Esileht Ilu ja tervis Rahusti stressi ajal

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Rahusti stressi ajal

Postitas:

Mul on praegu raske aeg: lähisugulane on haige, ilmselt ei ole teda enam kauaks. Ma ei saa kuidagi nuttu lõpetada, pisarad voolavad iseenesest. Läksin täna tööle, jäin korraks aknast välja vaatama ja kohe hakkasid pisarad jooksma. Nii piinlik. Ei suuda end kokku võtta, püüan küll mõtteid mujale suunata, aga ei suuda. Töölt puhkust võtta ei saa, pean käima. Kas on mingeid käsimüügiravimeid, mis mind rahustaks ja aitaks eelkõige tunded ja pisarad vaos hoida? On kellelgi kogemusi? Päris antidepressante ka võtta ei tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:54; 25.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen stressirohkel ajal võtnud veste südamerohu tinktuuri. Apteeker soovitas. Minule sobis hästi, tegi olemise kergemaks (muretumaks).Selle kohta on kirjas, et aeglustab südamerütmi, aga kui südamerütm ei ole kiire, liiga aeglaseks ei tee, siis sinna ei mõju. Mõni kasutab seda kõrgvererõhu kirral, minul nt on vererõhk madal ja mõjub igatahes hästi ja doose saab ise valida, mitu tilka sobib. Uimaseks ei tee.

Vt siia ka, vana artikkel, aga päris hea loetelu:
http://tarbija24.postimees.ee/1582147/looduslikud-rahustid-asendavad-antidepressante

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem oli mul palderjani tinktuur, kuid kui on tugevamad stressiperioodid, siis võib see veidi nõrk olla. Siis ostsin endale veise südamerohu tinktuuri – apteekri väitel on see päris tugeva rahustava toimega. Tõhusam, kui palderjan. See oli mul veel igaks-juhuks kaasas suht igal pool, kui tekkis emotsionaalne murdumise hetkt või nutuhoog, siis võtsin, mõjus päris kiiresti, tegi rahulikuks ja hea oli just see, et ei teinud uimaseks. Hea looduslik abivahend. Mingi hetk avastasin, et olen raskest perioodist üle saanud, sest ei vajanud seda tinktuuri enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarbin vene toodet nimega Sonnõje tabletki. Saab igast apteegist, hind 7.20-7.50 eur 30 tbl. Magama ei pane, kui 1-2 tk võtta, küll aga rahustab hästi. Seal pole palderjani sees, seepärast ei tee ka ülearu uniseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarbin vene toodet nimega Sonnõje tabletki. Saab igast apteegist, hind 7.20-7.50 eur 30 tbl. Magama ei pane, kui 1-2 tk võtta, küll aga rahustab hästi. Seal pole palderjani sees, seepärast ei tee ka ülearu uniseks.

Mis selle toimeaine on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem oli mul palderjani tinktuur, kuid kui on tugevamad stressiperioodid, siis võib see veidi nõrk olla. Siis ostsin endale veise südamerohu tinktuuri – apteekri väitel on see päris tugeva rahustava toimega. Tõhusam, kui palderjan. See oli mul veel igaks-juhuks kaasas suht igal pool, kui tekkis emotsionaalne murdumise hetkt või nutuhoog, siis võtsin, mõjus päris kiiresti, tegi rahulikuks ja hea oli just see, et ei teinud uimaseks. Hea looduslik abivahend. Mingi hetk avastasin, et olen raskest perioodist üle saanud, sest ei vajanud seda tinktuuri enam.

