Esileht Hobinurk Puhkus.. mida sellega ette võtta?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Puhkus.. mida sellega ette võtta?

Postitas:

Esmaspäevast algab puhkus, kuu aega. Ja ma olen päris mures, et kuidas see kuu aega sisustada küll… Olen aastaid puhkused reisimisele kulutanud, sel aastal mitte, raha napib. Nüüd korraga on tunne, et mida imet ma teen see kuu aega lihtsalt kodus? Elan maal, laps on täiskasvanu ja elab eraldi. No loen. Koristan. Rohin peenraid. Vaatan filme. Jalutamine on kahtlane, kaua sa ikka ühte kruusateed pidi jõlgud. Ringi sõitmised on kütusehinna tõttu väheke piiratud – ehk siis natuke ikka võib, aga päris niisama tiirutada ei kannata. Niisama diivanil konutamise mõte ajab aga juba ette hulluks…

Jagage enda puhkusemuljeid? Mis on need tegevused, mida naudite? Kuidas päevi sisustate, nii et tööle minnes oleks ikka natuke puhanud ka?

+8
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Oleme mehega maakodus ja nii kahju on esmaspäeval linna sõita. Lugesin, päevitasin, käisin mustikal ja korjasin kukeseeni. Paar korda käisime kontserdil ja korra sõitsime Eestis natuke ringi. Mõned sõbrad käisid külas, siis olime rannas, õhtul saunas, pärast grillisime. Lapsed kaaslastega käisid ka maakodus. Mõnus oli, magasime kaua ja mõnuga.

 

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära mõtle ette, et diivanil konutamine jube on. Tee asju lihtsalt jooksvalt. Vali endale läheduses mõned laadad või kontserdid välja.

Kui vihmane siis loedki. Täiesti patuvaba ongi puhkuse ajal vihmaga nt diivanile arvuti või teleka taha kerra tõmmata ja filme vaadata. Ka sellist aega on vaja.

Alusta uue hobiga – proovi heegeldamist. Võta mõned videod ette ja proovi nt joogaga alustada?

Hakka hoidistama – marineeri kurki, seeni. Tee moosi, nt sibulamoosi. Otsi mõni huvitav hoidis ja proovi järgi.

Jalutamise asemel jalgratast pole? Pole nii üksluine kui seda üht ja sama kruusateed jalutada, vaid suurem trenn kohe ühes ja võimalik ka pikemaid ja erinevaid vahemaid läbida.

See kuu aega läheb linnulennul. Alati polegi aktiivpuhkust vaja.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine sõpradele või sugulastele, keda ammu näinud pole, külla.

Tee Eesti-sisene väikereis, kui bens kallis, liigu ühistranspordiga.

Mets, jalgrattasõit, hoidistamine, kodune mõnus kulgemine.

Mul on tagavara-variandid ka: kui tuleb üle 30 kuumalaine, teen keldri korda 😀 Kui aga sajab vihma – ootel on virn uusi raamatuid ja Netflix 😀

Kuu aega läheb kiiresti, oleks ülihea, kui see Sind ikkagi niimoodi masendusse ei viiks nagu Juhkut Oskar Lutsu “Tähtsas päevas”.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku, et hoiad mõne tuttava koera (nt nädala), see tore vaheldus kui sul omal looma pole. Põhjus ka pikemaid tiire teha.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkus hakkab vaikselt lõppema ning ainus, mida ma kahetsen – et piisavalt diivanil niisama ei lebotanud. Koguaeg ringirallimine ja külalised, selline tunne nagu poleks õieti puhanudki.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine matkale! Kui endal pole, siis laena varustus sõpradelt või on ka formasid, kes laenutavad suht soodsalt juba pakitud matkakoti. Nädalaga saad liikuda, seiklusi ja õpid iseend tundma.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ideaalne puhkus olekski see, et mul oleks null plaani ja teeks iga päev täpselt ainult seda, mida hetkel tuju teha on. Kahjuks saan puhata ainult kaks nädalat, mille sisse sel aastal jäi nii palju tegemist, et puhata polegi sisuliselt saanud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi – no üldse keegi – suudab aru saada sellest loogikast, mille järgi on küsimus, mida teha puhkusega, hobi teema?? Samal ajal kui ringi reisivad inimesed on ajaviite teema??

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmaspäevast algab puhkus, kuu aega. Ja ma olen päris mures, et kuidas see kuu aega sisustada küll… Olen aastaid puhkused reisimisele kulutanud, sel aastal mitte, raha napib.

Kui sul on auto, mida juhid, siis tee koos sõpradega väljasõite, on soodsam ka kütust osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagage enda puhkusemuljeid? Mis on need tegevused, mida naudite? Kuidas päevi sisustate, nii et tööle minnes oleks ikka natuke puhanud ka?

1) Magan, kaua tahan

2) Söön, mida ja millal tahan

3) Uks ees on putukavõrk – vahin niisama loodust, nt söömise ajal

4) Vaatan Netflixist ja Disney+ist häid sarju

5) Loen

6) Käin ujumas

7) Kutsun vahel külalisi mõneks päevaks, sõidame nendega siis ringi või istume ja grillime

8) Niidan

9) Istutan mõne taime

10) Korja marju ja seeni

11) Tuian niisama ringi

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal ka ees 4 nädalat puhkkust peamiselt kodus, plaanis on ohtralt molutamist, igasugu süümepiinadeta. Mõned sõidus mööda Eestit on kindlasti ka plaanis. Raamatuid loen rohkem kui tavaliselt, ikka mõnuga. Aias kindasti veidi toimetan ja liigin niisama looduses ringi. Kui igav hakkab siis teen tüütuid kodutöid (organiseerin kappe konmari meetodi järgi vms). Kui väga igav hakkab siis üks pisiremont kodus ootab tegemist.

