Esileht Pereelu ja suhted Puhkepaus tööajal (konflikt)

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Puhkepaus tööajal (konflikt)

Postitas:

Jube kahju, kui inimene isegi ilmselgelt huumorist aru ei saa.
Aga teema vahelduseks hea 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahjuks ei leia selles teema algatuses mitte midagi naljakat…Ma saan aru, et keegi on üritanud vaimukas olla ja toonitab tunniajalist lõunat, poeg 26 aastane, et ema sebib…

Aga vastused näitavad päris hästi, milliste töötingimustega Eestis harjunud ollakse…

Esiteks on lõunapaus töötaja isiklik aeg. Töötaja võib sellel ajal magada, raamatut lugeda, telefoniga rääkida jne.

Teiseks, emal on õigus: powernap päevasel ajal, isegi kui see kestab ainult 15 minutit, võib anda selgema pea, ärksama meele jne.

Ma olen töötanud ühes Euroopa suurlinnas päris paljudel korporatsioonide üritustel, jalgpallistaadionitel jne. Nõudmised on olemas, töötaja peab olema selline, teistsugune ja andma endast alati 100%. Aga minu eest ka hoolitsetakse: ma söön enda puhkepausil sama toitu, mida 60 naela ja rohkemgi enda toidu eest maksnud külalised, tee ja kohv (elementaarselt mitte kõige odavamad) on tasuta ja põhimõtteliselt piiramatult ja väga paljud kohad lubavad ka toidu, mis muidu läheks ära viskamisele, endaga kaasa võtta. Paljudes jalgpalliklubides on kliendile aastamaks 10500-13500 eurot aastas, millega kaasneb pilet kõikidele mängudele, 5 käiguline lõuna jms. siis töötajad söövad enda puhkepausil sellesama 5 käigulise lõuna komponente. Suuremates restoranides/privaatklubides (siin pole striptiisi jms. midagi pistmist) on töötajate puhkeruumides reaalselt suured diivanid, padjad ja tekid ja töötajad magavadki enda puhkepausi ajal. Kui on pikk vahetus, siis magabki peaagu tund aega, mõni isegi norskab..

Mul on ka küllaldaselt kogemusi Eesti restoranidega, kes keeravad sisuliselt omaperetoiduks mingi äärmiselt odava, ebatervisliku ja kõlbmatu söögi kokku ja promovad seda kui äärmiselt suurt vastutulekut ja hüve töötajatele. Samas eeldavad nad, et töötaja pakataks armastusest ja teadmisjanust hea ja huvitava toidu suhtes (oleks sisuliselt foodie) ja jagaks enda entusiasmi ka klientidega, sest see ju tõstab keskmist ostu (ja muid omaniku hüvesid).

Seega, minu silmis on enamik neid vastuseid, nagu üks ori mõnitab teist, kes julgeb inimlikumaid töötingimusi nõuda: et küsiks massa käest, et äkki saaks täna ilma ahelateta töötada, oleks ehk kõrgem produktiivsus…

Ma olen nõus, et meie töötingimused on kohati ebainimlikud, kuid teema ise oli kõvasti üle võlli keeratud. Minu jaoks nagu kaks äärmust, üks pilab ja teine on reaalsus, millest ei räägita. Üks ori mõnitabki teist, sest ta saab teise valust aru. Meil ka tööl, kui näed, et teine on väsimusest kokku kukkumas, siis pakud abikätt ( kui võimalik) ja viskad lause, et ” küll täna on üks tore päev vms”. Welcome to Estonia!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 17:26; 02.01 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kodustiil.postimees.ee/6862487/enneolematu-vanemad-otsivad-tudengist-tutrele-lapsehoidjat

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 16:52; 03.01 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks kah vaja abi, nö kasvõi renditud asendusema abi. Helistaks mu hetkel tööandjale ja selgitaks, et 73a mehel ei peagi iga muti osas tõusma. Kas ehk saaks tööd bordelli uksehoidjana?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kodustiil.postimees.ee/6862487/enneolematu-vanemad-otsivad-tudengist-tutrele-lapsehoidjat

tõenäoliselt on selle artikli autor väga vaesest perest pärit,
rikkast perest pärit ajakirjanikuhakatis oleks kohe aru saanud, et rikkuritest vanemad soovivad palgata oma tudengist võsukesele lihtsalt autojuhti-ihukaitsjat-koduabilist (ju pole lapsel omal veel autojuhiluba käes ning loomulik, et kui kodus olid teenijad, siis peaks need olema ka edaspidi)

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tööle 5-7 minutit autoga sõitu ja käingi autoga tööl, et saaksin kodus lõunal käia – suvel päevitan ja ujun bassus, vahest koristan, pesen pesu. Selle 45- 50 minutiga jõuab palju, vahest pikutangi ja vaatan telekat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 21:14; 03.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rikkast perest pärit ajakirjanikuhakatis oleks kohe aru saanud, et rikkuritest vanemad soovivad palgata oma tudengist võsukesele lihtsalt autojuhti-ihukaitsjat-koduabilist (ju pole lapsel omal veel autojuhiluba käes ning loomulik, et kui kodus olid teenijad, siis peaks need olema ka edaspidi)

Ma otsisin selle artikli üles, millest tõlge tehti. Eraldi autojuht on tüdrukul olemas juba.

https://honey.nine.com.au/latest/job-ad-nanny-18-year-old-law-student-parents-cook-clean/95eddc84-b2bf-44ea-8a0d-bb865fd70640

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 16:52; 03.01 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas pisikesel see konflikt tööl lahenes siis?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see on? Teise eesti huumor või?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Puhkepaus tööajal (konflikt)