Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse aegumine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Puhkuse aegumine

Postitas:

Tere!

Jäin natuke jänni…

2015 suvel läksin rasedus- ja sünnituspuhkusele, kasutamata jäi ca 20p puhkust (põhipuhkus 56p). Peale dekreeti LHP. Vahepeal olen olnud veel 2 korda RSP-l ja LHP-l  (kokku siis kolm last), jutti töölt ära üle 5 aasta. Nüüd soovin 2020 alguses tööle minna.

Saan ma õigesti aru, et puhkusest pole veel midagi aegunud?

(2015 puhkus oleks pidanud aeguma 12 kuu möödudes kalendriaasta lõppemisest.  Läksin LHP-le kuu enne 2015. aasta lõppemist, kas see annab kuu juurde (13 kuud)? 2 RSP-d on kokku ca 9 kuud – nende ajal ei ole aegumine peatatud –  ja LHP ajal aegumine peatub, seega tööle minekust arvestades ca nelja kuu pärast hakkavad esimesed puhkuseosad aeguma?) Vabandust, et segane, aga nii saan mina aru…

Ja kui ma tööle minnes võtaks kohe puhkuse välja – kas puhkusetasu arvestatakse mu endise palga järgi (+ ilmselt indekseerimine?) või uue palga järgi (uus palk tuleb kehvem, koormus väiksem ja töö teine).

Tänan!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 19:14; 01.01 20:31; 02.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Jäin natuke jänni…

2015 suvel läksin rasedus- ja sünnituspuhkusele, kasutamata jäi ca 20p puhkust (põhipuhkus 56p). Peale dekreeti LHP. Vahepeal olen olnud veel 2 korda RSP-l ja LHP-l (kokku siis kolm last), jutti töölt ära üle 5 aasta. Nüüd soovin 2020 alguses tööle minna.

Saan ma õigesti aru, et puhkusest pole veel midagi aegunud?

(2015 puhkus oleks pidanud aeguma 12 kuu möödudes kalendriaasta lõppemisest. Läksin LHP-le kuu enne 2015. aasta lõppemist, kas see annab kuu juurde (13 kuud)? 2 RSP-d on kokku ca 9 kuud – nende ajal ei ole aegumine peatatud – ja LHP ajal aegumine peatub, seega tööle minekust arvestades ca nelja kuu pärast hakkavad esimesed puhkuseosad aeguma?) Vabandust, et segane, aga nii saan mina aru…

Ja kui ma tööle minnes võtaks kohe puhkuse välja – kas puhkusetasu arvestatakse mu endise palga järgi (+ ilmselt indekseerimine?) või uue palga järgi (uus palk tuleb kehvem, koormus väiksem ja töö teine).

Tänan!

Aegumine peatub ajaks, kui töötaja:

kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust,
kasutab lapsehoolduspuhkust,

Põhipuhkuse aegumine RSP ja LHP ajal  on peatunud . Puhkuse aegumine  nihkub  peatumise aja võrra edasi.  Sinu kasutamata puhkus ei aegu nii pea, nii et võid rahulikult tööle asuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on muutunud: parempoolne liiklus asendus vasakpoolsega, jne jne … rasedus on haigus, ma ütlen.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul oli enne esimest RSPd kasutamata 20 klp põhipuhkust, siis ka mõlema RSP eest kogunes lisapäevi (nagu tavalise haiguslehe puhulgi). Ca 4,6 päeva kuu eest.

Ja kui ma tööle minnes võtaks kohe puhkuse välja – kas puhkusetasu arvestatakse mu endise palga järgi (+ ilmselt indekseerimine?) või uue palga järgi (uus palk tuleb kehvem, koormus väiksem ja töö teine).

Kui võtad puhkuse välja enne, kui oled töötasu saanud, siis arvutatakse TLs kokkulepitud tasu järgi + indekseerimine.
Kui vahepeal töötad ja palka saad, siis uue palga järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled nats hiljaks jäänud selle 2020 alguses tööle minemisega ????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled nats hiljaks jäänud selle 2020 alguses tööle minemisega ????‍♀️

Minu jaoks on 2020 alguses tööle minek ka nt veebruar (kuigi praegu jõuaks vabalt ka jaanuari keskelt juba tööle asuda), no märts vast enam mitte, siis kirjutaks juba “2020 kevadel”. Kui ma oleks kirjutanud “2020 algusest”, siis oleks hilja jah 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 19:14; 01.01 20:31; 02.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled nats hiljaks jäänud selle 2020 alguses tööle minemisega ????‍♀️

Minu jaoks on 2020 alguses tööle minek ka nt veebruar (kuigi praegu jõuaks vabalt ka jaanuari keskelt juba tööle asuda), no märts vast enam mitte, siis kirjutaks juba “2020 kevadel”. Kui ma oleks kirjutanud “2020 algusest”, siis oleks hilja jah ????

Päriselt? Ühtegi kalendrit kodus ei ole?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled nats hiljaks jäänud selle 2020 alguses tööle minemisega ????‍♀️

Minu jaoks on 2020 alguses tööle minek ka nt veebruar (kuigi praegu jõuaks vabalt ka jaanuari keskelt juba tööle asuda), no märts vast enam mitte, siis kirjutaks juba “2020 kevadel”. Kui ma oleks kirjutanud “2020 algusest”, siis oleks hilja jah ????

Päriselt? Ühtegi kalendrit kodus ei ole?

Jeerum… 😀 On küll kalender, aga see ilmse(lge)lt ei aita! 😀

Jah, sorry, nüüd lõpuks sain aru. No mis teha, saab keeruline aasta tulema… 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 19:14; 01.01 20:31; 02.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul oli enne esimest RSPd kasutamata 20 klp põhipuhkust, siis ka mõlema RSP eest kogunes lisapäevi (nagu tavalise haiguslehe puhulgi). Ca 4,6 päeva kuu eest.

Ja kui ma tööle minnes võtaks kohe puhkuse välja – kas puhkusetasu arvestatakse mu endise palga järgi (+ ilmselt indekseerimine?) või uue palga järgi (uus palk tuleb kehvem, koormus väiksem ja töö teine).

Kui võtad puhkuse välja enne, kui oled töötasu saanud, siis arvutatakse TLs kokkulepitud tasu järgi + indekseerimine.

Kui vahepeal töötad ja palka saad, siis uue palga järgi.

 

Siin on sulle juba vihjatud, et sul on kasulikum tööle asumise asemel võtta välja vähemalt pool kogunenud puhkusest või kasvõi kõik ja seda vahetult peale LHP ja enne tööle naasmist. Saad selle eest palka nii nagu lepingus kirjas on ja ütlesid et see on suurem kui praegu saama hakkad. Tööandja ei saa sulle keelata puhkuse võtmist, see on seaduses kirjas.

Siin on sulle juba vihjatud, et sul on kasulikum tööle asumise asemel võtta välja vähemalt pool kogunenud puhkusest või kasvõi kõik ja seda vahetult peale LHP ja enne tööle naasmist. Saad selle eest palka nii nagu lepingus kirjas on ja ütlesid et see on suurem kui praegu saama hakkad. Tööandja ei saa sulle keelata puhkuse võtmist, see on seaduses kirjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse aegumine