Esileht Sünnitus Pressid – valusad või valutud?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Pressid – valusad või valutud?

Postitas:

Kas pressid on nii valusad kui valutud?
Ise mäletan nii palju, et kui ämmaemand pressida käskis oli pressimise saatel meeletu valu. Kui toonused suutsin üle elada ja ei teinud piiksugi, siis presside ajal ma sõna otseses mõttes röökisin valust.

Täna aga sattusime sõbrannaga sünnitusest rääkima ja tema ütles, et mis lolli juttu ma ajan. Pressid on kõigil ikkagi valutud. Ma ei osanud selle peale mitte midagi kosta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:44; 14.10 12:32; 22.10 17:48; 23.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest minul olid tuhud/viimased avanemise cm’id valusamad kui pressid, aga karuhäält tegin ikka (vaja ju palju suruda ja hinge kinni hoida), aga ei mäleta et nii-nii valus oleks olnud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:50; 14.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb väga palju naisest.
Minul on kahel korral selline kogemus, et pressid tundusid kui täielik õnnistus. Täiesti valutud küll mitte ja nõudsid suurt enesekontrolli, et õigel ajal pressida ja siis jällegi tagasi hoida.
Avanemisfaas on mul mõlemal korral olnud üsna kiire ja seetõttu ilmselt ka väga valus, nii et vahetult enne presse unistasin ma keisrist, halastuslasust vms – peaasi, et sellest piinast vabaneda. Ei karjunud ega sattunud paanikasse, aga viimased tund aega avanemist oli ikka meeletu kannatus. Pressid seevastu kestsid viimane kord vaid 10 minutit, nii et polnud nagu asigi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest minul olid tuhud/viimased avanemise cm’id valusamad kui pressid, aga karuhäält tegin ikka (vaja ju palju suruda ja hinge kinni hoida), aga ei mäleta et nii-nii valus oleks olnud.

Hinge just ei tohiks kinni hoida!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Mul olid pressid 2.5 tundi ja kui tuli press, tuli ka kohe valu. Väga õudne oli. Mingi hetk kadusid pressid üldse ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:44; 14.10 12:32; 22.10 17:48; 23.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole võibolla kõige õigem inimene rääkima, sest olen mõlemad lapsed sünnitanud epiduraaliga, aga siiski:

1) Esimese lapsega olid pressid täiestiiiii valutud. No mittemidagi ei tundnud. Pressisin selili. Kokku umbes 45 minutit

2) Teise lapsega olid esimesed pressid (et last allapoole saada) meeletult, meeletult valusad. Pressisin järil, laps ei liikunud eriti. Mingi hetk ma lihtsalt nõudsin, et tahan pikali voodisse saada. Viskasin end selili ja tegin viimased 2-3 pressi, mis olid valutud (no õrnalt kibe oli lõikumine) ja oligi kõik. Pressisin 25 minutit kokku.

Ehk siis mulle hakkab tunduma, et mul sõltub asendist asi?

Ma olen vist ehtne nõukogude naine, sest hoolimata sellest, et kõik räägivad, et selili ei tohiks sünnitada, olen ma nii avanemise kui pressid tahtnud ainult ja ainult voodis selili olla, isegi mitte külili. Kuna ei ole beebi südametööle mõjunud halvasti, siis on mul ka lastud nii olla (ehkki tungivalt keelitatud muudmoodi olema). Ilmselt see asend sobib mulle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 13:25; 22.10 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest minul olid tuhud/viimased avanemise cm’id valusamad kui pressid, aga karuhäält tegin ikka (vaja ju palju suruda ja hinge kinni hoida), aga ei mäleta et nii-nii valus oleks olnud.

Hinge just ei tohiks kinni hoida!

Oi, andke mulle tõesti andeks, et mõne pressi ajal ei hinganud sisse-välja, vaid hoidsin hinge kinni hoopis!

