Esileht Ilu ja tervis Psühhiaater ja patsiendiportaal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Psühhiaater ja patsiendiportaal

Postitas:

Kas psühhiaater paneb ka oma patsiendi haigusloo üles patsiendiportaali digilugu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa arsti käest ei küsi? minu lapse arst nt ütles, et ta paneb, kui ma seda soovin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:50; 16.04 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see oleneb kõik patsiendist. Mingi info ta paneb, kui haigusjuhtum on lõpetatud, aga mõne info jätab sellisel kujule mida patsient ise ei näe kunagi, ainult arstid. Ma ei ole arst, kuid kui sirvida materjale, siis arstidel on valikuvõimalus, mis osa haigusjuhtumist saab patsient täielikult näha. Kõik on sellepärast, et varem osutub see kahjulikus või üldse kunagi ei saa teada. Eks mõni arst oskab seda paremini kommenteerida, küsimus on ainult selles, kas nad tahavad. Kui seda palju reklaamida, siis patsiendid enam ei soovi kõike rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhiaater tavaliselt küsib kliendilt, kas paneb epikriisi digilukku. Teised erialaarstid tavaliselt panevad. Patsient saab alati ise soovi avaldada, kas tahab või mitte.
Loomulikult saab arst valida, milline info digilukku läheb.
Ja patsiendiportaalis saab inimene ise märkida mistahes epikriisi suletuks, nii, et seda ükski teine arst ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On võimalus, et arst jätab epikriisi märkimata mõned detailid, mis on kirjas nö. päevikus ja mis puudutavad raviprotsessi detaile. Aga sellist varianti, et arst riputab üles ühe epikriisi patsiendile ja teise arstidele, seda ei ole.
Jah, inimene ise saab märkida epikriisi suletuks. Mis on äärmiselt mõtlematu tegu, sest epikriis võib sisaldada teavet, mis on teiste arstide jaoks väga oluline. Ravimite allergia, koostoimed näiteks. Haiguse omapärad. Näiteks kui inimene satub mingisse õnnetusse ja pole võimeline enda kohta ise infot andma. Või on mõne teise haiguse tõttu väga raskes seisundis.
Mulle tundub ka, et vahel jätab psühhiaater teadlikult info digilukku sisestamata. Mis on jällegi väga mõtlematu. Patsient ütleb teisele arstile, et “ah vaadake sealt digiloost, seal on kõik kirjas”. Aga ei ole ju…
Kahjuks on aga just psühhiaatriliste diagnooside korral inimesed väga tundlikud. Ja sageli on nii, et inimene ise oma haigust ei tunnista, olgu siis põhjus mistahes.
Arst

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea arst, Su jutt on muidu väga asjakohane, aga kas Sa saaxid ka oma kolleege natuke juhendada?

Nimelt kipub juhtuma, et kui psyhhiaatrilise diagnoosiga patsient kaebab arstile kanget valu, saab ta diagnoosi ‘te kujutate seda endale ette’ või ‘see on teil närvidest’. Sest digiloos on ju kirjas, et patsient on peast põrunud, seega ei saa tal samaaegselt olla luumurdu, pimesoolepõletikku, kasvajat ega artriiti, kyllap mõtles ise välja . . .

Arvatavasti seepärast inimesed eitavad & varjavadki.

Saan aru sellestki, et perearstile, kes on juba ära kuulanud kuus Igavlevat Pensionäri, kolm Tibuemmet & yhe tõelise Polkovniku Lese, tundub ka surija simulandina. Aga natuke õigeaegset tähelepanu kulub ära ka neile, kellel mõni diagnoos juba on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea arst, Su jutt on muidu väga asjakohane, aga kas Sa saaxid ka oma kolleege natuke juhendada?

Nimelt kipub juhtuma, et kui psyhhiaatrilise diagnoosiga patsient kaebab arstile kanget valu, saab ta diagnoosi ‘te kujutate seda endale ette’ või ‘see on teil närvidest’. Sest digiloos on ju kirjas, et patsient on peast põrunud, seega ei saa tal samaaegselt olla luumurdu, pimesoolepõletikku, kasvajat ega artriiti, kyllap mõtles ise välja . . .

saan väga hästi aru, millest sa räägid. ja olen ülimalt õnnelik, et meil on vedanud perearstiga, kes ütles kohe, et suhtume igasse kaebusse väga tõsiselt, kuna on oht, et midagi tõsist võib jääda just seetõttu piisava tähelepanuta, et “on ju diagnoos”…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:50; 16.04 00:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Psühhiaater ja patsiendiportaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.