Aitäh soovitamast! Käisingi apteegis ja ostsin seda, võtsin suhkruga sisse ja tunnengi end paremini. Apteeker soovitas suhkruga võtta, aga minu meelest oli teine variant ka, kuidas seda manustada. Suure ähmiga läks see meelest. Kas võib ka veega võtta (vette tilgutada) või kuidas sina võtad? Mul homme koolitus, ei kujuta ette, kuidas seal seda suhkruga võtta saaksin…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:54; 25.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin lehel on väga head infot looduslike vahendite kohta depressiooni ja ärevuse vastu: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Varem oli mul palderjani tinktuur, kuid kui on tugevamad stressiperioodid, siis võib see veidi nõrk olla. Siis ostsin endale veise südamerohu tinktuuri – apteekri väitel on see päris tugeva rahustava toimega. Tõhusam, kui palderjan. See oli mul veel igaks-juhuks kaasas suht igal pool, kui tekkis emotsionaalne murdumise hetkt või nutuhoog, siis võtsin, mõjus päris kiiresti, tegi rahulikuks ja hea oli just see, et ei teinud uimaseks. Hea looduslik abivahend. Mingi hetk avastasin, et olen raskest perioodist üle saanud, sest ei vajanud seda tinktuuri enam.

Aitäh soovitamast! Käisingi apteegis ja ostsin seda, võtsin suhkruga sisse ja tunnengi end paremini. Apteeker soovitas suhkruga võtta, aga minu meelest oli teine variant ka, kuidas seda manustada. Suure ähmiga läks see meelest. Kas võib ka veega võtta (vette tilgutada) või kuidas sina võtad? Mul homme koolitus, ei kujuta ette, kuidas seal seda suhkruga võtta saaksin…

Tilgutad suhkrutyki peale nagu meie vanaisa maal vanasti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Varem oli mul palderjani tinktuur, kuid kui on tugevamad stressiperioodid, siis võib see veidi nõrk olla. Siis ostsin endale veise südamerohu tinktuuri – apteekri väitel on see päris tugeva rahustava toimega. Tõhusam, kui palderjan. See oli mul veel igaks-juhuks kaasas suht igal pool, kui tekkis emotsionaalne murdumise hetkt või nutuhoog, siis võtsin, mõjus päris kiiresti, tegi rahulikuks ja hea oli just see, et ei teinud uimaseks. Hea looduslik abivahend. Mingi hetk avastasin, et olen raskest perioodist üle saanud, sest ei vajanud seda tinktuuri enam.

Aitäh soovitamast! Käisingi apteegis ja ostsin seda, võtsin suhkruga sisse ja tunnengi end paremini. Apteeker soovitas suhkruga võtta, aga minu meelest oli teine variant ka, kuidas seda manustada. Suure ähmiga läks see meelest. Kas võib ka veega võtta (vette tilgutada) või kuidas sina võtad? Mul homme koolitus, ei kujuta ette, kuidas seal seda suhkruga võtta saaksin…

Mina võtsin supilusika peale veidi mahla ja siis tilgutasin seda tinktuuri sinna mahla peale. Mulle mõjus ka hästi. Mul oligi lusikas kotis ja väike vee- või mahlapudel ka. Alati leidus koht, kus sain seda võtta. Mina olen vôtnud autos ja vaiksemas kohas ruumis, kus laud või aknalaud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistepunakapslid või naistepunatee on super hea rahusti. Ainult et seda ei tohi kasutada üheaegselt päevitamisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 22:38; 26.05 22:40; 01.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi pole vaja.
Tõnu Õnnepalu on kirjutanud oma viimases raamatus: Mina tean vaid seda, et kurbusest tasub alati läbi minna. Aga see võib võtta aega. Isegi aasta. Võib-olla isegi mitu aastat. Kellel siis on aega nii kaua kurvastada? Ometi me elame ju kauem kui iial varem. Poolkurbadena. Lahutatud meelega. See on õudne. Aga selle vastu pole mingit rohtu. Aja vastu pole rohtu, rohud on ajatalumatuse vastu. Ometi on inimene ju kurb ja meeleheitel põhjusega. On õudne, et on leiutatud rohud elamise kurbuse äravõtmiseks. Elamise rõõmu. Pärast kõiki neid sõdasid, vabastamisi, pärast kogu seda kahekümnendat sajandit ja modernismi: tablett, mis kõige selle vastu tuimaks teeb. Tablett. Ülim saavutus. Just meie, kes me pole kõike seda kannatanud, kes me sündisime pärast kõiki neid koledusi – meie vajame selle vastu tabletti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 22:38; 26.05 22:40; 01.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina palusin perearstil kirjutada 0,25mg Xanaxi ja võtan 1/4 tabletist. Aitab küll. Kui targalt tarbida, siis on see õige ravim. Mina taimsetest vahenditest (relaxorid ja rekaxenid, palderjan jne) abi ei saanud, seda veiste südamerohtu pole veel proovinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina palusin perearstil kirjutada 0,25mg Xanaxi ja võtan 1/4 tabletist. Aitab küll. Kui targalt tarbida, siis on see õige ravim. Mina taimsetest vahenditest (relaxorid ja rekaxenid, palderjan jne) abi ei saanud, seda veiste südamerohtu pole veel proovinud.

