna eest võimalikult keerukaks teha, ma küll aru ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele!

Käisime selle jutuga ka perearsti juures, tegime uriinianalüüsid. Tundub kõik korras olevat.

Vahepeal on vahed veninud nii 30 minuti peale. Tundub, et on lootust, lihtsalt peab rohkem aluspükse varuma. Ma arvan, et siiski jätkame potitreeninguga, sest laps ise küsib ja mul on kahju seda rasiku lasta. Meeleheitel oma arust ei ole, lihtsalt olin kahevahel, kas laps valmis või siiski mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 22:03; 06.05 21:42; 10.05 18:01; 16.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukud sirtsutasid ka kaua iga 15 minuti järel. Ma ei näinud ega näe küll ausalt öeldes mingit põhjust, miks näha vaeva sellises koguses riiete ka põrandate (ning diivanite, tugitoolide ja vaipade) puhastamisega ning lapse potileajamisega iga 10 minuti tagant “igaks juhuks”. Milleks? Et endal ja lapsel oleksid närvid läbi ning korterisse astudes lööks järgmised 10 a vastu uriinilehk?

Mina hoidsin lastel mähet all, kuni pissimise vahed jäid pikemaks. Ja öösiti, kuni vähemalt paar nädalat järjest oli mähe hommikul ärgates kuiv olnud.

2,5 a vanuseks olid nad päevasel ajal mähkmevabad ikka. Ja öise mähkme sain ära jätta ühel veidi enne 3 a, teisel 3,5 a. Kusjuures hiljem on see laps, kes 3,5 aastani mähkmega magas, olnud erakordselt hea pidamisega, pole ühtki õnnetust juhtunud. See laps, kes enne 3 a öisest mähkust lahti sai, läheb nüüd sügisel kooli ja meil ikka paar-kolm korda aastas juhtub, et piss tuleb öösel voodisse (sügava unega laps).

Potile panema hakkasin muidu lapsi 8 kuu vanusena, kui nad ise istuma õppisid. Ja 1 a vanuseks oli mõlemal selge, et kui potile pannakse, kuidas sinna kohe piss teha. Aga ise küsima ei hakanud nad muidugi niipea veel. (Tõsi, üks laps hakkas 1 a 3 k vanusena ise kakale küsima, see oli küll väga mugav, kui ei pidanud enam mähkme ja pepu vahele laialihõõrutud kakat küürima. Teine laps kahjuks enne 2 a ei küsinud kakale ka.)

Üldiselt hakkavad nad kõik potil käima, olgu siis varem või hiljem. Miks seda elu endale meeleheitliku potitreeninguga iga hinna eest võimalikult keerukaks teha, ma küll aru ei saa.

Ma arvan samuti – kui nii tihti pissib, pole veel potivalmis. Või pole mina veel potivalmis:)

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses potile harjutades ongi vahed väiksed, sest nad ob harjunud pissima kohe, kui on natuke juba tunne, et pissihäda.

Mul mõlemad lapsed mähkmevabad 1,5 aastaks (uneajaks läks ikka mässu alla). Algul paningi iga 20 minuti tagant potile. Algul raamatutega sain pikemalt istuma sinna, kuni lõpuks pissis.  Iga 20min tagant küsisin ja viisin ise pissile. Mingi 1-2 kuuga vahed pikenesid ja hakkas tunnetama põit, et iga sutsu pärast ei pea potile jooksma. Hetkel 1a10k ja on täiesti mähkmevaba. Küsib vajadusel ise öösel pissile.

