Esileht Väikelaps potitrenn

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: potitrenn

Postitas:
Kägu

Laps on 1a3k vana ja juba mitu kuud olen teda päeval potile pannud, aga mitte ühtegi korda pole piss potti tulnud. Mõni üksik kord on piss tulnud põrandale kohe peale potilt ära võtmist. Tavaline taks on see, et panen ta sinna peale söömist e siis 3x päevas, aga olgu ta seal kasvõi 40 min, pissi ei tule. Mängime, teen ükskõik mida, et ta seal püsiks. Sõbranna laps on aastane ja juba pissib potti. Ma ei saa aru, mis mehhanismiga see pissi potti peaks tulema? Millest see sõltub?

Teiseks, kui lastel pidavat 1,5-2 aastaselt keskmiselt põiekontroll tekkima, siis mismoodi mõned emad räägivad, et nende lapsed poti kohal pissivad juba paari kuu vanuselt? Kas ei ole vastukäiv? Ma tahaksin lihtsalt selgust saada ja end harida.
Kui on mingit head linki/raamatut, võib minuga jagada. Samuti palun jagage

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi varakult võib saada lapse potti ja mujale pissima M-asendit kasutades (lapse selg vastu sinu rindkere, jalgu toetad reite alt, nii et nad on M-asendis.

Mina sain 7-kuuse selle meetodiga õpetatud (alles siis lugesin selle kohta) Alguses tegin vaid pärast unesid ja ütlesin pissi-pissi kui juba sorin käis. Paari nädala pärast oskas niimoodi palumise peale kasvõi tilgakese välja lasta (ikka M-asendis)

Mitte mingil juhul ei tähenda see seda, et laps oskaks või peaks vajalikuks muul ajal pissi kinni hoida!

Enam-vähem mähkmevabadus on meil tulnud alles nüüd 1a9k, ning ka ainult nii, et mähkmed jalast + püksid ja sukad,  ja õnnetustest lapsega sõbralikult rääkides ning seletades. (St käib ise potil kui vaja ja õnnetusi enam eriti pole)

Kõige lihtsam on ilmselt alustada hommikul otsekohe, viivitamata pärast ööunest ärkamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps hakkas umbes 1-1.1 aastaselt potti tegema. Kusjuures nr. 2 ka mingi hetk, eriti rinnapiima peal oli tal see seedeasi nagu kellavärk. Alustasime peale hommiku ärkamist, aga pidi kohe-kohe saama minna ja peale lõunaund ja pärast rohkem ja rohkem kui ta sain aru mis ma silmas pidasin. Vôis ka vabalt 20 minutit poti peal veeta – vaatas raamatuid, mängis seal peal.

