Esileht Kodunurk Prügikonteineri suurus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Prügikonteineri suurus

Postitas:

Majaomanikud, kui suur on teie prügikonteiner ja kui tihti lasete seda tühjendada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nelja nädala jooksul, 0,14 kuupmeetrit

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 20:44; 28.09 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nelja nädala jooksul, 0,14 kuupmeetrit

Deja vu tunne, nagu oleksin juba vastanud 🙂
Mul täpselt sama suurus ja täpselt sama intervall. Hetkel selline seis, et see ongi väikseim konteiner, mida omavalitsus lubab, millegipärast neid kõige väiksemaid (alla 0,14) enam varsti ei tühjendata. Ei saa aru, miks, kuna inimesed ju järjest enam sorteerivad ja järelikult tekib olmeprügi järjest vähem. Ise olengi tegelikult hädas sellega, et kuigi prügiauto käib kord kuus, siis sellest 0.14st konteinerist on täidetud ehk vaevalt kolmandik. Lihtsalt ei teki olmeprügi enam. Pakendid lähevad pakendikonteinerisse, biojäätmed komposti ja vanad riided taaskasutusse. Olmeprügi jaoks ei jäägi peaaegu enam midagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 21:29; 16.10 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nelja nädala jooksul, 0,14 kuupmeetrit

Deja vu tunne, nagu oleksin juba vastanud ????

Mul täpselt sama suurus ja täpselt sama intervall. Hetkel selline seis, et see ongi väikseim konteiner, mida omavalitsus lubab, millegipärast neid kõige väiksemaid (alla 0,14) enam varsti ei tühjendata. Ei saa aru, miks, kuna inimesed ju järjest enam sorteerivad ja järelikult tekib olmeprügi järjest vähem. Ise olengi tegelikult hädas sellega, et kuigi prügiauto käib kord kuus, siis sellest 0.14st konteinerist on täidetud ehk vaevalt kolmandik. Lihtsalt ei teki olmeprügi enam. Pakendid lähevad pakendikonteinerisse, biojäätmed komposti ja vanad riided taaskasutusse. Olmeprügi jaoks ei jäägi peaaegu enam midagi.

Mul sama lugu – sorteerin hoolsalt. Olmeprügi tekib vähe (eelmisel kuul sain konteineri täis siiski – viskasin lastele väikseks jäänud katkiseid jalatseid ja riideid ära. Korralikud läksid kogumiskasti). Pakendid, klaaspakendid, panditaara, vanapaber, ohtlikud jäätmed – lähevad ju eraldi kogumisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 20:44; 28.09 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nelja nädala jooksul, 0,14 kuupmeetrit

Sama siin, aga plaanime panna 2 x kuus käima. Või tuleb suurem konteiner muretseda. Suvel on hea, siis kõik, mis põleb läheb lõkkesse ja prügikasti vaid põlematu sodi. Nüüd pole ammu lõket teinud ja kast sai kahe nädalaga kuhjaga täis. Kuuri all seisvad sodikotid kisuvad koerad lõhki ja laiali, pealegi saab nendest ju konteiner jälle kohe täis ja pole kuu aega ikka kuhugi prügi panna. Prügiauto tuleb alles järgmisel reedel, eks peab homme lõkkeõhtu tegema kui vähegi ilma on..
Maal pole meil mingeid pakendikonteinereid, neid just kõige rohkem tekibki. Isegi mune müüakse kohalikus poes ainult plastikkarbiga, suure perega kulub oma kolm karpi nädalas…
Igasugune paber ja papp kulub õnneks ahjus-pliidi all tulehakatuseks ära.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka 140-liitrine konteiner, 5-liikmeline pere ja tühjendus kord kuus. reeglina ei saa täis, paar-kolm korda aastas saab pärast suurkoristust vast täis. pakendid ja paber viiakse eraldi tasuta ära.