Minu nõuanne on see, et kui vähegi laps kaasa teeb, ei tasu pooleli enam jätta ja ise pead olema väga järjepidev! Edu! 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Poiss? Nad pididki sirtsutama ???? minu pojaga pidas paika – ta oli suve saabudes 1,5 ja ka jätsime mähkmed ära – see oli hullumaja, mis toimuma hakkas. Meil asi ei edenenud ka kuidagi ja kõik läks väga aeglaselt. Sügisel hakkas hoius ikka mähkmega käima. Mingi hetk hoius oldi entusiastlikud – et tooge aluspüksid, küll me ise õpetame. Nad vist arvasid, et ma lihtsalt ei viitsi…kuu aega ja tõstsid ka käed üles lootusetult…</p>

2,5a uuel suvel tegin nulltolerantsi ha üleöö enam mähkmeid ei pannud 24/7. Ööd läksid korda umbes kuuga (käisingi iga öö linu vahetamas korra). Päevadel hakkas küll vahe venima, aga kõik tuli püksi, kui me ise potile ei suunanud. Õnneks KOV aias oldi ka ikka seda meelt, et liiga suur mähkmete jaoks ja sain lihtsalt õhtuti kotikese pükstega kaasa….

Teekond on meil pikk olnud. Laps on nüüd 4,5 ja käib ise potil, aga vahest ikka tuleb tilk püksi.

Ja et ei arvaks, et ma laisk ja saamatu – esimene laps, tüdruk, oli 1,5aastaselt 24/7 mähkme- ja õnnetustevaba, küsis ise potile ja mingit suunamist ei vajanud.

Olen TA ja mul tütar. Täna huvi pärast lugesin ära – laps oli 2,5h mähkmeta ja käis pissil 6 korda potil ja 2 korda alukatesse. Kogu aja käime ainult elutoa ja vannitoa vahel. Täiesti kreisi… ma ei teagi, kas alustan liiga vara? Samas ta nii ilusti ütleb mulle vahest ehk ikka saab aru mis toimub. Lastehoius arvati ka, et juba valmis trenniks.

Äkki räägiksid perearstiga, normaalne intervall see ei ole

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Poiss? Nad pididki sirtsutama ???? minu pojaga pidas paika – ta oli suve saabudes 1,5 ja ka jätsime mähkmed ära – see oli hullumaja, mis toimuma hakkas. Meil asi ei edenenud ka kuidagi ja kõik läks väga aeglaselt. Sügisel hakkas hoius ikka mähkmega käima. Mingi hetk hoius oldi entusiastlikud – et tooge aluspüksid, küll me ise õpetame. Nad vist arvasid, et ma lihtsalt ei viitsi…kuu aega ja tõstsid ka käed üles lootusetult…</p>

2,5a uuel suvel tegin nulltolerantsi ha üleöö enam mähkmeid ei pannud 24/7. Ööd läksid korda umbes kuuga (käisingi iga öö linu vahetamas korra). Päevadel hakkas küll vahe venima, aga kõik tuli püksi, kui me ise potile ei suunanud. Õnneks KOV aias oldi ka ikka seda meelt, et liiga suur mähkmete jaoks ja sain lihtsalt õhtuti kotikese pükstega kaasa….

Teekond on meil pikk olnud. Laps on nüüd 4,5 ja käib ise potil, aga vahest ikka tuleb tilk püksi.

Ja et ei arvaks, et ma laisk ja saamatu – esimene laps, tüdruk, oli 1,5aastaselt 24/7 mähkme- ja õnnetustevaba, küsis ise potile ja mingit suunamist ei vajanud.

Olen TA ja mul tütar. Täna huvi pärast lugesin ära – laps oli 2,5h mähkmeta ja käis pissil 6 korda potil ja 2 korda alukatesse. Kogu aja käime ainult elutoa ja vannitoa vahel. Täiesti kreisi… ma ei teagi, kas alustan liiga vara? Samas ta nii ilusti ütleb mulle vahest ehk ikka saab aru mis toimub. Lastehoius arvati ka, et juba valmis trenniks.

Äkki räägiksid perearstiga, normaalne intervall see ei ole

Rääkisime, tegime analüüsid ka. Tahtsin lihtsalt teiste kogemusi ka kuulata… Vahepeal vahed on veninud nii poole tunnini. Praegu nädalavahetuse veetsime külas, ei treeni, siis praegu mähkme järgi otsustades on vahed veelgi pikemad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 22:03; 06.05 21:42; 10.05 18:01; 16.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Potitreening ja pissimine