Samas see oli puhas minu töö, ise laps ei tundud vajadust poti peal käia ennem teist eluaastat. Praegu isegi ei tea kas oli kogu see võimlemine vajalik… Õnneks kordagi päris trotsi selle vastu ei tekkinud ja saime rahulikult ühelt etapilt teisele, aga see oli ikka päris pikk protsess.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu eelkirjutajad ka kirjutasid, siis kõige suurem tõenäosus midagi potti saada on kohe pärast ärkamist. Olen oma lapsi kohe pärast ärkamist potile pannud ajast mil nad 6-7 kuuselt istuma on hakanud. See on olnud hommikurutiini osa ja tekitanud harjumuse ja lapsed on tänu sellele mõistnud milleks pott on. Suuremat potitreeningut olen alustanud siis, kui pissimiste vahed on pikemad, pole mõtet kui nad 20 min tagant sirtsutavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te nii väikseid lapsi potile sunnite? Nad ei saa ju aru, mis seal tegema peab. Siis tekib mingi hetk potistreik ja jälle häda.
Meil oli pott lapse mängunurgas ja teda üldse ei huvitanud, sest ei tunneta, kui piss tuleb. 2 aastaselt hakkas seostama pissihäda ja potti. Põhimõtteliselt hakkas päevapealt potil käima. Esimene nädal oli palja tagumikuga toas ja ühtegi õnnetust ei juhtunud. Teisel nädalal panin püksid jalga ja ükskord tegi püksi. Rohkem pole õnnetusi juhtunud ja potistreik jäi ka ära. Laps 2,5 pikemalw autosõidule ja öösel panen endiselt mähkme.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin ka last varakult potile panema, kuskil poole aastaselt. Enamasti ainult siis kui nägin, et ta kakama hakkas ja sain peaaegu kõik kakad potti ja kuskil aastaselt hakkas laps ise kakale poti peale küsima ja kui kogemata püksi kakas kuskil õues või kohas, kus potti polnud võtta hakkas nutma. Aga pissid ei tulnud kordagi potti ja sellega ei käinud ma talle peale ka. Aasta ja 7 kuuselt võtsin prooviks tal kodus mähkmed ära ja ta hakkas suht kohe ise ilusti poti peal pissil käima, korra proovisin ka mõni kuu varem mähet päeval ära võtta, aga nägin, et laps pole valmis. Nüüd on mähe ainult pikkadel autosõitudel ja uneajal all. Pigem tasub lapse järgi seda õiget aega oodata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teekski praegu vaid ootaks ära järgmise suve ja alustaks siis. Ilmselt läheb laps ka siis järmisel aastal lasteaeda ja seal nad õpivad ka seda koos teistega. Ise viisin lapse aeda 1a10k veebruaris ja juunis kui laps oli 2a2k oskas juba ka potile ning ka jäid ära ka öised mähkmed. Maikuus juba hakkasin päevaseid mähkmeid kodus kui ka mänguväljakul ära jätma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ei ole vaha, mis on kõigile ühest tükist antud ja allub 100% vormimisele. Lapsed ongi erinevad.

Mõned lapsed pissivad ja kakavad algusest peale üsna regulaarselt, st teatud aegadel kindlasti – hommikul, peale und, peale sööki vms. Mõned annavad oma plaanist kuidagi märku. Teised on teistsugused.

Tegelikult öeldakse, et varajane pissitamine ei mõjuta suurt seda, millal laps mähkmevabaks saab, see sõtlub ikka palju ka sellest, millal laps selleks valmis on. Ja see, et ema iga pissi potti püüab, ei ole mähkmevabadus. Enamus lapsi väidetavalt jõuab nii kaugele oma oskustega, et mähkmevabaks saada, veidi enne või pärast 2aastaseks saamist.