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:50; 14.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mõlema sünnitusega ikka olid valusad pressid. Kui avanemise ajal ainult hingasin ja puhkisin, siis presside ajal tegin ikka häält ka. Pressimine ajal jah sisse hingata ei ole võimalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli neli tundi avanemist-uutamist ikka köömes pressidega võrreldes. Kui see kõik möödas oli, siis ma ka tookord mõtisklesin, et mis siis selle pressimise nii jubedaks tegi. Minul kestsid pressid 2t ja lõpuks juba kartsin iga järgmist pressi ja otsisin ise arsti kätt, et seda samal ajal pigistada. See polnudki niivõrd valu tunne, kui erakordselt jõhker pinge, mis keha valdas ja mille üle ma mitte mingisugust kontrolli ei omanud. Minu jaoks täiesti arusaamatu, kui keegi filmis ütleb, et ära kaasa pressi ja hinga hoopis… . Täiesti võimatu, mul tegi keha mida ise tahtis. Samas kokkuvõttes imeline kogemus, mida tahaks veel tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli neli tundi avanemist-uutamist ikka köömes pressidega võrreldes. Kui see kõik möödas oli, siis ma ka tookord mõtisklesin, et mis siis selle pressimise nii jubedaks tegi. Minul kestsid pressid 2t ja lõpuks juba kartsin iga järgmist pressi ja otsisin ise arsti kätt, et seda samal ajal pigistada. See polnudki niivõrd valu tunne, kui erakordselt jõhker pinge, mis keha valdas ja mille üle ma mitte mingisugust kontrolli ei omanud. Minu jaoks täiesti arusaamatu, kui keegi filmis ütleb, et ära kaasa pressi ja hinga hoopis… . Täiesti võimatu, mul tegi keha mida ise tahtis. Samas kokkuvõttes imeline kogemus, mida tahaks veel tunda.

Tegelikult on täiesti võimalik mitte pressida. Mina pidin ka teise sünnituse ajal üle hingama, oli küll väga raske, sest tõesti, keha ju teeb oma tööd, aga see on siiski võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida juttu. ???? Ma just leian et kui ma pressi ajal hinge kinni hoian et tundnud ma valusid vaid keskendusin pressimisele. Esimene laps sündis nii et ma ei oskand ilma karjumata pressida no ja läks kauem ja ütleks et ka valusamalt. Teise lapse ajal võtsin end kokku ja hoidsin pressi ajal hinge kinni ja pressisin. Läks kiirelt ja valutumalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel sünnitusel olid pressid täiesti valutud, kokku umbes 30 minutit. Teisel sünnitusel olid pressid uskumatult valusad, paar pressi pidin üle hingama ja siis sündis ühe pressiga, presse kokku umbes 10 minutit. Esimene laps kaalus 3,4 kg, teine 3,1 kg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on se eindividuaalne. Aga mida sa üldse presside all mõtled? Kuna presside ajal toimub laps elõplik väljutumine, siis loomulikult lõplik väljutamine on valus, aga valu ei ole tingitud pressidest, vaid laps epea väljumisest.

Press ise minul valus ei olnud, aga võttis pigem hinge kinni (surus sisikonna kokku). Teis elapsega ka röökisin presside ajal, aga mitte valust, vaid pidin nii tugevasti kaasa pressima, et see oli pigem nagu nö sportlase karje pingutusest…

Mäletad sa selgelt, et need olid valukarjed, mitte lihtsalt “ei tea kust kontrollimatult vallandunud karjed”. Paljud ei saa aru, mida seal sünnituse juures röökida, aga lõppfaasis pressimise ajal vallanduv karje kas tuleb või ei tule, kontrollida seda ei saa

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:13; 23.10 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on se eindividuaalne. Aga mida sa üldse presside all mõtled? Kuna presside ajal toimub laps elõplik väljutumine, siis loomulikult lõplik väljutamine on valus, aga valu ei ole tingitud pressidest, vaid laps epea väljumisest.

Press ise minul valus ei olnud, aga võttis pigem hinge kinni (surus sisikonna kokku). Teis elapsega ka röökisin presside ajal, aga mitte valust, vaid pidin nii tugevasti kaasa pressima, et see oli pigem nagu nö sportlase karje pingutusest…

Mäletad sa selgelt, et need olid valukarjed, mitte lihtsalt “ei tea kust kontrollimatult vallandunud karjed”. Paljud ei saa aru, mida seal sünnituse juures röökida, aga lõppfaasis pressimise ajal vallanduv karje kas tuleb või ei tule, kontrollida seda ei saa