mis mind hämmastab, on see, et meie tänava rahval on vist pea kõigil iganädalane tühjendus, kuigi suuremad konteinerid ja paljudel ka väiksem pere. mida nad sinna panevad, ma ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:58; 29.09 00:27; 16.10 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240-liitrine prügikast, tühjandatakse kord 4 nädala tagant. Enamasti saab nii täis, et pressime jõuga viimaseid kotte sisse, aga paar korda aastas juhtub, et veame ka teise samasuure kasti tee äärde, teatame prügifirmale, et tellime sel korral 2 kasti tühjendamise. Ja kordagi pole veel juhtunud, et oleks arve tulnud mõlema eest 🙂
Elame maal, sorteerime samuti põleva eraldi. Erineva prügi kogumiskastid on ca 7 km kaugusel alevis. Ei kujuta ette, et ma sorteeriksin kõik kuhugi eraldi kottidesse, mille rebased ja kährikud nagunii laiali lammutaksid. Ühtlasi harjutaksin metsloomad oma õuel käima.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama mis eelnevatel 0,14m3 ja kord kuus. Üldiselt ikka korjub täis. Kui suurem prügihävitus jääb mõnikord isegi ruumist puudu.
Meil siin sorteerimiskaste pole ja kõik läheb kokku. Kütteperioodil läheb paber põletamisele tulehakatisena, kuna ajalehti ei telli. Muul ajal sobivat paberit kogume selleks, majapidamisruumi jätkub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 liitrit ja saab ruttu täis.
Elan metsa ääres, nii ei saa nagu üks eeskõneleja juba ütles omale prügi ladustamist lubada.
Pere 3 liikmeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erineva prügi kogumiskastid on ca 7 km kaugusel alevis. Ei kujuta ette, et ma sorteeriksin kõik kuhugi eraldi kottidesse, mille rebased ja kährikud nagunii laiali lammutaksid. Ühtlasi harjutaksin metsloomad oma õuel käima.

kus sul praegu siis konteiner on? sinnasamasse kõrvale ostad teise, väiksema konteineri veel, sinna kogud pakendid. aegajalt alevisse ikka satud, siis viid ära. aga kui on nood ühe-pudeli-auguga konteinerid, siis see plaan muidugi ei tööta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:58; 29.09 00:27; 16.10 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240-liitrine prügikast, tühjandatakse kord 4 nädala tagant. Enamasti saab nii täis, et pressime jõuga viimaseid kotte sisse, aga paar korda aastas juhtub, et veame ka teise samasuure kasti tee äärde, teatame prügifirmale, et tellime sel korral 2 kasti tühjendamise. Ja kordagi pole veel juhtunud, et oleks arve tulnud mõlema eest ????

Elame maal, sorteerime samuti põleva eraldi. Erineva prügi kogumiskastid on ca 7 km kaugusel alevis. Ei kujuta ette, et ma sorteeriksin kõik kuhugi eraldi kottidesse, mille rebased ja kährikud nagunii laiali lammutaksid. Ühtlasi harjutaksin metsloomad oma õuel käima.

Veel üks deja vu 🙂
Meil täpselt sama lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 06:51; 29.09 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel on hea, siis kõik, mis põleb läheb lõkkesse ja prügikasti vaid põlematu sodi. Nüüd

Mida sa põletad? Kuidas on võimalik, et veel tänapäeval on inimesed nii teadmatud, et põletavad prügi, reostavad õhku ja on veel uhkedki. Kas sa ei ole kunagi mõelnud, mida sa ise sellel ajal sisse hingad, rääkimata sellest, et naabreid mürgitad?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 07:57; 30.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel on hea, siis kõik, mis põleb läheb lõkkesse ja prügikasti vaid põlematu sodi. Nüüd

Mida sa põletad? Kuidas on võimalik, et veel tänapäeval on inimesed nii teadmatud, et põletavad prügi, reostavad õhku ja on veel uhkedki. Kas sa ei ole kunagi mõelnud, mida sa ise sellel ajal sisse hingad, rääkimata sellest, et naabreid mürgitad?

Jah, tänapäeval on inimesed Eestis veel nii teadmatud, et prügi sorteerimine tehakse inimestele võimalikult raskeks. Sorteerimiseks sobivaid konteinereid on vähe ja need asuvad elukohtadest kaugel. Kui nad ongi olemas, siis on tegu eelpoolnimetatud ühe-pudeli-pakendikonteineritega, st. kõik pakendid sisse ei mahugi. Ja kui isegi on normaalse suurusega konteiner olemas, siis on ta alatihti kuhjaga täis. Koju pole mõtet eraldi konteinerit tellida, kui need kõik samasse autosse kummutatakse.
Ja niimoodi need paberid ja papp lõkkesse/ahju lähevadki…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 06:51; 29.09 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja niimoodi need paberid ja papp lõkkesse/ahju lähevadki…

See, keda mina tsiteerisin, põletab lõkkes ka kõike muud, kui paberit ja pappi. See tuleb tema postitusest selgelt välja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 07:57; 30.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eramaja, 3 inimest, konteiner 240 liitrit, tühjendamine korra 4 nädala tagant.

