Esileht Ilu ja tervis Psühholoog, kus ei pea jutustama

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Psühholoog, kus ei pea jutustama

Postitas:

Mul oleks ammu vaja psühholoogile minna, aga ma ei saa mindud, kardan, sest ma olen väga nõrk rääkija, võib öelda lausa, et mul on rääkimispuue, nii kui öeldakse, et “noh, ja mis siis muret teeb” või muud taolist, läheksin totaalselt lukku. Ma ei suuda hakata rääkima mingit pikka lugu endast. Suudaksin vastata küsimustele, kirjalikult suudaksin ka ilma küsimusteta hakkama saada, aga silmast silma võõra inimesega hakata rääkima eksprompt mingist asjast – see on mulle suhteliselt võimatu missioon, isegi kui saan aru, et on vaja. Kas on mingeid psühholooge, kelle meetodid mind aitaks oma mõtet väljendada – ehk siis, kas on küsimus küsivaid või kirjalikult nõustavaid psühholooge?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 02:22; 08.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt iga psühholoog saaks sinuga hakkama, lihtsalt maini enne minekut oma eripära kirja teel ja leiate mingi lahenduse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks nii, et sina annad psühholoogile teada, mis sul viga on ja tema su seepeale korda teeb, võiks tõesti asju kirja teel ajada. Paraku on inimeste probleemid komplitseeritumad ja tihti ei tea me ka ise, mis meil tegelikult viga on. Võib tunduda üks asi, aga tegelikult on selle varjus hoopis midagi suuremat ja olulisemat, millest meil endal aimugi pole.

Hea psühholoog oskab esitada selliseid küsimusi, et inimene kaevab tegeliku probleemi ise üles. Psühholoog ju ka ei tea, mis lahti on, tema lihtsalt aitab kliendil selleni jõuda. Kui sa aga pole võimeline rääkima, on võimatu tuumani jõuda.

Psühholooge on muidugi seinast seina, ka inimese kui sellisega peab sobima, peab õige “võnge” tekkima.

Selle põhjal, et rääkimine ja enese avamine sulle nii raske on, tundub mulle, et võid olla keerulise taustaga perekonnast (aga võin muidugi eksida). Pereterapeutide kontaktid on siin:

https://pereterapeudid.ee/pereterapeudid/

Ise olen mitmetel Kiira Järve koolitustel käinud ja tema on selline inimene, kellega minu meelest on väga lihtne rääkida. Ka mitmete teistega olen sealt nimekirjast kokku puutunud ja ka nemad on hea mulje jätnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütledki kohe lihtsalt välja peamise probleemi, mis sind painab, vaevab ja mille pärast psühholoogi juurde tulnud oled.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

ja mis see psühholoog siis tegema peab? kui ta sinuga vestelda ei tohi, siis milles ravi seisneb?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, psühholoogi töö ongi erinevate inimeste sisemiste pundardega tegeleda, need lahti harutada, ära tunda nõrgad kohad, “umbteed”… Pane julgesti aeg mõne hea psühholoogi juurde kirja ja mine kohale. Ära mõtle ette ja ära mõtle üle. Teemaalgatust lugedeski on mõistetav, et sa vajad psühholoogi. Pole vaja karta ega häbeneda.
Kui on hea psühholoog siis asi laabub, ta leiab selle viisi kuidas sinuga kommunikeeruda.

psühholoog

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud lastepsühholoogi juures nii (st koos lapsega), et saadan kirja ette. Arvan, et täiskasvanute omaga võib samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane julgesti aeg mõne hea psühholoogi juurde kirja ja mine kohale.

Vat nüüd ongi keeruline koht – kust ma tean, kes on hea selles mõttes, mida sina mõtled? Kuulus võrdub alati hea?

Teemaalgatust lugedeski on mõistetav, et sa vajad psühholoogi.

Tohoh, miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 02:22; 08.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on soov kirjutada, siis äkki on abiks:
https://lahendus.net/est/mis-on-lahendus.net
http://sinamina.ee/ee/noustamine/e-noustamine/rubriigid/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ongi ju psühholoogi töö, sind lukust lahti saada. mis sa oma pead sellega vaevad, et sina ei räägi. sa maksad selle eest, et tema sind aitaks. ta on ju ometi õppinud seda asja. peab oskama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Psühholoog, kus ei pea jutustama