Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhverraha hädaolukorraks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: puhverraha hädaolukorraks

Postitas:

nüüd on see siis käes, kus oma isiklikku reservraha kasutama peab võibolla hakkama.
Need kes veel hiljuti väitsid et omavad korralikku palka ja midagi kõrvale panna ei olegi vaja, püüavad juba saada maksepuhkus! Uskumatu, sest karoonapaanika on ju alles nädala kestnud ja märtsikuu arved peaks ju makstud olema, veebruarikuu palk tui märtsi alguses. Kuidas see raha siis juba nüüd otsas on?
Ma saan aru ettevõtetest, kelledel tuleb kohe deso ja katserõivaaste jms. kulud peale aga eraisikud, korraliku palgaga ja juba pole raha?
Meie ettevõttes tehakse kriisiplaane juba detsembrikuuni, järelikult pole see mitte midagi lühiajalist ja kerget. Arvatavasti oleks mõistlik praegu maksepuhkuse asemel lisa teenimisvõimalusi otsida. Kasvõi poodidesse vms. iga koht kus raha antakse oma töö eest on ju hea. Üks tuttav teatas uhkelt et võttis hoolduslehe sest siis saab 2 nädala eest raha ja ka kodus istuda. Tore jah, aga mis ta siis teeb kui laps päriselt haigeks jääb? Üldse see lapse või enda haigeks valetamine on selline halva maiguga üritus. esiteks pettus teiste arvelt ja teiseks elus ei tule midagi tasuta kätte, ma aran et selliselt saadud raha ei too õnne. Kes meist on täitsa kindel et tema ei ole selle 20% hulgas, kes väga raskelt ja tüsistustega variandi saab. Itaalias nakatusid raskelt ka noored.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks – krediidiasutused tegid ju üleskutse hakata olukorraga juba varakult tegelema – enne kui kellelgi tekivad makseraskused.
Teiseks – räägitakse küll suure suuga maksepuhkustest, kuid nagu ikka, kujuneb olukord reaalselt teistsuguseks (st see maksepuhkuse värk ei toimi nii nagu inimesed ootavad). Asjaajamine võtab ka omajagu aega – ei ole nii, et tormad panka ja nõuad kohest maksete tühistamist; enne tuleb uued lepingud sõlmida ja nende kehtima hakkamine võtab ka aega.
Minu arvates üsna hea, et hakatakse juba praegu asjaga tegelema, mitte ei jäeta viimasele hetkele (siis kui juba hulk makseid mitu kuud võlgu).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

..oot, mis see küsimus oli?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need ei ole ju samad inimesed!

Aga jah, ma võtsin ka lapsega hoolduslehe, perearst teab, et olen ise haige. Teste ei tehta, kedagi vastu ei võeta. Kas mul on koroona või midagi muud, kedagi ei huvita, istu kodus ja võta paratsetamooli. Samal ajal töökoht on lahti, riskigrupp esirindel ja teevad ka minu tööd. Mul on erinevate arvete peal kokku u 9000 eurot ja igakuiselt laekub ka edasi u 1000€ kuus, nii et mina võin kodus istuda küll.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laekub passiivselt 1200€ ja kontol on ka mõnikümmend, aga ma ei tea, kui kaua ma sellega pean vastu pidama. See on asja juures kõige nõmedam. Stress, oletan, on sama, mis enamikel.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laekub passiivselt 1200€ ja kontol on ka mõnikümmend, aga ma ei tea, kui kaua ma sellega pean vastu pidama. See on asja juures kõige nõmedam. Stress, oletan, on sama, mis enamikel.

Sa ei tule 1200.- välja või mis su jutu mõte oli?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõrgemapoolse palgaga inimesed elavad peost suhu. Tean selliseid, kel pole isegi enneolematult kallist kodu või autot, raha kulub hästi elamisele.
Nüüd arutavad, et kas sügisese palga arvelt avansiis saaks ei tea..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti tuleb teema, et kas praegu ikka lahus elavad vanemad elatist peavad maksma ja kas ikka täismahus peavad maksma. Eriti hädaldama hakkavad uued elukaaslased.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti tuleb teema, et kas praegu ikka lahus elavad vanemad elatist peavad maksma ja kas ikka täismahus peavad maksma. Eriti hädaldama hakkavad uued elukaaslased.

Meil juba kärbiti omaalgatuslikult, kuigi eelmine kuu polnud ju veel mingit eriolukorda. Mina olen ka kodus haige ja järgmine kuu kaotan rahas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda teiste inimeste rahakoti sisu ja pangaarvet ning võimalusi nii täpselt tead?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega puhverrha ca 20 000.00, laene ei ole ja haiguslehte ei plaani ka võtta.
On veel küsimusi?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhverraha hädaolukorraks