tegelikult võiks meil olla isegi poole väiksem konteiner, sest niipalju konteinerisse minevat segaprügi me tegelikult enam ei toodagi: paberid lähevad pliidi alla, toidujäätmed komposterisse ja nt plastik- ja metallpakendid (nt koeratoidupurgid, plastikust jogurtitopsid jne) majast ca 200m kaugel asuvasse linna pakendikonteinerisse.
varem, kui seda pakendikonteinerit tänava otsas veel polnud, siis läksid need suured plekkpurgid küll oma konteinerisse, sest metallikokkuostu nende tarimine oli suht mõttetu:
1 liitrine koeratoidu plekkpurk = metallikokkuostus 0,1 senti
(korra viisime autoga ca paarsada tk korraga kokkuostu, saime mingi 20 senti)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord kuus ja 240l. Prügi ei sorteeri, v.a. tagastatav taara ja põletamismaterjal (nii toas kui lõkkel). Pakendikeskus – lähim esindus oleks 20km kaugusel väikelinnas, külas küll nn. kollane kast, aga see alailma täis ja kuna ise liigun vaid jalgrattaga või jala, siis ei hakka neid karpe ja topsikuid vedama. Vanad riided kaltsuks või lõkkesse. Komposti ei tee – mulle pole hiiri ja kärbseid majja vaja.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 09:10; 06.10 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240-liitrine prügikast, tühjandatakse kord 4 nädala tagant. Enamasti saab nii täis, et pressime jõuga viimaseid kotte sisse, aga paar korda aastas juhtub, et veame ka teise samasuure kasti tee äärde, teatame prügifirmale, et tellime sel korral 2 kasti tühjendamise. Ja kordagi pole veel juhtunud, et oleks arve tulnud mõlema eest ????

Elame maal, sorteerime samuti põleva eraldi. Erineva prügi kogumiskastid on ca 7 km kaugusel alevis. Ei kujuta ette, et ma sorteeriksin kõik kuhugi eraldi kottidesse, mille rebased ja kährikud nagunii laiali lammutaksid. Ühtlasi harjutaksin metsloomad oma õuel käima.

Me oleme vist naabrid????

Olen põline linnakas olnud, elanud nii siin- kui sealpool piiri. Uhe avastuse/ tuvastuse tegin küll, et väga sagedasti kallatakse sinu hoolega sorteeritud prügi valimatult muu sodiga kokku. Sellest ka minu mittesorteerimine ja -pakendipesu. Ei näe lihtsalt mõtet kellegi eest tema töö ära teha, kui “vastutasuks” nii käitutakse. Veidi vale võrdlus ka, aga sel lihtsal põhjusel ei kasuta ma ka iseteeninduskassasid – ma pole müüjaks õppinud, ma ei pea tema eest seda tööd tegema.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 09:10; 06.10 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240-liitrine prügikast, tühjandatakse kord 4 nädala tagant. Enamasti saab nii täis, et pressime jõuga viimaseid kotte sisse, aga paar korda aastas juhtub, et veame ka teise samasuure kasti tee äärde, teatame prügifirmale, et tellime sel korral 2 kasti tühjendamise. Ja kordagi pole veel juhtunud, et oleks arve tulnud mõlema eest ????

Elame maal, sorteerime samuti põleva eraldi. Erineva prügi kogumiskastid on ca 7 km kaugusel alevis. Ei kujuta ette, et ma sorteeriksin kõik kuhugi eraldi kottidesse, mille rebased ja kährikud nagunii laiali lammutaksid. Ühtlasi harjutaksin metsloomad oma õuel käima.

Ehk oleks siis mõistlikum kaks korda kuus tühjendada, kui nagunii viskate sinna asju, mis rebaseid ja kährikuid ligi meelitaks, ja nagunii peate jõuga sisse pressima? Aga raha kokkuhoid on vist peamine, et kaks korda kuus tuleks paar eurot kallim…

