Esileht Ilu ja tervis Puhitused ja soolestik.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Puhitused ja soolestik.

Postitas:

Tere,

mul on selline mure, et mul on sooletikuga mingi suur jama ja ma ei oska enam midagi peale hakata.

Soolestiku probleemid on mul olnud aastaid(punnis kõht jne). Nüüd, paar kuud tagasi, see ägestus. No ikka nii, et tekkis äge kõhulahtisus mis oli ka öösel. Perearst mulle adekvaatset abi anda ei osanud, seega pöördusin toitumisterapeudi juurde. Ta tegi mulle listi milliseid toite ma peaksin vältima. Vältima pean siis kõrge FODMPA sisaldusega toite. Toite mis ärrotavad soolestiku. Juurde võtan ka erinevaid toidulisandeid ja ensüüme.
Hakkas isegi pisut toimima, kergem oli olla. Aga siis eelmine laupäev käisin ma oma tädil ja ta mehel külas, ning ta mees tegi õunakooki(ta kunagi ei tee ise süüa) ja ma viisakusest otsustasin seda süüa, ise mõeldes, et mis see üks päev ikka teeb. Järgmisel päeval oli mul kohutav kõhuvalu ja süda oli paha, tõenäoliselt suhkur ajas pärmseene jälle vohama. Terve see nädal on mul kõht täiesti korrast ära olnud. Soolestik on gaase täis ja ma lihtsalt ei saa neid välja.
Nii ebamugav ja halb on olla.
Kas keegi oskab nõu anda, et kuidas saada gaasid välja. Igasugused espumisanid ja asjad on proovitud, mitte ükski asi ei aita.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 20:34; 09.11 16:47; 09.11 19:04; 09.11 20:28; 10.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sama juhis nagu sa eelmine kord oma kõhu korda said. Võibolla on mõistlik üks dieexipäev teha, kus midagi htu peale ei saada, millest gaasi töödelda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkas isegi pisut toimima, kergem oli olla. Aga siis eelmine laupäev käisin ma oma tädil ja ta mehel külas, ning ta mees tegi õunakooki(ta kunagi ei tee ise süüa) ja ma viisakusest otsustasin seda süüa, ise mõeldes, et mis see üks päev ikka teeb. Järgmisel päeval oli mul kohutav kõhuvalu ja süda oli paha, tõenäoliselt suhkur ajas pärmseene jälle vohama. Terve see nädal on mul kõht täiesti korrast ära olnud. Soolestik on gaase täis ja ma lihtsalt ei saa neid välja. Nii ebamugav ja halb on olla.

Vaevalt, et ühekordne suhkur niimoodi kohe ja ägedalt mõjutada saab. Aga ka minu mõte läheb õunakoogi taignale – kas see oli pärmitainas, pärmiga kergitatud? Teiseks – oli selles taignas piima? Kui sa selle küsimuse ära vastaks, siis ma võiks edasi arutleda.

Gaaside vastu imerohtu pole, aga tasside kaupa leiget kummeliteed (söögikordade vahel, pool tundi enne sööki võiks olla joogivaba aeg),  Espumisan regulaarsete vahedega 4x ööpäevas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heida neljakäpukile ja hakka aeglaselt keha edasi-tagasi kiigutama – nii hakkavad gaasid liikuma ja asend lihtustab nende väljapääsu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkas isegi pisut toimima, kergem oli olla. Aga siis eelmine laupäev käisin ma oma tädil ja ta mehel külas, ning ta mees tegi õunakooki(ta kunagi ei tee ise süüa) ja ma viisakusest otsustasin seda süüa, ise mõeldes, et mis see üks päev ikka teeb. Järgmisel päeval oli mul kohutav kõhuvalu ja süda oli paha, tõenäoliselt suhkur ajas pärmseene jälle vohama. Terve see nädal on mul kõht täiesti korrast ära olnud. Soolestik on gaase täis ja ma lihtsalt ei saa neid välja. Nii ebamugav ja halb on olla.