Aga üldiselt mul niisama kodus, ka üksi olles, igav ei hakka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nüüd  4 nädalat puhkust läbi ja ma olengi see 4 nädalat molutanud.  Oleks mu sissetulek suurem, siis oleks ehk ka ringi rännanud. Aga mul on veel 2-3 nädalat puhkust.  Lähen vaatan pealinna sugulased ja sõbrad üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh kui mõnus on niisama molutada!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad maakonnaliinid ja ka maakondadevahelised bussiliinid on tasuta. Kui viitsid ringi sõita, ehk leiad mõne sobiva, millega teha päevane tiir. Ilusaid kohti palju. Praegusel ajal toimuvad mitmel pool valdade päevad, seal ka tasuta meelelahutust

Metsas on marju, seeni –  päeva veedad metsas ja järgmisel päeval teed need purki

Kutsu mõni sõber, tuttav või sugulane külla

Hakka organiseerima nt.klassi- või kursuse kokkutulekut 😀

Lahenda ristsõnu

Tee väike värskendusremont

Usu, kuu aega kodus läheb üllatavalt ruttu mööda

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu paar korda on juba öeldud, siis ma soovitan molutamist. Puhata. Ei pea ringi jooksma ja aega sisustama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai eelmise nädalaga kaks nädalat puhkust läbi ja selline tunne, et mitte midagi ei jõudnud teha.

Oleks tahtnud kodus rohkem koristada, üleliigset soga minema visata.

Aias rohida ja peenraid sättida (aed ülekasvanud).

Teinud ühte isiklikku projekti, mis ootab tegemist juba varsti aasta aega.

Võib-olla isegi õmmelnud üht-teist praktilist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul jääb alati ajast puudu, olgu nädal, suvi, puhkus, pühad, tegemist on nagu niiii palju, ma isegi ei oska soovitada inimesele mitte midagi, kellel on puhkuse ajal igav, sest inimesel puudub vist igasugune huvi kõikide asjade vastu (v.a. reisimine), no ma ei tea, kas ratas on, saab erinevaid marsuute ette võtta, kas matkamine huvitab, kas igasugused ekskursioonid, mis Eestimaal korraldatakse huvitavad, eks nad natuke maksavad ka, siis väga mitmel korral olen märganud, et otsitakse vabatahtlikke erinevatele kontserditele-festivalidele, saab ka tasuta üritust nautida ja uusi tuttavaid

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8 nädalat puhkust, üle aastate selline suvi, kui mina olen üksi kodus ja teised pere liikmed töökohustustega hõivatud.

olen palju lugenud (pendeldan pidevalt raamatukogu vahet)
koristasin kappe (viisin juba 8 kotitäit väikseks jäänud riideid-jalanõusid uuskasutuskeskusse, osa on veel viia)
koristasin maja (pesin puhtaks kõik kardinad ja mööblikatted)
õmblesin omale püksseeliku
käisin kalmistutel, tegin korda isa, vanavanemate ja äia hauad
natuke tegelen sportlike asjadega (võimaluse korral teen oma käigud jalgrattaga, käisime ka perega lasketiirus laskmas, plaanis on veel paadiga sõimaminek)
olen šhopanud (uuendasin oma garderoobi ja ostnud päris palju ka teistele pereliikmetele)
käisin külas ja kutsunud ise külalisi
enne puhkuse lõppu lähen veel ühele erialaga seotud suveüritusele (2 in 1, koolitus + SPA)

natuke olen ka nö “töö”asju ajanud, aga mitte põhitöö (riigiasutuses), vaid oma väikese OÜ-ga seotult: iga kuu algul vaatan eelmise kuu rmtp üle, esitan TSD, maksan ja arvutan palgad (seda tegevust ei saa ma omanikuna kellegi teise kaela ka ajada)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen palju lugenud (pendeldan pidevalt raamatukogu vahet)
koristasin kappe (viisin juba 8 kotitäit väikseks jäänud riideid-jalanõusid uuskasutuskeskusse, osa on veel viia)
koristasin maja (pesin puhtaks kõik kardinad ja mööblikatted)
käisin kalmistutel, tegin korda isa, vanavanemate ja äia hauad

Kirjeldad just seda, mida mina puhkuse ajal teha tahan.  Puhkust praegu küll ainult 2 nädalat ja sel ajal loodan järjele saada ühe suurema tööalase projektiga, millega töö ajal hätta jäin,  aga loodan siiski puhkuse ajal ka elamise korda saada ja võimalikult palju lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski seda ainult diivanil vedelemise varianti ei soovita, sest nii ei puhka inimene tegelikult vaimselt valja, olgu puhkus kui pikk tahes.

Samas ei pea vahelduse saamiseks yldse kaugele reisima, nt. paevakruiis sobrannaga Helsingisse voi monus matk mooda mereaart kas yksi voi sobraga on ju ka toredad.

Mis minule isiklikult rahuldust pakub, on korras maja ja aed, vahet ei olegi, kas korter voi villa, mulle meeldib koristada ja koik sisustusega seotud asjad, aga see muidugi igayhele ei sobi.

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Hobinurk Puhkus.. mida sellega ette võtta?