Teistest ei tasu lasta end häirida. Jah, osad emad arvavad, et kui nemad tegid nii ja tulemus on A, siis seal on seos ning järelikult kui teine ei saa tulemust A, siis ta tegi midagi valesti. Ei pruukinud teha, lihtsalt laps on teine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin oma esimese lapsega potitrenniga 9-kuuselt ja mul kulus väga kaua, et üldse esimene piss potti saada. Kindlasti kauem kui 6 kuud. Muidugi panin potile pärast magamist nagu soovitatakse ja muul ajal ka, aga ei õnnestunud. Üldse temaga oli see potitrenn nii kohutav, sest ta pissis väga tihti. Poole tunni jooksul võis kolm korda põrandale pissida, seejuures potil istus ehk korraga minutikese, sest rohkem ei suutnud paigal olla. Potil hakkas käima alles paat nädalat enne 3-aastaseks saamist. Teine laps mul hetkel 1a3k ja pole kordagi õnnestunud pissi potti saada. Olen muidugi vähem ka proovinud kui esiklapsega, sest ausalt öeldes tundub mulle see varane trenn liiga stressirikas…eriti kui tulemust pole mitte mingisugust. Olen mõelnud, et võtan selle tõsisemalt käsile pigem kevadel kui laps juba kaheseks hakkab saama. Minu jaoks on potil käimine see kui laps kas läheb ise potile või küsib potile. See kui ema tõstab last tunni jooksul 7x potile ei ole potil käimine, see on pigem potitrenn ja pikas perspektiivis väsitav. Mina esiklapsega pidasin selliselt alati 3-4 nädalat vastu ja seejärel väsisin ning tegin sama pika pausi. Tagantjärele olen mõelnud, et enne kaheseks saamist poleks üldse pidanud treenima teda, sest ta pissis lihtsalt liiga tihti veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Potil käimist ei pea kuude kaupa harjutama. See on mõttetu oma energia raiskamine ning ka lapsel on kasulikumaid tegevusi kui mitu tundi päevas potil multikaid vaadata (kui on selline laps, et millegi potti püüdmine eeldab piiiikka potil istumist). Kaks suuremat last õppisid käima potil umbes 2-aastaselt. Vähem kui nädalaga saadi selgeks. Paari nädala jooksul juhtus veel mõni äpardus ja needki kukkusid ruttu nulli. Minu meelest kui liiga vara alustada ja hull pinge peale panna selle temaatikaga, siis seda rohkem on hiljem koolini välja probleeme öisest pissimisest kuni kõhukinnisuseni ja selleni et veel koolieelikuna võõras kohas ei julgeta käia või ei osata rohkem ette planeerida oma käimisi kui 10 sekundit. Potil käima peab õppima siiski laps, mitte emme.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustasin lapsega potitrenni siis kui laps istuma hakkas. Mingit stressi ei tekitanud, lihtsalt tõstsin aeg-ajalt potile nt siis kui nägin, et parasjagu teeb häda. Magades, õues, külas käies oli mähkmega, kodus palja tagumikuga. Alguses sirtsutas tõesti tihti ja koristada oli tüütu. Vaidleks vastu neile, kes ütlevad, et laps ei saa pissimisest aru. Kui mähe oli jalas, oli laps hämmingus kui pissimisel loiku ei tulnud. Kulus muidugi kaua aega, aga tagantjärgi vaadates teeks seda uuesti. Aastaselt tulid kõik kakad potti ja kogu tagumik polnud enam seda kraami täis. See oli ikka päris meeldiv juba ????Ei mäleta enam kuidas pissiga täpselt oli, aga mingi aeg hiljem oli ärkvel olles mähkmevaba ja kui 2-aastaselt hoidu läks oli igatahes juba mitu kuud täielikult ilma mähkmeta. Hoius küll juhtus õnnetusi mõne korra, sest ta ei rääkinud eriti arusaadavalt ja ei julgenud vist ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige valem asi pidi olema liiga kaua potitrenni ajal potil istuda laskmine, samuti sellel ajal mingid kõrvalised tegevused, mänguasjade kätteandmine või raamatulugemine. Üle 5 minuti on igal juhul juba liiga kaua. Samuti ilmselt see 1 a 3 k on üsna halb vanus. Varakult potitatud lapsed on selleks ajaks asja juba selgeks saanud, aga nullist alustada tasub pisut hiljem (oleneb lapsest, kas pooleteiseselt või veel hiljem). Varane potitamine on meie esiemade kunst, mis tsivilisatsiooniga on paraku meelest läinud, nüüd tuleb seda spetsiaalselt õppida – aga õpetajaid Eestis leidub, kui otsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te nii väikseid lapsi potile sunnite? Nad ei saa ju aru, mis seal tegema peab. Siis tekib mingi hetk potistreik ja jälle häda.

Meil oli pott lapse mängunurgas ja teda üldse ei huvitanud, sest ei tunneta, kui piss tuleb. 2 aastaselt hakkas seostama pissihäda ja potti. Põhimõtteliselt hakkas päevapealt potil käima. Esimene nädal oli palja tagumikuga toas ja ühtegi õnnetust ei juhtunud. Teisel nädalal panin püksid jalga ja ükskord tegi püksi. Rohkem pole õnnetusi juhtunud ja potistreik jäi ka ära. Laps 2,5 pikemalw autosõidule ja öösel panen endiselt mähkme.