Kas te seal alevikus kunagi ei käi, et saaks kaasa võtta? Mul on plasti ja paberi kotid toas, kord nädalas ikka alevikku satun, et neid tühjendada. Septembrist on uus prügivedaja, kes on lubanud, et viib sorteeritud prügi ka ära, pole veel jõudnud välja uurida, kuidas see täpselt toimib, siis läheb veel lihtsamaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka vaja konteiner tellida, palju see 4 nädala tagant 240 liitrit maksab? Kas tõesti väiksemat konteinerit valida ei saa? Ma püsivalt veel ei koli, aga majakoht on nüüd olemas. Teab keegi, kui registreerin end sinna majja, kuigi seal veel ei ela kuni uue maja valmimiseni, siis kas saab vabastustaotluse teha prügiveo kohta? Maamaksu pärast pean kohe ümber registreerima, aga ega ma seepärast kahes kohas prügi ei tooda, korteris ju maksan prügiveo eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka vaja konteiner tellida, palju see 4 nädala tagant 240 liitrit maksab? Kas tõesti väiksemat konteinerit valida ei saa? Ma püsivalt veel ei koli, aga majakoht on nüüd olemas. Teab keegi, kui registreerin end sinna majja, kuigi seal veel ei ela kuni uue maja valmimiseni, siis kas saab vabastustaotluse teha prügiveo kohta? Maamaksu pärast pean kohe ümber registreerima, aga ega ma seepärast kahes kohas prügi ei tooda, korteris ju maksan prügiveo eest.

See vabastustaotlus sõltub ilmselt vallast. Meil maakodus ametlikult ainult krunt, tegelikult ka pisike majapugerik peal, mis nüüdseks seadustatud abihoonena (uus suvila ehitamisel), lepingu sõlmimise ajal polnud seal ametlikult midagi. Ja väga suure vastutuleku korras lubas vald meil piirduda ühe prügiveoga aastas (tegelikult viime kõik oma prügi alati linna kaasa, no poleks mõeldav seda kusagil koguda metsloomadele rüüstamiseks, kui suuremate eest ära paned, siis hiirekindlalt pole võimalik midagi jätta).
Linnas 240 liitrit, 4 inimest, kuidas kunagi, mõnikord peab pressima et kõik ära mahuks, mõnikord jääb ruumi üle. Eraldi kogume ainult vanapaberi, mille siiani viisime jäätmejaama, edaspidi peab ilmselt paberikonteinerisse viima ja panditaara. Pakendeid pesta pole viitsinud, kas see veekulu ikka tasub asja ära või mida asjalikumat tehakse üldse pestud jogurtitopsist võrreldes pesemata jogurtitopsiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka vaja konteiner tellida, palju see 4 nädala tagant 240 liitrit maksab? Kas tõesti väiksemat konteinerit valida ei saa? Ma püsivalt veel ei koli, aga majakoht on nüüd olemas. Teab keegi, kui registreerin end sinna majja, kuigi seal veel ei ela kuni uue maja valmimiseni, siis kas saab vabastustaotluse teha prügiveo kohta? Maamaksu pärast pean kohe ümber registreerima, aga ega ma seepärast kahes kohas prügi ei tooda, korteris ju maksan prügiveo eest.

hind oleneb konkreetselt piirkonnast/firmast, siin ei saa keegi summat öelda, kuna me ei tea, kus elad. 240 ei ole kõige väiksem, saad ka 140 l osta/tellida.

tallinnas vahemalt ei ole probleemi, et soovid vabastust majja, kuhu on registreeritud su elukoht. iseenesest muidugi ei ole see loogiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:58; 29.09 00:27; 16.10 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka vaja konteiner tellida, palju see 4 nädala tagant 240 liitrit maksab? Kas tõesti väiksemat konteinerit valida ei saa? Ma püsivalt veel ei koli, aga majakoht on nüüd olemas. Teab keegi, kui registreerin end sinna majja, kuigi seal veel ei ela kuni uue maja valmimiseni, siis kas saab vabastustaotluse teha prügiveo kohta? Maamaksu pärast pean kohe ümber registreerima, aga ega ma seepärast kahes kohas prügi ei tooda, korteris ju maksan prügiveo eest.

See, kas vabastuse saad, sõltub tõesti vallast. Me kunagi saime seoses sellega, et elasime välismaal. Aga nüüd on ka siin tingimused karmimaks läinud ja vabastuse saab ainult juhul, kui maja on elamiskõlbmatu (näiteks maha põlenud). Aga kui mingi uberik püsti ja väljast vaadates justkui võiks sees elada, siis pead kohe ühinema. Kui vabastust ei saa, siis võta väikseim lubatud konteiner kõige harvema graafikuga lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 21:29; 16.10 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4, tühjendatakse iga 2 nädala tagant. Papp ja pakend eraldi ja viime lähedalasuvasse konteinerisse. Biojäätmed lähevad eraldi aiamaakasti. Klaas eraldi. Aeg-ajalt panen järelkäru taha ja käin jäätmejaamas. Järelkärusse kõik suurem kogunenud rämps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Prügikonteineri suurus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.