Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raamatupidajad, vajan abi?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Raamatupidajad, vajan abi?

Postitas:

Tere,
olen täiskohaga tööl, kus hetkel olin lapsehoolduspuhkusel, laps sündis 25.09.2017, nüüd sündis uus laps 24.07.2019. Dekreeti läksin 01.07.2019. Töötasin vahepeal 2018 aastal paar kuud 0,25 kohaga, dekreetraha sain u 600 eur. Esimeses kohas lõpetasin lapsehoolduspuhkuse ära 30.06.2019 seisuga. Kuna saan aru, et mul on võimalik dekreedirahade vahe hiljem saada, siis tekib küsimus, kas pean kusagil pabereid veel täitma või peaks raamatupidaja nt haigekassasse teada andma. Nüüd tuli välja, et raaamatupidaja oli jätnud minu töötamise registreerimise maksu ja tolliametis tegemata ja töökoht nr 1 ei näinud minu dekreedilehte. Kuna algaja raamatupidaja, siis soovin teada, mis toiminguid peaks raamatupidaja tegema? Minu dekreet lõpeb 17.11.2019.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 15:08; 09.08 17:30; 09.08 20:13; 10.08 02:11; 10.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste sünnivahe on 1aasta 10kuud, eelmine vanemahüvitis oli 850€

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 15:08; 09.08 17:30; 09.08 20:13; 10.08 02:11; 10.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise sünnivahega saad eelmisega sama VH.

Sünnitushüvitise (dekreediraha) ja VH vahe sünnitusejärgsete rsp(dekreedi) päevade eest maksab Sotsiaalkindlustusamet koos I uue VH-ga, selleks pole vaja mingit muud avaldust kui tavaline perehüvitiste avaldus (millega saad riikliku ühekordse sünnitoetuse, igakuise lapsetoetuse, VH), nad kontrollivad absoluutselt iga kord, kui sünnivahe on alla 2a6k, kas määrata uus või eelmisega sama VH (kumb soodsam) ning kui eelmisega sama, siis kas on vahe sünnitushüvitise ja VH vahel, et see ka kompenseerida.

Küll aga on kahju, et sinu nn põhitöökoha raamatupidaja ei lõpetanud sinu lhp ning registreerinud töösuhte taastamist TÖR-is. Sul olnuks suurem sünnitushüvitis (kui tööandja kannab sünnituslehele põhipalga nr VÄHEMALT miinimumpalk, makstakse selle alusel st saanuks üle 1600, Nn põhitöökohas oli palganr sul ilmselgelt vähemalt 540 ju.
Samuti teenid sa rsp(dekreedi) aja eest põhipuhkust, kui see nn eelmises töökohas korrektselt vormistatud saab.

Seega mina tegeleks sellega, et see viga saaks parandatud ja tagantjärele Haigekassat korrektselt informeeritud ning sünnitushüvitist korrigeeritud – sellega peab tegelema sinu nn põhitöökoha raamatupidaja.

Edu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:00; 10.08 08:28; 10.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd kui uurima hakkasin, siis tuli teavitus maksu ja tolliametist, et töösuhe ei ole enam peatatatud vaid kehtiv. Peatatud oli 11.01.2018 (kui eelmine dekreet läbi sai) kuni 01.07.2019 (lapsehoolduspuhkus). Avalduse tegin, et 30.06.2019 soovin lapsehoolduspuhkust lõpetada. Kas nüüd on õige? Kas raamatupidaja peab haigekassale esitama minu palganumbri?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 15:08; 09.08 17:30; 09.08 20:13; 10.08 02:11; 10.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissetulekut nöeb haigekassa ise.
Kas sa said haigekassalt korralduse? Kas sa vaidlustasid selle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ise uurima, kas kôik on korda tehtud. Tuligi välja, et tööandja ei näinud minu dekreetlehte kuna omad toimingud tegemata. Uurisin ka haigekassast, nemad kinnitasid, et raamatupidaja peab minu töötamise reg. maksuametis. Nüüd hirmuga môtlen kas kôik toimingud tehtud, et sünnitushüvitise vahe saan peale dekreeti, 17.11, seega detsembris. Firmas uus raamatupidaja ja midagi ei oska teha. Mina tekkisin graafikusse, kuid juulis töötunde mul ei tulnud, ise juhataja ja raamatupidaja aru ei saanud, mida tegema peab????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 15:08; 09.08 17:30; 09.08 20:13; 10.08 02:11; 10.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja muretseda vahe pärast, see makstakse nagunii välja kõigile, kellel sellele õigus on, juba selle fakti alusel, et oled dekreeti vormistatud ja dekreediraha saanud!