See on mingi uue aja asi, varem pandi lapsed kohe potile, kui istuda oskasid. Siis oli emadel suur motivatsioon, et pääseda mähkmetest, millega oli palju jamamist (vett tassida, keeta, kuivatada neid pliidi kohal). Lisaks oli lastel ebamugav, kui lähe märg. Nüüd saab ju kas või 12h jutti ringi lasta ühe mähkmega. Nii ongi uus harjumus

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on mingi uue aja asi, varem pandi lapsed kohe potile, kui istuda oskasid. Siis oli emadel suur motivatsioon, et pääseda mähkmetest, millega oli palju jamamist (vett tassida, keeta, kuivatada neid pliidi kohal). Lisaks oli lastel ebamugav, kui lähe märg. Nüüd saab ju kas või 12h jutti ringi lasta ühe mähkmega. Nii ongi uus harjumus

Eriti uue aja asi ikka pole, pabermähkmed on juba 30 aastat olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik kolm last on esimese pissi potti teinud kuskil 1a9k vanuselt. Siis mõne kuuga oleme saanud mähkmevabaks.

Kõigepealt suure meelitusega potile (näiteks vaatame raamatuid) ja kui see esimene piss on kätte saadud, siis ongi juba kohe lihtsam. Siis näitad oma suurt rõõmu välja ja kiidad last.

Esmalt paned potile kohe peale ööund ja peale lõunaund. Ei lähe kaua, kui iga kord saad pissi potti. Ja siis mingi hetk kuskil 2a vanuselt käib klikk lapsel ära ja hakkab ise potil käima.

Järgmine tase on kuskil külas/mängutoas olles ilma mähkmeta käimine. See kuskil 2a1k-2a2k vanuselt mu lastel tulnud. Et ei pane mähet, ja siis jälgin, et iga 2h tagant panen teda ise potile, sest väljas olles ise ei küsi/ei lähe mänguhoos. Siis jätad ära ka lõunaune mähkme. Kõige lõpuks ööune mähkme.

Ma ei ole eluski arvanud, et alla 1,5-aastase lapse potitamisega tegelema peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks oli lastel ebamugav, kui lähe märg. Nüüd saab ju kas või 12h jutti ringi lasta ühe mähkmega.

Mul on mõlemad lapsed kasvanud täitsa tänapäeval, aga riidest mähkmetega. Ja mõlemal on täitsa suva olnud sellest kas marli või hiljem ka püksid on märjad või kuivad. Seega potile minema pole neid see märg tunne motiveerinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kogemusele tuginedes nõustun nendega, kes ütlevad, et liiga hilja alustasite.
Meie ostsime poti siis kui laps hakkas istuma, 8-kuuselt. Hakkasime peale magamist potile panema ja meie suureks üllatuseks ja heameeleks hakkas väga kiiresti sinna hoopis kakama. Kuu ajaga kujunes asi nii, et mähkmesse kakamine lõppes täielikult.
Kui läksime aasta ja kahekuuselt temaga reisile ja pott ei mahtunud kohvrisse, hoidis kakat kolm päeva kinni enne kui sai lõpuks isa jalgade vahel istudes selle suurde potti ära tehtud ????
Mähkmetest täielikult vabaks saime 3-4 kuud enne kaheseks saamist.
Praegu kuueaastase lapse jaoks on siiani kõige ebameeldivam asi üldse kui pepu ei saa peale kakamist perfektselt puhtaks või jumal hoidku selle eest -midagi peaks püksi tulema.
Igal juhul tasub võimalikult vara harjutama hakata! Potistreigini viiva stressi ja suure 100% edu vahel on ka muid variante ????

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps potitrenn