Ja kui kaua sa juba “targalt” tarbid ja kaua veel kavatsed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 22:38; 26.05 22:40; 01.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Mina palusin perearstil kirjutada 0,25mg Xanaxi ja võtan 1/4 tabletist. Aitab küll. Kui targalt tarbida, siis on see õige ravim. Mina taimsetest vahenditest (relaxorid ja rekaxenid, palderjan jne) abi ei saanud, seda veiste südamerohtu pole veel proovinud.

Ja kui kaua sa juba “targalt” tarbid ja kaua veel kavatsed?

Mulle tundub, et see küsimus on esitatud irooniaga, aga vastan siiski.
Teist korda elus tarbin. Esimest korda tarbisin mitu aastat tagasi ja siis tegin samamoodi väikesed doosid. Ei mäleta, kui kaua ma neid võtsin, igatahes mitte regulaarselt ja alla kuu aja.
Nüüd olen tarbinud mitme päevaga paar tabletti (1/4 korraga). Vahel päeval ja vahel ainult õhtul, vahel päeval ja õhtul ka. Iga päev ei vajagi. Võtan vajaduse järgi. Mul on see vajadus tingitud ikka mingi konkreetse asja tõttu muretsemise pärast. Nt tervise, so kahtlase leiu ja biopsia vastuse pärast. Eelmisel korral vajasin rahustit kolme lähedase (sh 2 pereliiget) ootamatu surma tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 14:01; 25.05 14:16; 25.05 21:12; 26.05 22:36; 01.06 16:51; 02.06 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistepunakapslid või naistepunatee on super hea rahusti. Ainult et seda ei tohi kasutada üheaegselt päevitamisega.

Olen ka neid kasutanud ja aitasid küll. Peale päevitamise oli minu mäletamist järgi ka see punkt, et ei sobi hormonaalsete rasestumisvastase vahenditega parallelselt võtta (vähendab toimet).
Praegu võtan pingelisel perioodil Nervostrong kapsleid ja minu arvates ka aitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks vajalikele ravimitele (retseptiravimid võivad olla ohutumad kui käsimüügiravimid, sest retsepti puhul on tõenäosus suurem, et läheb kümnesse ja seega peab palju vähem tarbima. Käsimüügiravimitega on küllaltki huupi) on suureks abiks enda tühjaks rääkimine. Ma tean, et see kõlab tobedalt ja ka mulle kõlas tobedalt, kui mu pereliige oli surnud. Lugesin ja vaatasin igalt poolt, et muudkui soovitatakse rääkida ja mõtlesin, et mida see muudab. Aga siis ikkagi taipasin, et aitab küll. Isegi kui see, kellega räägid, kuidagi aidata ei oska või isegi ütöeb rumalusi, on ikkagi oluliselt kergem olla, kui oled asju, mis nutma ajavad, sõnadesse pannud. Psühholoogi juures saab seda metoodilisemalt teha. Ma käiks hea meelega, poel praegu selleks raha. Psühhiaatri juures käin küll, sest vajan ravimeid. Ja seal käies kabinetist välja tulles on iga kord parem olla.

