Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkusetasu kui kergemale tööle üle viidud

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Puhkusetasu kui kergemale tööle üle viidud

Postitas:
Kägu

Tere!

Olen detsembri keskpaigast rasedana kergemale tööle üle viidud – tööd teen pisut vähem kui poole koha koormusega(palgavahe hüvitab haigekassa). Aprilli alguses, enne sünnituspuhkusele jäämist, sooviksin põhipuhkust kasutada, aga mõtlen nüüd, et mismoodi minu puhkusetasu arvestatakse. Tegelikult ju olen töövõimetuslehel, samas olen ikkagi tööandjalt sots.maksustatud tulu mingil määral saanud.

Palun aidake rumalat (proovisin ka ise otsida, aga ei suutnud aru saada mismoodi siis arvestatakse).

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhkusetasu arvestatakse viimase 6kuu järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

puhkusetasu arvestatakse viimase 6 kuu tööandja poolt makstu keskmise järgi. kui teenid igas kuus nt 500 eurot ja haigekassa hüvitab nt 700, siis puhkuseraha saad 6kuud x 500 eurot : 183 päevaga. haigekassa hüvitatu ei lähe puhkusetasu arvestusse ehk puhkus tasub rahalises mõttes võtta alles peale lhp-lt naasmist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhkus tulnuks vütta enne ja alles siis kergemale tööle üle viimine vormistada…nüüd kaotad puhkusetasus tunduvalt (arvutatakse viimase 6k keskmine vaid tööandja makstu alusel). Soovitan puhkust hetkel mitte võtta vaid jätta pärast lhp lõppu-siis saad siiski töölepingus kirjas oleva põhipalga numbri alusel, kui enne mitte kuudki ei tööta, kui vähemalt kuu töötad siis tegeliku keskmise järgi.

Puhkus jääb “ootele” st lhp ajaks puhkuse aegumine peatub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on sellisel juhul, kui kergemat tööd polnud pakkuda ja jäin haiguslehele. Et kui kavatsen peale Lhp-d välja võtta, siis alates mis ajast algab see 6 kuud, mille alusel puhkusetasu arvestatakse? Kas RSP-le jäämisest või haiguslehele jäämisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui kavatsen peale Lhp-d välja võtta, siis alates mis ajast algab see 6 kuud, mille alusel puhkusetasu arvestatakse? Kas RSP-le jäämisest või haiguslehele jäämisest?

Kui vahetult peale LHPd, siis ei ole 6 kuu arvestust, loeb TLs kokkulepitud töötasu, mis vajadusel korrutatakse läbi koefitsiendiga.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129032013021?leiaKehtiv

Loe par. 2 lõiked 4 ja 5.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui kavatsen peale Lhp-d välja võtta, siis alates mis ajast algab see 6 kuud, mille alusel puhkusetasu arvestatakse? Kas RSP-le jäämisest või haiguslehele jäämisest?

Kui vahetult peale LHPd, siis ei ole 6 kuu arvestust, loeb TLs kokkulepitud töötasu, mis vajadusel korrutatakse läbi koefitsiendiga.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129032013021?leiaKehtiv

Loe par. 2 lõiked 4 ja 5.

Et siis peaksin enne kasutamata puhkuse väljavõtmist siiski mingi aja töötama, muidu tuleb ikka väiksem tasu, kui minu viimatise palga järgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis peaksin enne kasutamata puhkuse väljavõtmist siiski mingi aja töötama, muidu tuleb ikka väiksem tasu, kui minu viimatise palga järgi?

Kui sinu töölepingus kirjas olev põhipalga nr indekseeritult on väiksem kui see palk, mida pärast lhp saad, siis on mõistlik töötada vähemalt 1 täiskuu+ kuni palga laekumiseni ja saada kätte 1 korralik palk-siis saad selle palganr järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkusetasu kui kergemale tööle üle viidud