Esileht Erivajadustega laps Puudega seotud dokumendid 16-aastasel

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Puudega seotud dokumendid 16-aastasel

Postitas:

Palun nüüd abi selgitusel. Lugesin terve hommiku Sotsiaalkindlustusameti juhiseid ja Perekooli, aga palun puust ja punaseks. Olen ennast seni üsna mõtlevaks inimeseks pidanud, aga kogu see uus infotulv ajab täitsa sassi.

Hetkel 15-aastane laps, kellel seni oli raske puue, mille otsus lõppes juuli lõpuga 2022. Seega vaja uut otsust ja taotlus on ka sisse antud. Mis aga saab edasi, sest laps saab aasta lõpus 16-aastaseks ja saan aru, et siis liigitub tööealiseks inimeseks.

Ilmselt saame nüüd uue puude otsuse kuni ta saab 16-aastaseks. Mida aga edasi peab tegema? Eraldi tuvastatakse puue (Sotsiaalkindlustusameti poolt) ja töövõime protsent (Töötukassas)? Mis abi lapsel ühest või teisest on? Kas ajama peaks mõlemat?

Kuna laps lõpetab järgmisel suvel põhikooli ja püüame siiski suunata teda edasi õppima, siis tööle minekust ei tohiks vähemalt 3,5 aastat veel juttugi olla. Hetkel on lapsel ka Rajaleidja otsus väikeklassi kohta ja see lõpeb järgmisel suvel 9.klassi lõpetamisega. Väikeklassi otsus on meie jaoks üks olulisemaid kogu selle teema juures. Samas on ka rahaline pool oluline, sest peame oma elu üsna palju kohdandama lapse eripäradest tulenevalt ja seetõttu soetama tema jaoks lisavahendeid. Reha-teenuseid sobivaid pole seni õnnestunud meil saada ja oleme omal käel vajalikku leidnud. Jälgimisel on ta küll Vaimse Tervise Keskuses.

Olen hästi tänulik, kui keegi sammhaaval oma kogemusest oskab mind valgustada, mis meid ees ootamas on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sammhaaval teed nagu praegu aga kindlasti liigitub tööealiseks inimeseks ja taotled uuesti puuet. Meil sama vana ja loodetavasti antakse järgmine kord viieks aastals puue.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära üldse muretse, algul määratakse puue siiski ainult Sotsiaalkindlustusametis, sest ta on 15-aastane.  Järgmisel aastal tõenäoliselt pead uuesti puuet taotlema.  Siis määratakse puue sotsiaalkindlustusametis, kust saad vähe, ca 50EUR ja Töötukassas mis maksab põhilise raha sõltuvalt puudeastmest.  Koolis võib ta rahumeeli edasi käia, ka edasi õppida kuni 21-eluaastani vähemalt, selle lõppemine ei tähenda selles mõttes midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nagunii ei anta sel korral rohkem kui 16a täitumiseni.

edasi tuleb taotleda nii puuet kui töövõimetust. käivad ühe ja sama avaldusega, lihtsalt 2 linnukest sisse. blankett tuleb töötukassa e-teenindusest.

16-18 on laps justkui täiskasvanu, aga samas pole tal veel puude/töövõimetuse taotlemiseks nn allkirjaõigust, st avalduse peab digiallkirjastama siiski lapsevanem.

üldiselt on 16+ vanuses puude saamine sna haruldane. enamik tuttavaid lapsi (mu enda oma kaasa arvatud), kes lapsest peale puudega olnud, kaotavad peale 16a täitumist puude (igakord võib muidugi uuesti taotlemisel selle linnukese märkida, aga nagunii ei anta), küll aga antakse vähemalt mõneks aastaks osaline töövõimetus.

mu enda laps oli sünnist peale puudega (pidevalt vaheldumisi raske/keskmine puue 2-3a kaupa), peale 16 võeti puue ära, sai osalise töövõimetuse. umbes ülikooli 2.kursusest alates ei antud enam seda ka mitte, tunnistati täiesti terveks, kuigi varasemat puudeastet põhjustanud füüsiline puue on reaalselt samasugune nagu lapseeas oli.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nagunii ei anta sel korral rohkem kui 16a täitumiseni.

edasi tuleb taotleda nii puuet kui töövõimetust. käivad ühe ja sama avaldusega, lihtsalt 2 linnukest sisse. blankett tuleb töötukassa e-teenindusest.

16-18 on laps justkui täiskasvanu, aga samas pole tal veel puude/töövõimetuse taotlemiseks nn allkirjaõigust, st avalduse peab digiallkirjastama siiski lapsevanem.

üldiselt on 16+ vanuses puude saamine sna haruldane. enamik tuttavaid lapsi (mu enda oma kaasa arvatud), kes lapsest peale puudega olnud, kaotavad peale 16a täitumist puude (igakord võib muidugi uuesti taotlemisel selle linnukese märkida, aga nagunii ei anta), küll aga antakse vähemalt mõneks aastaks osaline töövõimetus.

mu enda laps oli sünnist peale puudega (pidevalt vaheldumisi raske/keskmine puue 2-3a kaupa), peale 16 võeti puue ära, sai osalise töövõimetuse. umbes ülikooli 2.kursusest alates ei antud enam seda ka mitte, tunnistati täiesti terveks, kuigi varasemat puudeastet põhjustanud füüsiline puue on reaalselt samasugune nagu lapseeas oli.

Minu lapsel on autistlikud jooned. Keegi ei võtnud puuet ära 16-aastaselt. Normintellektiga laps on.

15-aastaselt sai umbes pooleks aastaks kuni sünnipäevani ja siis tuli taodelda tööealise puuet koos töövõime hindamisega. Anti viieks aastaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Puudega seotud dokumendid 16-aastasel