Nutmine iseenesest on väga hea. Organism toodab erinevaid aineid, mis aitavad stressi vastu, kui nutad. Loomulikult on ebamugav, kui nutuhood tulevad täiesti ükskõik kus ja millal peale. Vb siis aitab, kui ennast lihtsalt tühjaks nutta, mitte allla suruda. Kui mu koer suri, siis terve päeva nutsin, isegi mitu nädalat, ja siis vabanesin suuremast koormast. Praegu on mu lähedane haiglas suremas, ja ma ei saa nutta. Ma ei tea, miks koera puhul sain ja nüüd lähedase puhul ei saa. Kuu aja jooksul olen poetanud ehk kaks pisarat. Jubedalt tahaks nutta, tunnen, et see vabastaks nii mõndagi minu hinges, aga ei tule nuttu. Ehk on se seotud ka sellega, et palju teha, palju organiseerida, suhelda ja blabla. Ja mõtlen ehk ka alateadlikult palju selle peale, mis mulje must jääb. Just nagu sinu puhul, kuigi ma ei ole tööl. Aga ikkagi on nii, et muu tilulilu ei lase lihtsalt võtta aega nutmiseks, rahulikult ja nii palju kui tahan, nagu ma koera puhul sain.
Nüüd olen täiesti üksi ja ei saa nutta. Jubedalt tahaks.
Ravimid aitavad selles mõttes, et aitavad juhtme seinast korraks välja tömmata, muidu sõidaks katus lihtsalt ära.
Kuidagi äkki ikkagi saaks täält võtta kasvõi mõned päevad vabaks. Räägi oma olukorrast. Inimesed võivad olla sellises olukorras üllatavalt mõistvad. Ja kasuta need paar päeva just enda tühjaks nutmiseks ja sellest rääkimiseks, mis sind nutma ajab. Minu puhul mõjub hästi see, kui võtan oma ravimi sisse ja siis vaatan näiteks youtubest videosid, mis räägivad leinaga toimetulekust. Nutt tuleb peale, ja peabki tulema, see on asja mõte, ravim ei suru nuttu maha aga see kõik on kuidagi rahulik siiski. Lihtsaltr niisama nutu mahasurumine ei vii pikas perspektiivis kuhugi välja. Nutt ongi meile evolutsiooni käigus antud selelks, et toime tulla teatud olukordades.

Ja ära arva, et sa pead oma ravimit jube salaja võtma tingimata. Mina võtan täiesti avalikult, kui vajadus tekib. Ütlengi, et mul nüüd aeg oma Coaxili võtta. Keegi pole halvasti suhtunud seni.

Jõudu sulle. Ma tean, mis tunne see on, kui lähedane on suremas. Ja usu mind: see, et sul nutt peale tuleb, on kohutavalt hea. See näitab, et su psüühika on väga heas korras. Kui ei tuleks, oleks ohu märk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 03:53; 06.06 04:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel: ma arvan, et nutt ei tule mitte rahutusest või närvilisusest, vaid kurbusest. Mõnikord ka vihast ja ebaõiglustundest. Igatahes tekitavad selle emotsioonid, mitte närvilisus või rahutus. Seega ehk tasuks rahusti asemel siiski proovida antidepressante. Need mõjuvad just sellele, millisena me tajume elu ja ennast. SEst lisaks rahutusele on ju veel palju asju, mida me tajume.
Kui karta, et AD-dest sõltuma jääd, siis halvast enesetundest ja õnnetusetundest võib samuti sõltuma jääda: aju õpib olema õnnetu ja jääb sellesse kinni. Lein on normaalne nähtus, leina pärast ei pea ravimeid võtma. Aga kui selle leinatundega kuidagi toime ei oska enam tulla, siis on aega mõelda järgmise sammu peale. Reeglina tunnetab inimene selle piiri ära.

Kindlasti leia endale mingi tegevus või koht, kus saab ennast välja lülitada natukesekski kõigest, mis toimub. See aitab väga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 03:53; 06.06 04:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Rahusti stressi ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.