Vaevalt, et ühekordne suhkur niimoodi kohe ja ägedalt mõjutada saab. Aga ka minu mõte läheb õunakoogi taignale – kas see oli pärmitainas, pärmiga kergitatud? Teiseks – oli selles taignas piima? Kui sa selle küsimuse ära vastaks, siis ma võiks edasi arutleda.

Gaaside vastu imerohtu pole, aga tasside kaupa leiget kummeliteed (söögikordade vahel, pool tundi enne sööki võiks olla joogivaba aeg), Espumisan regulaarsete vahedega 4x ööpäevas.

Tõenäoliselt ta tegi seda mingist koogipulbrist. Ilmselt on seal sees ka gluteeni ja muud jama.
ilmselt tõesti ainult suhkur probleemiks polnud.
Lihtsalt sellist lööki mu soolesti varem saanud pole, pean silmas, et varem polnud vaevused nii suured.

Praegu on soolestik ikka nii käest ära, et gaasid ei taha välja tulla. Ja ma teen ka ohtralt trenni, ning isegi see ei leevenda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 20:34; 09.11 16:47; 09.11 19:04; 09.11 20:28; 10.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkas isegi pisut toimima, kergem oli olla. Aga siis eelmine laupäev käisin ma oma tädil ja ta mehel külas, ning ta mees tegi õunakooki(ta kunagi ei tee ise süüa) ja ma viisakusest otsustasin seda süüa, ise mõeldes, et mis see üks päev ikka teeb. Järgmisel päeval oli mul kohutav kõhuvalu ja süda oli paha, tõenäoliselt suhkur ajas pärmseene jälle vohama. Terve see nädal on mul kõht täiesti korrast ära olnud. Soolestik on gaase täis ja ma lihtsalt ei saa neid välja. Nii ebamugav ja halb on olla.

Vaevalt, et ühekordne suhkur niimoodi kohe ja ägedalt mõjutada saab. Aga ka minu mõte läheb õunakoogi taignale – kas see oli pärmitainas, pärmiga kergitatud? Teiseks – oli selles taignas piima? Kui sa selle küsimuse ära vastaks, siis ma võiks edasi arutleda.

Gaaside vastu imerohtu pole, aga tasside kaupa leiget kummeliteed (söögikordade vahel, pool tundi enne sööki võiks olla joogivaba aeg), Espumisan regulaarsete vahedega 4x ööpäevas.

Tõenäoliselt ta tegi seda mingist koogipulbrist. Ilmselt on seal sees ka gluteeni ja muud jama.

ilmselt tõesti ainult suhkur probleemiks polnud.

Lihtsalt sellist lööki mu soolesti varem saanud pole, pean silmas, et varem polnud vaevused nii suured.

Praegu on soolestik ikka nii käest ära, et gaasid ei taha välja tulla. Ja ma teen ka ohtralt trenni, ning isegi see ei leevenda.

Gluteen? Teraviljad ikka sisaldavad gluteeni. VÕi sa mõtlesid ekstra juurde lisatud gluteeni? Liiga suur kogus gluteeni tekitab küll gaase, aga need gaasid läheva kiiresti üle. Teemaalgataja probleem on komplekssem muidugi. Kas gluteenitalumatusetesti oled teinud? Mitte, et see mingi võlusõna peaks olema, aga no äkki on just see talumatus

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkas isegi pisut toimima, kergem oli olla. Aga siis eelmine laupäev käisin ma oma tädil ja ta mehel külas, ning ta mees tegi õunakooki(ta kunagi ei tee ise süüa) ja ma viisakusest otsustasin seda süüa, ise mõeldes, et mis see üks päev ikka teeb. Järgmisel päeval oli mul kohutav kõhuvalu ja süda oli paha, tõenäoliselt suhkur ajas pärmseene jälle vohama. Terve see nädal on mul kõht täiesti korrast ära olnud. Soolestik on gaase täis ja ma lihtsalt ei saa neid välja. Nii ebamugav ja halb on olla.

