Esileht Ilu ja tervis Pruun voolus enne ja pärast päevi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Pruun voolus enne ja pärast päevi

Postitas:
Kägu

Eelmise aasta oktoobris leiti munasarjast 3cm tsüst. Arst ütles, et healoomuline. Midagi muud selle kohta ei öeldud. Käisin arstil, sest oli emakaväline rasedus.
Pruunikas voolus enne päevasid aga hakkas pihta sellega, et 2020 olin mehega vahekorras ja peale seda tuli väheke verd. Ehmatasin kohutavalt, sest kunagi varem polnud niimoodi juhtunud. Läksin kohe järgm päeval erakasse günekoloogile. Seal avastati, et mul on polüüp mis väheke veritses ja see oligi põhjus. Eemaldati ja see oli healoomuline. Aga alates sellest ajast on mul jäänudki nii, et enne verisemaid päevi on mitu päeva määrimist ja vahel 2-3 päeva pole midagi ja siis hakkavad nö õiged päevad mis on tavaliselt 2-3 päeva vererohked ja siis jälle mingi 3-4 päeva määrib ja siis on kõik. Arstidel on käinud selle teise murega, mitu korda tehtud tupe kaudu UH kõik üle vaadatud ja midagi kahtlast pole nähtud. Naistekliinikus kirjutati minipillid, ütlesin, et ma ei tea millal võtma hakata, sest alguses vähe määrib ja siis pole midagi ja alles siis hakkavad nagu päevad. Siis ka ei pööratud mu kaebustele tähelepanu, öeldi, et võta siis kui määrima hakkab.
Nüüd 4 päeva tagasi lõppesid vererohkemad päevad ja sellest ajast on jäänud määrima. Pruunikat voolust tuleb.
Rasestumisvastaseid tabl ei tarbi, samuti ei ole spiraali vms. Kui normaalne üldse selline määrimine on? Vanasti kui päevad algasid, tuli kohe verejooks ja kui lõppesid siis ei olnud enam mingit määrimist vms. Kas see tsüst võib nii mõjuda?
Tookord kui arstile läksin ja polüüp eemaldati tehti ka pap test, oli cin3 muutus. Aga see sai korda ja kontrollides kõik tulemused head olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska sind aidata, aga ütlen lohutuseks, et mul on täpselt samamoodi. Kui last planeerisime, oli eriti keeruline, sest ma ei saanud aru, mida päevade alguseks lugedagi – üks arst ütles ühte ja teine teist. Kui jäin lapseootele, oli samasugune määrimine – olin kindel, et ma pole rase, aga sellel korral määrimisele päevi ja järgnenudki ja sündis terve laps.

Minule öeldi, et see on lihtsalt osadel naistel nii, kuigi käisin ka mitu aastast erinevate arstide juures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska sind aidata, aga ütlen lohutuseks, et mul on täpselt samamoodi. Kui last planeerisime, oli eriti keeruline, sest ma ei saanud aru, mida päevade alguseks lugedagi – üks arst ütles ühte ja teine teist. Kui jäin lapseootele, oli samasugune määrimine – olin kindel, et ma pole rase, aga sellel korral määrimisele päevi ja järgnenudki ja sündis terve laps.

Minule öeldi, et see on lihtsalt osadel naistel nii, kuigi käisin ka mitu aastast erinevate arstide juures.

Lohutav teada, et pole ainuke! ???? Ma arvan, et kui mul oleks midagi väga pahasti seal allkorrusel siis seda oleks ju märgatud ( tehti mitu korda tupe kaudu UH )?
Mõtlesin, et ehk laseks teha vereproovi paketi, et äkki hormonaalne tasakaal paigast ära või kilpnäärmega midagi ????????‍♀️

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et pruun voolus enne ja pärast päevi midagi erilist on, millega peaks arstide vahet jooksma. Mul oli nii terve elu.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska sind aidata, aga ütlen lohutuseks, et mul on täpselt samamoodi. Kui last planeerisime, oli eriti keeruline, sest ma ei saanud aru, mida päevade alguseks lugedagi – üks arst ütles ühte ja teine teist. Kui jäin lapseootele, oli samasugune määrimine – olin kindel, et ma pole rase, aga sellel korral määrimisele päevi ja järgnenudki ja sündis terve laps.