Jaa, mul olid pressid valusad. Ämmakas lausa jälgis monitori ja andis teada millal uus valulaine tuleb ja täiest jõust pressima pean. Väljutuse korral olev press oli valutu. Oli lihtsalt tugev pinge ja tunne, et kõik läheb alt kohe lõhki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:44; 14.10 12:32; 22.10 17:48; 23.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mul oli nii, et pea lõikumine ja viimased nn väljutuspressid polnud enam valusad. Aga lapse allapoole pressimine jms oli väga väga valus. See “tulering” oli naljanumber selle kõrval 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 13:25; 22.10 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki te ikka ajate segi pressid ja viimased väga tihedad emaka kokkutõmbed? Need, ms ongi lõpus väga valusad ja väga tihedad, aga ei ole veel pressid. Kui su press oli valus, siis ei pea ju ämmaka smidagi ütlema, milla pressida, sisi sa tunned. Ämmakas ütleb siis, kui sa ei tunne üldse presse (nagu mul teis elapsega, et ämmakas pidigi juhendama ja aitama mind, tema kuidagi katsudes tundis paremini minu presse kui ma ise, kuigi mul polnud mingeid valuvaigisteid peal)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:13; 23.10 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki te ikka ajate segi pressid ja viimased väga tihedad emaka kokkutõmbed? Need, ms ongi lõpus väga valusad ja väga tihedad, aga ei ole veel pressid. Kui su press oli valus, siis ei pea ju ämmaka smidagi ütlema, milla pressida, sisi sa tunned. Ämmakas ütleb siis, kui sa ei tunne üldse presse (nagu mul teis elapsega, et ämmakas pidigi juhendama ja aitama mind, tema kuidagi katsudes tundis paremini minu presse kui ma ise, kuigi mul polnud mingeid valuvaigisteid peal)

Ma ei teagi. Kui mul 10cm avatus tekkis, ütles ämmakas, et nüüd tuleb hakata valude aeg pressima. Kuna valud olid üle mõistuse, siis ta andiski teada millal uus valu tuleb ja pressima pean, et ma teaksin valmis olla (muidugi tundsin ise ka valu). Ma vaimselt olin ikka täitsa krõbe. Ja nii ma seal valude saatel pressisin 2.5 tundi. Viimane press kui laps väljus oli valutu. Õigemini tollel hetkel pidin end tagasi hoidma aga ei suutnud ja tulemuseks rebend.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 19:44; 14.10 12:32; 22.10 17:48; 23.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli nagu viimasel kirjutajal siin, ämmakas ütles täisavatuse tulles, et nüüd tuleb valude/tuhude ajal pressima hakata. Olid väga valusad ja tegin mitte enda valikul loomahäält nende tulles. Kusjuures presside vahepeal ajasin mehe ja ämmakaga juttu, siis kui tundsin, et tulema hakkas, ütlesin “nüüd tuleb” ja iga press tuli hullema möirgega. Kokku kestsid pressid 43 min. Avanemise valud olid suuremas osas ülehingatavad, päris lõpus mõmisesin kaasa. See ongi ilmselt igal naisel erinev, osadel avanemine valus, teistel pressid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka valusad, selline ürgne kõikehoomav valuhoog, mille vastu ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest minul olid tuhud/viimased avanemise cm’id valusamad kui pressid, aga karuhäält tegin ikka (vaja ju palju suruda ja hinge kinni hoida), aga ei mäleta et nii-nii valus oleks olnud.

Hinge just ei tohiks kinni hoida!

+1
-5
Please wait...

Pressida tuleb ju täiest jõust, kuidas sa seda samal ajal hingates teha saaksid? Keegi ei hoia ju nalja pärast hinge kinni, ainult pressimise hetkeks. Pressid nii palju kui jaksab, siis tõmbad hooga kopsud õhku täis ja pressid uuesti. Ja kui press üle läheb, siis hingad normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli koguaeg valus, sest lõpus on tuhude vahel nii väikesed vahed, et ongi pidev valu. Presse ma ei tundnud, pressisin siis kui ämmaemand käskis, aga ise mingit füüsilist sundi pressiks ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese sünnitusega kadusid pressid ära ja pressisin masina järgi,mittr midagi ei tundnud peale pea lõikumise mis oli nagu õnnistus. Teise sünnituse ajal kestsid pressid 10 min ja laps tuli lupsti välja,valus ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan et kui press tuli siis see oli ainus aeg kus korraks valus Ei olnud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Sünnitus Pressid – valusad või valutud?