Vaevalt, et ühekordne suhkur niimoodi kohe ja ägedalt mõjutada saab. Aga ka minu mõte läheb õunakoogi taignale – kas see oli pärmitainas, pärmiga kergitatud? Teiseks – oli selles taignas piima? Kui sa selle küsimuse ära vastaks, siis ma võiks edasi arutleda.

Gaaside vastu imerohtu pole, aga tasside kaupa leiget kummeliteed (söögikordade vahel, pool tundi enne sööki võiks olla joogivaba aeg), Espumisan regulaarsete vahedega 4x ööpäevas.

Tõenäoliselt ta tegi seda mingist koogipulbrist. Ilmselt on seal sees ka gluteeni ja muud jama.

ilmselt tõesti ainult suhkur probleemiks polnud.

Lihtsalt sellist lööki mu soolesti varem saanud pole, pean silmas, et varem polnud vaevused nii suured.

Praegu on soolestik ikka nii käest ära, et gaasid ei taha välja tulla. Ja ma teen ka ohtralt trenni, ning isegi see ei leevenda.

Gluteen? Teraviljad ikka sisaldavad gluteeni. VÕi sa mõtlesid ekstra juurde lisatud gluteeni? Liiga suur kogus gluteeni tekitab küll gaase, aga need gaasid läheva kiiresti üle. Teemaalgataja probleem on komplekssem muidugi. Kas gluteenitalumatusetesti oled teinud? Mitte, et see mingi võlusõna peaks olema, aga no äkki on just see talumatus

Ma ei usu, et mul on gluteenitalumatus. Mul on arvatavasti pärmseen. Mul olid kunagi toitumishäired mis siis mul soolestiku täiesti paigast ajasid.
Ma olen pöördunud sellega ka perearsti juurde, aga mitte kunagi ei ole saanud ma abi, nüüd ma siis pusin ise.
Ja koogipulbrites on gluteen ja laktoos ka. Täpselt kõik need, mis mul praegu keelatud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 20:34; 09.11 16:47; 09.11 19:04; 09.11 20:28; 10.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pöördunud sellega ka perearsti juurde, aga mitte kunagi ei ole saanud ma abi, nüüd ma siis pusin ise.

Aga gastroenteroloog?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pöördunud sellega ka perearsti juurde, aga mitte kunagi ei ole saanud ma abi, nüüd ma siis pusin ise.

Aga gastroenteroloog?

Perearst ei anna mulle saatekirja. See on ainus arst, kelle juurde ta mind ei lase.

okei, sel juhul peaks minema tasulisse. Mul lihtsalt kohe ei ole võimalik minna sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 20:34; 09.11 16:47; 09.11 19:04; 09.11 20:28; 10.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa ka õunakooki süüa. Ega õuna. Ega pirni, ploomi, apelsini, mett ega üldse midagi, mis fruktoosi sisaldab. Kohe on meeletud valulikud gaasid ja alakõhus pinge ja puhitus. Ehk on sul sama jama? Oled selle pilguga jälginud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa ka õunakooki süüa. Ega õuna. Ega pirni, ploomi, apelsini, mett ega üldse midagi, mis fruktoosi sisaldab. Kohe on meeletud valulikud gaasid ja alakõhus pinge ja puhitus. Ehk on sul sama jama? Oled selle pilguga jälginud?

Jaa! Sul võib täiesti õigus olla, ma selle peale ei mõelnudki! Ma olen nii keskendunud suhkrule, aga õun jäi täitsa kahe silma vahele. Ma hakkan jälgima seda. Aitäh, et mu tähelepanu juhtusid sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.11 20:34; 09.11 16:47; 09.11 19:04; 09.11 20:28; 10.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Puhitused ja soolestik.