Minule öeldi, et see on lihtsalt osadel naistel nii, kuigi käisin ka mitu aastast erinevate arstide juures.

Lohutav teada, et pole ainuke! ???? Ma arvan, et kui mul oleks midagi väga pahasti seal allkorrusel siis seda oleks ju märgatud ( tehti mitu korda tupe kaudu UH )?

Mõtlesin, et ehk laseks teha vereproovi paketi, et äkki hormonaalne tasakaal paigast ära või kilpnäärmega midagi ????????‍♀️

Kas on teada, milliseid analüüse võtta selleks? Hormoonide analüüsid mõned vist olenevad ka sellest, milline tsükli aeg on või ei?
Minul on ka sama probleem juba kolmas aasta, arst ütleb, et ealised iseärasused, olen 35.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska sind aidata, aga ütlen lohutuseks, et mul on täpselt samamoodi. Kui last planeerisime, oli eriti keeruline, sest ma ei saanud aru, mida päevade alguseks lugedagi – üks arst ütles ühte ja teine teist. Kui jäin lapseootele, oli samasugune määrimine – olin kindel, et ma pole rase, aga sellel korral määrimisele päevi ja järgnenudki ja sündis terve laps.

Minule öeldi, et see on lihtsalt osadel naistel nii, kuigi käisin ka mitu aastast erinevate arstide juures.

Lohutav teada, et pole ainuke! ???? Ma arvan, et kui mul oleks midagi väga pahasti seal allkorrusel siis seda oleks ju märgatud ( tehti mitu korda tupe kaudu UH )?

Mõtlesin, et ehk laseks teha vereproovi paketi, et äkki hormonaalne tasakaal paigast ära või kilpnäärmega midagi ????????‍♀️

Kas on teada, milliseid analüüse võtta selleks? Hormoonide analüüsid mõned vist olenevad ka sellest, milline tsükli aeg on või ei?

Minul on ka sama probleem juba kolmas aasta, arst ütleb, et ealised iseärasused, olen 35.

Üldiselt arstid niisama hormoone ei määra, kui tõsist näidustust pole – nt viljatus. Ja olenevalt sellest, mida hormoonide abil teada saada tahetakse, sõltub, millal hormoone andma peaks.

 

Tsüst seda ei mõjuta. Polüübi eemalduse järgselt samuti peaks asi klaar olema.

 

Tegemist kollaskehahormooni puudumisega. Mul mingi aeg hakkas samamoodi määrima enne päevi ja nüüd hiljaaegu pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka viimased aastad samamoodi, enda mäletamist mööda kunagi ei olnud. Mõni kuu algab menstruatsioon ka kohe nö korraliku verejooksuga, aga enamasti päev enne või paar on selline pruun määrimine. Ealised iseärasused need minu puhul kindlasti ei ole, aga ei ole ka sellele tähelepanu pööranud, sest sarnaselt siin kellegi teisega ma pole kuulnud, et selles midagi imelikku oleks. Küll aga olid mul siin vahepeal tsükli keskel taolised määrimised ja siis käisin küll arstil. Mingit otsest põhjust ei leitudki, tsüste vähemalt UH järgi pole kunagi olnud. Arst arvas, et võib olla hormonaalne tsüklihäire ja ütles, et kui häirib, siis võib proovida paar kuud pille võtta ja vaadata, kas siis muutub midagi. Mul igatahes kadus see vahemäärimine ka kohe peale arstil käiku ära, seega pillidega ei katsetanud, aga arvan, et kui sul see ikkagi nö õigel menstruatsiooni ajal vaid on, siis ei tasu palju muretseda kui ka kõik analüüsid korras on. Korrapäraselt arsti juures käia tasub igal juhul niikuinii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Pruun voolus enne ja pärast päevi