Muretsema peaksid, et saad nüüd nende dekreedipäevade eest, mis enne sünnitust, tublisti vähem raha kui õigus olnuks ( kui said 4,6 k eest u 600 on see u 130/kuus, miinimumpalga järgi saanuks kätte 370/kuu eest, vahe on 240 eurot). Seepärast, et vähem makstu kätte saaks, peab see raamatupidaja nüüd uuesti su dekreedilehte nägema, kinnitama, põhipalga nr sinna sisestama ja Haigekassa teeb ümberarvutused.

Siis kõik õige, kui töösuhe pole enam peatatud. Seda nn märkust oligi vaja ja seda alates kuupäevast, mis on sinu uue dekreedi 1.päev!

See ongi raamatupidaja töö: alates töötaja avalduses märgitud nn 1.tööpäevast(lhp-l olijal on see reeglina uue dekreedi 1.päev)alates taastada töösuhe ja teha märkus TÖR-i, sealt kontrollib Haigekassa st eraldi enam Haigekassat ei informeerita.
Kui see oli tegemata õigeaegselt, ei märkinud Haigekassa lehte sellele töökohale nähtavaks, sest Haigekassa nägi TÖR-is vaid seda teist töökohta ja eeldaski et jääd dekreeti vaid sellest pisikese koormuse kohast.

Ei peagi olema graafikus töötunde vms kui jääd kohe töövõimetuslehele (dekreeti) ja see on ette teada (sa ju mainisid avaldust tehes, et jääd st tööle reaalselt ei naase?)

St probleem on see, et nüüd peab sinu raamatupidaj siiski nägema ja kinnitama sinu töövõimetuslehe (dekreedilehe) st Haigekassa peab selle uuesti (kuigi on nn II tööandja andmetega juba kinnitatud ja töödeldud) “üles riputama” ja see konkreetne I töökoha raamatupidaja kinnitama ning sinna sisestama töötasuna sinu töölepingujärgse põhipalga numbri…kui inimene pole palka saanud viimased 6k siis ei saa märkida keskmist vaid just seadus ütleb, et töölepingus olev põhipalga nr.

Siis arvutab Haigekassa sinu dekreediraha ümber (ei jää selle väikese koormuse järgne pisut üle 100/kuus vaid aluseks tuleb siis miinimumpalk (sellele on õigus kõigil, kes eelmisel kalendriaastal kas üldse ei töötanud või töötasid aga keskmine on alla miinimumpalga KUID põhipalga nr töövõimetuslehel ei ole alla miinimumi).

Sinul paraku oli, kui kinnitas ja täitis vaid II töökoha raamatupidaja.
See viga tuleb nüüd parandada.

Sina esitad nüüd lapsehoolduspuhkuse avaldused mõlemasse töökohta, 1. lhp päev on järgmine pärast dekreedi lõppu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:00; 10.08 08:28; 10.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreediraha arvestati selle järgi, et 2018.aastal novembris, detsembris käisin tööl teises kohas osalise tööajaga, 0,25 koormusega, palka sain oleneb kuust 120eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 15:08; 09.08 17:30; 09.08 20:13; 10.08 02:11; 10.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreediraha arvestati selle järgi, et 2018.aastal novembris, detsembris käisin tööl teises kohas osalise tööajaga, 0,25 koormusega, palka sain oleneb kuust 120eur.

Jah, seda ma olengi korduvalt selgitanud, et kuna sinu nn põhitöökoha raamatupidaja ei kinnitanud sinu dekreedilehte ega kirjutanud sinna sinu lepingujärgset põhipalg nr siis arvutaski Haigekassa imeväikse dekreediraha, kuigi ÕIGUS oli saada miinimumpalga alusel st tublisti rohkem.

Seega tulebki vaidlustada, kuna sul on olemas korraliku palgaga põhitöökoht, kus tegid lhp lõpetamise avalduse ja seega peab lehe kinnitama sealne tööandja/raamatupidaja ja siis saad miinimumpalga alusel.

Mulle oleks see raha küll oluline, mille muidu kaotad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:00; 10.08 08:28; 10.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raamatupidajad, vajan abi?